2024. Május 15. - 13:33:56
Bodybuilding.hu Fórumok

Szerző Téma: Párbaj topic - avagy nem csak a szájkarate számít...  (Megtekintve 40799 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

2009. Március 11. - 13:16:36
Válasz #30
Nem elérhető

efitmaster

Adminisztrátor
Az anarchia pedig, mint ahogy a definiciója is mutatja, vezetés nélküli, szervezettség nélküli zűrzavar. Ezt is lehet csűrni csavarni, de alapjában véve ennyi.

Hierarchiából is kétféle van(minimum): az egyik státuszokra és/vagy utasítási vonalakra épül csak inkább elég haszontalanul, mint a katonaságnál pédául, amely szervezet végterméke mondjuk "halál" és van a másik hierarchia, ami a termelésre és valódi végtermékekre épül - és nem rangok és haszontalan utasítási vonalak határozzák meg a felépitését -, hanem termelési folyamatok a végén egy értékes végtemékkel, ami a legtöbb esetben nem egyenlő a halállal.:) és ebben az esetben még beszélhetünk is a hasznos emberekről és működő társadalomról...
"Gyerekek, ne írjatok nekem privátokat kérdésekkel, mert még nem vagyok nyugdíjas és nincs időm válaszolni rájuk. Majd 25 év múlva! Thanx! " - efitmaster és anonym alcoholic

"Csak azok érhetnek el valaha is nagyot, akik mernek nagyot bukni" --Robert Francis Kennedy

"Egy hazugság a fél világot körbeutazza, mialatt az igazság még csak a cipőjét húzza"

2009. Március 11. - 13:26:01
Válasz #31
Nem elérhető

madinorbi


4.Én igenis a hierarchikus társadalom modellt hirdetem, ahol bizony mindenkinek meg van a helye és a haszontalan az haszontalan, aki meg 20 év alatt megcsinál 4 egyetemet és hatalmas szellemi tőkével rendelkezik az feljebb való és többet ér, mint az aki hajlandóságot sem mutat semmilyen szociális létformára. ez az anarchia  ????... ????...


A baj az az írásaiddal Norbi, hogy a fele teljesen jó, a fele teljesen hülyeség és így nehéz egyetérteni még ha valaki a legjobb szándékkal is akarja azt.

A 4. pontod első fele teljesen OK, ami annyit jelent, hogy van hasznos és haszontalan ember és a kettőt nagyon is meg kell különböztetni, viszont a második fele - már bocs - full hülyeség, mivel nem a diplomáitól és egyetemeitől válik valaki értékessé, sőt rengeteg!!! haszontalan diplomás, egyetemeket végzett ember van minden országban, (lásd például a haszontalan, egyetemet(ket) végzett közgazdászokat, akik az előző 20-30 évben országokat és emberek tízmillióit, társadalmakat szegényitettek el és tettek tönkre gazdaságilag. Ráadásul az emberek, polgárok, állampolgárok hasznossága egyáltalán nem az őseiktől függ, hanem a jelenben letett teljesítményüktől és semmi mástól! Ezen felül lehet csűrni csavarni és sok hazugságot felállitani, de ez a fenti egy alap igazság egy társadalmat tekintve, aminek a megsértése csak további romlással jár.
A 4 diploma attól még érték, és sajna 16 évet kell érte gürizni, max ha párhuzamosan csinálod, akkor lehet kevesebb.
+ a 4 diploma vagy diploma nem jelenti azt sem, hogy valaki a politikában fog tevékenykedni, azt szintén nem tudjuk, hogy azok az említett politikusok rendelkeznek-e egyáltalán bármilyen papírral is. Azzal egyetértek, hogy nem minden diplomásnak vagy tanult embernek vannak olyan attitűdjei, ami őket kiemeli, viszont 1 vagy 4 diplományi tudásanyag az mégiscsak valami. Az ősök tisztelete véleményem szerint mindenképp szükséges, egyrészt azért, mert nem minden nemzet tudott államot alapítani, csak a legerősebbek, másrészt az az utca amin végig méssz, hidak, hivatalok, minden egyébb is az ő szerves munkájuk, legyen az közvetlen, hogy ő építette, vagy közvetett, hogy vidéken megtermelte az ételt, amit a városlakók és munkások megettek. Eleve a fennmaradásunk is, ilyen szemlélettel, mint a tiéd Eger vár ostroma és sok más esemény cirkusszá van leminősítve és úgy tűnik, mintha az ide vezető út az nem létezne, hanem a mi születésünktől fogva létezik csak az ország, ez sajnos jellemző mindenkire a szűk látókörűség. 895 óta milliók haltak meg valaki halva született, valaki 100 évig élt, szted a mi életünk majd 100 év múlva milyennek fog tűnni ? Sztem porszem a végtelenben.
A diplomás részre visszatérve, sztem az a legfőbb gond, hogy az oktatás élén lévő emberek nem rendelkeznek megfelelő tudással, amit bizony tanulás útján szerezhetek volna meg, ill. az adott területen ténykedéssel. Sok olyan szak létezik, amik valóban semmire nem használhatóak, és vannak akik bizony ezeket csinálják meg, merthogy mégiscsak diploma, de ők valszeg ezt be is bukják.
szekönd editör mentes felhasználó

2009. Március 11. - 13:29:17
Válasz #32
Nem elérhető

madinorbi


"állampolgárok hasznossága egyáltalán nem az őseiktől függ, hanem a jelenben letett teljesítményüktől
Ezt nem állítottam !!!
Bár így mindenképpen felértékeled a magyar nemzetiségűeket !
szekönd editör mentes felhasználó

2009. Március 11. - 13:53:59
Válasz #33
Nem elérhető

God Vazzeg


Eleve a fennmaradásunk is, ilyen szemlélettel, mint a tiéd Eger vár ostroma és sok más esemény cirkusszá van leminősítve és úgy tűnik, mintha az ide vezető út az nem létezne, hanem a mi születésünktől fogva létezik csak az ország, ez sajnos jellemző mindenkire a szűk látókörűség. 895 óta milliók haltak meg valaki halva született, valaki 100 évig élt, szted a mi életünk majd 100 év múlva milyennek fog tűnni ? Sztem porszem a végtelenben.

Félremagyarázod! Efit (és én is az előzőekben) úgy érti (szerintem) hogy mindig az számít amit az egyén a jelenben letesz az asztalra. Az őseink is letettek valamit az asztalra, de nekünk is le kell. Arra ne verje senki magát, hogy régen ez vagy az volt, de ő meg szarik mindenre, mert jajj az ősök. Tetszik érteni?

Ha mindenki maga körül nézné csak meg hogy miket csinál, már előrébb lennénk  ***

2009. Március 11. - 13:55:43
Válasz #34
Nem elérhető

madinorbi


Eleve a fennmaradásunk is, ilyen szemlélettel, mint a tiéd Eger vár ostroma és sok más esemény cirkusszá van leminősítve és úgy tűnik, mintha az ide vezető út az nem létezne, hanem a mi születésünktől fogva létezik csak az ország, ez sajnos jellemző mindenkire a szűk látókörűség. 895 óta milliók haltak meg valaki halva született, valaki 100 évig élt, szted a mi életünk majd 100 év múlva milyennek fog tűnni ? Sztem porszem a végtelenben.

Félremagyarázod! Efit (és én is az előzőekben) úgy érti (szerintem) hogy mindig az számít amit az egyén a jelenben letesz az asztalra. Az őseink is letettek valamit az asztalra, de nekünk is le kell. Arra ne verje senki magát, hogy régen ez vagy az volt, de ő meg szarik mindenre, mert jajj az ősök. Tetszik érteni?

Ha mindenki maga körül nézné csak meg hogy miket csinál, már előrébb lennénk  ***
Ez így all right amit mondassz , de Efit nem ezt írta  ;)
Privilégiumok "nincsennek", már jó ideje születési alapon.
Ne is legyenek !
szekönd editör mentes felhasználó

2009. Március 11. - 13:56:16
Válasz #35

Torony

Vendég
erre is lehet mondani, hogy ősmagyar turulkodás - de ha megnézzük, hogy a "bevándorlók" (500 éve vagy napjainkban) ott érzik jól magukat, ahol a destruktív létezésüket valamilyen okból tolerálják. Itt ez történik, ide jöhet bárki, segge ki van nyalva, mindenféle jogai vannak, közben az országhoz nem tesz hozzá semmit. Bocsánat, de mégis, feltűnnek a bűnözési statisztikákban... (tisztelet a max. kétszámjegyű kivételnek)

2009. Március 11. - 13:56:25
Válasz #36
Nem elérhető

Cressler


A diploma se az már mint régen, túl sok felsőoktatási intézmény van szerintem így olyanok is bekerülnek akik nem oda valók.
Elég nevetséges amikor találkozok a régi  osztálytársaimmal, és a leghülyébbek közül az egyikről kiderül, hogy ugyanarra a szakra jár mint én csak más intézményben és nagyon nagyra van magával csak nekem 130 pont kellett neki meg 98 a bejutáshoz ...
The Iron is the best antidepressant I have ever found. There is no better way to fight weakness than with strength. Once the mind and body have been awakened to their true potential, it's impossible to turn back.

"Tudnod kell, hogy a felhőkön túl mindig kék az ég!"

You want something? Go and get it!

2009. Március 11. - 13:57:36
Válasz #37
Nem elérhető

madinorbi


A diploma se az már mint régen, túl sok felsőoktatási intézmény van szerintem így olyanok is bekerülnek akik nem oda valók.
Elég nevetséges amikor találkozok régi a osztálytársaimmal, és a leghülyébbek közül az egyikről kiderül, hogy ugyanarra a szakra jár mint én csak más intézményben és nagyon nagyra van magával csak nekem 130 pont kellett neki meg 98 a bejutáshoz ...
Ezt is írtam, hogy szar az oktatási rendszer és léteznek olyan szakok, amik ... + a minőség rohamosan romlik.
szekönd editör mentes felhasználó

2009. Március 11. - 13:59:17
Válasz #38
Nem elérhető

Cressler


A diploma se az már mint régen, túl sok felsőoktatási intézmény van szerintem így olyanok is bekerülnek akik nem oda valók.
Elég nevetséges amikor találkozok régi a osztálytársaimmal, és a leghülyébbek közül az egyikről kiderül, hogy ugyanarra a szakra jár mint én csak más intézményben és nagyon nagyra van magával csak nekem 130 pont kellett neki meg 98 a bejutáshoz ...
Ezt is írtam, hogy szar az oktatási rendszer és léteznek olyan szakok, amik ... + a minőség rohamosan romlik.
hát ja csak ha úgy nézzük én max pontszámos "divatszakra" járok és mégis ez van... mi lenne ha valami alibi szakon tanulnék..
The Iron is the best antidepressant I have ever found. There is no better way to fight weakness than with strength. Once the mind and body have been awakened to their true potential, it's impossible to turn back.

"Tudnod kell, hogy a felhőkön túl mindig kék az ég!"

You want something? Go and get it!

2009. Március 11. - 14:00:44
Válasz #39
Nem elérhető

madinorbi


erre is lehet mondani, hogy ősmagyar turulkodás - de ha megnézzük, hogy a "bevándorlók" (500 éve vagy napjainkban) ott érzik jól magukat, ahol a destruktív létezésüket valamilyen okból tolerálják. Itt ez történik, ide jöhet bárki, segge ki van nyalva, mindenféle jogai vannak, közben az országhoz nem tesz hozzá semmit. Bocsánat, de mégis, feltűnnek a bűnözési statisztikákban... (tisztelet a max. kétszámjegyű kivételnek)
Erről van szó, van itt sváb, szász, kutyafüle, de mindenki asszimilálódott együtt képezzük a magyarságot, de ez minden országban így van ( olaszok, németek, spanyolok alig tudtak egyesülni, mint egy ország), viszont itt vannak biza ők, akiket FEL lehet ismerni, NEM asszimilálódtak, NEM  építettek, DE rombolnak folyamatosan.
szekönd editör mentes felhasználó

2009. Március 11. - 14:07:26
Válasz #40

Torony

Vendég
én jelen esetben a sajnos nagyon is aktuális közelkeleti, afrikai etc. menekült rétegről is beszéltem, aki idejön, mozgásában nem lehet korlátozni, eltartja az állam és még azt is tiszteletben kell tartani, hogy a vallása miatt nem eszik sertéshúst. Csak mert aláírattak velünk valami elmebeteg egyezményt.

2009. Március 11. - 14:15:22
Válasz #41
Nem elérhető

efitmaster

Adminisztrátor
4.Én igenis a hierarchikus társadalom modellt hirdetem, ahol bizony mindenkinek meg van a helye és a haszontalan az haszontalan, aki meg 20 év alatt megcsinál 4 egyetemet és hatalmas szellemi tőkével rendelkezik az feljebb való és többet ér, mint az aki hajlandóságot sem mutat semmilyen szociális létformára. ez az anarchia  ????... ????...


A baj az az írásaiddal Norbi, hogy a fele teljesen jó, a fele teljesen hülyeség és így nehéz egyetérteni még ha valaki a legjobb szándékkal is akarja azt.

A 4. pontod első fele teljesen OK, ami annyit jelent, hogy van hasznos és haszontalan ember és a kettőt nagyon is meg kell különböztetni, viszont a második fele - már bocs - full hülyeség, mivel nem a diplomáitól és egyetemeitől válik valaki értékessé, sőt rengeteg!!! haszontalan diplomás, egyetemeket végzett ember van minden országban, (lásd például a haszontalan, egyetemet(ket) végzett közgazdászokat, akik az előző 20-30 évben országokat és emberek tízmillióit, társadalmakat szegényitettek el és tettek tönkre gazdaságilag. Ráadásul az emberek, polgárok, állampolgárok hasznossága egyáltalán nem az őseiktől függ, hanem a jelenben letett teljesítményüktől és semmi mástól! Ezen felül lehet csűrni csavarni és sok hazugságot felállitani, de ez a fenti egy alap igazság egy társadalmat tekintve, aminek a megsértése csak további romlással jár.
A 4 diploma attól még érték, és sajna 16 évet kell érte gürizni, max ha párhuzamosan csinálod, akkor lehet kevesebb.
+ a 4 diploma vagy diploma nem jelenti azt sem, hogy valaki a politikában fog tevékenykedni, azt szintén nem tudjuk, hogy azok az említett politikusok rendelkeznek-e egyáltalán bármilyen papírral is. Azzal egyetértek, hogy nem minden diplomásnak vagy tanult embernek vannak olyan attitűdjei, ami őket kiemeli, viszont 1 vagy 4 diplományi tudásanyag az mégiscsak valami. Az ősök tisztelete véleményem szerint mindenképp szükséges, egyrészt azért, mert nem minden nemzet tudott államot alapítani, csak a legerősebbek, másrészt az az utca amin végig méssz, hidak, hivatalok, minden egyébb is az ő szerves munkájuk, legyen az közvetlen, hogy ő építette, vagy közvetett, hogy vidéken megtermelte az ételt, amit a városlakók és munkások megettek. Eleve a fennmaradásunk is, ilyen szemlélettel, mint a tiéd Eger vár ostroma és sok más esemény cirkusszá van leminősítve és úgy tűnik, mintha az ide vezető út az nem létezne, hanem a mi születésünktől fogva létezik csak az ország, ez sajnos jellemző mindenkire a szűk látókörűség. 895 óta milliók haltak meg valaki halva született, valaki 100 évig élt, szted a mi életünk majd 100 év múlva milyennek fog tűnni ? Sztem porszem a végtelenben.
A diplomás részre visszatérve, sztem az a legfőbb gond, hogy az oktatás élén lévő emberek nem rendelkeznek megfelelő tudással, amit bizony tanulás útján szerezhetek volna meg, ill. az adott területen ténykedéssel. Sok olyan szak létezik, amik valóban semmire nem használhatóak, és vannak akik bizony ezeket csinálják meg, merthogy mégiscsak diploma, de ők valszeg ezt be is bukják.

1 diploma vagy 4 diploma, most nem ez a lényeg, hanem az, 1. hogy a fel nem használt tudás semmit sem ér, mint ahogy egy fel nem használt termék sem!!! 2. A diploma messze nem jelent hasznos tudást és még a potenciálját sem! A hasznossághoz egy épelméjű, megfelelően felépitett környezet kell, ahol aztán a tudást talán fel lehet használni. A hajlandóság messze a diploma fellett áll alapvetően! 3. Hétvégén egy vizvezetékszerelő is ér annyit, vagy egy mentőápoló, egy kőmüves, szakács, mint egy 5 diplomás pszichológus, filozófus, mérnök, vagy sokkal többet is az utóbbiaknál :) 4. Bill Gates pl. elég értékes terméket tett le a világ számára, melyet most több millió ember használ, és megfelelő tudással is rendelkezett, csak diplomázni nem volt ideje(csak 2007-ben, 34 évvel az egyetem elkezdése után).:) Einstein a tanulásról csak annyit mondott, hogy a tanulmányai csak zavarták a tudását.:)(nem pontosan idézve, de kb. ennyit jelentett.) 5. Egy kőműves 16 év alatt, míg valaki koptatta a seggét az egyetemeken, több száz családnak épitett fel otthonokat. Nem tudom, melyiket lenne értelmesebb gürizésnek hivni. Mint az elején irtam, az értékes végtermék nélküli elméleti tudás semmit sem ér, teljesen mindegy, ki mennyit ült érte! Nincs értéke, ha nem használják és nem állitanak elő vele semmi értékeset.

Az ősöket tisztelni kell, főleg azokat, akik tényleg értékeket teremtettek a multban, amiből itt Magyarországon valóban sok minden látható is még, de nem rájuk hivatkozva kell magadat értékesnek tartanod, hanem attól leszel értékes, amit ma Te teszel.(ez a mondat olyan mintha joshi barat lennék:))) (a magyar multban azért vannak szégyenfoltok is, amikre nem lennék büszke egyébként de rendben nézzük a pozitiv oldalát a dolgoknak) Az őseink egy plusz erőt tudnak adni, alapot teremtettek, de nem végzik el a munkát helyettünk. (Természetesen csak akkor lehetsz értékes, ha egy olyan országban élsz, ahol az értékes, termelő embereket, legyen az akármilyen származású, nem elnyomják és kizsákmányolják, hanem erősen támogatják. Pl. ha az adórendszer és a költségvetés nem a semmittevést favorizálja és nem az értékes emberek további kizsákmányolásával akarja helyrehozni az előző évtizedek súlyos hibáit, melyet elsősorban diplomás, "tanult" emberek döntései idéztek elő stb...) Ez utóbbi egyenes út a társadalom ledegradálásához. Gaz lesz a kertben, de rózsa nem, magyarul mondva...
"Gyerekek, ne írjatok nekem privátokat kérdésekkel, mert még nem vagyok nyugdíjas és nincs időm válaszolni rájuk. Majd 25 év múlva! Thanx! " - efitmaster és anonym alcoholic

"Csak azok érhetnek el valaha is nagyot, akik mernek nagyot bukni" --Robert Francis Kennedy

"Egy hazugság a fél világot körbeutazza, mialatt az igazság még csak a cipőjét húzza"

2009. Március 11. - 14:19:00
Válasz #42
Nem elérhető

God Vazzeg


Na, kezd kibontakozni egy olyan vita, ami már nekem is tetszik. Végre vannak érvek  ****:))))))

2009. Március 11. - 14:22:36
Válasz #43
Nem elérhető

madinorbi


Ez így rendben van, nyílván ha táptalaj nincs, akkor ... Az attitűdöt is említettem abban is egyezünk. Termék vagy terv: egyik a másik nélkül nincs  ;-oo-;
A felépített házat is meg kell tervezni, odáig már igazán nem kell elmenni a hierarchia kapcsán , hogy egy tanár a jobb vagy egy kőműves, vagy egy tűzoltó, ez már idétlenség lenne.

Az ősös rész sztem tökéletes, belőlük építkezünk, vagy meríthetünk erőt, de pontosan maximálisan oda kell tennünk nekünk is valamit.
Születési privilégiumot írtam, abban is egyezik  ;-oo-;
Szégyenfolt: mikre gondolsz jöhet priviben is  ::), minden nemzetnek vannak kaotikus korszakai, interregnumai és szégyenei.
Sztem így útólag módosítva teljesen egyezik a dolog!!!
szekönd editör mentes felhasználó

2009. Március 11. - 14:44:22
Válasz #44
Nem elérhető

Gabe


Zsír itt minden, csak mondjátok már el nekem, mi köze ennek a topichoz?  ;D
"Yeah buddy, light weight baby!"