2024. Május 07. - 06:11:12
Bodybuilding.hu Fórumok

Szerző Téma: Kezdő kúra  (Megtekintve 2498860 alkalommal)

0 Felhasználó és 47 vendég van a témában

2021. Május 31. - 17:40:40
Válasz #12105
Nem elérhető

G


Sziasztok!

Mi a véleményetek a kúra alatti Nolvadex használatról? (Proviront kiváltva)

Akár Enanthate+Boldi vagy akár Susta+Deca cycle alatt?

Miért váltaná ki...? A provi egy DHT származék aminek van aromatáz hatása tehát tesztóból nem lesz ösztrogén, a nolva meg egy ösztrogén receptor blokkoló, szóval lényegében semmi köze egyiknek a másikhoz teljesen más a hatásmechanizmus....

Igen a működési elve más, de még a Provi gátolja az ösztrogén termekődést addig a Nolvában a Tamoxifen kapcsolódik a receptorokhoz és az ösztrogén már ezt nem tudja megtenni. Nem tudja kifejteni a hatását, gátolja a gynot, vagy a fokozott zsirraktározást stb.Tehát a végeredmény hasonló. Elvileg az LDL/HDL aránya is javul az alkalmazás során.  Nem okoskodni akarok, csak olvasok, Nolvara mondjuk ajánlását is kaptam olyantol aki elég erős versenyeken is elhozta az aranyat és felvetődött bennem a kérdés. Legtöbb helyen a Provi van javasolva,itt is, csak szeretnék egy kicsit jobban látni.  :-){


Az hogy ki mit nyert nem igazán releváns a biológia működés szempontjából meg ott nem a nolva a csoda hanem a rengeteg DHT származék masteron, wini, anavar.... Arnold 7 mr. o.-t nyert és és tesztót, primot meg dbolt tolt....

De akkor ha tamoxit szedsz akkor egy csomó tesztót elpazarolsz mivel aromatizálódik, és igen ha tamoxit tolsz kisebb eséllyel kapsz gynot de akkor is meg fogod kapni a magas ösztró mellékhatásokat zsírosabb bőr, vízvisszatartás, extra zsír felhalmozás különösen a mell és az alsó hát részen, mert nem tudsz olyan dózist szedni hogy ezt mind ellensúlyozd és azért napi 20-40 mg nolva már beköszön a májadnak is mondjuk 3hónap szedés után...

Igazából nem értem miért nem egyszerűbb arimidexet vagy letrot nyomni és max a határérték tetején tartani az ösztrót és kész alapból nem fog elszállni az ösztród mint SERM-ekkel csak "tüzet" oltani.
Az androgének meg amúgy is rossz hatással vannak a vérzsír profilra az meg hogy extra magasra engedjük az ösztrót nem fog ezzel csodát tenni egyszerűen kell szedni egy enyhe koleszterin csökkentőt (ezetimibe) kúra alatt.

Értem, tehát akkor erre teljesen alkalmatlan, és egy Susta 500mg/Deca 300 kúránál egy 50mg Proviron lenne mondjuk a jó választás? Vagy arimi?

Amúgy tényleg semmi okom bárki tudását minősíteni, hiszen én is csak tanulok, de tényleg hihetetlen hogy alap kérdésekben sincs egyetértés 30éves vitákban. Nyilván mondjuk nem minden érv nyom ugyanakkorát a mérlegen hiszen ha valaki orvosi cikkel igazolja az nem ugyanaz mint egy öltözőben eldobott "azafasza".

Amúgy inkább az a baj hogy Magyarországon a 30 évvel ezelőtti dolgok ragadtak meg és az terjed tovább szájhagyomány útján az átlag edzőtermi kokszosok között, meg a régi "nagy" edzők ezt tanulták akkor mert nem volt más és azóta is ezt nyomják aztán erre jön hogy ez az "old school" meg régen is jó volt mit akarsz variálni....

Amúgy én is a legtöbb embertől azt hallom hogy csak nolvát szed kúra közben de már nem is szólok semmit rá, meg a magyar versenyzők nagy része semmi ösztrogén leszorítást nem csinál verseny előtt aztán csodálkoznak hogy miért nem száradnak be teljesen és majd a vízhajtástól várják a csodát hallottam embereket akiknek 300-400 as volt az ösztrójuk aztán úgy mentek a versenyre, külföldön meg tök természetes hogy verseny előtt 1-2 héttel már tesztót sem adnak be meg napi 2,5 mg letrot tolnak.
Én pl nem is tudok beszáradni rendesen ha nem egyensúlyozok az éppen elvagyok és letargia szint között AI használat terén.

Susta/decánál aromasin, arimidex vagy letrozolt ajánlanék mert ha ott felmegy az ösztró a decának köszönhetően az még a prolaktin is "húzza" magával és akkor jönnek a nem kellemes mellékhatások.

2021. Május 31. - 18:15:17
Válasz #12106
Nem elérhető

Gyuf


Sziasztok!

Mi a véleményetek a kúra alatti Nolvadex használatról? (Proviront kiváltva)

Akár Enanthate+Boldi vagy akár Susta+Deca cycle alatt?

Miért váltaná ki...? A provi egy DHT származék aminek van aromatáz hatása tehát tesztóból nem lesz ösztrogén, a nolva meg egy ösztrogén receptor blokkoló, szóval lényegében semmi köze egyiknek a másikhoz teljesen más a hatásmechanizmus....

Igen a működési elve más, de még a Provi gátolja az ösztrogén termekődést addig a Nolvában a Tamoxifen kapcsolódik a receptorokhoz és az ösztrogén már ezt nem tudja megtenni. Nem tudja kifejteni a hatását, gátolja a gynot, vagy a fokozott zsirraktározást stb.Tehát a végeredmény hasonló. Elvileg az LDL/HDL aránya is javul az alkalmazás során.  Nem okoskodni akarok, csak olvasok, Nolvara mondjuk ajánlását is kaptam olyantol aki elég erős versenyeken is elhozta az aranyat és felvetődött bennem a kérdés. Legtöbb helyen a Provi van javasolva,itt is, csak szeretnék egy kicsit jobban látni.  :-){


Az hogy ki mit nyert nem igazán releváns a biológia működés szempontjából meg ott nem a nolva a csoda hanem a rengeteg DHT származék masteron, wini, anavar.... Arnold 7 mr. o.-t nyert és és tesztót, primot meg dbolt tolt....

De akkor ha tamoxit szedsz akkor egy csomó tesztót elpazarolsz mivel aromatizálódik, és igen ha tamoxit tolsz kisebb eséllyel kapsz gynot de akkor is meg fogod kapni a magas ösztró mellékhatásokat zsírosabb bőr, vízvisszatartás, extra zsír felhalmozás különösen a mell és az alsó hát részen, mert nem tudsz olyan dózist szedni hogy ezt mind ellensúlyozd és azért napi 20-40 mg nolva már beköszön a májadnak is mondjuk 3hónap szedés után...

Igazából nem értem miért nem egyszerűbb arimidexet vagy letrot nyomni és max a határérték tetején tartani az ösztrót és kész alapból nem fog elszállni az ösztród mint SERM-ekkel csak "tüzet" oltani.
Az androgének meg amúgy is rossz hatással vannak a vérzsír profilra az meg hogy extra magasra engedjük az ösztrót nem fog ezzel csodát tenni egyszerűen kell szedni egy enyhe koleszterin csökkentőt (ezetimibe) kúra alatt.

Értem, tehát akkor erre teljesen alkalmatlan, és egy Susta 500mg/Deca 300 kúránál egy 50mg Proviron lenne mondjuk a jó választás? Vagy arimi?

Amúgy tényleg semmi okom bárki tudását minősíteni, hiszen én is csak tanulok, de tényleg hihetetlen hogy alap kérdésekben sincs egyetértés 30éves vitákban. Nyilván mondjuk nem minden érv nyom ugyanakkorát a mérlegen hiszen ha valaki orvosi cikkel igazolja az nem ugyanaz mint egy öltözőben eldobott "azafasza".

Amúgy inkább az a baj hogy Magyarországon a 30 évvel ezelőtti dolgok ragadtak meg és az terjed tovább szájhagyomány útján az átlag edzőtermi kokszosok között, meg a régi "nagy" edzők ezt tanulták akkor mert nem volt más és azóta is ezt nyomják aztán erre jön hogy ez az "old school" meg régen is jó volt mit akarsz variálni....

Amúgy én is a legtöbb embertől azt hallom hogy csak nolvát szed kúra közben de már nem is szólok semmit rá, meg a magyar versenyzők nagy része semmi ösztrogén leszorítást nem csinál verseny előtt aztán csodálkoznak hogy miért nem száradnak be teljesen és majd a vízhajtástól várják a csodát hallottam embereket akiknek 300-400 as volt az ösztrójuk aztán úgy mentek a versenyre, külföldön meg tök természetes hogy verseny előtt 1-2 héttel már tesztót sem adnak be meg napi 2,5 mg letrot tolnak.
Én pl nem is tudok beszáradni rendesen ha nem egyensúlyozok az éppen elvagyok és letargia szint között AI használat terén.

Susta/decánál aromasin, arimidex vagy letrozolt ajánlanék mert ha ott felmegy az ösztró a decának köszönhetően az még a prolaktin is "húzza" magával és akkor jönnek a nem kellemes mellékhatások.
Ha normális felkészítő edzőt keresel akkor ott is verseny előtt min 1héttel előtte nincs beadás, legalább is nálam igy volt, és talán verseny előtt 1 nappal ment 1 propi

2021. Május 31. - 22:57:57
Válasz #12107
Nem elérhető

Gábor77


Sziasztok!

Mi a véleményetek a kúra alatti Nolvadex használatról? (Proviront kiváltva)

Akár Enanthate+Boldi vagy akár Susta+Deca cycle alatt?

Miért váltaná ki...? A provi egy DHT származék aminek van aromatáz hatása tehát tesztóból nem lesz ösztrogén, a nolva meg egy ösztrogén receptor blokkoló, szóval lényegében semmi köze egyiknek a másikhoz teljesen más a hatásmechanizmus....

Igen a működési elve más, de még a Provi gátolja az ösztrogén termekődést addig a Nolvában a Tamoxifen kapcsolódik a receptorokhoz és az ösztrogén már ezt nem tudja megtenni. Nem tudja kifejteni a hatását, gátolja a gynot, vagy a fokozott zsirraktározást stb.Tehát a végeredmény hasonló. Elvileg az LDL/HDL aránya is javul az alkalmazás során.  Nem okoskodni akarok, csak olvasok, Nolvara mondjuk ajánlását is kaptam olyantol aki elég erős versenyeken is elhozta az aranyat és felvetődött bennem a kérdés. Legtöbb helyen a Provi van javasolva,itt is, csak szeretnék egy kicsit jobban látni.  :-){


Az hogy ki mit nyert nem igazán releváns a biológia működés szempontjából meg ott nem a nolva a csoda hanem a rengeteg DHT származék masteron, wini, anavar.... Arnold 7 mr. o.-t nyert és és tesztót, primot meg dbolt tolt....

De akkor ha tamoxit szedsz akkor egy csomó tesztót elpazarolsz mivel aromatizálódik, és igen ha tamoxit tolsz kisebb eséllyel kapsz gynot de akkor is meg fogod kapni a magas ösztró mellékhatásokat zsírosabb bőr, vízvisszatartás, extra zsír felhalmozás különösen a mell és az alsó hát részen, mert nem tudsz olyan dózist szedni hogy ezt mind ellensúlyozd és azért napi 20-40 mg nolva már beköszön a májadnak is mondjuk 3hónap szedés után...

Igazából nem értem miért nem egyszerűbb arimidexet vagy letrot nyomni és max a határérték tetején tartani az ösztrót és kész alapból nem fog elszállni az ösztród mint SERM-ekkel csak "tüzet" oltani.
Az androgének meg amúgy is rossz hatással vannak a vérzsír profilra az meg hogy extra magasra engedjük az ösztrót nem fog ezzel csodát tenni egyszerűen kell szedni egy enyhe koleszterin csökkentőt (ezetimibe) kúra alatt.

Értem, tehát akkor erre teljesen alkalmatlan, és egy Susta 500mg/Deca 300 kúránál egy 50mg Proviron lenne mondjuk a jó választás? Vagy arimi?

Amúgy tényleg semmi okom bárki tudását minősíteni, hiszen én is csak tanulok, de tényleg hihetetlen hogy alap kérdésekben sincs egyetértés 30éves vitákban. Nyilván mondjuk nem minden érv nyom ugyanakkorát a mérlegen hiszen ha valaki orvosi cikkel igazolja az nem ugyanaz mint egy öltözőben eldobott "azafasza".
Azt nem tudom hogy jó választás e, de nálam 2-3ml susta és 1ml boldi mellé heti 1-2 szem letro elég volt bőven. Proviront csak rövid ideig szedtem aztán elpasszoltam.

2021. Május 31. - 23:02:38
Válasz #12108
Nem elérhető

Protfor4


Sziasztok!

Mi a véleményetek a kúra alatti Nolvadex használatról? (Proviront kiváltva)

Akár Enanthate+Boldi vagy akár Susta+Deca cycle alatt?

Miért váltaná ki...? A provi egy DHT származék aminek van aromatáz hatása tehát tesztóból nem lesz ösztrogén, a nolva meg egy ösztrogén receptor blokkoló, szóval lényegében semmi köze egyiknek a másikhoz teljesen más a hatásmechanizmus....

Igen a működési elve más, de még a Provi gátolja az ösztrogén termekődést addig a Nolvában a Tamoxifen kapcsolódik a receptorokhoz és az ösztrogén már ezt nem tudja megtenni. Nem tudja kifejteni a hatását, gátolja a gynot, vagy a fokozott zsirraktározást stb.Tehát a végeredmény hasonló. Elvileg az LDL/HDL aránya is javul az alkalmazás során.  Nem okoskodni akarok, csak olvasok, Nolvara mondjuk ajánlását is kaptam olyantol aki elég erős versenyeken is elhozta az aranyat és felvetődött bennem a kérdés. Legtöbb helyen a Provi van javasolva,itt is, csak szeretnék egy kicsit jobban látni.  :-){


Az hogy ki mit nyert nem igazán releváns a biológia működés szempontjából meg ott nem a nolva a csoda hanem a rengeteg DHT származék masteron, wini, anavar.... Arnold 7 mr. o.-t nyert és és tesztót, primot meg dbolt tolt....

De akkor ha tamoxit szedsz akkor egy csomó tesztót elpazarolsz mivel aromatizálódik, és igen ha tamoxit tolsz kisebb eséllyel kapsz gynot de akkor is meg fogod kapni a magas ösztró mellékhatásokat zsírosabb bőr, vízvisszatartás, extra zsír felhalmozás különösen a mell és az alsó hát részen, mert nem tudsz olyan dózist szedni hogy ezt mind ellensúlyozd és azért napi 20-40 mg nolva már beköszön a májadnak is mondjuk 3hónap szedés után...

Igazából nem értem miért nem egyszerűbb arimidexet vagy letrot nyomni és max a határérték tetején tartani az ösztrót és kész alapból nem fog elszállni az ösztród mint SERM-ekkel csak "tüzet" oltani.
Az androgének meg amúgy is rossz hatással vannak a vérzsír profilra az meg hogy extra magasra engedjük az ösztrót nem fog ezzel csodát tenni egyszerűen kell szedni egy enyhe koleszterin csökkentőt (ezetimibe) kúra alatt.

Értem, tehát akkor erre teljesen alkalmatlan, és egy Susta 500mg/Deca 300 kúránál egy 50mg Proviron lenne mondjuk a jó választás? Vagy arimi?

Amúgy tényleg semmi okom bárki tudását minősíteni, hiszen én is csak tanulok, de tényleg hihetetlen hogy alap kérdésekben sincs egyetértés 30éves vitákban. Nyilván mondjuk nem minden érv nyom ugyanakkorát a mérlegen hiszen ha valaki orvosi cikkel igazolja az nem ugyanaz mint egy öltözőben eldobott "azafasza".

Amúgy inkább az a baj hogy Magyarországon a 30 évvel ezelőtti dolgok ragadtak meg és az terjed tovább szájhagyomány útján az átlag edzőtermi kokszosok között, meg a régi "nagy" edzők ezt tanulták akkor mert nem volt más és azóta is ezt nyomják aztán erre jön hogy ez az "old school" meg régen is jó volt mit akarsz variálni....

Amúgy én is a legtöbb embertől azt hallom hogy csak nolvát szed kúra közben de már nem is szólok semmit rá, meg a magyar versenyzők nagy része semmi ösztrogén leszorítást nem csinál verseny előtt aztán csodálkoznak hogy miért nem száradnak be teljesen és majd a vízhajtástól várják a csodát hallottam embereket akiknek 300-400 as volt az ösztrójuk aztán úgy mentek a versenyre, külföldön meg tök természetes hogy verseny előtt 1-2 héttel már tesztót sem adnak be meg napi 2,5 mg letrot tolnak.
Én pl nem is tudok beszáradni rendesen ha nem egyensúlyozok az éppen elvagyok és letargia szint között AI használat terén.

Susta/decánál aromasin, arimidex vagy letrozolt ajánlanék mert ha ott felmegy az ösztró a decának köszönhetően az még a prolaktin is "húzza" magával és akkor jönnek a nem kellemes mellékhatások.

Köszönöm a válaszokat. Én azt láttam legtöbb helyen hogy pl. Egy Susta 500mg/hét + 200mg Deca esetén a negyededik héttől kezdve 25-50mg Proviron megfelelő levezetésnél pedig HCG+Clomid, mert ezt láttam mindenhol, itt is és több külföldi fórumon is. A kurába belekezdve ez azért nem dob fel, mert egyáltalán nem erre építettem. Arról nem is beszélve hogy Ena+Boldi kúrára NolvaDexet is meggyőződéssel mondták 2.héttöl 20mg/nap mennyiségben. ?:-/

2021. Június 01. - 10:09:14
Válasz #12109
Nem elérhető

Protfor4


Na köszönöm, többen segítettek az ösztrogén szabályozásában kicsit. A kúra a következő módon alakulna.

Sustanon 750mg/hét,(névleges érték) Deca (ráírt érték)300mg/hét 2.héttől 3*0,25mg Arimidex. Nolva gyno gyanunál jön képbe. Proviron nincs. A kúra befejeztével HCG+Clomid.

Két kérdésem még lenne. Arimidexet felvigyem 6 héttől 1mg-re/hét? A másik hogy meddig szoktátok vinni, a kúra végéig vagy a levezetése is részt vesz? Ez így megfelelő lenne?

Köszönöm

2021. Június 01. - 14:30:26
Válasz #12110
Nem elérhető

Kareszx


Sziasztok valakinek van infója omega vagy master masteronról? Működnek mint masteron vajon?

2021. Június 09. - 21:20:09
Válasz #12111
Nem elérhető

Grifith


Hello mindenki új vagyok. Kérdésem 2 hétig 400 propi 2-10 hétig teszt ena 500. 5 héttől winyo 0,5 minden másnap vagy szemes stana 30-50 mg naponta. 1-10 hétig proviron minden nap 2 szem kúra után hcg +nolvadex. Első milyen? Cél tiszta tömeg növelése.

2021. Június 09. - 21:30:50
Válasz #12112
Nem elérhető

Glacika


Sziasztok. Egyik fórumon azt írják hogy ha kreatint is használsz szteroidokkal együtt, akkor az fokozza a szteroidok hatását. Valakinek info erről?

2021. Június 09. - 22:48:53
Válasz #12113
Nem elérhető

G


Sziasztok. Egyik fórumon azt írják hogy ha kreatint is használsz szteroidokkal együtt, akkor az fokozza a szteroidok hatását. Valakinek info erről?

Aztán miért fokozná vagy rontaná egyik a másik hatását,  mi köze egyáltalán egyiknek a másikhoz.... az egyik egy tápanyag a másik meg egy hormon.
Elárulom még a nátrium meg a kálium is "fokozza" a hatásuk :D

2021. Június 09. - 23:43:45
Válasz #12114
Nem elérhető

guzzi


Sziasztok. Egyik fórumon azt írják hogy ha kreatint is használsz szteroidokkal együtt, akkor az fokozza a szteroidok hatását. Valakinek info erről?

Az egyiknek mi köze a másikhoz?
Sokat nem ért hozta aki írta!

2021. Június 11. - 05:01:49
Válasz #12115
Nem elérhető

Glacika


"Nem okoskodni akarok,de a szteroidok egyik hatasa magasfokú creatin foszfat szintezis+feherjeszintezis.Tehat ha creatint hasznalsz nagyobb lesz a tömeged mint nelküle."

EZT ÍRTA AZ ARC

2021. Június 11. - 10:41:11
Válasz #12116
Nem elérhető

G


"Nem okoskodni akarok,de a szteroidok egyik hatasa magasfokú creatin foszfat szintezis+feherjeszintezis.Tehat ha creatint hasznalsz nagyobb lesz a tömeged mint nelküle."

EZT ÍRTA AZ ARC

Őszintén ez igaz is meg nem is.... ha most elképzelünk egy párhuzamos univerzumot ugyanaz az ember, edzés, kaja, kúra az egyik használ 5 g kreatint edzés után a másik meg nem szerinted mi és mennyi lesz a különbség?....
Meg amúgy is a kreatin az egyik legalapabb tápkieg kb 10 éve nem volt olyan edzésem ami után nem volt a turmixomban....
De ahogy írtam nátrium+kálium szabályozza a sejten kívüli-belüli vízmozgást, a magnézium+kalcium az izom összehúzódást-elernyedést, a magnézium még vagy 300 enzematikus folyamatban vesz részt, a cink meg az RNS szintézishez kell, meg az emberi test 60% víz szóval érted...
Meg azon is lehet lovagolni hogy mi az hogy "tömeg", tolok növit+meg inzulint, meg manipulálom az ásványi anyag bevitelem 1 hétig megnövelem a sejten belüli vizet meg glikogént és még egy CT is azt mutatja ki hogy nőtt a száraz izomtömegem.
Amúgy az meg hogy a szteroidok növelik a fehérje szintézist meg a nitrogén vissza tartást is mivel ezek beteg embereknek lettek kitalálva pont azért jók mert a kevesebb kaja jobban "hasznosult" szóval igazából annyi fehérjét sem kéne ennünk.

A lényeg a kreatin alap kiegészítő, kúrában meg kúra nélkül is használd edzés után legalább, segít majd igen, jelentőset nem.

2021. Június 11. - 18:11:22
Válasz #12117
Nem elérhető

Grifith


Valaki segítsen legyen olyan kedves  :-)->

2021. Június 12. - 08:05:36
Válasz #12118
Nem elérhető

kalmanka


Hello mindenki új vagyok. Kérdésem 2 hétig 400 propi 2-10 hétig teszt ena 500. 5 héttől winyo 0,5 minden másnap vagy szemes stana 30-50 mg naponta. 1-10 hétig proviron minden nap 2 szem kúra után hcg +nolvadex. Első milyen? Cél tiszta tömeg növelése.

gondolom gyors inditásnak gondoltad a propit 2 hétig, aztán ena. nem tudom van-e értelme. ena felezési ideje kb 4-5 nap, vagyis megközelitőleg a hatása is ennyi idő alatt szokott beindulni (nem ekkor üt be, hanem kb. innen lehet már érezni). én lehet elhagynám ezért  az elejéről a propit.

sokan sok helyen leirták, hogy a Provironnak nincs értelme a kúra alatt, bár van egy ilyen régi becsipődés, hogy az kell! Anastrazole (ez a hatóanyag) kell neked kúra alatt, amikor elkezded érezni a testot. valamint ugyan nem irtad mennyire vagy rutinos, de heti 500 NI HCG-t szoktak még javasolni kúra alatt.

Stana meg izléstől függően napi, vagy minden másnap 50mg.

2021. Június 12. - 13:26:20
Válasz #12119
Nem elérhető

G


Hello mindenki új vagyok. Kérdésem 2 hétig 400 propi 2-10 hétig teszt ena 500. 5 héttől winyo 0,5 minden másnap vagy szemes stana 30-50 mg naponta. 1-10 hétig proviron minden nap 2 szem kúra után hcg +nolvadex. Első milyen? Cél tiszta tömeg növelése.

Szia!
Tök fölösleges ez a 2 hétig propit nyomok aztán utána az ena, ha így akarod akkor egyből kezd a propit az enával, de én sok értelmét nem látom attól hogy nem érzed az a tesztó gyakorlatilag észtertől függetlenül már szinte órákkal később a véredben van. Én azért 12 hétre kihúznám.
Wini inkább a szemes változat, injekciós csak ha olaj bázisú, bár az inkább egy kozmetikai jellegű cucc szóval ha nincs 10% alatt a testzsírod sokat nem fogsz látni belőle cserébe üti a májad, akkor már inkább anavar vagy valamilyen SARM az jóval több tömeget hozna.
Provi felejtős már 100 leírtam meg ez a napi 2 szem egy hasraütésszerű dózis, egy normális aromatáz inhibítor kell aromasin, arimidex, letrozol és ha tapasztalt felhasználó vagy mehet "érzésre" de a vérkép alapján a biztos.
Kúra közben min heti 1*500 IU HCG.
A tiszta tömegnövelés meg a kaján múlik, tolhatsz danát meg decát is ha tiszta a kajád nem fogsz zsírosodni max az ideiglenes víz visszatartás lesz több.