2024. Május 06. - 20:28:00
Bodybuilding.hu Fórumok

Szerző Téma: Kezdő kúra  (Megtekintve 2498739 alkalommal)

0 Felhasználó és 46 vendég van a témában

2011. Január 17. - 15:31:03
Válasz #2355
Nem elérhető

miki_nrg


Szerintem a szuritól való félelem nem biztos hogy ilyen egyszerű, hogy félek nem félek.
Nekem régebben egy betegségből kifolyólag elég kellemetlen helyre kellett szúrnom magamnak. (nem cukorbetegség)
Tehát én nem félnék mondjuk a seggembe vagy a combomba sem beadni. Én csak azért sem használnék szuris "cuccot" mert ahogy olvasom a véleményeket minden fórumon. Azt szűröm le, hogy rendes cuccot találni nem egyszerű. És nemszúrkálgatnék magamba kétes eredetű dolgokat. Ugye mivel az injekció lényege pont, hogy "átugorjon" a szervezet néhány védekező mechanizmusán. Faszom akar beadni minden lószart  ;D
Max akkor változna a véleményem, ha a bnőm most rezidensként kezdő unokatesója tudna szerezni ezt azt  ;D És nem a sarki kopasz lonsdale kapucnis pulcsis csávótol  ;D
A tabisokból már én is megjöttem. Stanát meg felesleges sztem szedni. Max nyáron jó. Mert míg szeded addig jól nézel ki. De utánna...
Ja meg azt is úgyhogy van valakinek már meglévő izomzata.

2011. Január 17. - 15:38:45
Válasz #2356
Nem elérhető

George


És nem a sarki kopasz lonsdale kapucnis pulcsis csávótol  ;D
Namostmiabajod? ;D

2011. Január 17. - 15:41:24
Válasz #2357
Nem elérhető

XA

Globális moderátor
Szerintem a szuritól való félelem nem biztos hogy ilyen egyszerű, hogy félek nem félek.
Nekem régebben egy betegségből kifolyólag elég kellemetlen helyre kellett szúrnom magamnak. (nem cukorbetegség)
Tehát én nem félnék mondjuk a seggembe vagy a combomba sem beadni. Én csak azért sem használnék szuris "cuccot" mert ahogy olvasom a véleményeket minden fórumon. Azt szűröm le, hogy rendes cuccot találni nem egyszerű. És nemszúrkálgatnék magamba kétes eredetű dolgokat. Ugye mivel az injekció lényege pont, hogy "átugorjon" a szervezet néhány védekező mechanizmusán. Faszom akar beadni minden lószart  ;D
Max akkor változna a véleményem, ha a bnőm most rezidensként kezdő unokatesója tudna szerezni ezt azt  ;D És nem a sarki kopasz lonsdale kapucnis pulcsis csávótol  ;D
A tabisokból már én is megjöttem. Stanát meg felesleges sztem szedni. Max nyáron jó. Mert míg szeded addig jól nézel ki. De utánna...
Ja meg azt is úgyhogy van valakinek már meglévő izomzata.
Teljesen érthető, a franc se tudja, milyen körülmények közt állítják elő, és mit tartalmaz, mert láttam már olyat, hogy ugyanabból a cuccból 2 különböző "szériának" kicsit más volt a színe ( a benne lévő olajnak ), már pedig egy hatóanyagnak mindíg ugyanúgy kellene kinéznie.
Annyira anabolikus vagyok,hogy már félek :-).

2011. Január 17. - 15:43:10
Válasz #2358
Nem elérhető

George


Egyszer Floriol, egyszer Baba...éppen milyen olaj volt kéznél :D

2011. Január 17. - 15:51:38
Válasz #2359
Nem elérhető

VG


Valahol régen olvastam, hogy itt az oldalon azt tanácsolta h kúra közben ne menjen a HCG.
Találtam egy ilyen érdekességet, ide berakom mert ez viszonylag aktív topic
Ebben a cikknek a Human Chorionic Gonadotropinnal (hCG)  kapcsolatos félreértéseket szeretném eloszlatni és megmutatni a leghatékonyabb módját a HCG használatnak a gyors és teljes regenerálódáshoz.

HCG unraveled –

A Human Chorionic Gonadotropin (hCG) egy peptid hormon ami a luteinizáló hormont utánozza (LH). Az LH pedig az a hormon mely a herék tesztoszteron termelését stimulálja. (1) Az LH az az elsődleges szignál ami az agyalapi mirigytől a herék felé irányul és stimulálja a Leydig-sejteket, hogy tesztoszteront termeljenek.
A szteroid használat nyomán az LH szint lezuhan. Az LH hiányában a herék nem kapnak jelet az agyalapi mirigytől, így befejezik a tesztoszteron termelést, ami gyorsan és könnyen a herék sorvadásához vezet. A here sorvadás csökkenti a Leydig-sejtek volumenét, amit gyorsan követ az ITT (intra-testicular testosterone), peroxiszómák és az INSL3 (Insulin-like factor 3) csökkenése – Mind fontos bio-markerei a normál here működésnek és a tesztoszteron termelésnek. (2-6,19)
Ugyanakkor ez a degradáció megelőzhető a kúra közbeni kis „fenntartó” dózisú HCG adagolással.

Sajnos a legtöbb szetroid használó abban a hitben él, hogy a HCG-t csak a kúra után használhatjuk, a PCT alatt. A tudományos adatok és alapvető endokrinológiai folyamatok áttekintése után látni fogod, hogy gyorsabb és teljes regeneráció érhető el, ha a HCG-t kúra közben alkalmazzuk.

Először is a klinikai történetét kell ismernünk a HCG-nek, hogy tudjuk az alkalmazás célját és mikéntjét. Számos népszerű szteroid-profil 2500-5000 IU-t javasol heti egy-két alkalommal. Ez az a dózis melyeket az 1960-as évekbeni HCG tanulmányokban alkalmaztak, hipogonádizmusban szenvedő férfiak esetén, akik csökkent testikuláris érzékenységgel rendelkeztek a krónikus LH defficiencia következtében. (21,22) A hosszantartó LH deficiencia csökkenti a herék érzékenységét, ami nagyobb dózisú HCG-t igényel a stimulációhoz.

Normál LH szintek mellett és normál érzékenységű herékkel, a maximális tesztoszteron növekedés nagyjából 250 IU mellett produkálhat, minimális a további növekedés 500 IU vagy akár 5000 IU mellett. (2,11) (Úgy tűnik a herék maximális tesztoszteron termelési kapacitása 140%-a a normál kapacitásuknak.) (12-18) Ha hagyod, hogy a heréid érzékennyé válljanak egy átlagosan hosszú  szteroid ciklus alatt (8-16 hét) akkor nagyobb mennyiségre lesz szükséged, hogy helyre álljon a normál hereméret és működés – de ennek az ára, hogy talán nem leszel képes újra visszanyerni a teljes here funkciót.

Egy kifejezés nagyon fontos dolog, hogy megértsünk és ez a tesztoszteron-szekréciós-kapacitás, ami a szinonímája a testicularis érzékenységnek. Ez az a tesztoszteron mennyiség amit a here egy adott LH vagy HCG mennyiségre termel. Ha csökkented  tesztoszteron-szekréciós-kapacitás (a herék érzékenységét) több HCG-re és LH-ra lesz szükséged, hogy ugyanazt az eredményt elérd, mint normál tesztoszteron szekréciós kapacitás mellett. Ha ezt a tesztoszteron szekréciós kapacitás túlzottan lecsökkented, akkor nincs az az LH és HCG mennyiség ami normál tesztoszteron termelést indukálna – és ez tartósan alacsony tesztoszteron termelést okoz.

Hogy megértsd milyen gyorsan lehetsz képes a tesztoszteron szekréciós kapacitás visszaállítására egy átlagos kúra után, gondolkodj el a következőkön: az LH szint gyorsan lecsökken már a szteroid használta 2. napjától. (2,9,10 ) Az LH szignal és a hereműködés kiiktatásával 12-16 hét alatt a Leydig-sejtek mérete 90%-kal, az ITT 94%-kal, az INSL3 95%-kal csökken, míg a  tesztoszteron szekréciós kapacitás 98%-kal. (2-6)

Megjegyzés: a herék vizuális vizsgálata nem megfelelő módszer a herefunkció megítéléséhez, lévén a méret nem áll közvetlen összefüggésben a tesztoszteron termelő képességgel. (4) Ez azért van, mert a tesztoszteron termelésben részt vevő Leydig-sejtek a teljes here volumen alig 10 %-át adják. Így akár 5-10%-os „látható” méret csökkenés 98 %-kal is csökkentheti a  tesztoszteron szekréciós kapacitás. (3-5)

A csökkent tesztoszteron szekréciós kapacitást vizsgáló tanulmány során erőatlétákat vizsgálva azt találták, hogy egy 16 hetes szteroid kúra után adott 4500 IU HCG-re 20-ad annyira reagáltak, mint a normál funkciójú kontroll csoport ( 8 ) Más szavakkal a tesztoszteron szekréciós kapcitás az LH szignál16 hetes elvesztése drámai mértékben lecsökkentette. Egy tanulmány során szteroid használó férfiak estén azt találták, hogy az agresszív, magas dózisú HCG kezelés 10,000 IU három naponta 12 héten keresztül sem tudta helyreállítani a here méretet. (7) Egy másik tanulmány során alacsony dózisú 6 hetes szteroid használat uatán 5000 IU/hét HCG 12 héten keresztül nem tudta helyreállítani a INSL3 koncentrációt a herében ( 6 ) E tanulmányok szerint a HCG használat kúra utánra hagyása rontja az esélyeid a teljes helyreállításra. Mint az ezek után, azaz az elvesztett tesztoszteron szekréciós kapacitás miatt szükséges nagyobb dózis következményeként pedig számolnod kell a megemelkedett ösztrogénszint okozta HPTA szupresszióval és egyéb olyan következményekkel, mint a gyno. (11) A nagy mennyiségű hCG pl. az ösztradiol szintet 165%-kal, míg a tesztosztoszteronszintet  csak 140%-kal emeli. (11) A magas dózisú HCG emellett csökkenti az  LH receptorok koncentrációját és a teszoszteron színtézisért felelős enzim aktivtását a herékben (12,13,19 ) – ez a legutolsó dolog amit szeretnénk a helyreállítás során. Bár ezek a negatív hatások részlegesen orvosolhatól az olyan SERM-ek használatával, mint a tamoxifein, ez azonban a SERM-ek okozta problémák előtérbe kerülését segíti.

Az előbbi evidenciák töksében, egyértelmű hogy preventív intézkedésre van szükség a herék megóvása érdekében. Meg kell védenünk a herék érzékenységét. Amellett, hogy elég fájdalmas dolog, más oka nem nagyon akad, hogy ne használjunk HCG-t kúra közben.

Egy kutatás során normal férfiak szteroidok mellett, 100iu HCG kaptak minden nap, és ez elég volt a teljes herefunkció és ITT szint konzerválásához, és nem járt a magas HCG dózis okozta érzékenység csökkenéssel. (2) Fontos, hogy az alacsony dózist megkezdjük mielőtt az érzékenység csökkenne, ez a csökkenés pedig az első 2-3 hét után gyorsan elkezdődik. Fontois, hogy abbahagyjuk a HCG-t a PCT megkezdése előtt, így a heréknek lehetőséget hagyva a saját LH termeléssel szembei érzékenység fokozódására. (itt bizonyos kiegészítők segíthetnek pl E vitamin)

A leginkább alkalmazható ajánlás heti 2-szer 200 IU vagy egyszer 500 IU HCG lehet. Persze, minél kisebb és gyakoribb a dózis annál jobban szimulálja a saját LH termelést és minimalizálja az ösztrogén konverziót.

Ha meghagyod a kúra végére akkor a „kezdő lökés” dózisát úgy kalkulálhatod, hogy 40 IU-val megszorzod az LH „mentes” időszakot. (pl egy hatvannapos kúra esetén 40iu x 60 nap= 2400iu HCG) 

Megjegyzés: ha a kúra közben alkalmazol HCG-t akkor a PCT során ne alkalmazd!

Recap –

A here érzékenység fenntartásához 7 nappal az első AAS adag után kezdj el napi 100 IU HCG-t használni. A kúra végén a HCG hagyd el 2 héttel azelőtt, hogy az AAS kitisztul a szervezetedből. Pl. ugyanakkor amikor az utolsó Testosterone Enanthate injekciót beadod vagy ha szemest szedsz akkor 10 nappal az utolsó szem bevétele előtt. Ez elegendő időt hagy a kiürülésre, míg az LH és FSH termelés megindul. Ne felejtsd el, hogy a regeneráció nem indul meg míg HCG kering a szervezetedben, a szervezet nem termel LH-t, míg a HCG ki nem ürül.


2011. Január 17. - 15:57:49
Válasz #2360
Nem elérhető

God Vazzeg


Jó cikk, elég szájbarágós is, és érthető!  :-)!

2011. Január 17. - 15:59:46
Válasz #2361
Nem elérhető

kemi


Sziasztok!
Arra lennék kíváncsi hogy meik a megbízhatóbb, deca-durabolin vagy decabolan 200

én nem pazarolnám decara a pénzem, inkább trenbolone, azt megérzed ha az^^

Üdv mindenkinek!

Mint sokaknak itt, nekem is segítségre lennem szükségem.
"Vettem" 100 szem 5mg-os naposim-t, és 100 szem 10mg-os stanazolt. Ezt a kettőt szeretném kombinálni.
Csak a felét szeretném beszedni a naposimból is és a stanazolból is (50-50 szem), mindezt 4 hét alatt.
Kérdésem a következő: -le kell ezt vezetnem vmivel és ha igen mivel, közben, előtte, utána kell-e vmit szednem ha igen mit és MIÉRT????
Jöhet negatív kritikai is a kérdésemmel kapcsolatban :) de azért próbáljatok meg azt kifejteni amire kiváncsi vok ;) Segítségeteket előre is köszönöm!! (ja és ne ajánljatok szurisat sem ezek helyett sem ezek mellé, mert ezeket egyébb okok miatt kerülnöm kell. Csak a szemes jöhet szóba.)

ez az adag és időtartam az amit kb az orvos felír, semmi értelme ennek a kúrának, főleg ha az 5 milis tabiban nincs is 5 milig...



olvasom a cikket!

2011. Január 17. - 16:22:11
Válasz #2362
Nem elérhető

kemi


ez érdekes, tehát az utolsó  enantát/susta beadásakor elhagyom a hcg-t és akkor mi a PCT? nolva vagy clomid?

2011. Január 17. - 16:32:20
Válasz #2363
Nem elérhető

XA

Globális moderátor
ez érdekes, tehát az utolsó  enantát/susta beadásakor elhagyom a hcg-t és akkor mi a PCT? nolva vagy clomid?
Akkor csak azok, vagy mellé egy kis T-BombII, esetleg valami hasonló.
Annyira anabolikus vagyok,hogy már félek :-).

2011. Január 17. - 16:37:31
Válasz #2364
Nem elérhető

VG


nekem az nem tiszta h: egy hcg az 5000iu nem?
akkor hogy kapok 100iu-t?
50 részre osztom, vagy hogy van ez? :D

2011. Január 17. - 16:47:30
Válasz #2365
Nem elérhető

kemi


nekem az nem tiszta h: egy hcg az 5000iu nem?
akkor hogy kapok 100iu-t?
50 részre osztom, vagy hogy van ez? :D

inzulinos fecsivel, bár nemtom 100NEt érdemes-e kb a tűben fér el annyi :D
0,1ml az 500 ne

2011. Január 17. - 16:51:45
Válasz #2366
Nem elérhető

VG


nekem az nem tiszta h: egy hcg az 5000iu nem?
akkor hogy kapok 100iu-t?
50 részre osztom, vagy hogy van ez? :D

inzulinos fecsivel, bár nemtom 100NEt érdemes-e kb a tűben fér el annyi :D
0,1ml az 500 ne
Idáig azt hittem ezt is izomba kell adni 3-4centis tűvel....7:50-től mondja a csaj az okosságokat.

2011. Január 17. - 16:52:56
Válasz #2367
Nem elérhető

kemi


nekem az nem tiszta h: egy hcg az 5000iu nem?
akkor hogy kapok 100iu-t?
50 részre osztom, vagy hogy van ez? :D

inzulinos fecsivel, bár nemtom 100NEt érdemes-e kb a tűben fér el annyi :D
0,1ml az 500 ne
Idáig azt hittem ezt is izomba kell adni 3-4centis tűvel....7:50-től mondja a csaj az okosságokat.


izomból asszem gyorsabban szívódik

ez kva jó videó, csak ilyen ampullát kell szerezni
errefele letörős tetejű hCG van

2011. Január 17. - 17:17:19
Válasz #2368
Nem elérhető

VG


nekem az nem tiszta h: egy hcg az 5000iu nem?
akkor hogy kapok 100iu-t?
50 részre osztom, vagy hogy van ez? :D

inzulinos fecsivel, bár nemtom 100NEt érdemes-e kb a tűben fér el annyi :D
0,1ml az 500 ne
Idáig azt hittem ezt is izomba kell adni 3-4centis tűvel....7:50-től mondja a csaj az okosságokat.


izomból asszem gyorsabban szívódik

ez kva jó videó, csak ilyen ampullát kell szerezni
errefele letörős tetejű hCG van
gyógyszertárba bemész és kérsz egy ilyen ampullát lehet h adnak :D

2011. Január 17. - 18:39:10
Válasz #2369
Nem elérhető

miki_nrg


És nem a sarki kopasz lonsdale kapucnis pulcsis csávótol  ;D
Namostmiabajod? ;D

Amúgy mindettől függetlenül én is szeretem a Lonsdale pulcsikat   ;D
Bár nem vagyok kopasz  ;)