2024. Május 16. - 22:37:06
Bodybuilding.hu Fórumok

Szerző Téma: Recseg ropog a vállam, mit tegyek?  (Megtekintve 16306 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

2013. Január 20. - 19:32:22
Megtekintve 16306 alkalommal
Nem elérhető

bodynew


Sziasztok
Elnézést, ha esetleg új topicot nyitok ebben a témában.
Egy kérdésem lenne.
Kb 10 éve edzettem utoljára. A testalkatomon látszik, hogy valaha kondiban voltam, többen jegyezték meg.
Most újra kezdtem, lejárok a terembe heti 3x.
Viszont az a nagy bajom, hogy normál esetben (pl,. otthon is, )  ha felemelem a kezeimet, mintha vállból nyomnék, akkor recsegnek ropognak a vállaim.
Gondolom az izületek, porcok...stb
Mi lehet  gond? Vagy szembesült ezzel más is?
Szeretnék jól kinézni, viszont tartok a sérüléstől is, mert ugye lehetek fitt és egészséges, ha esetleg majd 20 év múlva meg fájdalmakkal küzdök majd...
Szoktam bemelegíteni, és talán segít valamit, de mégis hallom a ropogást ha mozdulok. Esetleg kellene szednem valami porcerősítőt vagy hasonlót?
Tartok tőle, nehogy porcleválás legyen a vége..v valami hasonló...
Nagyon szépen kérem a hozzáértőket és tapasztaltakat , segítsetek tanácsokkal
Üdvözlettel
E

2013. Január 20. - 19:37:10
Válasz #1
Nem elérhető

efitmaster

Adminisztrátor
Szedhetsz glukozamint stb...Nem ez a legfontosabb. A lényeg, hogy ha most újrakezdted az edzést akkor csináld grádiensenként. Ne hősködj a teremben a súlyokkal stb...
Mivel 10 éve nem edzettél, olyan állapotban is van a tested. Majd javul az, csak legyél türelemmel és mozogj, ennyi. Fél év lesz kb. vagy több, mire kezdessz elégedett lenni újra...
"Gyerekek, ne írjatok nekem privátokat kérdésekkel, mert még nem vagyok nyugdíjas és nincs időm válaszolni rájuk. Majd 25 év múlva! Thanx! " - efitmaster és anonym alcoholic

"Csak azok érhetnek el valaha is nagyot, akik mernek nagyot bukni" --Robert Francis Kennedy

"Egy hazugság a fél világot körbeutazza, mialatt az igazság még csak a cipőjét húzza"

2013. Január 22. - 10:20:40
Válasz #2
Nem elérhető

bodynew


Kedves Efitmaster
Nagyon köszönöm a tanácsot, betartom. Glukozamint fogok szedni, utánaolvastam és tényleg hatásosnak bizonyul ilyen problémákra, remélem jó lesz és megszűnik a probléma.
Azért megköszönöm, ha esetleg írnának még olyan tagok akik hasonló problémával küzdöttek, de megoldódott a problémájuk.
Amúgy egy edzéstervet tudnátok nekem nyújtani, mint újrakezdőnek, heti 3 napra bontva? Az is jó ha belinkelitek, nagyon megköszönném.
Mert ugye van ezer féle a neten, de nem akarom sem agyon hajtani magam, de lazulni sem szeretnék. 88 Kg vagyok.
Ezer köszönet
Üdvözlettel /:-)      =/+'

2013. Január 22. - 13:43:18
Válasz #3
Nem elérhető

Fuji


Kedves Efitmaster
Nagyon köszönöm a tanácsot, betartom. Glukozamint fogok szedni, utánaolvastam és tényleg hatásosnak bizonyul ilyen problémákra, remélem jó lesz és megszűnik a probléma.
Azért megköszönöm, ha esetleg írnának még olyan tagok akik hasonló problémával küzdöttek, de megoldódott a problémájuk.
Amúgy egy edzéstervet tudnátok nekem nyújtani, mint újrakezdőnek, heti 3 napra bontva? Az is jó ha belinkelitek, nagyon megköszönném.
Mert ugye van ezer féle a neten, de nem akarom sem agyon hajtani magam, de lazulni sem szeretnék. 88 Kg vagyok.
Ezer köszönet
Üdvözlettel /:-)      =/+'
Hali!
Nekem ugyan ez a bajom,ropog mar vagy 10 eve de 2 napja kezdett el fajni. :)
Doki nekem azt mondta amig nem kronikos a fajdalom addig nagy baj nem lehet.Ha bemelegszik a ropogas elmulik.Nezesd meg SPORTORVOSSAL,ne az sztk-s hentesekkel,mert mind azt fogja mondani hogy nem szabad edzeni mert akkora problema lessz belolle hogy huha. Ha voltak gondjaim az izuletvedok eddig meg mindig segitettek.Ja es nem joint x-et szedd az szart sem er.Nem akartam negativ reklamot de sajna en ezt tapasztaltam.  :-\

2013. Január 23. - 00:56:42
Válasz #4
Nem elérhető

Maszat


kb 16 éves lehettem amikor betonkoszorút csináltunk bátyámék házára, és vödörrel adogattuk fel a betont. Én álltam a létrán, tehát középen. azóta ropog a vállam, a ku*va anyját!  ;D

Érdekes ez az ízület fájdalom. Amikor kamasz voltam kibaszottul fájtak a térdeim. 4év alatt nőttem 25 centit, lehet az is közrejátszott. Mindig kíméltem edzéseken, és csak fájt, fájt. Volt,h hetekig nem tudtam lábazni, pedig 1 részt a legszarabb testrészem, plusz szerettem is guggolni. Aztán amikor az első kúrám volt leszartam,h fáj. Akkor is guggoltam amikor fájt. a 60kg-os szériát felvittem 120ra, és a sorozatok végén még 150be is guggoltam 4-5 ismétlést. (voltam kb 70kg kúra közepén  ;D )  Na nekem azóta nem fájnak a térdeim. Nekem az edzés jó rá. Ha nyáron megyek nyaralni, és kihagyok 2 hetet, a végére mindig megfájdulnak a térdeim. Én ezt azzal magyarázom,h szerintem terhelés hatására a szervezetem megnöveli az izületekben az izületi folyadék mennyiségét, és jobb a kenés. Most nem azt akarom mondani,h ha fáj valamitek akkor erőltessetek, csak elmeséltem az én furcsa szituációmat.
"Nem minden tevepata visz át a sivatagon!"

"1200mg boldi okozhat e enyhe fejfájást?"  by dbr  ;D

"Ezekben a kíméletlen időkben muszáj csalni, hogy boldoguljunk!" -Eric Cartman :D

"Soha ne érd be kevesebbel, mint amit valójában akarsz!"

http://indavideo.hu/video/Cicak_26