2024. Május 07. - 05:33:46
Bodybuilding.hu Fórumok

Szerző Téma: Kezdő kúra  (Megtekintve 2498854 alkalommal)

0 Felhasználó és 60 vendég van a témában

2013. Április 29. - 19:35:26
Válasz #8670
Nem elérhető

dino


Szia transli magasságrra, súlyra akkora vagy mint én, személyes tapasztalatom hogy a la pharmas stana nem rossz de nemis a legjobb, a methandionukbol meg mehet napi 6-7 db is hogy használjon vlmit.. kúra felénél menjen napi 1 provi a végén 1 doboz tamoxi:)
Mielőtt megszólalsz gondold végig, hogy a mondandód értékesebb-e, mint a csend amelyet megtörsz vele
(Jordan   ;D ;D)
hanyagoljatok a szteroidos kérdésekkel, privát üzenetekkel. minenki azt szed, szúr magába amit akar. én teljesen leszarom. köszi a megértést!

2013. Április 29. - 20:47:30
Válasz #8671
Nem elérhető

Maszat


Sziasztok!

Jelenleg új vagyok köreitekben, de folyamatosan figyeltem az oldalt, már több mint 1 éve és elhatároztam, hogy beregisztrálok!

Azt nem olvastam  ;D
"Nem minden tevepata visz át a sivatagon!"

"1200mg boldi okozhat e enyhe fejfájást?"  by dbr  ;D

"Ezekben a kíméletlen időkben muszáj csalni, hogy boldoguljunk!" -Eric Cartman :D

"Soha ne érd be kevesebbel, mint amit valójában akarsz!"

http://indavideo.hu/video/Cicak_26

2013. Április 29. - 22:36:51
Válasz #8672
Nem elérhető

transli


Szia!

Sajnos csak Provi illetve Clomid áll rendelkezésemre!
A Tamoxi helyett mehetne Clomid ?!
Köszi a választ !!!!

2013. Április 30. - 06:37:16
Válasz #8673
Nem elérhető

nubret21


Jó a clomid is.
Oke dino  de nem mondtam rosszat a sracnak.persze jobb mindebkit lebeszelni rola aki itt kerdez ..

2013. Május 01. - 18:14:45
Válasz #8674
Nem elérhető

kalibra


Ismerősömnek félbe kellett hagynia a kúráját, nekem ajándékozott 2 Venaject75-öt és 2 dob. Alpha Pharmás Testolicot. Tovább ajándékoznám, de nem akarok senkivel kib.szni, ha szarok. Jók lehetnek ezek?

2013. Május 02. - 17:07:25
Válasz #8675
Nem elérhető

Jordan


Szia transli magasságrra, súlyra akkora vagy mint én, személyes tapasztalatom hogy a la pharmas stana nem rossz de nemis a legjobb, a methandionukbol meg mehet napi 6-7 db is hogy használjon vlmit.. kúra felénél menjen napi 1 provi a végén 1 doboz tamoxi:)
Mielőtt megszólalsz gondold végig, hogy a mondandód értékesebb-e, mint a csend amelyet megtörsz vele
(Jordan   ;D ;D)

 ;D
Drugs Bunny Edző Válaszol
Szia Bunny! A Sárga kapszula olyan lett nekem, mint a Szent Grál, egy Szentírás, maga a Szent Biblia :)

2013. Május 02. - 21:06:30
Válasz #8676
Nem elérhető

eo2eo


Sziasztok!

Itt a nyár, gondoltam előállok egy tervvel amivel titeket az őrületbe, magamat pedig a profi testépítés irányába szeretném kergetni !  :-/-  =/+'  /7% :D

A viccet félretéve, úgy döntöttem csinálok most nyár előtt egy formába hozó kúrát, és jövőre majd előbb elkezdem az építkezést, egy komolyabb tömegeléssel kezdve.

A koncepció alapvetően az volt, hogy egy propi+szemes stana kúrát fogok csinálni, de aztán sok helyen láttam ennek kritikáját, amiatt főleg hogy a winstrolt inkább versenyfelkészítőnek, mintsem általános izomépítőnek ajánlják. Ekkor jött az isteni sugallat: Nandrolon phenylpropionate!

Mert: Megvédi az izületeket a winstrol okozta kellemetlenségektől, további anabolikus faktort ad a kúrához, rövid észteres, gyorsan ható és gyorsan ürülő vegyület. Mindezek mellé a winstrol viszont képes ellensúlyozni a nandrolon progeszteronikus mellékhatásait, úgysejtem win-win szituáció. A vizesedés miatt nem igazán aggódom, tudom hogy az állóképességi edzésektől és a jó diétával és anti aromatázzal egy elfogadható szintre tudom szorítani.

A séma amit kiötlöttem:

Test P 1-7 350mg/hét ( minden másnap 100mg )
NPP 1-6 200mg/hét ( minden másnap 60 mg )
Stanazolol 210 mg/hét ( 30mg naponta )

clenbuterol ciklikusan 2het on 2 het off vegig, ezt erzesre adagolom.

Ezenkívül hcg heti 2*250mg a 3.héttől, arimidex kéznél, PCT clomid 4 hét plusz DAA esetleg még egy tbomb.

Testsúlyom 75kg, alacsony tzs .

Kritkákat szívesen olvasok, főleg mondjuk tapasztalatokat pl NPP-vel. ( ha 3-4 hét mire beüt mint a deca, akkor talán teljesen felesleges, ugye ?) Első és egyetlen kúrám egy test enth 500mg/hét volt, számíthatok hasonló hatásra ettől a kisebb mennyiségű propitol ? Vagy ez azert meg keveske lenne ?

Szép estét!

2013. Május 02. - 22:02:21
Válasz #8677
Nem elérhető

ninja14


Sziasztok!

Itt a nyár, gondoltam előállok egy tervvel amivel titeket az őrületbe, magamat pedig a profi testépítés irányába szeretném kergetni !  :-/-  =/+'  /7% :D

A viccet félretéve, úgy döntöttem csinálok most nyár előtt egy formába hozó kúrát, és jövőre majd előbb elkezdem az építkezést, egy komolyabb tömegeléssel kezdve.

A koncepció alapvetően az volt, hogy egy propi+szemes stana kúrát fogok csinálni, de aztán sok helyen láttam ennek kritikáját, amiatt főleg hogy a winstrolt inkább versenyfelkészítőnek, mintsem általános izomépítőnek ajánlják. Ekkor jött az isteni sugallat: Nandrolon phenylpropionate!

Mert: Megvédi az izületeket a winstrol okozta kellemetlenségektől, további anabolikus faktort ad a kúrához, rövid észteres, gyorsan ható és gyorsan ürülő vegyület. Mindezek mellé a winstrol viszont képes ellensúlyozni a nandrolon progeszteronikus mellékhatásait, úgysejtem win-win szituáció. A vizesedés miatt nem igazán aggódom, tudom hogy az állóképességi edzésektől és a jó diétával és anti aromatázzal egy elfogadható szintre tudom szorítani.

A séma amit kiötlöttem:

Test P 1-7 350mg/hét ( minden másnap 100mg )
NPP 1-6 200mg/hét ( minden másnap 60 mg )
Stanazolol 210 mg/hét ( 30mg naponta )

clenbuterol ciklikusan 2het on 2 het off vegig, ezt erzesre adagolom.

Ezenkívül hcg heti 2*250mg a 3.héttől, arimidex kéznél, PCT clomid 4 hét plusz DAA esetleg még egy tbomb.

Testsúlyom 75kg, alacsony tzs .

Kritkákat szívesen olvasok, főleg mondjuk tapasztalatokat pl NPP-vel. ( ha 3-4 hét mire beüt mint a deca, akkor talán teljesen felesleges, ugye ?) Első és egyetlen kúrám egy test enth 500mg/hét volt, számíthatok hasonló hatásra ettől a kisebb mennyiségű propitol ? Vagy ez azert meg keveske lenne ?

Szép estét!
kevés a hét és kicsi a dózis az NPPnél....told csak ki a testoig...és 100mg menjen be még ha 75 kg is vagy, mert gyenge szer és nem kell tartanod a progeszteronos mellékhatásoktól, mert nincsen ! van aki a propit van aki az enat isteniti, majd elválik nálad is...én szerény vélemeényem h nem latom nagy jelentőséget a rövid kúráknál a közbeni HCGzést, de hallgass meg más véleményt is..

de nem értem, ha alacsony a tzsír % minek a fasznak bajlódsz clennel..azt a pici izmot is amit az NPP hozna elviszi nyaralni.... ;D ott a winyi jó diétával úgy szálkásodsz tőle mint kurva élet...
A barátnő olyan mint a HCG, ha kúra előtt nem szerezted be mind2őt akkor el se kezd a mókát ;D

Nem számít, hogy jutsz el a kincsig bélyegykomám, csak az a lényeg, hogy lenyomd a zöld manót! by Stewie

Nincs nagy has, csak kis mellkas :D

2013. Május 02. - 22:55:24
Válasz #8678
Nem elérhető

eo2eo



Idézet
kevés a hét és kicsi a dózis az NPPnél....told csak ki a testoig...és 100mg menjen be még ha 75 kg is vagy, mert gyenge szer és nem kell tartanod a progeszteronos mellékhatásoktól, mert nincsen ! van aki a propit van aki az enat isteniti, majd elválik nálad is...én szerény vélemeényem h nem latom nagy jelentőséget a rövid kúráknál a közbeni HCGzést, de hallgass meg más véleményt is..

de nem értem, ha alacsony a tzsír % minek a fasznak bajlódsz clennel..azt a pici izmot is amit az NPP hozna elviszi nyaralni.... ;D ott a winyi jó diétával úgy szálkásodsz tőle mint kurva élet...

Rendben, hallgatok rád, meg a többi hangra :D igazából sehol nem láttam 300mg alatti adagolást, nem is tudom, mit képzeltem.

A clen az érzés miatt kell, ált. napi 1-2 szemet szoktam szedni és nekem drasztikus változást hoz az állóképességemben.  :)

Valamint beszerzek egy kis b6 vitamint, azt olvastam ez is jo a nandrolon szarmazekok melle.

2013. Május 03. - 07:15:51
Válasz #8679
Nem elérhető

Foglaltnév


Sziasztok!
Én is az első kúrámat tervezgetem. 5 éve edzek 76kg 166-168 cm alacsony, TZS-m pasz, 12-15% talán. Még egyébként 1-2 évet lazán látok magamban natúrszeletként is, csak most melóhelyen és magánéletben is együtt állnak a csillagok (kopp-kopp), ezért most meg akarom nyomni. Fehérje 3g/tskg-ra gondoltam, szénhidrát még a tükör függvényében fog alakulni, minimum 3g/tskg, de inkább 4.

http://imageshack.us/f/9/27297966.jpg/

Az alábbiakra gondoltam, nem tudom a PCT időzítese jó-e vagy lehetne rajta finomítani egy kicsit. Természetes teszto fokozók 4 hétnél tovább mennének sztem. Ami még a kúra szempontjából érdekes lehet, jön majd Halolaj, D, E vitamin kiegészítés az animal pakkon felül. Ezekből milyen adagokat lenne érdemes szedni, elég az átlag adagolás, vagy inkább nagyobb? Bevallom ezeknek még nem olvastam utána.  Még egy utolsó kérdés Anastrozole-ból Gen-Shi,  Balkan Pharmaceuticals, Kalpa Pharmaceuticals gyártmányokat láttam, érdemes valamelyiket kerülni?

Köszi mindenkinek!

2013. Május 03. - 08:27:27
Válasz #8680
Nem elérhető

dino


Sziasztok!

Itt a nyár, gondoltam előállok egy tervvel amivel titeket az őrületbe, magamat pedig a profi testépítés irányába szeretném kergetni !  :-/-  =/+'  /7% :D

A viccet félretéve, úgy döntöttem csinálok most nyár előtt egy formába hozó kúrát, és jövőre majd előbb elkezdem az építkezést, egy komolyabb tömegeléssel kezdve.

A koncepció alapvetően az volt, hogy egy propi+szemes stana kúrát fogok csinálni, de aztán sok helyen láttam ennek kritikáját, amiatt főleg hogy a winstrolt inkább versenyfelkészítőnek, mintsem általános izomépítőnek ajánlják. Ekkor jött az isteni sugallat: Nandrolon phenylpropionate!

Mert: Megvédi az izületeket a winstrol okozta kellemetlenségektől, további anabolikus faktort ad a kúrához, rövid észteres, gyorsan ható és gyorsan ürülő vegyület. Mindezek mellé a winstrol viszont képes ellensúlyozni a nandrolon progeszteronikus mellékhatásait, úgysejtem win-win szituáció. A vizesedés miatt nem igazán aggódom, tudom hogy az állóképességi edzésektől és a jó diétával és anti aromatázzal egy elfogadható szintre tudom szorítani.

A séma amit kiötlöttem:

Test P 1-7 350mg/hét ( minden másnap 100mg )
NPP 1-6 200mg/hét ( minden másnap 60 mg )
Stanazolol 210 mg/hét ( 30mg naponta )

clenbuterol ciklikusan 2het on 2 het off vegig, ezt erzesre adagolom.

Ezenkívül hcg heti 2*250mg a 3.héttől, arimidex kéznél, PCT clomid 4 hét plusz DAA esetleg még egy tbomb.

Testsúlyom 75kg, alacsony tzs .

Kritkákat szívesen olvasok, főleg mondjuk tapasztalatokat pl NPP-vel. ( ha 3-4 hét mire beüt mint a deca, akkor talán teljesen felesleges, ugye ?) Első és egyetlen kúrám egy test enth 500mg/hét volt, számíthatok hasonló hatásra ettől a kisebb mennyiségű propitol ? Vagy ez azert meg keveske lenne ?

Szép estét!
kevés a hét és kicsi a dózis az NPPnél....told csak ki a testoig...és 100mg menjen be még ha 75 kg is vagy, mert gyenge szer és nem kell tartanod a progeszteronos mellékhatásoktól, mert nincsen ! van aki a propit van aki az enat isteniti, majd elválik nálad is...én szerény vélemeényem h nem latom nagy jelentőséget a rövid kúráknál a közbeni HCGzést, de hallgass meg más véleményt is..

de nem értem, ha alacsony a tzsír % minek a fasznak bajlódsz clennel..azt a pici izmot is amit az NPP hozna elviszi nyaralni.... ;D ott a winyi jó diétával úgy szálkásodsz tőle mint kurva élet...
a clen nem viszi az izmot, viszont a 2hét on-2 off módszerrel én nem használnám.. az npp-ből meg élete első kúrájában nem kell több minden másnap 50 mg-nál. sztem propiból sem!
hanyagoljatok a szteroidos kérdésekkel, privát üzenetekkel. minenki azt szed, szúr magába amit akar. én teljesen leszarom. köszi a megértést!

2013. Május 03. - 09:26:48
Válasz #8681
Nem elérhető

Fuji


Sziasztok!

Itt a nyár, gondoltam előállok egy tervvel amivel titeket az őrületbe, magamat pedig a profi testépítés irányába szeretném kergetni !  :-/-  =/+'  /7% :D

A viccet félretéve, úgy döntöttem csinálok most nyár előtt egy formába hozó kúrát, és jövőre majd előbb elkezdem az építkezést, egy komolyabb tömegeléssel kezdve.

A koncepció alapvetően az volt, hogy egy propi+szemes stana kúrát fogok csinálni, de aztán sok helyen láttam ennek kritikáját, amiatt főleg hogy a winstrolt inkább versenyfelkészítőnek, mintsem általános izomépítőnek ajánlják. Ekkor jött az isteni sugallat: Nandrolon phenylpropionate!

Mert: Megvédi az izületeket a winstrol okozta kellemetlenségektől, további anabolikus faktort ad a kúrához, rövid észteres, gyorsan ható és gyorsan ürülő vegyület. Mindezek mellé a winstrol viszont képes ellensúlyozni a nandrolon progeszteronikus mellékhatásait, úgysejtem win-win szituáció. A vizesedés miatt nem igazán aggódom, tudom hogy az állóképességi edzésektől és a jó diétával és anti aromatázzal egy elfogadható szintre tudom szorítani.

A séma amit kiötlöttem:

Test P 1-7 350mg/hét ( minden másnap 100mg )
NPP 1-6 200mg/hét ( minden másnap 60 mg )
Stanazolol 210 mg/hét ( 30mg naponta )

clenbuterol ciklikusan 2het on 2 het off vegig, ezt erzesre adagolom.

Ezenkívül hcg heti 2*250mg a 3.héttől, arimidex kéznél, PCT clomid 4 hét plusz DAA esetleg még egy tbomb.

Testsúlyom 75kg, alacsony tzs .

Kritkákat szívesen olvasok, főleg mondjuk tapasztalatokat pl NPP-vel. ( ha 3-4 hét mire beüt mint a deca, akkor talán teljesen felesleges, ugye ?) Első és egyetlen kúrám egy test enth 500mg/hét volt, számíthatok hasonló hatásra ettől a kisebb mennyiségű propitol ? Vagy ez azert meg keveske lenne ?

Szép estét!
kevés a hét és kicsi a dózis az NPPnél....told csak ki a testoig...és 100mg menjen be még ha 75 kg is vagy, mert gyenge szer és nem kell tartanod a progeszteronos mellékhatásoktól, mert nincsen ! van aki a propit van aki az enat isteniti, majd elválik nálad is...én szerény vélemeényem h nem latom nagy jelentőséget a rövid kúráknál a közbeni HCGzést, de hallgass meg más véleményt is..

de nem értem, ha alacsony a tzsír % minek a fasznak bajlódsz clennel..azt a pici izmot is amit az NPP hozna elviszi nyaralni.... ;D ott a winyi jó diétával úgy szálkásodsz tőle mint kurva élet...
a clen nem viszi az izmot, viszont a 2hét on-2 off módszerrel én nem használnám.. az npp-ből meg élete első kúrájában nem kell több minden másnap 50 mg-nál. sztem propiból sem!
Osztom dino velemenyet!
Nekem a minden masnap 50 mg NPP napi 20mg stana + heti 300 mg propi csodat tett.

2013. Május 03. - 10:59:37
Válasz #8682
Nem elérhető

Challanger


Sziasztok! Egy hirtelen ötlettől vezérelve elkezdtem diétázni, illetve aerob edzéseket végezni (heti 4*45 perc séta) egy hónappal ezelőtt.
Mint mondtam hirtelen jött az ötlet, tehát biztos nem ez lesz a legeredményesebb, viszont elég jól haladok.
120kg-al kezdtem (194cm-hez társul), most vagyok reggel/üresen 112, estére pedig 114. Lehet egy kicsit gyors tempónak tűnik ez, de hozzá teszem, hogy egy Induject kúra vége után kezdtem el a diétát, tehát valamennyi amúgy is leugrott volna hamar.
Dagadt, pocakos sosem voltam, de fedett igen. Sajnos még egyszer sem diétáztam, mindig a tömegelés volt a cél, de ennél feljebb egyelőre nem tudok menni. Ezért gondoltam, hogy ideje pucolódni.
1 hónapig még biztosan fogom csinálni, hetente csökkentve a szénhidrátot.

Viszont júniusban kezdenék egy 12 hetes kúrát. Ebben kérném a segítségeteket. Lehet ebbe is belecsúszna még a diéta, lehet "csak" tisztán kajálás lenne, több CH-val...még nem tudom.
A cél: MINŐSÉG! És nem mennyiség. Persze, ha mondjuk addig lemennék 105kg-ra, onnan jó lenne visszamenni legalább 110-ig. De nem akarok behízni, bevizesedni.

Az utolsó hónapra már megvan a teszto propi. Heti 3*100mg menne. Ez augusztus lenne...az egész vége. De mivel induljon? Igazából depo+trenbolon enantáton gondolkoztam. Esetleg masteron?
Ha van valami jó tippetek, szívesen veszem :) Előre is köszi! =/+'

2013. Május 03. - 19:57:04
Válasz #8683
Nem elérhető

dino


Sziasztok! Egy hirtelen ötlettől vezérelve elkezdtem diétázni, illetve aerob edzéseket végezni (heti 4*45 perc séta) egy hónappal ezelőtt.
Mint mondtam hirtelen jött az ötlet, tehát biztos nem ez lesz a legeredményesebb, viszont elég jól haladok.
120kg-al kezdtem (194cm-hez társul), most vagyok reggel/üresen 112, estére pedig 114. Lehet egy kicsit gyors tempónak tűnik ez, de hozzá teszem, hogy egy Induject kúra vége után kezdtem el a diétát, tehát valamennyi amúgy is leugrott volna hamar.
Dagadt, pocakos sosem voltam, de fedett igen. Sajnos még egyszer sem diétáztam, mindig a tömegelés volt a cél, de ennél feljebb egyelőre nem tudok menni. Ezért gondoltam, hogy ideje pucolódni.
1 hónapig még biztosan fogom csinálni, hetente csökkentve a szénhidrátot.

Viszont júniusban kezdenék egy 12 hetes kúrát. Ebben kérném a segítségeteket. Lehet ebbe is belecsúszna még a diéta, lehet "csak" tisztán kajálás lenne, több CH-val...még nem tudom.
A cél: MINŐSÉG! És nem mennyiség. Persze, ha mondjuk addig lemennék 105kg-ra, onnan jó lenne visszamenni legalább 110-ig. De nem akarok behízni, bevizesedni.

Az utolsó hónapra már megvan a teszto propi. Heti 3*100mg menne. Ez augusztus lenne...az egész vége. De mivel induljon? Igazából depo+trenbolon enantáton gondolkoztam. Esetleg masteron?
Ha van valami jó tippetek, szívesen veszem :) Előre is köszi! =/+'
dietazd vegig a nyarat, jól elhelyezett magas szénhidrátos étkezésekkel, egy propi + masteron kombóval. két ciklusban tegyél hozzá clent. minek a 110? legyen csak 105  de az legyen izom.. jobbat fog mutatni mint a 120 vizesen, fedetten. erőd lesz, a masteron jó cucc :DD
hanyagoljatok a szteroidos kérdésekkel, privát üzenetekkel. minenki azt szed, szúr magába amit akar. én teljesen leszarom. köszi a megértést!

2013. Május 03. - 20:02:23
Válasz #8684
Nem elérhető

Challanger


Sziasztok! Egy hirtelen ötlettől vezérelve elkezdtem diétázni, illetve aerob edzéseket végezni (heti 4*45 perc séta) egy hónappal ezelőtt.
Mint mondtam hirtelen jött az ötlet, tehát biztos nem ez lesz a legeredményesebb, viszont elég jól haladok.
120kg-al kezdtem (194cm-hez társul), most vagyok reggel/üresen 112, estére pedig 114. Lehet egy kicsit gyors tempónak tűnik ez, de hozzá teszem, hogy egy Induject kúra vége után kezdtem el a diétát, tehát valamennyi amúgy is leugrott volna hamar.
Dagadt, pocakos sosem voltam, de fedett igen. Sajnos még egyszer sem diétáztam, mindig a tömegelés volt a cél, de ennél feljebb egyelőre nem tudok menni. Ezért gondoltam, hogy ideje pucolódni.
1 hónapig még biztosan fogom csinálni, hetente csökkentve a szénhidrátot.

Viszont júniusban kezdenék egy 12 hetes kúrát. Ebben kérném a segítségeteket. Lehet ebbe is belecsúszna még a diéta, lehet "csak" tisztán kajálás lenne, több CH-val...még nem tudom.
A cél: MINŐSÉG! És nem mennyiség. Persze, ha mondjuk addig lemennék 105kg-ra, onnan jó lenne visszamenni legalább 110-ig. De nem akarok behízni, bevizesedni.

Az utolsó hónapra már megvan a teszto propi. Heti 3*100mg menne. Ez augusztus lenne...az egész vége. De mivel induljon? Igazából depo+trenbolon enantáton gondolkoztam. Esetleg masteron?
Ha van valami jó tippetek, szívesen veszem :) Előre is köszi! =/+'
dietazd vegig a nyarat, jól elhelyezett magas szénhidrátos étkezésekkel, egy propi + masteron kombóval. két ciklusban tegyél hozzá clent. minek a 110? legyen csak 105  de az legyen izom.. jobbat fog mutatni mint a 120 vizesen, fedetten. erőd lesz, a masteron jó cucc :DD

Teljesen igazad van! Én sem akarok felesleget cipelni magamon. Viszont 115kg alatt nem nagyon érzem jól magam :/ Mivel magas vagyok, még ezzel a tömeggel is (110kg) vékonynak tűnnék. 120 körül volt eddig jó nekem :) Igaz akkor nincs kockás has, nincsenek erek...és azért csak jó lenne már előcsalogatni őket :) Szóval túl kell lépnem ezen a baromságon és csinálni! Tömegelni viszonylag gyorsan tudok, hamar vissza jön rám, ha akarom....majd télen.

A masteront még soha nem próbáltam, de már egy jó ideje szemezek vele. Csak Thaigerest tudok szerezni. Vajon többet ér, mint a szarnak egy pofon? :S