2024. Május 06. - 21:11:05
Bodybuilding.hu Fórumok

Szerző Téma: Kezdő kúra  (Megtekintve 2498754 alkalommal)

0 Felhasználó és 48 vendég van a témában

2007. Szeptember 22. - 07:43:29
Válasz #45
Nem elérhető

Bubee


Üdv mindenkinek!
Hát túlvagyok az utolsó étkezésen is és így mindent összeadva ma 180 gr. Ch-ot ettem. Akkor ezt ezentúl nagyjából meg kétésfél szerezem. Azt nagyjából tudom h mik a jó szénhidrát források mint a rizs zabpehely krumpli és a tészták. Viszont abba tudnál segíteni Bubee, hogy azt a napi 1gr./testsúlykiló zsírt miből vigyem be hogy azért ne is hízzak el, mert arról fogalmam sincs h aztmilyen forrásokból kellene bevinni. És köszi mindenkinek a segítséget.

Kiváló zsírforrások: lenmagolaj, kendermagolaj, tökmagolaj. Aztán sütéshez, főzéshez: olíva vagy napraforgó.

A CH beviteled legyen minimum 400 ahogy itt már írták előttem. Hidd el h meg fogsz lepődni. Egyelőre még ne használj semmi slágerkoxot, h lásd mennyit számít ha kijavítasz egy hibát. Én este is ettem rizst anno tömegelésbe, viszont nekem az edzéseim is este voltak. Tény h nagyon későn már nem kéne rizst enni, vagy csak minimálisat és akkor is zöldséggel h lassítsd az emésztést (mondom, ez függ attól h mikor edzel).
Satrap Espressobar - Kávékorzó.hu - Kávéológia @ Index

2007. Szeptember 22. - 12:14:37
Válasz #46
Nem elérhető

NaturalBoy


Üdv Bubee!
Én mindig délután kezdem az edést 3 és 4 között és 2 órát tart, aztán este visszamegyek vádlizni ami kb. fél óra körül van. Többen írták hogy csökkentsek az edés mennyiségén nehogy túledzem magam. Viszont nem nagyon tudom h csináljam ez. Leírom h például milyen edzésterveket szoktam írni hátra és mellre mert az 1 edzsénap: Mell felső részre csinálok egy ferde nyomást rúdal vagy egykezesekkel (ezzel kezdek mert le van maradva a mellem felső része), fekvenyomás padon 6 szériával, negatív nyomás padon a mellem alsó részére, tárogatás a külső és belső mellizmokért, kereszthúzás csigán a belső mell és a keresztszálkák eléréséhez végül áthúzás. ez így 6 gyakorlat mellre midnenhol (kivéve fekvenyomás) 4 szériával dolgozom 8-10 ism. között. Ezen a napon van még hát: a külső hátizomért húzódzkodás szélesen, a széles hát alsó részére húzódzkodás szűken, a felső részre döntöt törzsű evezés, a középső és külső hátitzmokért T-rudas evezést csinálok, csinálok még evezést és felhúzást is h a törzsmerevítő izmokat is növeljem (ezeket nem ebben a sorendben) tehát hátra is 6, 7 gyakorlatot mindig csinálok és akkor már csak has van amire 3 gyakorlatot csinálok 5 szériával gyakorlatonként. Általában van valamilyen gyakorlat a has felső részére, alsó részére és a ferde hasizmokra.
Szóval a kérdésem hogy ezt h lehetne csökkenteni? Mert szerintem ennyi kell például egy hát,mell és has edzséhez hogy az alábbi izmoök minden területe arányosan fejlett ésszimetrikus legyen. Viszont ezeket ha végigcsinálom szigorúan 1 perces pihenőkkel akkor se végzek 2 óránál előbb, ha mégis akkor csak elkapkodtam.

2007. Szeptember 22. - 12:53:45
Válasz #47
Nem elérhető

Bubee


Üdv Bubee!
Én mindig délután kezdem az edést 3 és 4 között és 2 órát tart, aztán este visszamegyek vádlizni ami kb. fél óra körül van. Többen írták hogy csökkentsek az edés mennyiségén nehogy túledzem magam. Viszont nem nagyon tudom h csináljam ez. Leírom h például milyen edzésterveket szoktam írni hátra és mellre mert az 1 edzsénap: Mell felső részre csinálok egy ferde nyomást rúdal vagy egykezesekkel (ezzel kezdek mert le van maradva a mellem felső része), fekvenyomás padon 6 szériával, negatív nyomás padon a mellem alsó részére, tárogatás a külső és belső mellizmokért, kereszthúzás csigán a belső mell és a keresztszálkák eléréséhez végül áthúzás. ez így 6 gyakorlat mellre midnenhol (kivéve fekvenyomás) 4 szériával dolgozom 8-10 ism. között. Ezen a napon van még hát: a külső hátizomért húzódzkodás szélesen, a széles hát alsó részére húzódzkodás szűken, a felső részre döntöt törzsű evezés, a középső és külső hátitzmokért T-rudas evezést csinálok, csinálok még evezést és felhúzást is h a törzsmerevítő izmokat is növeljem (ezeket nem ebben a sorendben) tehát hátra is 6, 7 gyakorlatot mindig csinálok és akkor már csak has van amire 3 gyakorlatot csinálok 5 szériával gyakorlatonként. Általában van valamilyen gyakorlat a has felső részére, alsó részére és a ferde hasizmokra.
Szóval a kérdésem hogy ezt h lehetne csökkenteni? Mert szerintem ennyi kell például egy hát,mell és has edzséhez hogy az alábbi izmoök minden területe arányosan fejlett ésszimetrikus legyen. Viszont ezeket ha végigcsinálom szigorúan 1 perces pihenőkkel akkor se végzek 2 óránál előbb, ha mégis akkor csak elkapkodtam.

Látszik h az edzésed is szar. Sok gyakorlat, sok sorozat. Főleg mellre. Aláírom h hátra azért kell 5-6 gyaksi h minden irányból adni lehessen neki, de a többi izomcsoportot ki lehet nyírni 3 nagyon max 4 gyakorlattal és gyakorlatonként 3 max 4 MUNKAsorozattal. Ennyi az egész. Gyanítom h nem elég intenzívek az edzéseid. De ezt így látatlanban nem lehet megmondani. Hasra szvsz szükségtelen 3 gyakorlattal szenvedni, pláne minden nap és pláne tömegelésben. Heti 2 hasazás tömegelésben sztem több mint elég. Én mondjuk sose csináltam, csak most kezdtem el, és most is csak 2 gyakorlat, ráadásul szuperszettben, tehát lepörög 5-10 perc alatt. Plusz ehhez még hozzájön a vádli is, tehát megállás nélkül has és vádli.

Tehát a hátat kivéve vegyél vissza a gyakorlatokból és általánosságban a sorozatokból. A hangsúly a munkasorozaton van. Abból 3 sztem elég. Ha rendesen csinálod annyi elég is lesz! Arányosan fog fejlődni mindened ha rendesen edzel és kajálsz.
Satrap Espressobar - Kávékorzó.hu - Kávéológia @ Index

2007. Szeptember 22. - 12:54:11
Válasz #48
Nem elérhető

NaturalBoy


Egyébként Bubee Te hogy szoktad beépíteni az étrendedbe azokat az oljaokat amit felsoroltál? A lenmagolajat a kendermagolajat és a tökmagolajat? Illetve olyan kérdésem volna h este az utolsó étkezésre szinte mindig salátát eszem hússal hogy ne hízzak el. Attól elhíznék ha a salátához csinálnék öntetet az általad felsorolt olajokból?

2007. Szeptember 22. - 13:01:01
Válasz #49
Nem elérhető

Bubee


Egyébként Bubee Te hogy szoktad beépíteni az étrendedbe azokat az oljaokat amit felsoroltál? A lenmagolajat a kendermagolajat és a tökmagolajat? Illetve olyan kérdésem volna h este az utolsó étkezésre szinte mindig salátát eszem hússal hogy ne hízzak el. Attól elhíznék ha a salátához csinálnék öntetet az általad felsorolt olajokból?

Megmondom őszintén tömegelésben nem foglalkoztam a minőséggel (természetesen ez nem azt jelenti h disznózsírral főztem  ;D ). De ezen szeretnék a következő tömegelési periódusban változtatni. Most, diétában használok lenmagolajat, mert most kiemelt fontosságú. Tömegelésben sztem úgy érdemes csinálni h ha mondjuk be kell vinned 60-80 grammot, akkor én használnék mondjuk 20 gramm lenmagolajat, akár salátához estére és valamikor napközben, és azon felül olívaolajat a hús elkészítéséhez. De ez csak az én véleményem. Attól is függ h mennyi zsír kell neked. Arra ügyelj h ne gyors ch mellé tegyél sok olajat. Általában fehérjével célszerű, ch nélkül.
Satrap Espressobar - Kávékorzó.hu - Kávéológia @ Index

2007. Szeptember 22. - 14:23:40
Válasz #50
Nem elérhető

hopika


Én például úgy zavarom le az edzéseimet 1 óra alatt,hogy egy hát-egy mell gyakorlat-utána "pihenésnek" egy has.Ez qrva intenzív és aerob edzés egyben az anaerobbal...
Például egy sorozat széles fogású lehúzás---felállok megyek egyből a fekpadhoz és kezdem a fekvenyomást---nyomás után egyből csiga:"harangozás"...ez egy sorozat.Fél perc pihi és jöhet a következő sorozat.Én 4-max.5 gyakorlatot csinálok a mell-hát napon.Ha ennyivel nem tudod normálisan megdolgoztatni az izmaidat,akkor tényleg valami baj van...nem érzed az izmokat,vagy  passz...
Amíg edzettem régen normálisan,akkor is így csináltam,csak tömegelésnél nem mindíg volt has és nem nagyon volt kardio benne.
szerinem csökkentsd a gyakorlatokat és a sorozatokat is kicsit,figyelj a CH bevitelre és nőni fogsz újra,mint a gomba!Te még fiatal vagy,hidd el hogy nem érted el a potenciálod maximumát!
Üdv
Tamás
Élj természetesen:Sex,Drugs 'n' R'n'R!!!
Már két zenekaromnak van weblapja:
www.hopika.hu és www.zahonyunplugged.hu
NE kérj tanácsot szteroid ügyben,mert NEM értek hozzá!

2007. Szeptember 22. - 17:46:44
Válasz #51
Nem elérhető

NaturalBoy


Üdv mindenkinek!
Itt vagy rosszul írtam vagy kicsit félreértettétek. Nem azért csinálok olyan sok gyakorlatot egy izomcsoportra mert nem érzem ,mert elég intenzív az edzésem. Például a mell edzésekor már fekvenyomás után be van durranva a mellem és alig bírom a hátam mögött összekulcsolni mégis csinálok fekvenyomás után még kb 5 gyakorlatot, mert félek h mondjuk csak fekvenyomnék akkor lemaradna a mellem felső középső vagy teszem azt külső része. Amikor magamnam megírom az edzéstervem például megnézem h milyen hátsóváll gyakorlatok léteznek és abból azt teszem be az edzsétervebe amitől bedurranok, ugyan ez például első vállal is szintén megnézem h előreemelés kézis úllyal, rúddal, állighúzás stb. és kiválasztom azt amire annyira reagál a szervezetem h akkár ha csak azt csinálnám is bedurranyak.
Amikor elkezdtem edzeni nem személyiedzővel edzettem hanem egy gyerekkel aki akkor már 12 éve nyomta, nem volt olyan hű de nagydarab viszont az év bármelyik napján megnéztem minden izomrost erek minden látszott. Egész évbe a testzsírját 8% alatt tartotta és ő mondta h ha szimetrikus alkaltot szeretnék akkor már az első perctől mindenre kell edzenem és ez így belém lett nevelve. Sok embernél van az h amikor kezdett edzeni mondjuk az elején nem lábazott, vádlizott vagy hasazott volna csak a látványos izmokat mint a mell vagy kar edzette, delehet h én egy kicsit átestem a ló másik oldalára mert én például már a második edzéem óta külön gyakorlatokat csinálok fűrsézizomra ami sok ember szerint (a terembe mondták) még ilyenkor fölösleges és elég lenne verseny előtt.
Nektek ezekről mi a véleményetek?

2007. Szeptember 22. - 18:21:30
Válasz #52
Nem elérhető

Bubee


Üdv mindenkinek!
Itt vagy rosszul írtam vagy kicsit félreértettétek. Nem azért csinálok olyan sok gyakorlatot egy izomcsoportra mert nem érzem ,mert elég intenzív az edzésem. Például a mell edzésekor már fekvenyomás után be van durranva a mellem és alig bírom a hátam mögött összekulcsolni mégis csinálok fekvenyomás után még kb 5 gyakorlatot, mert félek h mondjuk csak fekvenyomnék akkor lemaradna a mellem felső középső vagy teszem azt külső része. Amikor magamnam megírom az edzéstervem például megnézem h milyen hátsóváll gyakorlatok léteznek és abból azt teszem be az edzsétervebe amitől bedurranok, ugyan ez például első vállal is szintén megnézem h előreemelés kézis úllyal, rúddal, állighúzás stb. és kiválasztom azt amire annyira reagál a szervezetem h akkár ha csak azt csinálnám is bedurranyak.
Amikor elkezdtem edzeni nem személyiedzővel edzettem hanem egy gyerekkel aki akkor már 12 éve nyomta, nem volt olyan hű de nagydarab viszont az év bármelyik napján megnéztem minden izomrost erek minden látszott. Egész évbe a testzsírját 8% alatt tartotta és ő mondta h ha szimetrikus alkaltot szeretnék akkor már az első perctől mindenre kell edzenem és ez így belém lett nevelve. Sok embernél van az h amikor kezdett edzeni mondjuk az elején nem lábazott, vádlizott vagy hasazott volna csak a látványos izmokat mint a mell vagy kar edzette, delehet h én egy kicsit átestem a ló másik oldalára mert én például már a második edzéem óta külön gyakorlatokat csinálok fűrsézizomra ami sok ember szerint (a terembe mondták) még ilyenkor fölösleges és elég lenne verseny előtt.
Nektek ezekről mi a véleményetek?

Figy, nekem ez már kicsit magas, végig se olvasom. Fogadd meg a tanácsainkat és ne akard megmagyarázni amit nem kéne. Ennél tovább már nem kéne agyalni, hanem be kéne vezetni az új stratégiát.
Satrap Espressobar - Kávékorzó.hu - Kávéológia @ Index

2007. Szeptember 22. - 21:04:33
Válasz #53
Nem elérhető

NaturalBoy


Üdv Bubee!
Hidd el megfogadom minden tanácsotokat és bevezetem az új stratégiát pl: napról napra fokozatosan emelem a szénhidrát bevitelt ahogy mondtátok. Viszont az edzsében nem igazán tudom h mi az új stratégia csak annyit h csökkenteni kell, de azt már tudom h mennyi a túl sok csak azt nem h mennyi az elég és mennyi a túl kevés. Nem azt várom h a számba rágjátok h mit csináljak, csak ez az edzés dolog nekem kicsit felszínes hogy "csökkentsek" de ez például egy mell vagy kar napnál konkrét gyakorlatokra levetítve mit jelent? Például vegyük a mellet: 1 általános tömegre gyakorlat 2. felső részre gyakorlat 3 alsó részre gyakorlat 4 külső részre gyakorlat 5 belső részre gyakorlat 6 mellkas tágítására gyakorlat. ez így 6 gyakorlat Ti csak annyit írtatok h ez túl sok de például ebből mit kellene elhagyni. Szóval hidd el követem a tanácsaitokat és elkezdem az új stratégiát de hogy az edzést hogy változtassam meg az még nem világos. Illetve volna még egy kérdésem. Mégpedig az hogy a hsa vörös izom ugye és nehezbben fejlődik és ha heti 2-szer edzek rá akkor nem laposodik el majd a hasam. Mert most a tömegemmel nem vagyok megelégedve de most példéul a hasizmom szerintem egéz jó kirajzolódnak a ferde hasizmok a kockák még alul is és ha 6 helyett heti kétszer edzeném akkor nem laposodna el?

2007. Szeptember 22. - 22:57:15
Válasz #54
Nem elérhető

parrre


Szerintem ha egy kicsit jobban utánaolvasol, akár pl. a fórumtagok edzéseinek leírását is megtalálod. Ha ez mégsem megy, akkor keress egy általános jól bevált edzéstervet, amit később majd alakíthatsz a saját igényeid szerint. Egy átlag alap mell edzés pl.:

1. fekvenyomás  1-2 bemelegítő sorozat majd 4 munkasorozat 8 ismétléssel, akkora súllyal amivel még megy  =/+' (röviden 4x8  8-) )
2. 30 fokos nyomás  4x8
3. tárogatás 3x15 jól leengedve széthúzva, kinyújtva a mellizmokat, lent egy kicsit kitartva, stb.

ennyi.

Verseny előtti melledzésben (csigás biszbasz, tárogatás franciarúddal guggolva, stb. ) majd segítenek a profik.
Túl sokat filózol. Nyomjad neki oszt hagyszóljon.  ;)

2007. Szeptember 23. - 13:17:07
Válasz #55
Nem elérhető

NaturalBoy


Üdv mindenkinek!
Bubee volna még egy utolsó kérdésem. Írtad hogy kiváló zsírforrás a lenmagolaj kendermagolaj és tökmagolaj sütéshez főzéshez pedig olivaolaj. Tegnap körülnéztem a boltokban és például a tökmagolajból 2,5 dl 1300Ft szóval nem tudnám rendszeresen azt venni az tuti. Ha nem csak sütéshez főzéshez használnék olívaolajat hanem mondjuk saláta öntet alapnak is akor az nem hízlal illetve az is jó lenne. vettem bertolli extra szűz olivaolajat és mivel 5 dl 1100Ft sokkal megfizethetőbb.

2007. Szeptember 23. - 16:27:10
Válasz #56
Nem elérhető

Bubee


Üdv mindenkinek!
Bubee volna még egy utolsó kérdésem. Írtad hogy kiváló zsírforrás a lenmagolaj kendermagolaj és tökmagolaj sütéshez főzéshez pedig olivaolaj. Tegnap körülnéztem a boltokban és például a tökmagolajból 2,5 dl 1300Ft szóval nem tudnám rendszeresen azt venni az tuti. Ha nem csak sütéshez főzéshez használnék olívaolajat hanem mondjuk saláta öntet alapnak is akor az nem hízlal illetve az is jó lenne. vettem bertolli extra szűz olivaolajat és mivel 5 dl 1100Ft sokkal megfizethetőbb.

A minőséget meg kell fizetni. Én bioboltban vettem, de lenmagolajat mert az amúgy is olcsóbb (400/dl). Egyébként ha két evőkanállal eszel / nap (~14 g) akkor kb úgy 1,5-2 hétig elég lesz. Azért az annyira nem rossz. Ezeket az olajakat nem übereli semmi. Esetleg keress halolajat, de azt nem tudom mennyibe kerül.
Satrap Espressobar - Kávékorzó.hu - Kávéológia @ Index

2007. Szeptember 23. - 18:42:42
Válasz #57
Nem elérhető

parrre


Extraszűz oliva nem jó sütéshez. Illetve totál értelmetlen használni, mert ugyanolyan mint a sima oliva.

Salátaöntetnek, vagy hőkezelés nélkül használva viszont sokal jobb.
Olivánál arra vigyázz hogy ne sansa legyen, ami kisajtolt olivabogyóból vegyszerrel kivont olaj. (Trágya szar fos  :---- ) viszont kb fele annyiba kerül mint a rendes.

2007. Szeptember 26. - 14:10:04
Válasz #58
Nem elérhető

GetFreaky!


Sziasztok!
Még új vagyok itt a fórumon de ez majd idővel változik!
A mesterekhez lenne egy kérdésem?négy év edzés múlt után szteroidokhoz nyúltam!Elsőkörbe nandrolone szerettem volna használni illetve használtam is!!Heti 200mg ott nyomtam!A dolog problémája az volt,hogy a második illetve a harmadik injekciónál megszűnt a merevedésem egyszerűen nem volt!így teljesen abba hagytam a kúrát és hagytam,hogy ürüljön a szervezetemből!Ennek mi volt az oka???Hcg-t még nyomni kellett volna mellé???Nem értem ezt a problémát!Elméletbe inkább az ellenkezője szokott megtörténni állandó merevedések másoknál!Még egy probléma,hogy rettentően pattanásodtam az arcomon legfőképp!Ezt ,hogyan lehet visszaszorítani vagy egyáltalán nem is lehet tenni ellene!A kérdéseim még,hogy nekem ezzel a mellékhatások tekintetébe nem is használhatok szteroidokat vagy valami gyengébbet kellene inkább Winstrolt????Jelenle 23 éves vagyok és 6 éve foglakozok az edzéssel!Táplálék kiegészítők skáláját már végig jártam illetve a mai napig még járom is!Ezekkel is nagyon szép eredményeket lehet elérni!Gondolok itt tömegnövelőkre kreatinra+glutaminra meg a mostani új dolog az NO nagyon komoly szerintem egész nap érzem a bedurranást!
Kérem a tapasztaltakat,hogy kommentálják történetemet!Előre is köszönöm!

2007. Október 12. - 22:29:34
Válasz #59
Nem elérhető

Ricsi


Hello mindenkinek!
Most értem a végére ennek a topicnak. Eddig nem igazán olvastam a szteroidos témákat. Annak ellenére, hogy teljesen naturál vagyok, azért érdekel a téma. Mivel annyira még nem vagyok tájékozott nem piszkitanék ide, viszont egyetértek a többiekkel, hogy túl sok az edzésed NaturalBoy.
Ahhoz, hogy fejlődni tudj 3 nagyon fontos dolog szükséges: edzés, regenerálódás, növekedés.

1.EDZÉS
Sokan ezt tartják a legfontosabbnak és ezért túlzásba is viszik, de nem ez a legfontosabb, mert ez „csak” egy inger ami a test növekedési mechanizmusát hozza működésbe. Erre a test úgy válaszol ha megfelelően és elegendőt pihentél ill kajáltál, hogy regenerálodik és növekszik.

2. REGENERÁLÓDÁS
Ez egy kritikus fontosságú hosszabb folyamat, ami napokba vagy akár több időbe is telhet amíg befejeződik. Ha megtörtént a regneráció azaz befejeződött, akkor arra a test növekedéssel fog válaszolni. De csak akkor ha tényleg befejeződött a folyamat és eleget pihentél, különben túlstimulálod a testedet újabb ingerekkel, így esélye sem lesz regenerálódni és növekedni, mert nem hagytál elég időt neki. Szóval a tested nem tud reagálni az ingerekre, ha nem pihensz és „rövidre zárod” a folyamatot. Így ha többet vagy a teremben mint amennyit pihensz, akkor magad ellen dolgozol és nem fogsz fejlődni. Magyarul többet árt mint használ a túl sok edzés és nem megfelelő pihenés.

3. NÖVEKEDÉS
Akkor következik be, ha a fentieket betartottad. Tisztában kell lenned vele, hogy az edzés utáni nyugalmi periódus ugyanolyan vagy még sokkal fontosabb mint maga az edzés. Ha ez a lényeges dolog nem történik meg, akkor nem teljesedik be a növekedésed azaz pont az amiért elkezdtél edzeni.