2024. Április 27. - 22:20:55
Bodybuilding.hu Fórumok

Szerző Téma: A derékról mindent  (Megtekintve 31837 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

2009. Október 17. - 11:45:27
Válasz #15
Nem elérhető

God Vazzeg


Hátha bárkit is érdekel akkor én szeretnék hozzászólni hátha valaki hasznát veszi…
Sokat küzdöttem derék, gerinc és nyak problémákkal, lumbágó, idegbecsípődés a derékban, gerincsérv és a nyakamba a második csigolya elvan meszesedve…
Kb 2 év ment rá arra hogy igazán rendbe legyen minden hozva, de nem az orvosoknak köszönhetem. A végén már annyit olvastam utána hogy egy két E-gyakorlat segítségével és helyes edzéssel vissza tudtam menni a terembe és újra guggolok, felhúzok…és néha még vadulok is

A nekem bevállt E-gyakorlatok :


Az egyesnél gondolom fel kell emelni a csípőt..  :-}

2009. Október 17. - 11:52:21
Válasz #16
Nem elérhető

JFlame


Hátha bárkit is érdekel akkor én szeretnék hozzászólni hátha valaki hasznát veszi…
Sokat küzdöttem derék, gerinc és nyak problémákkal, lumbágó, idegbecsípődés a derékban, gerincsérv és a nyakamba a második csigolya elvan meszesedve…
Kb 2 év ment rá arra hogy igazán rendbe legyen minden hozva, de nem az orvosoknak köszönhetem. A végén már annyit olvastam utána hogy egy két E-gyakorlat segítségével és helyes edzéssel vissza tudtam menni a terembe és újra guggolok, felhúzok…és néha még vadulok is

A nekem bevállt E-gyakorlatok :


Az egyesnél gondolom fel kell emelni a csípőt..  :-}
NEM!!!! **:))))*
egyik gyakorlatnál se kell mozogni!!
az 1 gyaksinál csak az a fontos, hogy vádli-comb, felsőtest-comb derékszögben legyen a karok pedig széttárva
5 percig kell mozdulatlanul, ellazulva feküdni, mély lélegzet, áll a mellkas felé néz
a többi gyakorlatnál elég a 2-3 perc...

2009. Október 17. - 11:55:39
Válasz #17
Nem elérhető

JFlame


ezt gondolom nem kell magyarázni, szintén nagyon hasznos :


2009. Október 17. - 12:01:09
Válasz #18
Nem elérhető

God Vazzeg


Hátha bárkit is érdekel akkor én szeretnék hozzászólni hátha valaki hasznát veszi…
Sokat küzdöttem derék, gerinc és nyak problémákkal, lumbágó, idegbecsípődés a derékban, gerincsérv és a nyakamba a második csigolya elvan meszesedve…
Kb 2 év ment rá arra hogy igazán rendbe legyen minden hozva, de nem az orvosoknak köszönhetem. A végén már annyit olvastam utána hogy egy két E-gyakorlat segítségével és helyes edzéssel vissza tudtam menni a terembe és újra guggolok, felhúzok…és néha még vadulok is

A nekem bevállt E-gyakorlatok :


Az egyesnél gondolom fel kell emelni a csípőt..  :-}
NEM!!!! **:))))*
egyik gyakorlatnál se kell mozogni!!
az 1 gyaksinál csak az a fontos, hogy vádli-comb, felsőtest-comb derékszögben legyen a karok pedig széttárva
5 percig kell mozdulatlanul, ellazulva feküdni, mély lélegzet, áll a mellkas felé néz
a többi gyakorlatnál elég a 2-3 perc...

Akkor ez már inkább rehab tornának tűnik nekem, de lehet tévedek  8)

2009. Október 17. - 12:09:18
Válasz #19
Nem elérhető

JFlame


Hátha bárkit is érdekel akkor én szeretnék hozzászólni hátha valaki hasznát veszi…
Sokat küzdöttem derék, gerinc és nyak problémákkal, lumbágó, idegbecsípődés a derékban, gerincsérv és a nyakamba a második csigolya elvan meszesedve…
Kb 2 év ment rá arra hogy igazán rendbe legyen minden hozva, de nem az orvosoknak köszönhetem. A végén már annyit olvastam utána hogy egy két E-gyakorlat segítségével és helyes edzéssel vissza tudtam menni a terembe és újra guggolok, felhúzok…és néha még vadulok is

A nekem bevállt E-gyakorlatok :


Az egyesnél gondolom fel kell emelni a csípőt..  :-}
NEM!!!! **:))))*
egyik gyakorlatnál se kell mozogni!!
az 1 gyaksinál csak az a fontos, hogy vádli-comb, felsőtest-comb derékszögben legyen a karok pedig széttárva
5 percig kell mozdulatlanul, ellazulva feküdni, mély lélegzet, áll a mellkas felé néz
a többi gyakorlatnál elég a 2-3 perc...

Akkor ez már inkább rehab tornának tűnik nekem, de lehet tévedek  8)
sajnos az emberek akkor kezdik ezeket használni amikor már baj van...szal igazad van, én is úgy találtam rájuk
csak közben sokat tanultam és az a meggyőződésem h ezt mindenkinek kéne alkalmazni, sportolóknak meg főleg, ha nincs baj akkor is
ugyan is ezek a gyakorlatok, megpróbálják a gericedet, izületeidet abba az állapotba juttatni amiben a tested helyesen és hatékonyan működik
ha problémad van a gerinceddel, derekaddal, akkor az azért van mert eröltetéssel, rossz testartás, rosszul végzett gyakorlatok hatására az izmaid, nem voltak elég erősek, hogy a helyén tartsanak egy ideget, csigolyát...ezek a gyakorlatok ezt az elmozdulást probálják a visszájára fordítani, és megerősíteni az ott lévő izmokat h ez a negatív elmozdulás ne következzen be :)

2009. Október 17. - 13:02:40
Válasz #20
Nem elérhető

Norbert002


http://piri-well.atw.hu/index.php?oldal=06

Ez igaz túl csajos de lejjeb görgetve van benne jó pár mélyhátizom lazító/nyújtó gyakorlat!

2009. Október 17. - 13:16:16
Válasz #21
Nem elérhető

clemens



írtad, hogy a nyakaddal is volt probléma, kérdésem ezzel kapcsolatos:
a nyakat milyen módszerrel lehet edzeni?
csak azért kérdem, mert nekem is szokott néha fájdogálni.

2009. Október 17. - 13:24:36
Válasz #22
Nem elérhető

endre66


Norbert: Ebben a témában szerintem nincs olyan, hogy "túl csajos", bár értem mire gondolsz...vannak gyakorlatok, amiket én sem fogok a teremben csinálni, inkább csak itthon.  :D  De szerintem hasznos linket tettél be, kösz érte!  ;-oo-;

Visszatérve a tesztoszteronos cikkre, bár csak végigfutottam, mintha a lényeg az lenne, hogy a törzs több, mint pusztán a derék (gerincmerevítők), és a derékprobléma kiküszöbölésére egy erős has, erős farizom, erős alsóhát és laza medence is szükséges.
Ez rossz hír a hasazni nem szeretőknek... ****:)))

És ezért indokoltak a JFlame által illusztrált gyakorlatok ( ****:))))))), mert ellazítják a csípőt és az azt körülvevő izmokat, amivel jobb koncentrációt tudunk elérni (fejlettebb agy-izom kapcsolat), és amit jobban "érzünk", azt jobban tudjuk kontrollálni, ergo a helyes és stabil(abb) tartással (nem csak egyenes gerincről van szó, hanem feszes törzsről) csökkentjük a gerinc szempontjából veszélyes mozgásokat... ::)  


Mike Robertson cikkéből...:

Mi történik tehát, amikor a törzs gyenge?
"A hasfal gyengesége növekvő medence előre esést eredményez, ami fokozza az alsóhát homorúságát és növeli az ágyékcsigolyák kompresszív terhelését."


2009. Október 17. - 13:31:06
Válasz #23
Nem elérhető

JFlame


http://piri-well.atw.hu/index.php?oldal=06

Ez igaz túl csajos de lejjeb görgetve van benne jó pár mélyhátizom lazító/nyújtó gyakorlat!

Teljesen jó!!! Łł= ****:))))))
sajnos az ilyen dolgok maradnak ki a testépítő edzésből idő szűke miatt, vagy csak azért mert nem jutnak el az emberekhez, vagy az igazi Bádis hozzá állás miatt ;D

2009. Október 17. - 13:33:41
Válasz #24
Nem elérhető

Norbert002


Köszi mindkettőtöknek! Endre jó ötlet volt tőled ez a topik máris sok hasznos infót gyüjtöttünk össze! ****:)))))) Hnap jön vki közületek a Fitparádéra?

Más: Én mowt a hiperhajíltást próbálnám beiktatni a programomba, de a teremben ahol edzek nincs ilyen gép meg oylan magas se amin lehetne itthon meg nicsn aki lefogná a  lábom egy asztalon így egyenlőre cska a fordított hiperhajlítás megy.

2009. Október 17. - 13:44:46
Válasz #25
Nem elérhető

JFlame



írtad, hogy a nyakaddal is volt probléma, kérdésem ezzel kapcsolatos:
a nyakat milyen módszerrel lehet edzeni?
csak azért kérdem, mert nekem is szokott néha fájdogálni.

nyakat lehet edzeni, de szerintem felesleges, edzés előtt fejkörzések, előre-hátra, oldalráhajlítások
kicsit kézzel rásegíteni a nyújtásokat, pl a bal vállad felé hajtod a fejed, előre nézel és a bal kezeddel húzod a vállad irányába a fejed, de ezt is max az edzés végén, ha már bevagy melegedve
a gyakorlatok amiket becsatoltam jó hatással vannak a nyakra is!!! Csináld őket!!! Akár napi 2x is!!!
Figyelj oda hogy az állad mindig a mellkasod felé nézzen, szal fel kicsit lefelé hajtva miközben a gyakorlatokat csinálod
Régebben csináltam pl hevederes nyakizom gyakorlatot, felteszel egy fejpántot amire lehet súlyt akasztani, és bólogatsz, egy 45°-os padon…szerintem felesleges…
Nyakizmok a csuklyázásnál vállvonogatásnál, állighúzásnál is elég rendesen bekapcsolódnak, felhúzás….
Viszont a guggolást kicsit hanyagold, elég rossz hatással van a nyakra, és sokan elég szarul veszik a nyakukba a rudat…hagyd el a guggolást legalább addig amíg nem csökken a fájdalom…

2009. Október 17. - 14:59:43
Válasz #26
Nem elérhető

Norbert002


Egy másik dolog amit szoktam alkalmazni az a tenisz labdával masszázs! Tenisz labdát odarakjuk a falhoz neki dőlünk az egyik gerincmerevítőkkel és lefel guggolunk a bal gerincmerevítőnk egy szakaszán ezt 20szor aztán lejjebb rakjuk és így megyünk végig a gerincmerevítőn majd ezt megcsináljuk a jobb oldallal is. Nagyon durván feltudja lazítani mivel teljesen a mélykötőszöveteket lazítja fel. Akkor jó ha fájdalmas a masszázs!

2009. Október 17. - 15:07:12
Válasz #27
Nem elérhető

JFlame


Egy másik dolog amit szoktam alkalmazni az a tenisz labdával masszázs! Tenisz labdát odarakjuk a falhoz neki dőlünk az egyik gerincmerevítőkkel és lefel guggolunk a bal gerincmerevítőnk egy szakaszán ezt 20szor aztán lejjebb rakjuk és így megyünk végig a gerincmerevítőn majd ezt megcsináljuk a jobb oldallal is. Nagyon durván feltudja lazítani mivel teljesen a mélykötőszöveteket lazítja fel. Akkor jó ha fájdalmas a masszázs!
valami hasonlót csinálok én is, van egy tömör szivacs hengerem, jó kemény
leteszem a földre, keresztbe fekszem rajta és kb a vállamtól a derekamig a lábbammal tolom húzom rajta magam...
jó nagyon!!!
tenisz labdával még nem bróbáltam de kifogom ****:))))))
 ;-oo-;

2009. Október 17. - 15:16:46
Válasz #28
Nem elérhető

Norbert002


Gongolom mire gondoslz :D Ilyet én is akarok szerezni, de egynelőre még nem sikerült. Neked honnan sikerült? Mert ez elvileg direktbe mélykötőszövet fellazításra van kitalálva.

2009. Október 17. - 15:21:11
Válasz #29
Nem elérhető

JFlame


Gongolom mire gondoslz :D Ilyet én is akarok szerezni, de egynelőre még nem sikerült. Neked honnan sikerült? Mert ez elvileg direktbe mélykötőszövet fellazításra van kitalálva.
ebay-on rendeltem...
bejövős, csak már elég ritkán csinálom...
én is az a fajta vagyok aki csak akkor kezdi el mikor már kezdem érezni h valami nem jó...