2024. Május 06. - 17:49:24
Bodybuilding.hu Fórumok

Szerző Téma: Kezdő kúra  (Megtekintve 2498696 alkalommal)

0 Felhasználó és 45 vendég van a témában

2013. Március 19. - 17:22:48
Válasz #8385
Nem elérhető

chexhon


hát ezaz, leírtam hogy megmondták, nincs ezen mit többet mondani. :)

2013. Március 20. - 11:43:03
Válasz #8386
Nem elérhető

Montana_87


Sziasztok!
Tanácsot szeretnék kérni az érintettektől, biztos van olyan aki hasonló cipőben jár/t..
Első kúrám kezdtem, Testo propi minden másnap 50mg, 4. héttől csatlakozik majd a stana is.
"Ösztrogén ellen" szedek napi 2db Provit és 2db Novaldexet, reggel-este elosztva.
Sajnos tinédzser korom óta Gyno-val közdök, akkor alakult ki. A legjobban ettől féltem az egészben h nehogy tovább romoljon a helyzet..
Viszont a 4. szuri után, másnap elkezdett fájni mind a kétt mellem pont úgy mint tinédzserként..
Megemeltem a Provit 75mg-ra, a Novát pedig 40re. Viszont ma jönne az 5. szuri és elbizonytalanodtam.
Azt hittem h a Provi és Nova nem fogja engedni aromatizálódni a propit főleg nem ilyen gyorsan..
Mi a véleményetek? ne kockáztassam tovább vagy ennyi ösztrogéngátlóval nem lehet gond? Esetleg még valamivel tudok védekezni? Mik a tapasztalaitok, a mellfájás után mennyi idő kell míg kialakul a gyno?

2013. Március 20. - 12:50:02
Válasz #8387
Nem elérhető

Fuji


sziasztok!
az új papírcímkés depon oldalt a broj serije: 11572 számmal tapasztalatok?jó cucc vagy fake?
11572- makulatlan
A 11742-es szeriaszamurol tapasztalat?

2013. Március 20. - 21:44:07
Válasz #8388
Nem elérhető

balic


Szeretnék egy kis tanácsot kérni! December hónapban véget ért első kúrám, ami egy susta kúrából állt. Azóta eltelt nem kevés idő és még mindig küszködök pattanásokkal a vállamon és hátamon. Az érdekes az, hogy kúra alatt semmi ilyen problémám nem volt. Tudnátok esetleg tippet adni, hogy mivel kezeljem vagy mit érdemes ilyenkor alkalmazni? A levezetésem véleményem szerint jó volt mert semmi problémám nem volt és az izommegtartás is jól sikerült, szóval nem tudom, hogy ott rontottam-e el valamit és ezért pattanásosodtam így be. A jövőben esetleg van valami jó megelőzési módszer? Kössz előre is a tippekért!  ;)

2013. Március 20. - 22:15:32
Válasz #8389
Nem elérhető

Maszat


Szeretnék egy kis tanácsot kérni! December hónapban véget ért első kúrám, ami egy susta kúrából állt. Azóta eltelt nem kevés idő és még mindig küszködök pattanásokkal a vállamon és hátamon. Az érdekes az, hogy kúra alatt semmi ilyen problémám nem volt. Tudnátok esetleg tippet adni, hogy mivel kezeljem vagy mit érdemes ilyenkor alkalmazni? A levezetésem véleményem szerint jó volt mert semmi problémám nem volt és az izommegtartás is jól sikerült, szóval nem tudom, hogy ott rontottam-e el valamit és ezért pattanásosodtam így be. A jövőben esetleg van valami jó megelőzési módszer? Kössz előre is a tippekért!  ;)

Az első kúrámnál nekem is sokáig megmaradtak, 1 idő után elmúlik. Az első (és utolsó) deca kúrám után több mint fél évvel is voltak.  ;D
"Nem minden tevepata visz át a sivatagon!"

"1200mg boldi okozhat e enyhe fejfájást?"  by dbr  ;D

"Ezekben a kíméletlen időkben muszáj csalni, hogy boldoguljunk!" -Eric Cartman :D

"Soha ne érd be kevesebbel, mint amit valójában akarsz!"

http://indavideo.hu/video/Cicak_26

2013. Március 21. - 08:37:44
Válasz #8390
Nem elérhető

eo2eo


Szia!

A provironnal es a nolvadexel sajnos az aromatizalodast nem akadalyozod meg, csupan az osztrogen hasznosulasat valtoztatod meg a szervezetedben. Amire neked szukseged van az egy anti-aromataz gyogyszer, mint amilyen az arimidex ( anastrozole ) , esetleg a letrozole.

MOD: esetleg ha nem tudsz most hozzajutni akkor probalkozhatsz meg b6 vitaminnal nagy dozisban, egesz kura alatt.

Ezek nagyon gyorsan hatnak, es kis mennyisegben is hatekonyak, aki erzekeny az osztrogenre annak szerintem kotelezo kiegeszito minden kurahoz.


Es mellekesen, egy kerdes: milyen testzsir szazelekkal vagtal bele a dologba ? Csak mert en legtobbszor olyanoknal hallom kicsucsosodni :D ezt a problemat akik nem forditottak arra eleg energiat hogy kelloen alacsony tzs. mellett kezdjenek koxolni.

Sziasztok!
Tanácsot szeretnék kérni az érintettektől, biztos van olyan aki hasonló cipőben jár/t..
Első kúrám kezdtem, Testo propi minden másnap 50mg, 4. héttől csatlakozik majd a stana is.
"Ösztrogén ellen" szedek napi 2db Provit és 2db Novaldexet, reggel-este elosztva.
Sajnos tinédzser korom óta Gyno-val közdök, akkor alakult ki. A legjobban ettől féltem az egészben h nehogy tovább romoljon a helyzet..
Viszont a 4. szuri után, másnap elkezdett fájni mind a kétt mellem pont úgy mint tinédzserként..
Megemeltem a Provit 75mg-ra, a Novát pedig 40re. Viszont ma jönne az 5. szuri és elbizonytalanodtam.
Azt hittem h a Provi és Nova nem fogja engedni aromatizálódni a propit főleg nem ilyen gyorsan..
Mi a véleményetek? ne kockáztassam tovább vagy ennyi ösztrogéngátlóval nem lehet gond? Esetleg még valamivel tudok védekezni? Mik a tapasztalaitok, a mellfájás után mennyi idő kell míg kialakul a gyno?

2013. Március 21. - 09:52:48
Válasz #8391
Nem elérhető

efitmaster

Adminisztrátor
Szia!

A provironnal es a nolvadexel sajnos az aromatizalodast nem akadalyozod meg, csupan az osztrogen hasznosulasat valtoztatod meg a szervezetedben. Amire neked szukseged van az egy anti-aromataz gyogyszer, mint amilyen az arimidex ( anastrozole ) , esetleg a letrozole.




eo2eo, légyszíves,  :D

A proviron egy androgén anti-aromatáz, tehát elvileg a pácienc használ aromatáz-gátlót és ösztrogén-receptor blokkolót is. Nem ez a problémája. Főleg nem lehetne 50mg/2nap propionát használat mellett, ahogy írta.

A srácnak más problémája van. A proviron adagot nem kellene megemelni, az nem megoldás. A Nolvadex adag megemelése segíthet; de akkor is fucsa ennyire kevés tesztoszteron mellett a gyno...
"Gyerekek, ne írjatok nekem privátokat kérdésekkel, mert még nem vagyok nyugdíjas és nincs időm válaszolni rájuk. Majd 25 év múlva! Thanx! " - efitmaster és anonym alcoholic

"Csak azok érhetnek el valaha is nagyot, akik mernek nagyot bukni" --Robert Francis Kennedy

"Egy hazugság a fél világot körbeutazza, mialatt az igazság még csak a cipőjét húzza"

2013. Március 21. - 13:46:13
Válasz #8392
Nem elérhető

eo2eo


Szia!

A provironnal es a nolvadexel sajnos az aromatizalodast nem akadalyozod meg, csupan az osztrogen hasznosulasat valtoztatod meg a szervezetedben. Amire neked szukseged van az egy anti-aromataz gyogyszer, mint amilyen az arimidex ( anastrozole ) , esetleg a letrozole.




eo2eo, légyszíves,  :D

A proviron egy androgén anti-aromatáz, tehát elvileg a pácienc használ aromatáz-gátlót és ösztrogén-receptor blokkolót is. Nem ez a problémája. Főleg nem lehetne 50mg/2nap propionát használat mellett, ahogy írta.

A srácnak más problémája van. A proviron adagot nem kellene megemelni, az nem megoldás. A Nolvadex adag megemelése segíthet; de akkor is fucsa ennyire kevés tesztoszteron mellett a gyno...

Megkövetlek, kedves efit, valóban pontatlan voltam :)

Ugyanakkor, figyelmedbe ajánlanám az érvelésem:

Ha már egy konzerválodott gynorol van szó, ami megnövekedett szövetállományt jelent, abban az esetben a minimálisan is jelenlévő többlet-ösztrogén is vezethet a tünetek fokozódásához ( hiszen nagyobb tömegben vannak jelen alapból az erre érzékeny szövetek... több ponton tud kötődni.. ). Ha igazam van, akkor lehet hogy nolvadexbol akkora dozisra lesz szuksege az elvart hatas eleresehez, hogy akár költséghatékonyság, akár a fokozódó mellékhatások szempontjából is sokkal jobban megéri egy kifejezetten aromatáz-gátlót használni neki.

2013. Március 21. - 16:54:14
Válasz #8393
Nem elérhető

balic


Szeretnék egy kis tanácsot kérni! December hónapban véget ért első kúrám, ami egy susta kúrából állt. Azóta eltelt nem kevés idő és még mindig küszködök pattanásokkal a vállamon és hátamon. Az érdekes az, hogy kúra alatt semmi ilyen problémám nem volt. Tudnátok esetleg tippet adni, hogy mivel kezeljem vagy mit érdemes ilyenkor alkalmazni? A levezetésem véleményem szerint jó volt mert semmi problémám nem volt és az izommegtartás is jól sikerült, szóval nem tudom, hogy ott rontottam-e el valamit és ezért pattanásosodtam így be. A jövőben esetleg van valami jó megelőzési módszer? Kössz előre is a tippekért!  ;)

Az első kúrámnál nekem is sokáig megmaradtak, 1 idő után elmúlik. Az első (és utolsó) deca kúrám után több mint fél évvel is voltak.  ;D

Pff az marha sok idő! Kezdeném az újat és még az előző mellékhatásával szenvedek. Nem is merek belegondolni milyen lenne a testem, ha belevágnék az újba. Megelőzésre tudsz valami bevált módszert?

2013. Március 21. - 17:14:45
Válasz #8394
Nem elérhető

Montana_87


Először is köszi az eddigi hozzászólásokat!!

Én úgy gondolom, hogy eo2eo-nak igaza lehet abban h mivel megnövekedett szövetállományom van ezért sajnos több ponton tud kötődni.
A dolog egyébként így nézett ki: a negyedik szuri mánapján reggel kezdetm érezni a nyomást a mellemben, reggel ment egy provi és egy nova, nem múlt el délelőtt sem az érzés ezért az esti adagot
előre hoztam ebédre 1provi egy nova, de nem csökkent az érzés ezért 6kor ment még egy nova és lefekvés előtt 10kor ment egy provi. Ez így igye össz: 75mg provi és 30mg nova.
Másnap reggel mikor felkelltem (tegnap) nem volt már érzékeny a mellem így maradtam a szokásos adagolásál, délután be is adtam az 5. szurit.
Szerencsére ma sem érzek semmi negatívat így nem emeltem az adagon.
Most úgy vok vele h figyelem magam és ha jön a nem kívánt érzés akkor emelem a Novát, de csak az napra,mert ugye azt sem szabad ész nélül enni..
Egyébként ki mennyi Novát szokott szedni 30-40 meg gndot okozhat rövid távon?
Kúra előtt kérdezősködtem az arimidex-ről de azt tanácsolták h kb. ugyanaz a hatás elérhető Nova és Provi együttes használatával... Az ára meg elég hororr. Sajnos ennyiért most nem tudok kísérletezni vele.
eo2eo-nek válaszolva egyébként valóban magas test zsírral kezdetm neki a kúrának.. Igazán "komolyan" két éve edzek, ez idő alatt feltoltam magam 96kg ra de nagyon sok felesleget halmoztam magamra.
Majd rendbe tettem a kajámat, diéta stb. és leszedtem magam 87kgra, amit azóta is tartok.
Mára a kajám rendebn van és próbálok odafigyelni mindenre.
Első kúrának azért is választottam a propi-stana kombót mert egy hobbistának és kezdőnek ideális kúrának mondják, valamint pont a szárazságra, definiáltabbságra és plussz erőre lenne most szükségem.
Valamint az is benne van az igazságban h eddig bírtam várni vele..
Ha bárkinek van esetleg tanácsa szívesen fogadom.

2013. Március 21. - 17:42:37
Válasz #8395
Nem elérhető

efitmaster

Adminisztrátor
Szia!

A provironnal es a nolvadexel sajnos az aromatizalodast nem akadalyozod meg, csupan az osztrogen hasznosulasat valtoztatod meg a szervezetedben. Amire neked szukseged van az egy anti-aromataz gyogyszer, mint amilyen az arimidex ( anastrozole ) , esetleg a letrozole.




eo2eo, légyszíves,  :D

A proviron egy androgén anti-aromatáz, tehát elvileg a pácienc használ aromatáz-gátlót és ösztrogén-receptor blokkolót is. Nem ez a problémája. Főleg nem lehetne 50mg/2nap propionát használat mellett, ahogy írta.

A srácnak más problémája van. A proviron adagot nem kellene megemelni, az nem megoldás. A Nolvadex adag megemelése segíthet; de akkor is fucsa ennyire kevés tesztoszteron mellett a gyno...

Megkövetlek, kedves efit, valóban pontatlan voltam :)

Ugyanakkor, figyelmedbe ajánlanám az érvelésem:

Ha már egy konzerválodott gynorol van szó, ami megnövekedett szövetállományt jelent, abban az esetben a minimálisan is jelenlévő többlet-ösztrogén is vezethet a tünetek fokozódásához ( hiszen nagyobb tömegben vannak jelen alapból az erre érzékeny szövetek... több ponton tud kötődni.. ). Ha igazam van, akkor lehet hogy nolvadexbol akkora dozisra lesz szuksege az elvart hatas eleresehez, hogy akár költséghatékonyság, akár a fokozódó mellékhatások szempontjából is sokkal jobban megéri egy kifejezetten aromatáz-gátlót használni neki.

Nem akarok nagyon vitatkozni itt veletek mert nem is lenne fair a rèszemrōl ezekben a tèmákban itt senkivel vitatkozni, mivel ahogy olvasom a tèmával kapcsolatban nem vagyunk egy súlycsoportban, ès ezt abszolut nem nagykèpûsèggel vagy ilyesmi okbòl írom, csak fàrasztò ugyanazokat a köröket lefutni minden egyes emberrel ami a korlátozott tudásból ered újból ès újból.

Kèt fèle módon akadályozható az ösztrogèn hatása.
1. Megakadályozzuk, hogy ösztrogèn kèpzõdjõn.(aromatizáción keresztül - pl. provironnal vagy arimidexel stb..)
2. Megakadályozzuk, hogy a már keringõ õsztrogèn kifejtse a hatását a receptoroknál(az ösztrogèn receptorok blokkolásával - Nolvadex)

Vagy a kèt módszer együttes használatával.

Mindkettõ hatèkony megoldás.

Ha meglèvõ jelei vannak már a gynonak, vagy kiújulnak a jelek, pl. túlzott èrzèkenysèg, esetleg fájdalom a mellekben, akkor azt szinte minden esetben a receptorok blokkolásával próbálják elsõsorban kezelni, tehát pl. a Nolvadex adagolással vagy annak növelèsèvel. Mivel akármennyi ösztrogèn is kering a vèrben, a befogadó receptorok hiánya miatt nem kèpes kifejteni semmilyen ösztrogènhatást ès ezáltal a gyno-ra sem lehet semmilyen hatàssal. Emiatt elvileg a gyno problèma megszünik, legalábbis amíg a receptorok blokkolva vannak.

Emellett mèg rengeteg problèmàs terület ès kèrdès van ezzel kapcsolatban ezen a területen.

Nem akarok most mèlyen belemenni, de az aromatizáció blokkolàsa másodrangú, a receptori oldal blokkolásához kèpest, fõkèppen akkor ha valaki már problèmát èszlel. Viszont mindkèt folyamatot èrdemes kontrollálni ès nem lehet azt mondani, hogy ez vagy az fontosabb egy szteroid kúrában, mivel elèg sok komplikációt okozhat ha valaki az aromatáz-gátlót nem használja ès szintèn problèmás ha valaki elhanyagolja a receptoroldali kezelèst is.
"Gyerekek, ne írjatok nekem privátokat kérdésekkel, mert még nem vagyok nyugdíjas és nincs időm válaszolni rájuk. Majd 25 év múlva! Thanx! " - efitmaster és anonym alcoholic

"Csak azok érhetnek el valaha is nagyot, akik mernek nagyot bukni" --Robert Francis Kennedy

"Egy hazugság a fél világot körbeutazza, mialatt az igazság még csak a cipőjét húzza"

2013. Március 21. - 17:50:02
Válasz #8396
Nem elérhető

efitmaster

Adminisztrátor
Először is köszi az eddigi hozzászólásokat!!

Én úgy gondolom, hogy eo2eo-nak igaza lehet abban h mivel megnövekedett szövetállományom van ezért sajnos több ponton tud kötődni.
A dolog egyébként így nézett ki: a negyedik szuri mánapján reggel kezdetm érezni a nyomást a mellemben, reggel ment egy provi és egy nova, nem múlt el délelőtt sem az érzés ezért az esti adagot
előre hoztam ebédre 1provi egy nova, de nem csökkent az érzés ezért 6kor ment még egy nova és lefekvés előtt 10kor ment egy provi. Ez így igye össz: 75mg provi és 30mg nova.
Másnap reggel mikor felkelltem (tegnap) nem volt már érzékeny a mellem így maradtam a szokásos adagolásál, délután be is adtam az 5. szurit.
Szerencsére ma sem érzek semmi negatívat így nem emeltem az adagon.
Most úgy vok vele h figyelem magam és ha jön a nem kívánt érzés akkor emelem a Novát, de csak az napra,mert ugye azt sem szabad ész nélül enni..
Egyébként ki mennyi Novát szokott szedni 30-40 meg gndot okozhat rövid távon?
Kúra előtt kérdezősködtem az arimidex-ről de azt tanácsolták h kb. ugyanaz a hatás elérhető Nova és Provi együttes használatával... Az ára meg elég hororr. Sajnos ennyiért most nem tudok kísérletezni vele.
eo2eo-nek válaszolva egyébként valóban magas test zsírral kezdetm neki a kúrának.. Igazán "komolyan" két éve edzek, ez idő alatt feltoltam magam 96kg ra de nagyon sok felesleget halmoztam magamra.
Majd rendbe tettem a kajámat, diéta stb. és leszedtem magam 87kgra, amit azóta is tartok.
Mára a kajám rendebn van és próbálok odafigyelni mindenre.
Első kúrának azért is választottam a propi-stana kombót mert egy hobbistának és kezdőnek ideális kúrának mondják, valamint pont a szárazságra, definiáltabbságra és plussz erőre lenne most szükségem.
Valamint az is benne van az igazságban h eddig bírtam várni vele..
Ha bárkinek van esetleg tanácsa szívesen fogadom.

Igen èn is úgy èrzem eoeo-nak van igaza mert a szövetállomány megnövekedett ès így több ponton tud kötõdni, persze...egyèrtelmū, èrtem...mhhh ...logikus...  :D
"Gyerekek, ne írjatok nekem privátokat kérdésekkel, mert még nem vagyok nyugdíjas és nincs időm válaszolni rájuk. Majd 25 év múlva! Thanx! " - efitmaster és anonym alcoholic

"Csak azok érhetnek el valaha is nagyot, akik mernek nagyot bukni" --Robert Francis Kennedy

"Egy hazugság a fél világot körbeutazza, mialatt az igazság még csak a cipőjét húzza"

2013. Március 21. - 17:54:05
Válasz #8397
Nem elérhető

eo2eo


1 doboz arimidex 10e forint korul van

28*1mg, 2 naponta 0,5 mg eleg, nekem speciel 2 naponta 0,25mg is eleg volt.

Draga lenne ?

A nolvahoz nem tudok hozzaszolni, en nem szedtem még.

Amugy, erzesre kell adagolni a dolgokat, annyit szedj, hogy a fajdalom/erzekenyseg megszunjon a melledben, vagy kisebb legyen a csomo... Figyeld, hogy reagal adott dozisra a szervezeted. De 1 naptol ne varj semmit, szerintem ha dozist emelsz minimum 5 napra  tedd ( 5-7 nap a felezesi ido ) .

Amit tanacsolnek meg neked: rengeteg kardiot, illetve aerob edzest. Ez csak sajat velemeny, de szerintem inkabb legyel 80kg, alacsony tzs-vel, jobb eronlettel, mint 90 felpuffedve es vizesen es "erosen" .


efit:

ugytudom az aromataz gatlok, mint amilyen az arimidex is, mar a noknel hasznalt terapias dozisnal is akar 90%-at megakadalyozzak az aromatizacionak. tehat ha azt nezzuk hogy a mirigyszovet ( amibol a gyno lesz ) mg/mg vagy ft/ft viszonylatban mikor talalkozik tobb olyan ingerrel ami novekedesre ingerli, akkor az aromataz hatekonyabb. ennyit allitottam, ami szerintem vedheto is meg mindig. mindamellett jelen esetben fontos a receptoroldali kotodes megakadalyozasa, es nem ketlem hogy a leghatekonyabb ennek a 2 hatasnak a szinergista alkalmazasa.  

NO OFFENSE  /:-)


Es amit meg en is csak most tanultam meg: amikor a testunkel jatszunk, nincs hobbi, se kezdo szint, semmi non-professzionalis dolog. Ha megengedsz magadnak ilyen dolgokat, nagyobb kárát látod majd az egésznek, mint hasznát.

Amugy milyen markaju cuccokat hasznalsz? Legalabb a merleg jo oldalara is kerultek dolgok ?:)


2013. Március 21. - 18:01:34
Válasz #8398
Nem elérhető

efitmaster

Adminisztrátor
Ja, hogy itt a prioritás most az lett, hogy hogy olcsòbb kezelni egy problèmàt ès nem az, hogy hogyan kell helyesen kezelni a problèmàt. Èrtem màr. Mhhh...
"Gyerekek, ne írjatok nekem privátokat kérdésekkel, mert még nem vagyok nyugdíjas és nincs időm válaszolni rájuk. Majd 25 év múlva! Thanx! " - efitmaster és anonym alcoholic

"Csak azok érhetnek el valaha is nagyot, akik mernek nagyot bukni" --Robert Francis Kennedy

"Egy hazugság a fél világot körbeutazza, mialatt az igazság még csak a cipőjét húzza"

2013. Március 21. - 18:14:13
Válasz #8399
Nem elérhető

eo2eo


Ja, hogy itt a prioritás most az lett, hogy hogy olcsòbb kezelni egy problèmàt ès nem az, hogy hogyan kell helyesen kezelni a problèmàt. Èrtem màr. Mhhh...

Nem nem nem! :)

Találós kérdés, és most légyszi ne egy ledegradáló választ írj ( csak mert neked x év tapasztalat után minden nyilvánvaló, sokaknak akik ide írogatnak (pl nekem) ,  NEM AZ! Ezért írogatunk ide ! :)  hanem az igazi véleményed:

Adott valaki aki tesztoszteront használ. Elkezdenek fájni a mellei. Van neki nolvadexe es arimidexe is. Ha MÁSNAPRA jobban akar lenni, melyiket célszerűbb bevenni ? Ha nem számít a pénz, kúra alatt melyiket érdemesebb VÉGIG szedni ?

Foglalkoztat ez a kerdes, mivel a nolvadex gondolom az osztrogen anabolikus funkcioit nem blokkolja. Tehat, elvileg vele nagyobb izomtomeg novekedes erheto el. Vagy amit mondani akarsz, hogy az idealis egy alacsony dozisu kombinacio ? Jo lenne ha mondanad nem csak utalgatnal :D