2024. Május 06. - 21:57:08
Bodybuilding.hu Fórumok

Szerző Téma: Kezdő kúra  (Megtekintve 2498765 alkalommal)

0 Felhasználó és 41 vendég van a témában

2013. Március 22. - 15:10:10
Válasz #8415
Nem elérhető

Montana_87


hmmmm.. Valóban iráni a provi, na azt nem gondoltam h még azt is hamisítják.... Bayeres-t tudok még szerezni. Arról esetleg tapasztalat????? Mert ha neketek az működött akkor már intézem is. Köszi!
Amugy milyen markaju cuccokat hasznalsz? Legalabb a merleg jo oldalara is kerultek dolgok ?:)


Mint írtam ugye ez a 9. napon még csak, így olyan nagy változásról nem tudok beszámolni, 12hétre tervezem a kúrát és a 4.héten csatlakozik majd a Stana. Egyébként Genesist használok.
Pozitívumként annyit érzek, hogy energikusabb vagyok edzésen, nem fáradok el 20perc után, a negyedik gyakorlatot is olyan intenzitással tudom csinálni mint a másodikat. A súlyokon is tudtam emelni. Persze ebben biztos benne van a tudat dolog is.

Milyen Provit használsz? Azért kérdem, mert ha Iráni, akkor kb. kuka...
Egyszer régen egy Danabol lightos kúrához nem tudtam szerezni rendes Provit, csak ilyen Iránit. Hát, elég hamar elkezdett bizseregni a csöcsöm...
Mikor ezt kezdtem érezni, mermozgattam mindenkit, szereztem rendes Provit, és megoldódott a problem...

Nekem is szar volt az iráni. Amúgy megbasszák az anyjukat a hamisítók. Az egy dolog ha nincs tesztó, max nem lesz eredmény, de 1 ösztrogénre érzékeny embernek a kezébe tolni 1 gagyi proviront, több mint geciség.

2013. Március 22. - 15:35:34
Válasz #8416
Nem elérhető

Fuji


hmmmm.. Valóban iráni a provi, na azt nem gondoltam h még azt is hamisítják.... Bayeres-t tudok még szerezni. Arról esetleg tapasztalat????? Mert ha neketek az működött akkor már intézem is. Köszi!
Amugy milyen markaju cuccokat hasznalsz? Legalabb a merleg jo oldalara is kerultek dolgok ?:)


Mint írtam ugye ez a 9. napon még csak, így olyan nagy változásról nem tudok beszámolni, 12hétre tervezem a kúrát és a 4.héten csatlakozik majd a Stana. Egyébként Genesist használok.
Pozitívumként annyit érzek, hogy energikusabb vagyok edzésen, nem fáradok el 20perc után, a negyedik gyakorlatot is olyan intenzitással tudom csinálni mint a másodikat. A súlyokon is tudtam emelni. Persze ebben biztos benne van a tudat dolog is.

Milyen Provit használsz? Azért kérdem, mert ha Iráni, akkor kb. kuka...
Egyszer régen egy Danabol lightos kúrához nem tudtam szerezni rendes Provit, csak ilyen Iránit. Hát, elég hamar elkezdett bizseregni a csöcsöm...
Mikor ezt kezdtem érezni, mermozgattam mindenkit, szereztem rendes Provit, és megoldódott a problem...

Nekem is szar volt az iráni. Amúgy megbasszák az anyjukat a hamisítók. Az egy dolog ha nincs tesztó, max nem lesz eredmény, de 1 ösztrogénre érzékeny embernek a kezébe tolni 1 gagyi proviront, több mint geciség.
Azt veheted nem lessz ra panasz!

2013. Március 23. - 10:33:33
Válasz #8417
Nem elérhető

Cook88


Honnan lehet tudni hogy kamu a provi?Gondolom csak a "ize"  /7% alapján az jó ha már majdnem a szádba szétmállik?Mert nekem van 2 egyező márkájú provi egyik még a régi kúrámból maradt másikat meg most vettem nem rég, egyik az relatíve gyorsabban szétmállik a számba (tudom hogy nem szopogatni kell  ;D )  másik is, de az sokkal kevésbé, ien gyógyszeres ízük van:) enyhe keserű:) kicsit az algopyrin-re hasonlít. A tietek mien izű?  :D

2013. Március 23. - 12:47:43
Válasz #8418
Nem elérhető

Maszat


Az enyém puncs. A kedvencem. És jó. A gagyi bounty-s. Te hülye  ;D
"Nem minden tevepata visz át a sivatagon!"

"1200mg boldi okozhat e enyhe fejfájást?"  by dbr  ;D

"Ezekben a kíméletlen időkben muszáj csalni, hogy boldoguljunk!" -Eric Cartman :D

"Soha ne érd be kevesebbel, mint amit valójában akarsz!"

http://indavideo.hu/video/Cicak_26

2013. Március 23. - 13:16:58
Válasz #8419
Nem elérhető

efitmaster

Adminisztrátor
Az enyém puncs. A kedvencem. És jó. A gagyi bounty-s. Te hülye  ;D

tényleg, van még abból a puncsos iraki provironból, amit soha nem hamisítanak, Maszat?  ;D
"Gyerekek, ne írjatok nekem privátokat kérdésekkel, mert még nem vagyok nyugdíjas és nincs időm válaszolni rájuk. Majd 25 év múlva! Thanx! " - efitmaster és anonym alcoholic

"Csak azok érhetnek el valaha is nagyot, akik mernek nagyot bukni" --Robert Francis Kennedy

"Egy hazugság a fél világot körbeutazza, mialatt az igazság még csak a cipőjét húzza"

2013. Március 23. - 13:35:58
Válasz #8420
Nem elérhető

Maszat


Nem nem, az Iraki bounty-s. A puncsos német, vagy magyar!  ;D
"Nem minden tevepata visz át a sivatagon!"

"1200mg boldi okozhat e enyhe fejfájást?"  by dbr  ;D

"Ezekben a kíméletlen időkben muszáj csalni, hogy boldoguljunk!" -Eric Cartman :D

"Soha ne érd be kevesebbel, mint amit valójában akarsz!"

http://indavideo.hu/video/Cicak_26

2013. Március 23. - 13:39:12
Válasz #8421
Nem elérhető

efitmaster

Adminisztrátor
Nem nem, az Iraki bounty-s. A puncsos német, vagy magyar!  ;D

Óóó, sorrry, összekevertem.  :-}
"Gyerekek, ne írjatok nekem privátokat kérdésekkel, mert még nem vagyok nyugdíjas és nincs időm válaszolni rájuk. Majd 25 év múlva! Thanx! " - efitmaster és anonym alcoholic

"Csak azok érhetnek el valaha is nagyot, akik mernek nagyot bukni" --Robert Francis Kennedy

"Egy hazugság a fél világot körbeutazza, mialatt az igazság még csak a cipőjét húzza"

2013. Március 23. - 13:41:20
Válasz #8422
Nem elérhető

eo2eo


Úgy gondolom, hogy a szólásnak szabadsága van, ide mindenki azt ír amit akar. :) ( remélem te is ezt gondolod )

Ajánlgatni, szerintem lehet bármit, azt meg, hogy ki mit szed be, ki mit szúr, azt döntse el maga...

Bár koxolással csak nemrég kezdtem foglalkozni, több mint 12 éve internetezek , fórumozok, és hidd el hogy vannak olyan területek ahol hasonló ( bátorkodom feltenni hogy talán ennél még nagyobb ) komplexitású dolgokat vitatunk meg más emberekkel, mindenféle feszültségek nélkül, úgy, hogy közben 2 teljesen ellentétes álláspontot képviselünk. Szerintem a vita egészséges, és felteszem azt is, hogy ebben a kérdésben IS helye van a vitának, hiszen nincs 2 hasonló szervezet mindenkinek más jön be, és úgy jutunk el majd a saját helyes utunkhoz, hogy számunkra a legrelevánsabb információkat ragadjuk ki...

Visszatérve a témához...

Nolvadex szedése mellett nem anabolikusabb az ösztrogén - számomra ez teljesen nyilvánvaló, nem erre akartam rákérdezni. Megpróbálom még konkrétabban: izomépítés szempontjából, mi a hasznosabb kúra alatt: 2 naponta 0,5mg arimidex ( ami CSAK leszorítja az ösztrogénszintet ) VAGY 2 naponta 0,25mg arimidex ( ami nyilvánvalóan több ösztrogént jelent a vérben ) + 20mg nolvadex naponta ami gátolja az ösztrogén káros hatásait ?

Köszönöm a válaszodat előre is .


eo,

Nem tudom, mi a szakterületed, de nem mernék veled abban most vitába szállni az biztos...

Szerintem óvatosabban kellene itt tanácsokat osztogatni, mert itt nem mondjuk szoftverekről és hardverekről van szó ezen a fórumon vagy UFO-król, nem jogi témákról, nem gazdasági, nem könyvelési tanácsokról, és nem is a yukka téli becézgetéséről  ;D , hanem emberi szervezetekről.(nem tudom mi az ami ennél komplikáltabb téma eo2eo egyébként...esetleg majd elárulod)

Na mindegy...

Az ösztrogén fontos az androgének anabolikus hatásának kifejtésében, ami a mi esetünkben annyit jelent, hogy az ösztrogén képes fokozni androgén/anabolikus szteroidok hatását, több nyomvonalon is(van amelyik még a tudomány számára sem tiszta, hogy pontosan min keresztül teszi ezt). Fokozza vagy maximalizálja a kötődést az androgén receptorokhoz. Növeli a növekedési hormon termelést, fokozza a glyconeogenesist(cukor molekulák feldolgozását)..fokozza az IGF-1 termelést, (habár erről két ellentétes kutatás is van)...stb.

Namost ha azonnal elvágjuk egy szteroid kúrában az ösztrogént(mondjuk pl. Letrozole - durva anti aromatáz használatával) akkor egy elég komoly lehetőséget vágunk el saját magunktól a kúránk eredményességében. Ezért is írtam a másik topikban, hogy a kúra első 4 akár 6 hetében is nyugodtan hagyhatjuk az ösztogént dolgozni, sokkal több nyereségünk lesz a kúrában, mintha elvágnánk az ösztrogént azonnal. Szintén igaz ez arra is, hogy nem blokkoljuk a nolvadexel az ösztrogén receptorokat egyböl a kúra elején.

Később viszont az túl sok keringő ösztrogén, túl hosszú ideig okozhat problémát és ezt nemhogy a további aromatizálódás gátlásával, de sokszor a receptorok blokkolásával is meg kell akadályozni. Ezért írtam a másik topikban, hogy ha szükséges akkor kell a Nolvadex a kúrában és utána is.

Az arimidex adagolása az androgének adagolásával változhat. Mint ahogy a komoly felhasználók mondanák itt, még egyszerű paraszti ésszel is kikövetkeztethető, hogy dupla annyi tesztoszteronhoz mondjuk kb. dupla annyi aromatázgátló is szükséges lehet.



Szép napot, köszönöm a kimerítő válaszokat, most erre reagálnék, de olvastam a többit is.  /:-)

Tehát jól sejtem, hogy akkor úgy kéne működnie a dolognak egy jól tervezett kúra esetén ( ahol tömeget építünk, nem pedig difiniciót, szárazságot ) :

Amíg nincsenek ösztrogén indukált mellékhatások, addig se nem gátoljuk az aromatizálódást, se nem gátoljuk a kötődést a receptorokon. Magyarán hagyjuk hogy teljes széltében kifejtse a többletösztrogén a hatásait, mivel annyi útvonalon támogatja az anabolizmust, hogy tömeggyarapodás szempontjából nagyobb előnyt okoz, mint amekkora kárt a nem kívánt hatásokkal.

4-6 hét elteltével ( feltehetőleg akkor, amikor mondjuk már minden hosszan észterezett, lassan ható tesztoszteron és analógjai elkezdte - illetve csúcsra járatta -  az aromatizálódást ) elkezdek egy anti-aromatázt adagolni. Azért anti-aromatázt, és nem receptor blokkolót, mert még igényt tartok a többletösztrogén által kifejtett anabolikus hatásokra. Ennek a dózisát gondolom célszerű minél alacsonyabbra belőni, hogy azon a határon mozogjunk ami még épp tolerálható ösztrogénszintet eredményez.

Aztán, amikor kívánatossá válik ( miután egy "belőtt" szinten van tartva az ösztrogén, huzamosabb ideig ) és anti-aromatáz mellett is megjelennek a nem kívánt ösztrogenikus hatások, alkalmazok receptor blokkolót, pl nolvadexet.


Szálkásításnál, diétánál viszont lehet rögtön kezdeni anti-aromatázzal, és szükségszerűen addig emelni a dózist ami már feleslegessé teszi egy receptorblokkoló használatát.

efit: amúgy tökéletesen egyetértek, az élő szervezetnél sem bonyolultabb sem csodálatosabb nincs, amivel én foglalkozok is valami hasonló, vannak hormonok, receptorok, potenciálok, mintázatok, sémák, funkciók és szekvenciák, szignálozás satöbbi, csak nálunk 1 szerv van a fókuszban,nem az egész :) ( a szerv pedig az agy :) )


2013. Március 23. - 13:52:08
Válasz #8423
Nem elérhető

efitmaster

Adminisztrátor
Hey eo2eo, welcome back buddy!  ;)

Kezd letisztulni benned ez a dolog elég szépen ahogy látom, és örülök annak is, hogy különválasztottad a tömegnövelés és "szálkásítási" kúrát, ahol az ösztrogén viszont nem kívánatos egyáltalán.

De majd még írok erről a témáról én is...a lényeg kezd letisztulni...
"Gyerekek, ne írjatok nekem privátokat kérdésekkel, mert még nem vagyok nyugdíjas és nincs időm válaszolni rájuk. Majd 25 év múlva! Thanx! " - efitmaster és anonym alcoholic

"Csak azok érhetnek el valaha is nagyot, akik mernek nagyot bukni" --Robert Francis Kennedy

"Egy hazugság a fél világot körbeutazza, mialatt az igazság még csak a cipőjét húzza"

2013. Március 23. - 13:56:06
Válasz #8424
Nem elérhető

efitmaster

Adminisztrátor
Egyébként a téma amiről pont írni akarok egy új témában az "ösztrogén visszapattanás" veszélye "kúra és utókúra" után, ami szerintem veszélyesebb rész(szakasz/időszak) mint maga a kúra és utókúra és mégse fogalkozik vele igazán senki...
"Gyerekek, ne írjatok nekem privátokat kérdésekkel, mert még nem vagyok nyugdíjas és nincs időm válaszolni rájuk. Majd 25 év múlva! Thanx! " - efitmaster és anonym alcoholic

"Csak azok érhetnek el valaha is nagyot, akik mernek nagyot bukni" --Robert Francis Kennedy

"Egy hazugság a fél világot körbeutazza, mialatt az igazság még csak a cipőjét húzza"

2013. Március 23. - 14:02:30
Válasz #8425
Nem elérhető

Rebel


Egyébként a téma amiről pont írni akarok egy új témában az "ösztrogén visszapattanás" veszélye "kúra és utókúra" után, ami szerintem veszélyesebb rész(szakasz/időszak) mint maga a kúra és utókúra és mégse fogalkozik vele igazán senki...

Efit az ösztrogént érdemes leszorítani fogyasztáskor,ha nincs mellé anabolika/ már mint a  golyszi produktumán felül/?

2013. Március 23. - 15:34:15
Válasz #8426
Nem elérhető

Maszat


Egyébként a téma amiről pont írni akarok egy új témában az "ösztrogén visszapattanás" veszélye "kúra és utókúra" után, ami szerintem veszélyesebb rész(szakasz/időszak) mint maga a kúra és utókúra és mégse fogalkozik vele igazán senki...


ohh yeah!
"Nem minden tevepata visz át a sivatagon!"

"1200mg boldi okozhat e enyhe fejfájást?"  by dbr  ;D

"Ezekben a kíméletlen időkben muszáj csalni, hogy boldoguljunk!" -Eric Cartman :D

"Soha ne érd be kevesebbel, mint amit valójában akarsz!"

http://indavideo.hu/video/Cicak_26

2013. Március 23. - 15:58:35
Válasz #8427
Nem elérhető

csontnelkulicsirke


Egyébként a téma amiről pont írni akarok egy új témában az "ösztrogén visszapattanás" veszélye "kúra és utókúra" után, ami szerintem veszélyesebb rész(szakasz/időszak) mint maga a kúra és utókúra és mégse fogalkozik vele igazán senki...


ohh yeah!

ezt nagyon várjuk!  ****:))))))

2013. Március 23. - 20:36:13
Válasz #8428
Nem elérhető

God Vazzeg


Egyébként a téma amiről pont írni akarok egy új témában az "ösztrogén visszapattanás" veszélye "kúra és utókúra" után, ami szerintem veszélyesebb rész(szakasz/időszak) mint maga a kúra és utókúra és mégse fogalkozik vele igazán senki...


Érdekes lesz  8-)

2013. Március 23. - 21:49:05
Válasz #8429
Nem elérhető

Kamagraking


Jol ismerek valakit,akinel kura utani PCT (HCG,nolva,clomid,arimidex) csupan ideiglenesen rendezte a testoszintet,ahogy elmult a gyogyszerek hatasa egybol lement a beka segge ala a sajat testoja...masfel evebe kerult mire az eletkorahoz megfelelo hormonszintet tartani tudta.Egyebkent folyamatosan jart kezelesre mindig volt vervizsgalat,a terapia amit az orvos alkalmazott clostilbegyt volt napi 2 negy hetig utana vervetel,aztan semmi utana vervetel...
lehet az osztro rebound volt a baj,mert a kuraja nem volt massziv testo,primobolan,stanozolol 10 hetig,ritkan max 10 alkalommal edzes elott fluoxy...
Anabolika bevizsgálás-->írj privit