2024. Május 06. - 22:15:44
Bodybuilding.hu Fórumok

Szerző Téma: Kezdő kúra  (Megtekintve 2498769 alkalommal)

0 Felhasználó és 49 vendég van a témában

2012. Április 25. - 23:42:46
Válasz #6285
Nem elérhető

Tuotatis


Ezen már gondolkodtam, hogy olyat, mint a női fogamzásgátlóknál, nem csináltak még? Mikor először beiktatták a köztudatba, duva hormontartalmú készítmények voltak, de párezer meddővé válás, trombózis, meg mindenféle fasza mellékhatás megtapasztalása után ma már 99,9%-ban biztonságos prehormonokat tartalmaz a direkt hormonok helyett. Szerkezetüket tekintve a fogamzásgátlók is szteránvázas hormonok, pont mint a tesztoszteron.

2012. Április 25. - 23:46:07
Válasz #6286
Nem elérhető

ati75


Kérdésem az egyes szteroidok ürülési idejével lenne kapcsolatos, pontosabban az, hogy egyes szerek használata utána kb. mennyi idővel lehet magyar viszonylatban negatív doppingmintát produkálni? főként deca, enanthat, propi és omna érdekelne... köszönöm

Magyar viszonylatban?  :D Rájöttem, hogy ti fijuk tényleg viccesek vagytok... :D

Alábbiakban bemásolom néhány közkedvelt visszaélésre alkalmat adó kiskedvenc felezési idejét:

Szteroid (szájon át)
Anadrol / Anapolan50 (oxymetholone)
Anavar (oxandrolone)
Dianabol (methandrostenolone, methandienone)
Methyltestosterone
Winstrol (stanozolol)
Halotestin (Fluoxymesterone)
Turinabol (Tbol)

Szteroid injekciók:
Szteroid
Deca-durabolin (Nandrolone decanate)
Equipoise
Finaject (trenbolone acetate)
Primobolan (methenolone enanthate)
Sustanon or Omnadren
Testosterone Cypionate
Testosterone Enanthate
Testosterone Propionate
Testosterone Suspension
Winstrol (stanozolol)

Aktív felezési idő
8- 9 óra
9 óra
4.5 - 6 óra
4 nap
9 óra
9.5 óra
16 óra


Aktív felezési idő
15 nap
14 nap
3 nap
10.5 nap
15 -18 nap
12 nap
10.5 nap
4.5 nap
1 nap
1 nap

Namost, a felezési idő az nem egyenlő a szteroidok űrülési idejével mint ahogy azt falun sokan vélekedik  ;D

De a felezési időből kiszámolható "viszonylag könnyen" kb. mennyi idő alatt leszel virtuálisan üres.

Példa: Figyeljen mindenki itt a szteroid osztály első b kiscsoportban!  ;D

Ha beadsz a szomszéd, bevadulásra kész, harci hörcsögének 250mg nandrolone decanoátot. Az azt jelenti, hogy kb. 15 nap múlva a hörcsögöd nem lesz tiszta, hanem, - na mennyi nandrolone lesz a kis tejsavó pusztító rágcsálóban? kb. 125mg. Miért? Mert a nadrolone decanoate felezési ideje 15 nap, ami annyit jelent, hogy a beadott mennyiség kb. fele lesz a kis zacskóspofájú gyúrós kiskedvencednek a vérében 15 nap múlva.

Na de akkor mennyi lesz 30 nap múlva a vérében? Pontosan! kb. 62,5mg. (igazából nem a vérében lesz ennyi, hanem az izomszövetek között, de ez most mellékes.)

És 45 nap múlva? igen, okos fiú.  ;D kb. 31,25mg  O0

De ne hagyd magad becsapni!

Mert ez csak akkor igaz, ha nem adsz be újabb 250mg-ot a kis majompofájú házihörcsögödnek! Mert ha újabb szurira tartja a kis seggét időközben, akkor a dolgok kezdenek bonyolódni  :-)-

Szóval, ezé nem szoktam sokszor kérdésekre válaszolni, mert a kérdező a legtöbbször maga sem érti, hogy nem egyszerűt kérdezett. És ebben az évszázadban már alig találsz egyszerű kérdést...Na de nem akarlak összezavarni benneteket.

Egyszerűen nem létezik olyan táblázat ami csak úgy mutatná a tisztulási időt mivel nagyban függ a beadott mennyiségektől stb...

De a felezési időkből és a mennyiségekből azért mindeki, akinek van egy kis paraszti esze még, az ki tudja számolni magának és ráadásul elég pontosan, hogy mikor lesz tiszta.

 >:D

köszönöm a választ, de ha így gondolkodunk akkor teljesen tiszta sosem leszel, itt az a kérdés, hogy negatív dopping teszt produkálása milyen módon érhető el egy szteroidos felkészüllés után..

2012. Április 25. - 23:53:18
Válasz #6287
Nem elérhető

efitmaster

Adminisztrátor
Ezen már gondolkodtam, hogy olyat, mint a női fogamzásgátlóknál, nem csináltak még? Mikor először beiktatták a köztudatba, duva hormontartalmú készítmények voltak, de párezer meddővé válás, trombózis, meg mindenféle fasza mellékhatás megtapasztalása után ma már 99,9%-ban biztonságos prehormonokat tartalmaz a direkt hormonok helyett. Szerkezetüket tekintve a fogamzásgátlók is szteránvázas hormonok, pont mint a tesztoszteron.

Tuotatis, te hol voltál az előző 10 évben? A holdon? Vagy egy barlangban gyúrtál?  >:D  ;D

Nemhogy csináltak, de az összes prohormont már be is tiltották először az USA-ban, aztán az EU-ban is, meg majdnem az egész világon. Kakukk. Ébresztő Tuotatis. O0

 Az előző 10 évben a létező összes tesztoszteronra hasonlító, vele rokonságban lévő, bármilyen anabolikus, androgén jellemzőkkel rendelkező prohormont, testben enzimek által aktív hormonná alakuló vegyületet, növényi kivonatot, rovarhormont stb, amit csak ki tudsz ejteni a szádon, ami ezen a bolygón létezhet, már piacra dobtak(mi el is adtunk belőle egy csomót  ;D $$$$$ ) és már az összes, például amerikában, a heroinnnal és kokainnal egyenrangú, tiltott és kontrollált anyaggá vált.

Elkéstél az ötlettel, csak ennyit akartam írni egyébként.  ;D

A leghíresebb ilyen "prohormon" egyébként az 1-ad volt(és az egyik legjobb is egyébként.) (Nem is volt prohormon, valójában aktív hormon volt már önmagában is.)  8-) De ki tudta ezt akkor...a wada biztos nem :D
"Gyerekek, ne írjatok nekem privátokat kérdésekkel, mert még nem vagyok nyugdíjas és nincs időm válaszolni rájuk. Majd 25 év múlva! Thanx! " - efitmaster és anonym alcoholic

"Csak azok érhetnek el valaha is nagyot, akik mernek nagyot bukni" --Robert Francis Kennedy

"Egy hazugság a fél világot körbeutazza, mialatt az igazság még csak a cipőjét húzza"

2012. Április 26. - 00:21:35
Válasz #6288
Nem elérhető

efitmaster

Adminisztrátor
Kérdésem az egyes szteroidok ürülési idejével lenne kapcsolatos, pontosabban az, hogy egyes szerek használata utána kb. mennyi idővel lehet magyar viszonylatban negatív doppingmintát produkálni? főként deca, enanthat, propi és omna érdekelne... köszönöm

Magyar viszonylatban?  :D Rájöttem, hogy ti fijuk tényleg viccesek vagytok... :D

Alábbiakban bemásolom néhány közkedvelt visszaélésre alkalmat adó kiskedvenc felezési idejét:

Szteroid (szájon át)
Anadrol / Anapolan50 (oxymetholone)
Anavar (oxandrolone)
Dianabol (methandrostenolone, methandienone)
Methyltestosterone
Winstrol (stanozolol)
Halotestin (Fluoxymesterone)
Turinabol (Tbol)

Szteroid injekciók:
Szteroid
Deca-durabolin (Nandrolone decanate)
Equipoise
Finaject (trenbolone acetate)
Primobolan (methenolone enanthate)
Sustanon or Omnadren
Testosterone Cypionate
Testosterone Enanthate
Testosterone Propionate
Testosterone Suspension
Winstrol (stanozolol)

Aktív felezési idő
8- 9 óra
9 óra
4.5 - 6 óra
4 nap
9 óra
9.5 óra
16 óra


Aktív felezési idő
15 nap
14 nap
3 nap
10.5 nap
15 -18 nap
12 nap
10.5 nap
4.5 nap
1 nap
1 nap

Namost, a felezési idő az nem egyenlő a szteroidok űrülési idejével mint ahogy azt falun sokan vélekedik  ;D

De a felezési időből kiszámolható "viszonylag könnyen" kb. mennyi idő alatt leszel virtuálisan üres.

Példa: Figyeljen mindenki itt a szteroid osztály első b kiscsoportban!  ;D

Ha beadsz a szomszéd, bevadulásra kész, harci hörcsögének 250mg nandrolone decanoátot. Az azt jelenti, hogy kb. 15 nap múlva a hörcsögöd nem lesz tiszta, hanem, - na mennyi nandrolone lesz a kis tejsavó pusztító rágcsálóban? kb. 125mg. Miért? Mert a nadrolone decanoate felezési ideje 15 nap, ami annyit jelent, hogy a beadott mennyiség kb. fele lesz a kis zacskóspofájú gyúrós kiskedvencednek a vérében 15 nap múlva.

Na de akkor mennyi lesz 30 nap múlva a vérében? Pontosan! kb. 62,5mg. (igazából nem a vérében lesz ennyi, hanem az izomszövetek között, de ez most mellékes.)

És 45 nap múlva? igen, okos fiú.  ;D kb. 31,25mg  O0

De ne hagyd magad becsapni!

Mert ez csak akkor igaz, ha nem adsz be újabb 250mg-ot a kis majompofájú házihörcsögödnek! Mert ha újabb szurira tartja a kis seggét időközben, akkor a dolgok kezdenek bonyolódni  :-)-

Szóval, ezé nem szoktam sokszor kérdésekre válaszolni, mert a kérdező a legtöbbször maga sem érti, hogy nem egyszerűt kérdezett. És ebben az évszázadban már alig találsz egyszerű kérdést...Na de nem akarlak összezavarni benneteket.

Egyszerűen nem létezik olyan táblázat ami csak úgy mutatná a tisztulási időt mivel nagyban függ a beadott mennyiségektől stb...

De a felezési időkből és a mennyiségekből azért mindeki, akinek van egy kis paraszti esze még, az ki tudja számolni magának és ráadásul elég pontosan, hogy mikor lesz tiszta.

 >:D

köszönöm a választ, de ha így gondolkodunk akkor teljesen tiszta sosem leszel, itt az a kérdés, hogy negatív dopping teszt produkálása milyen módon érhető el egy szteroidos felkészüllés után..

Ne idegesíts mán' Ati  :D  8-) Máshogy itt nem lehet gondolkodni, mivel ez van.  ***))))

Nincs olyan, hogy teljesen tiszta. Ezért mondom, hogy legtöbbször a kérdező a saját kérdését sem érti.

Szóval pl. a tesztoszterontól nem lehetsz tiszta, mivel a szervezeted folyamatosan termel tesztoszteront. Ez akkor eddig tiszta, right?

Mégsem buksz meg egy dopping teszten. Nem ez itt a lényeg.

Ezért írtam, hogy "virtuálisan tiszta leszel", ami annyit jelent magyarul, hogy a szervezetedben olyan elenyésző mennyiségű AAS lesz, ami nem jelenthet elvileg pozitív tesztet, de

És itt van egy nagyon nagy DE! És ezt kell megérteni ahhoz, hogy lófaszt se számít csak a tisztulási idő, ez a téma sokkal komolyabb annál. Mivel ahhoz, hogy valaki tudja, hogy pontosan most mit mér a wada(vagy más szervezet ncaa pl.) egy dopping teszten, ahhoz vagy ott kellene dolgoznod, vagy valami hasonló, nap mint nap. Mivel a doppingtesztek nem tesztoszteront keresnek általában és nem is nandrolone-t. Hanem a különböző anyagok metabolitjait(anyagcsere melléktermékeit), amit szinte hónapról hónapra frissítenek, hogy mik ezek a metabolitok; Eközben tudni kell, hogy ezek a szervezetek nem hülyék, ráadásul egy csomó pénzt áldoznak erre a kedves adófizetők pénzéből, csakhogy az ilyen csúnya rossz fiúkat elkapják  :D

Vannak ilyen anyagok, mint niacin pl. vagy kanadai aranygyökér pl., ami segíti a tisztulást és a negatív doppingtesztet, különböző vízhajtókkal stb, de és itt is van egy nagy de,  mégpedig az, hogy ezeket az anyagokat is figyelik már egy ellenőrzésnél...stb...stb...

Szóval több oldal jó tanácsot lehet itt adni ezügyben és akárki is ad ebben az ügyben neked jó tanácsot, ne hidd el, mert szart sem ér. Lehet, hogy pár éve jó volt amit tanácsoltak de ebben az évben lószart sem érnek. Még véletlenül se legyél naív, hogy bárki aki pl. nandrolone-t használ és ellenőrzik, az megúszhatja manapság!!! Nem. Ha használt egy ilyen régi cuccot és ellenőrzik, akkor szinte biztosra veheted, hogy annak lefőtt a kávéja és akár csomagolhat is...Ennyi



"Gyerekek, ne írjatok nekem privátokat kérdésekkel, mert még nem vagyok nyugdíjas és nincs időm válaszolni rájuk. Majd 25 év múlva! Thanx! " - efitmaster és anonym alcoholic

"Csak azok érhetnek el valaha is nagyot, akik mernek nagyot bukni" --Robert Francis Kennedy

"Egy hazugság a fél világot körbeutazza, mialatt az igazság még csak a cipőjét húzza"

2012. Április 26. - 00:22:05
Válasz #6289
Nem elérhető

trmarci


Sziasztok!
tanácsot szeretnék kérni, edzésről, táplálkozásról, tápkiegekről már sokat tudok, jó pár éve építem a testem @:-)
szeretnék versenyezni, de ahhoz több kellene. Bár a nevemből kitalálható, csaj vagyok és 26 éves. eddigi kutakodásom alapján winstrol kúrára gondoltam vagy növire( bár állítólag nagyon drága)Szerintetek melyik lenne jobb választás ha 1-2 kg száraz izomzatot szeretnék zsírosodás nélkül? Szokásosan én is tartok az injekciótól, inkább szemes verziót szeretném. Lány esetében hogy alakulnak az adagok és a kúra ideje? jah és nem szeretnék bajszot ;D :-*
kösszi


...Azért nem olyan drága az a növi, 200$+szállítási költségtől már lehet venni 100UI-t, ha mindenképpen cuccolni akarsz én ezt választanám.

Pont olyan mintha a szemétbe dobnád a pénzed...

Nem a Kigtropin és társaira gondoltam.

Mindegy melyikre gondoltál...az emberek 99%-ánál a növekedési hormon használata(főleg önmagában használva, inzulin és igf nélkül, és egy év használati idő alatt, nem komoly versenyzőként) teljesen felesleges és haszontalan, sőt nagyon is ártalamas, a lehető legnagyobb hülyeség amit tehetnek... és a lehető legenyhébben fogalmazva. Ezen kívül az interneten át 200$-ért rendelve lófaszt kapsz max. nem növekedési hormont(honnan fogod tudni hogy nem? Van egy kis laborod a szobában vagy érzed majd a vizeleteden, vagy honnan? Nem leszel annyira álmos reggel, vagy hogyan?  ;D ...De ha kapnál is normális terméket, egy halom pénzt a kukába küldenél...

Efitmester, tisztelem a tudásodat, nem vitatkozni akarok, csak azt írom amit más külföldi fórumokon a önkéntes tesztelő emberek mondanak. Jó magam nem használnék sem HGH-t sem AAS-t (anyagi okok, rizikó stb...), a ghrp-t is a te tanácsodra hagytam abba, az IGF Lr3-at és a TB-500-at még kipróbálom, mert kíváncsi vagyok a hatásukra, de ezekhez is relatíve sok pénz kell
Igazából 1kg glutamint többre nézek mint 100 szem stanát, vagy 100UI hgh-t.

 ::)

hát én nem tudom te hogy vagy vele, de egy daganatos megbetegedés kockázatának növelése különböző növekedési hormonokkal sztem olyan kockázat amit még egy versenyző is komolyan mérlegel...

Az amatőrök igen, de a profi "ligában" nem! Egy profi versenyzőnek nincs ilyen mérlegelési opciója manapság, de ezt profik tudnák elmesélni neked igazán. (Néhány vadonatúj, európában szinte teljesen ismeretlen, szteroid miatt az előző 10 évben amerikában már van/volt más opció a profiknak, de elég kemény ügy ez...)   

Az nyilván teljesen más liga, más szempontokkal, de ajánlani egy kezdő lánynak aki interneten akar tanácsot kérni, sőt bárkinek még csak poénból is annak a látszatát kelteni, hogy ezek kevésbé veszélyes szerek mint a szteroid hormonok...

2012. Április 26. - 00:23:38
Válasz #6290
Nem elérhető

efitmaster

Adminisztrátor
@ trmarci

Hát igen, ezért veséztük ezt is ki  ;)
"Gyerekek, ne írjatok nekem privátokat kérdésekkel, mert még nem vagyok nyugdíjas és nincs időm válaszolni rájuk. Majd 25 év múlva! Thanx! " - efitmaster és anonym alcoholic

"Csak azok érhetnek el valaha is nagyot, akik mernek nagyot bukni" --Robert Francis Kennedy

"Egy hazugság a fél világot körbeutazza, mialatt az igazság még csak a cipőjét húzza"

2012. Április 26. - 00:28:41
Válasz #6291
Nem elérhető

efitmaster

Adminisztrátor
Ja, jó éjt az osztálynak  ;) Majd folytatjuk... [:-o]
"Gyerekek, ne írjatok nekem privátokat kérdésekkel, mert még nem vagyok nyugdíjas és nincs időm válaszolni rájuk. Majd 25 év múlva! Thanx! " - efitmaster és anonym alcoholic

"Csak azok érhetnek el valaha is nagyot, akik mernek nagyot bukni" --Robert Francis Kennedy

"Egy hazugság a fél világot körbeutazza, mialatt az igazság még csak a cipőjét húzza"

2012. Április 26. - 07:31:30
Válasz #6292
Nem elérhető

God Vazzeg


Jó hogy újra köztünk vagy Efit  ;-oo-;

2012. Április 26. - 07:41:23
Válasz #6293
Nem elérhető

efitmaster

Adminisztrátor
"Gyerekek, ne írjatok nekem privátokat kérdésekkel, mert még nem vagyok nyugdíjas és nincs időm válaszolni rájuk. Majd 25 év múlva! Thanx! " - efitmaster és anonym alcoholic

"Csak azok érhetnek el valaha is nagyot, akik mernek nagyot bukni" --Robert Francis Kennedy

"Egy hazugság a fél világot körbeutazza, mialatt az igazság még csak a cipőjét húzza"

2012. Április 26. - 07:44:47
Válasz #6294
Nem elérhető

hopika


Élj természetesen:Sex,Drugs 'n' R'n'R!!!
Már két zenekaromnak van weblapja:
www.hopika.hu és www.zahonyunplugged.hu
NE kérj tanácsot szteroid ügyben,mert NEM értek hozzá!

2012. Április 26. - 08:33:17
Válasz #6295
Nem elérhető

efitmaster

Adminisztrátor
Egyébként a doppingteszt témához még, mivel ez érdekes téma. Csak szórakoztatásképpen.

2002-ben Olaszországban teszteltek egy focicsapatot kisérleti jelleggel. Azt akarták megtudni, hogy a szervezet termel-e nandrolone-t természetes módon. :)

Namost, mint ahogy itt a FIFA belinkelt(angol) kis pdf összefoglalója is mutatja, úgy tesztelnek nandrolne-ra, hogy a két legfőbb metabolitját keresik a vizeletben a 19-Norandrosterone-t(NA) és a 19-noretiocholanolone-t(NE).

Az olasz kisérlet leírásában benne van, hogy néhány játékos pozitív tesztet mutatott, pedig nem használt senki nandrolone-t. (Burhahaha, nem használt senki nandrolone az olasz fociligában, bruhaha, ez viccesebb, mint a kisérlet maga) Na mindegy, maradjunk komolyak és tételezzük fel, hogy tényleg teljesen tiszta ártatlan sportolók vettek részt a kisérletben. Egyébként máshol, másokkal is csináltak ilyen kisérletet Franciaországban és Svájcban is.
Szóval, mivel találtak pár pozitív terszteredményt szegény játékosok között, és előtte más kisérletekben is, más sportolóknál, ezért onnantól elterjesztették a tudományos problémát, hogy valami ismeretlen módon az emberi szervezet mégis termel nandrolone-t. Főleg kemény fizikai terhelés után. Ez komoly problémát jelentett az antidopping szervezeteknek.

Namost a kisérletben kimutatták, hogy fizikai igénybevétel után, valami rejtélyes módon, a nandrolone metabolitjának, 19-NA, koncentrációja 2-4-szeresével növekszik. És ezek az eredmények meglehetősen meg kellett, hogy változtassák az antidopping laborok stratégiáját.
Az érdekes kérdés lenne az pl., hogy akkor ezek szerint 1987 vagy 1999 előtt(a francia kisérlet előtt), mikor még nem volt hivatalosan tiszta ez az eredmény pl, hány embernek vették el az érmeit (hamis)pozitív nandrolone teszt miatt, mert a természetesen megnövekedett mennyiségű metabolit jelen volt a vizeletében?

És most a rossz hír azoknak, akik már örülni kezdtek, hogy akkor ezzel lehet védekezni  :D
A wada laboratórium megállapította, hogy a metabolitok mennyisége természetes módon nem lehet több mint 2ng/ml. Nők esetében megállapították, hogy fogamzásgátlók miatt a megengedett mennyiség fölé emelkedhet egy másik metabolit szintje, a "norethisterone" szint. Szintén okozhat pozitív doppingtesztet a természetes, "prohormonokkal" szennyezett kiegészítők használata, pl kreatin, ami egy olyan helyen készül, ahol hormon előanyagot is feldolgoznak stb...
Egy montreáli kisérletben kb. 400 játékost ellenőriztek játékok után és csak egy esetben találtak nagyobb mennyiségű nandrolone metabolitot, ami arra a következtetésre jutatta a szerveket, hogy mégiscsak meg lehet fogni a "kis gazemberket".  >:D

A FIFA következtetése:
A pozitív tesztet mutató minden játékosnál külön, egyéni eseteljárást kell megfontolni, a szankcionálás és követés esetében.

http://www.fifa.com/mm/document/afdeveloping/medical/6.10.3.%20nandrolone%20mystery%20and%20facts_1510.pdf

Good morning Budapest!  :D
"Gyerekek, ne írjatok nekem privátokat kérdésekkel, mert még nem vagyok nyugdíjas és nincs időm válaszolni rájuk. Majd 25 év múlva! Thanx! " - efitmaster és anonym alcoholic

"Csak azok érhetnek el valaha is nagyot, akik mernek nagyot bukni" --Robert Francis Kennedy

"Egy hazugság a fél világot körbeutazza, mialatt az igazság még csak a cipőjét húzza"

2012. Április 26. - 08:39:32
Válasz #6296
Nem elérhető

efitmaster

Adminisztrátor
"Gyerekek, ne írjatok nekem privátokat kérdésekkel, mert még nem vagyok nyugdíjas és nincs időm válaszolni rájuk. Majd 25 év múlva! Thanx! " - efitmaster és anonym alcoholic

"Csak azok érhetnek el valaha is nagyot, akik mernek nagyot bukni" --Robert Francis Kennedy

"Egy hazugság a fél világot körbeutazza, mialatt az igazság még csak a cipőjét húzza"

2012. Április 26. - 08:46:31
Válasz #6297
Nem elérhető

efitmaster

Adminisztrátor
Azt nem tudom, hogy hol van ilyenkor pl. Maszat?  :D Alszik még? Kirugták már megint? Összetört valamit, vagy mi van vele? ejj ejj... :D
"Gyerekek, ne írjatok nekem privátokat kérdésekkel, mert még nem vagyok nyugdíjas és nincs időm válaszolni rájuk. Majd 25 év múlva! Thanx! " - efitmaster és anonym alcoholic

"Csak azok érhetnek el valaha is nagyot, akik mernek nagyot bukni" --Robert Francis Kennedy

"Egy hazugság a fél világot körbeutazza, mialatt az igazság még csak a cipőjét húzza"

2012. Április 26. - 08:57:49
Válasz #6298
Nem elérhető

hopika


Jó hogy újra köztünk vagy Efit  ;-oo-;

 @:-)

Gooood morning Hopika!  :D   ***))))

Thx!
Az már rég volt (sajnos) ...
Már 6-kor a szobabiciklin ültem.
 ***))
Már csak 6 hetem van vissza a "tervezett" zéró pontig.
Élj természetesen:Sex,Drugs 'n' R'n'R!!!
Már két zenekaromnak van weblapja:
www.hopika.hu és www.zahonyunplugged.hu
NE kérj tanácsot szteroid ügyben,mert NEM értek hozzá!

2012. Április 26. - 09:17:49
Válasz #6299
Nem elérhető

gabo01


Egyébként a doppingteszt témához még, mivel ez érdekes téma. Csak szórakoztatásképpen.

2002-ben Olaszországban teszteltek egy focicsapatot kisérleti jelleggel. Azt akarták megtudni, hogy a szervezet termel-e nandrolone-t természetes módon. :)

Namost, mint ahogy itt a FIFA belinkelt(angol) kis pdf összefoglalója is mutatja, úgy tesztelnek nandrolne-ra, hogy a két legfőbb metabolitját keresik a vizeletben a 19-Norandrosterone-t(NA) és a 19-noretiocholanolone-t(NE).

Az olasz kisérlet leírásában benne van, hogy néhány játékos pozitív tesztet mutatott, pedig nem használt senki nandrolone-t. (Burhahaha, nem használt senki nandrolone az olasz fociligában, bruhaha, ez viccesebb, mint a kisérlet maga) Na mindegy, maradjunk komolyak és tételezzük fel, hogy tényleg teljesen tiszta ártatlan sportolók vettek részt a kisérletben. Egyébként máshol, másokkal is csináltak ilyen kisérletet Franciaországban és Svájcban is.
Szóval, mivel találtak pár pozitív terszteredményt szegény játékosok között, és előtte más kisérletekben is, más sportolóknál, ezért onnantól elterjesztették a tudományos problémát, hogy valami ismeretlen módon az emberi szervezet mégis termel nandrolone-t. Főleg kemény fizikai terhelés után. Ez komoly problémát jelentett az antidopping szervezeteknek.

Namost a kisérletben kimutatták, hogy fizikai igénybevétel után, valami rejtélyes módon, a nandrolone metabolitjának, 19-NA, koncentrációja 2-4-szeresével növekszik. És ezek az eredmények meglehetősen meg kellett, hogy változtassák az antidopping laborok stratégiáját.
Az érdekes kérdés lenne az pl., hogy akkor ezek szerint 1987 vagy 1999 előtt(a francia kisérlet előtt), mikor még nem volt hivatalosan tiszta ez az eredmény pl, hány embernek vették el az érmeit (hamis)pozitív nandrolone teszt miatt, mert a természetesen megnövekedett mennyiségű metabolit jelen volt a vizeletében?

És most a rossz hír azoknak, akik már örülni kezdtek, hogy akkor ezzel lehet védekezni  :D
A wada laboratórium megállapította, hogy a metabolitok mennyisége természetes módon nem lehet több mint 2ng/ml. Nők esetében megállapították, hogy fogamzásgátlók miatt a megengedett mennyiség fölé emelkedhet egy másik metabolit szintje, a "norethisterone" szint. Szintén okozhat pozitív doppingtesztet a természetes, "prohormonokkal" szennyezett kiegészítők használata, pl kreatin, ami egy olyan helyen készül, ahol hormon előanyagot is feldolgoznak stb...
Egy montreáli kisérletben kb. 400 játékost ellenőriztek játékok után és csak egy esetben találtak nagyobb mennyiségű nandrolone metabolitot, ami arra a következtetésre jutatta a szerveket, hogy mégiscsak meg lehet fogni a "kis gazemberket".  >:D

A FIFA következtetése:
A pozitív tesztet mutató minden játékosnál külön, egyéni eseteljárást kell megfontolni, a szankcionálás és követés esetében.

http://www.fifa.com/mm/document/afdeveloping/medical/6.10.3.%20nandrolone%20mystery%20and%20facts_1510.pdf

Good morning Budapest!  :D


Jó reggelt!
Nagyon jó ilyen és a felezési időhöz kapcsolódó írásokat olvasni! Köszi!
Több ilyen szemléletes és komoly tartalommal bíró hsz-re lenne szükség mert ezekből lehet mindenki számára érthetővé tenni egyébként nem egyszerű dolgokat!  Łł= ;)