2024. Május 06. - 16:10:10
Bodybuilding.hu Fórumok

Szerző Téma: Kezdő kúra  (Megtekintve 2498670 alkalommal)

0 Felhasználó és 47 vendég van a témában

2021. Augusztus 24. - 13:11:41
Válasz #12180
Nem elérhető

G


Szteroidok mellett mekkora mennyiségű fehérjével ,szénhidráttal kell számolni száraz testsúlykilógrammonként tömegeléskor és diétában? Sehol nem találok egyértelmű infot magyarul. 2-2,5g protein ezt találtam de ezt még naturálra írják. Tud valaki segíteni? Októbertől tömegelés jön deca+susta+stana kombóval.

Ha nem számít az egészség és a lehető legnagyobb növekedést akarsz akkor egyél annyi fehérjét amennyit csak bírsz. Kül ha mondasz egy magasságot, testsúlyt, testzsírt úgy egyszerűbb lenne.
Tömegelésben fölösleges stanát használni.
Attól meg hogy kokszolunk nem jelenti azt hogy több protein kellene, egyik részről pont az a lényegük hogy nagyobb lesz a nitrogén visszatartás szóval igazából még kevesebbel is lehetne fejlődni mint naturálon, ha meg csak tömeget akarunk fenntartani koksz mellet akkor minimális fehérje is elég.
Szia!
Szia G!
én naturalon megeszek majdnem 3g/tskg fehérjét,így nem vagyok éhes még nagyon alacsony ch bevitel alatt sem annyira,tudom nincs feltétlen értelme fejlődés szempontjából,de egyszerűen jobbam viselem a diétát ennyi fehérje bevitel mellett,ezért így csinálom régóta.
Ha nem diétázok akkor is egy magas fehérje,2-2,5 g /tskg tartalmú étrendet próbálok követni,moderált ch bevitellel+telítetlen zsírok.

A lényeg,ettől a magas fehérje beviteltől szerinted lehet probléma?

Az én "ajánlásom" a fehérje bevitelre naturálon hogy 1,8-3 g/tskg között lehet valahol de ez függ a célunktól tömegelés/diéta, inzulin érzékenység, meg mennyit és mennyire intenzíven edzünk. Tömegelésben kevesebb fehérje elég mert a ch-nak is van egy nitrogén visszatartó képessége diétában több kell, rosszabb inzulin érzékenység mellet meg nagyon intenzív edzés mellet is több fehérje kellhet stb.

Semmi "extrém" nem jó testnek ez az igazság bárki bármit is mondjon. Ha a családi kórtörténetedben voltak vese problémák és/vagy rákos megbetegedések akkor elgondolkodnék ezen az emelt fehérje bevitelen.
Igazából ha hajlam van rá az emelt fehérje hatása lehet emésztőrendszeri- vese problémák, rák, meg a húsok zsírtartalma miatt szív és érrendszeri megbetegedések.
Ami viszont sajna tény hogy mi testépítők akik az emelt fehérje bevitelt választottuk megrövidítjük az életünk mert a szervezet fő növekedési útvonalát az mTOR-t folyamatosan bekapcsolva tartjuk ezért mivel a DNS csak meghatározott mennyiségszer tud osztódni előbb el fogjuk érni az utolsó osztódást....

2021. Augusztus 24. - 22:49:24
Válasz #12181
Nem elérhető

attila93


Szteroidok mellett mekkora mennyiségű fehérjével ,szénhidráttal kell számolni száraz testsúlykilógrammonként tömegeléskor és diétában? Sehol nem találok egyértelmű infot magyarul. 2-2,5g protein ezt találtam de ezt még naturálra írják. Tud valaki segíteni? Októbertől tömegelés jön deca+susta+stana kombóval.

Ha nem számít az egészség és a lehető legnagyobb növekedést akarsz akkor egyél annyi fehérjét amennyit csak bírsz. Kül ha mondasz egy magasságot, testsúlyt, testzsírt úgy egyszerűbb lenne.
Tömegelésben fölösleges stanát használni.
Attól meg hogy kokszolunk nem jelenti azt hogy több protein kellene, egyik részről pont az a lényegük hogy nagyobb lesz a nitrogén visszatartás szóval igazából még kevesebbel is lehetne fejlődni mint naturálon, ha meg csak tömeget akarunk fenntartani koksz mellet akkor minimális fehérje is elég.
Szia!
Szia G!
én naturalon megeszek majdnem 3g/tskg fehérjét,így nem vagyok éhes még nagyon alacsony ch bevitel alatt sem annyira,tudom nincs feltétlen értelme fejlődés szempontjából,de egyszerűen jobbam viselem a diétát ennyi fehérje bevitel mellett,ezért így csinálom régóta.
Ha nem diétázok akkor is egy magas fehérje,2-2,5 g /tskg tartalmú étrendet próbálok követni,moderált ch bevitellel+telítetlen zsírok.

A lényeg,ettől a magas fehérje beviteltől szerinted lehet probléma?

Az én "ajánlásom" a fehérje bevitelre naturálon hogy 1,8-3 g/tskg között lehet valahol de ez függ a célunktól tömegelés/diéta, inzulin érzékenység, meg mennyit és mennyire intenzíven edzünk. Tömegelésben kevesebb fehérje elég mert a ch-nak is van egy nitrogén visszatartó képessége diétában több kell, rosszabb inzulin érzékenység mellet meg nagyon intenzív edzés mellet is több fehérje kellhet stb.

Semmi "extrém" nem jó testnek ez az igazság bárki bármit is mondjon. Ha a családi kórtörténetedben voltak vese problémák és/vagy rákos megbetegedések akkor elgondolkodnék ezen az emelt fehérje bevitelen.
Igazából ha hajlam van rá az emelt fehérje hatása lehet emésztőrendszeri- vese problémák, rák, meg a húsok zsírtartalma miatt szív és érrendszeri megbetegedések.
Ami viszont sajna tény hogy mi testépítők akik az emelt fehérje bevitelt választottuk megrövidítjük az életünk mert a szervezet fő növekedési útvonalát az mTOR-t folyamatosan bekapcsolva tartjuk ezért mivel a DNS csak meghatározott mennyiségszer tud osztódni előbb el fogjuk érni az utolsó osztódást....
Igen értem mire gondolsz,erről az mTOR-ról már korábban is olvastam,ha jól emlékszem a lényeg ,hogy a mi testünkben jóval intenzívebb a bontás és a reprodukció,és előbb-utóbb hiba csúszik a sejtek osztódásába,a rossz dns infó miatt és hát ugye,az a rák végülis,ha ezek a hibás dnssel rendelkező sejtek szaporodásnak indulnak..
Annyira sok tényezős ez ,hogy kinek mi a végzete,ha bodyzól lehet rákos leszel 70évesen,de ha nem bodyznál elhízol és 60évesen stroke,nem tudom,annyira sok a pró és kontra...a lényeg talan,h bármi is az amit csinálsz, ésszel kell lenni.
Sokszor ilyen esetekben arra gondolok,hogy a nagyok a "golden era"ból még élnek,mint Arnold vagy Frank Zane.

2021. Augusztus 25. - 09:13:10
Válasz #12182
Nem elérhető

kappl


Nyárra tervezem a masodik kúrámat, szárazság és erezettség a cél. 12hetnel tovább nem szeretnék kúrát tolni. Amire én gondoltam, az hogy első 4 hétben propi menne kevés danabollal aztán propi stana és oxa menne keverve. Vagy van mix készítmény amiben 50mg testo phenylpropi 200mg t cyp és 200 mg boldenon van, ez menne elso hetekben, aztan valtanam propi stana oxara. Boldinak sok a felezesi ideje ezert menne az elso 4-5 heten. Ez csak ötlet és a profibbaktol kérnék rá választ, hogy hülyeség e vagy sem, illetve, hogy melyik lenne a jobb. Válaszokat köszönöm.

2021. Augusztus 25. - 10:52:15
Válasz #12183
Nem elérhető

frankzane


Nyárra tervezem a masodik kúrámat, szárazság és erezettség a cél. 12hetnel tovább nem szeretnék kúrát tolni. Amire én gondoltam, az hogy első 4 hétben propi menne kevés danabollal aztán propi stana és oxa menne keverve. Vagy van mix készítmény amiben 50mg testo phenylpropi 200mg t cyp és 200 mg boldenon van, ez menne elso hetekben, aztan valtanam propi stana oxara. Boldinak sok a felezesi ideje ezert menne az elso 4-5 heten. Ez csak ötlet és a profibbaktol kérnék rá választ, hogy hülyeség e vagy sem, illetve, hogy melyik lenne a jobb. Válaszokat köszönöm.

Ha ez a célod akkor hatás mellékhatás szempontból a legjobb valószínűleg egy  test+mast stack. Orálok váltogatását nem értem, tök felesleges plussz stressz a danabolt leváltani 2oràl dht-ra. Ennél még egy test+Tren alacsony dózis is lehet ,hogy jobb hatás/mellékhatás arányban. Ami a lényeg szerintem a célod miatt egy nagyon gyakori protokoll tesztó és válassz hozzá egy dht származékot, ennyi. Ha orál akkor azt nyilván jobb ha leváltod 4-6hét után de ne egy másik orálra.

2021. Augusztus 25. - 12:06:55
Válasz #12184
Nem elérhető

guzzi


Nyárra tervezem a masodik kúrámat, szárazság és erezettség a cél. 12hetnel tovább nem szeretnék kúrát tolni. Amire én gondoltam, az hogy első 4 hétben propi menne kevés danabollal aztán propi stana és oxa menne keverve. Vagy van mix készítmény amiben 50mg testo phenylpropi 200mg t cyp és 200 mg boldenon van, ez menne elso hetekben, aztan valtanam propi stana oxara. Boldinak sok a felezesi ideje ezert menne az elso 4-5 heten. Ez csak ötlet és a profibbaktol kérnék rá választ, hogy hülyeség e vagy sem, illetve, hogy melyik lenne a jobb. Válaszokat köszönöm.


Helyel közel igaza van az előttem szólónak.
Annyiban javítanálak hogy 12 egy kissebb tömegelős kúrának meg pont jó vagy egy diétába formásitás végett.
De a boldenon 4-5_hétig fölösleges mert kb. 6 hét mire hatni kezd.
Inkább told a propit és a danát 6-8-hétig aztán válts dana helyett trenre.

2021. Augusztus 25. - 17:15:03
Válasz #12185
Nem elérhető

kappl


Köszönöm a válaszokat, joohetnek még. Trent nem akarok, tul sok es durva a mellekhatasa szerintem. Masteronrol kérhetnék infót?

2021. Augusztus 26. - 09:19:11
Válasz #12186
Nem elérhető

guzzi


Köszönöm a válaszokat, joohetnek még. Trent nem akarok, tul sok es durva a mellekhatasa szerintem. Masteronrol kérhetnék infót?


Nyomj végig akkor propit és boldenont a boldi sokkal jobb mint a Stana Max az első 4-6-hétben lehet napi 40-50mg dana.

2021. Augusztus 27. - 10:50:29
Válasz #12187
Nem elérhető

G


Szteroidok mellett mekkora mennyiségű fehérjével ,szénhidráttal kell számolni száraz testsúlykilógrammonként tömegeléskor és diétában? Sehol nem találok egyértelmű infot magyarul. 2-2,5g protein ezt találtam de ezt még naturálra írják. Tud valaki segíteni? Októbertől tömegelés jön deca+susta+stana kombóval.

Ha nem számít az egészség és a lehető legnagyobb növekedést akarsz akkor egyél annyi fehérjét amennyit csak bírsz. Kül ha mondasz egy magasságot, testsúlyt, testzsírt úgy egyszerűbb lenne.
Tömegelésben fölösleges stanát használni.
Attól meg hogy kokszolunk nem jelenti azt hogy több protein kellene, egyik részről pont az a lényegük hogy nagyobb lesz a nitrogén visszatartás szóval igazából még kevesebbel is lehetne fejlődni mint naturálon, ha meg csak tömeget akarunk fenntartani koksz mellet akkor minimális fehérje is elég.
Szia!
Szia G!
én naturalon megeszek majdnem 3g/tskg fehérjét,így nem vagyok éhes még nagyon alacsony ch bevitel alatt sem annyira,tudom nincs feltétlen értelme fejlődés szempontjából,de egyszerűen jobbam viselem a diétát ennyi fehérje bevitel mellett,ezért így csinálom régóta.
Ha nem diétázok akkor is egy magas fehérje,2-2,5 g /tskg tartalmú étrendet próbálok követni,moderált ch bevitellel+telítetlen zsírok.

A lényeg,ettől a magas fehérje beviteltől szerinted lehet probléma?

Az én "ajánlásom" a fehérje bevitelre naturálon hogy 1,8-3 g/tskg között lehet valahol de ez függ a célunktól tömegelés/diéta, inzulin érzékenység, meg mennyit és mennyire intenzíven edzünk. Tömegelésben kevesebb fehérje elég mert a ch-nak is van egy nitrogén visszatartó képessége diétában több kell, rosszabb inzulin érzékenység mellet meg nagyon intenzív edzés mellet is több fehérje kellhet stb.

Semmi "extrém" nem jó testnek ez az igazság bárki bármit is mondjon. Ha a családi kórtörténetedben voltak vese problémák és/vagy rákos megbetegedések akkor elgondolkodnék ezen az emelt fehérje bevitelen.
Igazából ha hajlam van rá az emelt fehérje hatása lehet emésztőrendszeri- vese problémák, rák, meg a húsok zsírtartalma miatt szív és érrendszeri megbetegedések.
Ami viszont sajna tény hogy mi testépítők akik az emelt fehérje bevitelt választottuk megrövidítjük az életünk mert a szervezet fő növekedési útvonalát az mTOR-t folyamatosan bekapcsolva tartjuk ezért mivel a DNS csak meghatározott mennyiségszer tud osztódni előbb el fogjuk érni az utolsó osztódást....
Igen értem mire gondolsz,erről az mTOR-ról már korábban is olvastam,ha jól emlékszem a lényeg ,hogy a mi testünkben jóval intenzívebb a bontás és a reprodukció,és előbb-utóbb hiba csúszik a sejtek osztódásába,a rossz dns infó miatt és hát ugye,az a rák végülis,ha ezek a hibás dnssel rendelkező sejtek szaporodásnak indulnak..
Annyira sok tényezős ez ,hogy kinek mi a végzete,ha bodyzól lehet rákos leszel 70évesen,de ha nem bodyznál elhízol és 60évesen stroke,nem tudom,annyira sok a pró és kontra...a lényeg talan,h bármi is az amit csinálsz, ésszel kell lenni.
Sokszor ilyen esetekben arra gondolok,hogy a nagyok a "golden era"ból még élnek,mint Arnold vagy Frank Zane.

Igazából az hogy az extra fehérje bevitel és az állandóan bekapcsolt mTOR miatt rövidül az életünk ez tény....
A DNS kb 40-60 alkalommal tud osztódni ha ezt eléri akkor vagy elhal vagy rosszabb esetben "zombi" sejt lesz a mi nem tud rendesen működni de közben ugyan úgy termel bomlás termékeket, toxinokat.
A szteroid használat miatt meg igenis sokkal nagyobb az esélye nálunk a szív és érrendszeri problémáknak plakkosodás, szív újra modelezződése stb persze kivétel ha bivaly génjeidnek vannak szív téren.
Ezzel ne nyugtasd magad ugyan úgy rengetegen meghaltak már a "golden era"-ból sergia, mentzer, columbo stb stb...
A magas fehérje bevitel igenis káros hosszú távon az élethosszra legalább, ugyan úgy ahogy a nagyon kemény edzés is a vesére és a szívre.

2021. Szeptember 01. - 18:02:19
Válasz #12188
Nem elérhető

kalmanka


Nyárra tervezem a masodik kúrámat, szárazság és erezettség a cél. 12hetnel tovább nem szeretnék kúrát tolni. Amire én gondoltam, az hogy első 4 hétben propi menne kevés danabollal aztán propi stana és oxa menne keverve. Vagy van mix készítmény amiben 50mg testo phenylpropi 200mg t cyp és 200 mg boldenon van, ez menne elso hetekben, aztan valtanam propi stana oxara. Boldinak sok a felezesi ideje ezert menne az elso 4-5 heten. Ez csak ötlet és a profibbaktol kérnék rá választ, hogy hülyeség e vagy sem, illetve, hogy melyik lenne a jobb. Válaszokat köszönöm.

megerősiteném, hogy stanát, meg oxát nem kevergetnék. oxa k.jo tud lenni, ha benne van aminek kell, pláne Propival, nagyon jó eredményeket hoz! ha pengeéles külső a cél, akkor az elején hagyd a Danát, az csak bezavar.

told végig a 12 hetet Propi + oxa, Propi minden másnap 1 vagy 1,5 ml (100mg/ml esetén), oxa 40mg/nap.

a propit (ha jó) már pár nap után érezni fogod majd be kell lőni mennyi is kell neked, viszont az oxának kell majd szerintem 3-5 hét mire az eredményeket hozza, ezért nem kell cserélgetni mással.

(...véleményem szerint)


2021. Szeptember 01. - 18:10:20
Válasz #12189
Nem elérhető

kalmanka


Köszönöm a válaszokat, joohetnek még. Trent nem akarok, tul sok es durva a mellekhatasa szerintem. Masteronrol kérhetnék infót?

nem akarom reklámozni a trent, de elég ügyes cucc! :) viszont amit irtam a Propi+Oxa is elég jó. ha propi mellé mégis Tren kell, mert igy döntesz, akkor Acetat észterest, mivel annak a felezési ideje kb. megegyezik a Propival, illetve igy kellene kombinálni.

Masteronból kb. annyi kell mint Test.Propiból, (feltéve ha a Masteron is Propianát észteres) és mehet egy szúrásra be a kettő (1-1ml egy fecsibe) minden másnap 100-100mg/ml. ütni fog. :)

2021. Szeptember 25. - 09:17:37
Válasz #12190
Nem elérhető

Mirco


Szerbusztok Kandurok!
Egy olyan kérdést teszek fel amit biztosan sokan szeretnének már hallani.
Ki mi alapján dönti el hogy Deca vagy Boldi fog neki menni a teszto mellé?

2021. Szeptember 25. - 11:19:36
Válasz #12191
Nem elérhető

Gábor77


Szerbusztok Kandurok!
Egy olyan kérdést teszek fel amit biztosan sokan szeretnének már hallani.
Ki mi alapján dönti el hogy Deca vagy Boldi fog neki menni a teszto mellé?

Szia! Én pont tegnap indítottam a Deca kúrát. Mi alapján? Ilyet még nem próbáltam plusz az izületeimnek jól jön a deca.😄 mert rottyon vannak a vállaim .Kíváncsi vagyok mit hoz heti 2ml deca+4ml susta (12 hétig) és edzésnapon 40mg dana(ez csak 4 hétig)

2021. Szeptember 25. - 15:45:42
Válasz #12192
Nem elérhető

G


Szerbusztok Kandurok!
Egy olyan kérdést teszek fel amit biztosan sokan szeretnének már hallani.
Ki mi alapján dönti el hogy Deca vagy Boldi fog neki menni a teszto mellé?

Szerintem decát senkinek nem kéne nyomnia aki hobbista, csak aki versenyző, erőemelő és úgyis folyamat nyom valamit én mindig inkább az npp szavaznék.
Deca:
-Egyik legtöbbet kutatok hatóanyag
-HCG nélkül nem nyomnám mert azonnal lelövi a saját termelésed teljesen
- Több mellékhatás mint a boldinál, ösztrogén, prolaktin, progeszteron, vízvisszatartás szóval jobban kell figyelni
- Nagyon hosszú ürülési idő  (kb. 3 hó) és még amire az összes metabolit kiürül (1- másfél év) és mivel előszeretettel használják tömegelésben és a zsírban raktározódik, így jön a meglepődés a téli tömegelés után hogy a nyári szálkásításnál fura oda nem illő mellékhatások jönnek ki
- Jót tesz az ízületeknek
- Valószínűleg pozitívan hat az IGF-1 szintre.

Boldi:
- Csak állatgyógyászati célra készült
- Kevesebb mellékhatás egy "száraz" hatóanyag, az egyik metabolitja az ATD így kevesebb AI kellhet mellette
- A tesztónál is jobban növeli a a hemoglobin számot így extra állóképességet ad, viszont hasonló anyaggal nem kombinálnám ami szintén emeli anadrol, primo mert az már veszélyes lehet, bár ez egy súlyos melléhatás lehet ha úgy nézzük
- Szintén rohadt hosszú ürülési idő bár nem szól bele annyira a a hormonrendszerbe mit a deca mivel ez tesztó származék és kb fele olyan androgén mint a tesztó
- Éhség, szorongás valakinél mellékhatás

2021. Szeptember 25. - 16:07:54
Válasz #12193
Nem elérhető

guzzi


Szerbusztok Kandurok!
Egy olyan kérdést teszek fel amit biztosan sokan szeretnének már hallani.
Ki mi alapján dönti el hogy Deca vagy Boldi fog neki menni a teszto mellé?

Szerintem decát senkinek nem kéne nyomnia aki hobbista, csak aki versenyző, erőemelő és úgyis folyamat nyom valamit én mindig inkább az npp szavaznék.
Deca:
-Egyik legtöbbet kutatok hatóanyag
-HCG nélkül nem nyomnám mert azonnal lelövi a saját termelésed teljesen
- Több mellékhatás mint a boldinál, ösztrogén, prolaktin, progeszteron, vízvisszatartás szóval jobban kell figyelni
- Nagyon hosszú ürülési idő  (kb. 3 hó) és még amire az összes metabolit kiürül (1- másfél év) és mivel előszeretettel használják tömegelésben és a zsírban raktározódik, így jön a meglepődés a téli tömegelés után hogy a nyári szálkásításnál fura oda nem illő mellékhatások jönnek ki
- Jót tesz az ízületeknek
- Valószínűleg pozitívan hat az IGF-1 szintre.

Boldi:
- Csak állatgyógyászati célra készült
- Kevesebb mellékhatás egy "száraz" hatóanyag, az egyik metabolitja az ATD így kevesebb AI kellhet mellette
- A tesztónál is jobban növeli a a hemoglobin számot így extra állóképességet ad, viszont hasonló anyaggal nem kombinálnám ami szintén emeli anadrol, primo mert az már veszélyes lehet, bár ez egy súlyos melléhatás lehet ha úgy nézzük
- Szintén rohadt hosszú ürülési idő bár nem szól bele annyira a a hormonrendszerbe mit a deca mivel ez tesztó származék és kb fele olyan androgén mint a tesztó
- Éhség, szorongás valakinél mellékhatás


Ez szép és összeszedet írás!
  :-){    :-){    :-){

2021. Október 05. - 15:27:56
Válasz #12194
Nem elérhető

Joco0007


Sziasztok!
Mennyire érdemes elosztani a propionatot, minden napra, kétnaponta vagy három?
Köszönöm!