2024. Május 07. - 05:25:57
Bodybuilding.hu Fórumok

Szerző Téma: Kezdő kúra  (Megtekintve 2498853 alkalommal)

0 Felhasználó és 51 vendég van a témában

2014. Május 22. - 09:14:29
Válasz #9780
Nem elérhető

Maszat


Nem feltétlen. Szerintem átlag libidója marad. Sőt, ismerek olyat aki danabolt szedett stanával, és semmi baja nem volt a libidójával. Elméletben kellett volna, de annyira mások vagyunk.
"Nem minden tevepata visz át a sivatagon!"

"1200mg boldi okozhat e enyhe fejfájást?"  by dbr  ;D

"Ezekben a kíméletlen időkben muszáj csalni, hogy boldoguljunk!" -Eric Cartman :D

"Soha ne érd be kevesebbel, mint amit valójában akarsz!"

http://indavideo.hu/video/Cicak_26

2014. Május 22. - 09:54:31
Válasz #9781
Nem elérhető

öüó


Ha 0 edzesmultal vagy akàr hs 10 év edzésmultal kezd el  koxolni valaki akkor mi van,? Ez mindenkinek a sajàt maga döntése, ehez mâs embernek semmi köze. Most ismét jövök Arnoldal pàr hét edzés multal telenyomta magat anny anyaggal hogy az itt forumozóknak elég lenne egy egész strandszezonra, és ki foglalkozik vele? Senki! Mindenkinek példaképe naturàl és nem naturàl sportoloknak eggyarànt. Mindenki istenként tiszteli de azt mindenki leszarja hogy miket hasznâlt és hogy miket tett azért hogy sikeres legyen. Szerintem.le kell szarni hogy mit nyom a màsik meg  a 3. Azzal foglalkozzunk hogy mi mit nyomunk :)

Ezt honnan veszed,hogy egyből telenyomta magát?:)
A 0 edzésmúlt pedig annyit tesz,hogy még egy focilabdába sem rúgott bele a grundon.
Arnold kisgyerekkora óta sportolt.Tudod,nem csak a badi az;)

2014. Május 22. - 20:04:25
Válasz #9782
Nem elérhető

cpggyurma


Ha 0 edzesmultal vagy akàr hs 10 év edzésmultal kezd el  koxolni valaki akkor mi van,? Ez mindenkinek a sajàt maga döntése, ehez mâs embernek semmi köze. Most ismét jövök Arnoldal pàr hét edzés multal telenyomta magat anny anyaggal hogy az itt forumozóknak elég lenne egy egész strandszezonra, és ki foglalkozik vele? Senki! Mindenkinek példaképe naturàl és nem naturàl sportoloknak eggyarànt. Mindenki istenként tiszteli de azt mindenki leszarja hogy miket hasznâlt és hogy miket tett azért hogy sikeres legyen. Szerintem.le kell szarni hogy mit nyom a màsik meg  a 3. Azzal foglalkozzunk hogy mi mit nyomunk :)

Ezt honnan veszed,hogy egyből telenyomta magát?:)
A 0 edzésmúlt pedig annyit tesz,hogy még egy focilabdába sem rúgott bele a grundon.
Arnold kisgyerekkora óta sportolt.Tudod,nem csak a badi az;)


de itt bodiról van szó tudod

2014. Május 27. - 18:43:09
Válasz #9783
Nem elérhető

mstsc


Sziasztok!

LA Pharma stanazolol 10mg-os 3x1 esetén proviront kúra alatt érdemes szedni 1x1 25mg vagy 2x1 is kellhet? Legalont csak kúra után vagy közben?
Első kúra 200 szem stanazolollal piramisban fel és le.

Köszönöm!

2014. Június 02. - 00:47:32
Válasz #9784
Nem elérhető

try2bebig


Hello,

Régen rendelgettem cuccokat külföldről (peptidek, tamoxi, prami stb) de az még jóval a szabályozások előtt voltak ezek.

Először is, a jogszabály egy részlete:

185. §

(1) Aki sportteljesítmény fokozása céljából tiltott teljesítményfokozó szert
a) előállít,
b) kínál, átad, forgalomba hoz ,
c) orvosi vényen vagy állatorvosi vényen rendel ,
bűntett miatt három évig terjed ő szabadságvesztéssel büntetendő.

Most rendelnék Tb500-at a vállam helyreállításának céljából.
(6) E § alkalmazásában tiltott teljesítményfokozó szer: minden olyan szer, amely hatóanyagára tekintettel az anabolikus szerek, peptid hormonok, növekedési faktorok és rokonvegyületeik, hormon antagonisták és modulátorok közé tartozik, és nevesítve szerepel a sportbeli dopping elleni nemzetközi egyezmény kihirdetéséről szóló kormányrendelet I. számú mellékletében.


(1) Aki
a) egészségügyi terméket meghamisít, vagy hamis egészségügyi terméket készít,
b) hamis, meghamisított vagy Magyarországon nem engedélyezett egészségügyi terméket kínál, átad, forgalomba hoz, vagy azzal kereskedik,
c) hamis vagy meghamisított egészségügyi terméket az ország területére behoz, onnan kivisz, azon átszállít, vagy indokolatlan mennyiségben megszerez, tart,
d) Magyarországon nem engedélyezett egészségügyi terméket indokolatlan mennyiségben megszerez, tart, az ország területére behoz, onnan kivisz, azon átszállít ,
e) egészségügyi termékhez kapcsolódó eredeti dokumentumot kereskedelmi céllal rendeltetésétől eltérően felhasznál



A jogszabály azt mondja, hogy a dopping elleni nemzetközi egyezmény listát kell figyelembe venni.



"4.Növekedési hormon (GH), inzulin típusú növekedési faktor-1(IGF1), fibroblaszt növekedési faktorok (FGF-ek), hepatocita növekedési faktor (HGF), mechanoszenzitív növekedési faktorok (MGF-ek), trombocita-eredetű növekedési faktor (PDGF),vaszkuláris endotél növekedési faktor (VEGF),továbbá bármely egyéb növekedési faktor,ami hatást gyakorol az izom, ín, ínszalag fehérje szintézisére/lebontására, az érképződésre, az energiahasznosításra, a regenerálódási képességre vagy az izomrost típus átalakításra."

Szóval a kérdések:

Ha berendelek saját használatra kis mennyiségű Tb500at, akkor abból lehet bármiféle probléma? Egy jó ügyvéddel elég támadhatónak látszik ez a dolog, ha esetleg lefoglalják a vámon, de ilyen piti ügyre kinek van kedve kicsengetni mondjuk egy 100ast ügyvédre? Másrészt ebből nekem az sem egyértelmű, hogy ha én behozok bármiféle anyagot az országba kis mennyiségben, akkor bűncselekményt vagy vétséget követek el. Mert azt írja, hogy indokolatlan mennyiséget ha behoz(....). De pl egy TB500ból mi számít indokolatlan mennyiségnek? Vagy egyéb szerekből? Nektek mi a véleményetek erről?


2014. Június 02. - 00:57:55
Válasz #9785
Nem elérhető

try2bebig


A másik kérdés pedig:


Ugye egyrészt van TB500, mint alternatíva. Viszont azt álmodtam, hogy van még alternatíva, alacsony adagolásban növekedési hormon, ilyen 1-2IU/nap, 7/5. Ilyen gagyi kínai szarokat nem szerettem volna az álomban használni, patikai érdekelt. Van esetleg valakinek tapasztalata, hogy mennyire beszerezhető a gyógyszertári, illetve mennyire hatásos ilyen jellegű problémákra. (A mellékhatások nem érdekelnek)

2014. Június 02. - 12:36:12
Válasz #9786
Nem elérhető

efitmaster

Adminisztrátor
Idézet
...hamis vagy meghamisított egészségügyi terméket az ország területére behoz, onnan kivisz, azon átszállít, vagy indokolatlan mennyiségben megszerez, tart,...

Honnan tudja egy személy azt, hogy amit a kezében tart az hamis vagy nem, ...főleg egy gyógyszerről??? Ezek a törvényhozók messzemenően idióták...  :D Azt sem értik, amit leírnak. Az egész törvény egy nagy vicc szerintem, ha egy komolyabb ember belenéz...  ;D
"Gyerekek, ne írjatok nekem privátokat kérdésekkel, mert még nem vagyok nyugdíjas és nincs időm válaszolni rájuk. Majd 25 év múlva! Thanx! " - efitmaster és anonym alcoholic

"Csak azok érhetnek el valaha is nagyot, akik mernek nagyot bukni" --Robert Francis Kennedy

"Egy hazugság a fél világot körbeutazza, mialatt az igazság még csak a cipőjét húzza"

2014. Június 02. - 17:59:01
Válasz #9787
Nem elérhető

crazer


Sziasztok! 21 éves vagyok. 3 kúrát lenyomtam eddig , volt egy Danabol amit nagyon szégyenlek, majd jött egy Testo Ena és propi, de ezek után nem vettem észre semmiféle libidó csökkenést, levezettem ahogy kell és minden okés volt, majd La Pharmas Stana kúrát lenyomtam kb. 200 szemmel dúrván egy fél éve azóta meg a libidóm a béke segge alatt. Van hogy minden fasza, de van hogy nem úgy működik a dolog mint ahogy kéne. Sokat variáltam hogy mit kéne kipróbálnom, gondolok itt természetes testo növelőkre, esetleg egy proviront Hcgvel.  Mindenki tapasztalatát szívesen várom. Köszönöm
Work hard ;)

2014. Június 02. - 19:25:22
Válasz #9788
Nem elérhető

Maszat


Idézet
...hamis vagy meghamisított egészségügyi terméket az ország területére behoz, onnan kivisz, azon átszállít, vagy indokolatlan mennyiségben megszerez, tart,...

Honnan tudja egy személy azt, hogy amit a kezében tart az hamis vagy nem, ...főleg egy gyógyszerről??? Ezek a törvényhozók messzemenően idióták...  :D Azt sem értik, amit leírnak. Az egész törvény egy nagy vicc szerintem, ha egy komolyabb ember belenéz...  ;D

Onnan, hogy ellenőrzött helyen veszi, ahol blokkot adnak róla. Ha nincs meg a blokk, akkor elmondja, hogy hol vette, a hatóság kimegy, és leellenőrzi a készletet. Mindennek utána lehet járni, a törvényeket meg valahogy meg kell fogalmazni. Persze mindenbe bele lehet kötni 143-as IQ-val ;D
"Nem minden tevepata visz át a sivatagon!"

"1200mg boldi okozhat e enyhe fejfájást?"  by dbr  ;D

"Ezekben a kíméletlen időkben muszáj csalni, hogy boldoguljunk!" -Eric Cartman :D

"Soha ne érd be kevesebbel, mint amit valójában akarsz!"

http://indavideo.hu/video/Cicak_26

2014. Június 03. - 07:11:16
Válasz #9789
Nem elérhető

try2bebig


Persze mindenbe bele lehet kötni 143-as IQ-val ;D

Fasza, mostmár erre fogok hivatkozni, amikor valamibe belekötök. Bár itt csak 139  (szakemberrel, nem online teszttel). :(

2014. Június 04. - 00:00:37
Válasz #9790
Nem elérhető

efitmaster

Adminisztrátor
Idézet
...hamis vagy meghamisított egészségügyi terméket az ország területére behoz, onnan kivisz, azon átszállít, vagy indokolatlan mennyiségben megszerez, tart,...

Honnan tudja egy személy azt, hogy amit a kezében tart az hamis vagy nem, ...főleg egy gyógyszerről??? Ezek a törvényhozók messzemenően idióták...  :D Azt sem értik, amit leírnak. Az egész törvény egy nagy vicc szerintem, ha egy komolyabb ember belenéz...  ;D

Onnan, hogy ellenőrzött helyen veszi, ahol blokkot adnak róla. Ha nincs meg a blokk, akkor elmondja, hogy hol vette, a hatóság kimegy, és leellenőrzi a készletet. Mindennek utána lehet járni, a törvényeket meg valahogy meg kell fogalmazni. Persze mindenbe bele lehet kötni 143-as IQ-val ;D

 ;D Szerintem már csak 120-125 max. az a 143... :D

Egy büntetőügyben, jogban, törvényben nagyon sokat számítanak a szavak. Nem lehet általánosságban vagy zavarosan fogalmazni, mert az nem működik ebben az esetben és simán felmenthetnek bárkit rosszul használt szavak miatt.
A pongyolaság, lustaság, egy törvény szövegében a jó ügyvédek legjobb útja, mint például az ilyesmi, hogy "indokolatlan mennyiség". Itt a törvénykészítő "nyomorult  ;D " nem merte vállalni, hogy mennyiségeket határozzon meg. (Vagy ő is dealer volt, vagy a haverja... ;D ) Vagy ami még biztosabb, hogy a törvény íroja(vagy írói) nem volt elég intelligens ahhoz, hogy képes legyen pontosan meghatározni, mi lenne egy egyszerű halandó számára az "indokolt mennyiség" és melyik anyagoknál stb...Nagyon bonyolult kérdés, ami meghaladja az ilyen emberek képességeit alapvetően... Vagy éppen az a kérdés itt, hogy pontosan milyen indokok fogadhatóak el indokként az ilyen esetekben stb...?

Vagy mondjuk a törvény itt idézett szövege szerint a DHL vagy posta naponta hoz be az országba vagy szállít át az országon hamis gyógyszert és még sokszor nem is tudnak róla - furcsa kis  csomagokban -, ezért a törvényben ezt meg kellene említeni, hogy például ha a Posta hozza az országba a hamis gyógyszert és nem te, akkor mi van, és a Posta mégse büntethető ezért, de viszont ez alapján egy magán futár, aki behoz ilyen gyógyszert és nem tudja, hogy az általa behozott csomagban az van, akkor ő sem lehetne büntethető stb... ;D
Szóval ez nem olyan egyszerű dolog...
Az, hogy valami nálad van még nem biztos, hogy a tiéd, vagy pontosan tudod, hogy mi az,... stb...

Ohh, rengeteg probléma van az ilyen gyengén megírt törvényekkel, évtizedekig javítgatják és nem jutnak vele sehova...Mert alapvetően nem intelligens emberek írják ezeket...
De hát ez jó is így ahogy van...  ;D
"Gyerekek, ne írjatok nekem privátokat kérdésekkel, mert még nem vagyok nyugdíjas és nincs időm válaszolni rájuk. Majd 25 év múlva! Thanx! " - efitmaster és anonym alcoholic

"Csak azok érhetnek el valaha is nagyot, akik mernek nagyot bukni" --Robert Francis Kennedy

"Egy hazugság a fél világot körbeutazza, mialatt az igazság még csak a cipőjét húzza"

2014. Június 04. - 11:41:01
Válasz #9791
Nem elérhető

efitmaster

Adminisztrátor
Idézet a törvényből még mindig:
Idézet
..hamis vagy meghamisított egészségügyi terméket az ország területére behoz, onnan kivisz, azon átszállít, vagy indokolatlan mennyiségben megszerez, tart,...

Szóval, amit le lehetne szűrni elsősorban is a törvény ide vontakozó szövegéből az az, hogy az emberek egészsége védelmében született, és lett kiegészítve teljesítményfokozó szerekkel.

1. Ha saját magadnak rendelsz külföldről mondjuk, vagy akárhonnan (de honnan tudod, hogy külföld a feladóhely egyáltalán, tehát nem te hozattad be az országba a szert először is, mivel akárhol feladhatták neked azt és nem kell tudnod azt, hogy hol), akkor az nem igazán tartozik-e törvény szövege alá, ha pontosabban értelmezzük a törvényt.(főleg, hogy a saját célű felhasználást nem bünteti a törvény ezeknél az anyagoknál...)
2. Az hogy egy bizonyos szer mennyisége indokolt-e vagy nem indolkolt? Mivel a törvény nem határozza meg pontosan, hogy mit tekinthetnénk indokoltnak mondjuk tesztoszteron enantát mennyiségére vonatkozóan, ezért nem lehet egyértelműen azt mondani, hogy a nálad lévő tesztoszteron enantát mennyisége az nem indokolt. Például mennyi az annyi: 1 hónapi adagod? 2 hónapi adagod vagy mondjuk a fél évnyi saját adagod van nálad? Szóval elég nagy a szórás lehetősége. Érdekes megfigyelni azt is, hogy a törvény szövege például nem arra céloz, hogy a nálad lévő szer személyes használata indokolt-e, hanem csak arra, hogy a nálad lévő mennyiség indokolt-e.

A lényeg, ami itt elég világos, hogy ellentétben a kábítószerekkel, a magyar törvény szövege a teljesítményfokozó szerek magáncélú felhasználását nem kívánja büntetni.(Legalábbis az én olvasatomban, így nagy hirtelen rápillantva a btk. ezen részére, ez így van.)
"Gyerekek, ne írjatok nekem privátokat kérdésekkel, mert még nem vagyok nyugdíjas és nincs időm válaszolni rájuk. Majd 25 év múlva! Thanx! " - efitmaster és anonym alcoholic

"Csak azok érhetnek el valaha is nagyot, akik mernek nagyot bukni" --Robert Francis Kennedy

"Egy hazugság a fél világot körbeutazza, mialatt az igazság még csak a cipőjét húzza"

2014. Június 04. - 11:44:23
Válasz #9792
Nem elérhető

efitmaster

Adminisztrátor
Sziasztok! 21 éves vagyok. 3 kúrát lenyomtam eddig , volt egy Danabol amit nagyon szégyenlek, majd jött egy Testo Ena és propi, de ezek után nem vettem észre semmiféle libidó csökkenést, levezettem ahogy kell és minden okés volt, majd La Pharmas Stana kúrát lenyomtam kb. 200 szemmel dúrván egy fél éve azóta meg a libidóm a béke segge alatt. Van hogy minden fasza, de van hogy nem úgy működik a dolog mint ahogy kéne. Sokat variáltam hogy mit kéne kipróbálnom, gondolok itt természetes testo növelőkre, esetleg egy proviront Hcgvel.  Mindenki tapasztalatát szívesen várom. Köszönöm

A kérdésedre a válaszok le vannak írva ebben a topikban:
http://www.bodybuilding.hu/supersite/forum/index.php?topic=755.0
"Gyerekek, ne írjatok nekem privátokat kérdésekkel, mert még nem vagyok nyugdíjas és nincs időm válaszolni rájuk. Majd 25 év múlva! Thanx! " - efitmaster és anonym alcoholic

"Csak azok érhetnek el valaha is nagyot, akik mernek nagyot bukni" --Robert Francis Kennedy

"Egy hazugság a fél világot körbeutazza, mialatt az igazság még csak a cipőjét húzza"

2014. Június 04. - 12:40:42
Válasz #9793
Nem elérhető

doncicco


Idézet a törvényből még mindig:
Idézet
..hamis vagy meghamisított egészségügyi terméket az ország területére behoz, onnan kivisz, azon átszállít, vagy indokolatlan mennyiségben megszerez, tart,...

Szóval, amit le lehetne szűrni elsősorban is a törvény ide vontakozó szövegéből az az, hogy az emberek egészsége védelmében született, és lett kiegészítve teljesítményfokozó szerekkel.

1. Ha saját magadnak rendelsz külföldről mondjuk, vagy akárhonnan (de honnan tudod, hogy külföld a feladóhely egyáltalán, tehát nem te hozattad be az országba a szert először is, mivel akárhol feladhatták neked azt és nem kell tudnod azt, hogy hol), akkor az nem igazán tartozik-e törvény szövege alá, ha pontosabban értelmezzük a törvényt.
2. Az hogy egy bizonyos szer mennyisége indokolt-e vagy nem indolkolt? Mivel a törvény nem határozza meg pontosan, hogy mit tekinthetnénk indokoltnak mondjuk tesztoszteron enantát mennyiségére vonatkozóan, ezért nem lehet egyértelműen azt mondani, hogy a nálad lévő tesztoszteron enantát mennyisége az nem indokolt. Például mennyi az annyi: 1 hónapi adagod? 2 hónapi adagod vagy mondjuk a fél évnyi saját adagod van nálad? Szóval elég nagy a szórás lehetősége. Érdekes megfigyelni azt is, hogy a törvény szövege például nem arra céloz, hogy a nálad lévő szer személyes használata indokolt-e, hanem csak arra, hogy a nálad lévő mennyiség indokolt-e.

A lényeg, ami itt elég világos, hogy ellentétben a kábítószerekkel, a magyar törvény szövege a teljesítményfokozó szerek magáncélú felhasználását nem kívánja büntetni.(Legalábbis az én olvasatomban, így nagy hirtelen rápillantva a btk. ezen részére, ez így van.)


Teljesen jó logikával feszegeted a kérdéseket, de van azonban néhány szakmai furfang..

2 feltétel miatt tartozhat a termék a tv hatálya alá.Tiltott szer, hamis termék(nem a gyártó által szabadalmazott, forgalomba hozott).

Az indokolt mennyiség meghatározása érzékeny téma, ezért maradt nyitva gondolom.Orvosi műhiba perek korábbi tapasztalatai miatt..ebben az esetben a törvényhozó megteremtette a szakértő igénybevételét a bírók részére, egyes ügyek egyedi vizsgálati lehetőségét.Pont mint a gépjármű pereknél (nem mindegy, hogy 300.000 km egy mercédeszt, v. valami koreai autót terhel..).A tv alkotó gondolom itt gyógyászati mennyiségre utal(sajnos ;D).

A korábbi kb 15 évvel ezelőtti törvénnyel ellentétben a saját felhasználást nem bünteti.

2014. Június 04. - 13:00:03
Válasz #9794
Nem elérhető

efitmaster

Adminisztrátor
Idézet a törvényből még mindig:
Idézet
..hamis vagy meghamisított egészségügyi terméket az ország területére behoz, onnan kivisz, azon átszállít, vagy indokolatlan mennyiségben megszerez, tart,...

Szóval, amit le lehetne szűrni elsősorban is a törvény ide vontakozó szövegéből az az, hogy az emberek egészsége védelmében született, és lett kiegészítve teljesítményfokozó szerekkel.

1. Ha saját magadnak rendelsz külföldről mondjuk, vagy akárhonnan (de honnan tudod, hogy külföld a feladóhely egyáltalán, tehát nem te hozattad be az országba a szert először is, mivel akárhol feladhatták neked azt és nem kell tudnod azt, hogy hol), akkor az nem igazán tartozik-e törvény szövege alá, ha pontosabban értelmezzük a törvényt.
2. Az hogy egy bizonyos szer mennyisége indokolt-e vagy nem indolkolt? Mivel a törvény nem határozza meg pontosan, hogy mit tekinthetnénk indokoltnak mondjuk tesztoszteron enantát mennyiségére vonatkozóan, ezért nem lehet egyértelműen azt mondani, hogy a nálad lévő tesztoszteron enantát mennyisége az nem indokolt. Például mennyi az annyi: 1 hónapi adagod? 2 hónapi adagod vagy mondjuk a fél évnyi saját adagod van nálad? Szóval elég nagy a szórás lehetősége. Érdekes megfigyelni azt is, hogy a törvény szövege például nem arra céloz, hogy a nálad lévő szer személyes használata indokolt-e, hanem csak arra, hogy a nálad lévő mennyiség indokolt-e.

A lényeg, ami itt elég világos, hogy ellentétben a kábítószerekkel, a magyar törvény szövege a teljesítményfokozó szerek magáncélú felhasználását nem kívánja büntetni.(Legalábbis az én olvasatomban, így nagy hirtelen rápillantva a btk. ezen részére, ez így van.)


Teljesen jó logikával feszegeted a kérdéseket, de van azonban néhány szakmai furfang..

2 feltétel miatt tartozhat a termék a tv hatálya alá.Tiltott szer, hamis termék(nem a gyártó által szabadalmazott, forgalomba hozott).

Az indokolt mennyiség meghatározása érzékeny téma, ezért maradt nyitva gondolom.Orvosi műhiba perek korábbi tapasztalatai miatt..ebben az esetben a törvényhozó megteremtette a szakértő igénybevételét a bírók részére, egyes ügyek egyedi vizsgálati lehetőségét.Pont mint a gépjármű pereknél (nem mindegy, hogy 300.000 km egy mercédeszt, v. valami koreai autót terhel..).A tv alkotó gondolom itt gyógyászati mennyiségre utal(sajnos ;D).

A korábbi kb 15 évvel ezelőtti törvénnyel ellentétben a saját felhasználást nem bünteti.

Köszi a kiegészítéseket, Doncicco!!

A hamis gyógyszereknél beszélhetünk gyógyászati mennyiségekről, viszont egy tesztoszteron esetében, vagy pl. trenbolone esetében, aminek nem igazán ismert gyógyászati célú adagolása(max. az állatgyógyászatban használt adagolások, de azok sem gyógyászatiak), ez még nehezebbé teszi az ügyet és egy bíróságon, főleg egy személy büntetőügyében, eléggé bele lehet kötni a jogalapokba ezek alapján is...

Csakhogy megnyugodjon pár ember... ;D
"Gyerekek, ne írjatok nekem privátokat kérdésekkel, mert még nem vagyok nyugdíjas és nincs időm válaszolni rájuk. Majd 25 év múlva! Thanx! " - efitmaster és anonym alcoholic

"Csak azok érhetnek el valaha is nagyot, akik mernek nagyot bukni" --Robert Francis Kennedy

"Egy hazugság a fél világot körbeutazza, mialatt az igazság még csak a cipőjét húzza"