2024. Május 15. - 20:14:57
Bodybuilding.hu Fórumok

Szerző Téma: Berkes Laci Felkészülése a 2008-as Arnold Classic-ra  (Megtekintve 81532 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

2008. Január 28. - 15:21:28
Válasz #30
Nem elérhető

BrianB


Erre gondolsz pl.: "A TEST TARTÓS, INTENZÍV MUNKA HATÁSÁRA, AZ IZMOKBAN TÁROLT GLIKOGÉNSZINT NULLÁRA VALÓ REDUKÁLÁSA UTÁN KÉNYTELEN ZSÍRBÓL FEDEZNI A MOZGÁSHOZ SZÜKSÉGES ENERGIÁT. EZ AZ ENERGIANYERÉSI STÁDIUM SÚLYOSAN VESZÉLYEZTETI A TEST HOMEOSZTÁZISÁT A FELSZABADULÓ ACETON ÉS KETONSZÁRMAZÉKOK MIATT.Most pedig értelmezzük ezt a pár mondatot. A legfontosabb az a tény, miszerint a mozgás folyamatos. Ez szó szerinti értelmezés, nem állhat le a kliens. Intenzív, tehát anaerob küszöbszint környéki. Nullára redukálás: Nem maradt egy mikrogramm tárolt glikogén az izomzatban. Aceton és ketonszármazékok: a zsíroxidáció melléktermékei nem igazán jó dolgok. Normális esetben egy edzett 80 kg-os férfi glikogénraktárait leüríteni ezzel a módszerrel 6-8 órába telne. Ezek szerint hogyan is lehet 30-40 perc alatt eljutni a zsíroxidáció állapotába? Nem igazán lehet, sőt sehogy sem lehet. Ezt viszont ne tévesszétek össze a súlycsökkenéssel. A test összetételének változása a lényeg. Akkor minek a hatására veszít a test zsírt? Erre a kérdésre, és még számtalan másra is megkapjátok a választ az oktatáson!"  ˝=/ ˝=/
A homeosztázis már onnantól, hogy elkezdtünk edzeni teljesen felborul, hiszen ha nem így lenne nem lenne egy kicsit se melegünk, nem kéne inni edzés alatt. Ja, és az zsíroxidáció égésterméke nem aceton és ketonszármazékok, hanem széndioxid és víz, majd ebből ATP-t nyer a szervezet és használja fel energiaként. És a zsíroxidáció kb. 30-35 perc után elkezdődik. És az edzés után kb. egy óráig tart, ameddig a szervezet visszaállítja a homeosztázis állapotát. Ezt nem én találtam ki, hanem egy nagyon buta ember tanította nekem egy másik iskolában. Dr. Osváth Péter. Azon kevesek egyike, aki tényleg ért oda-vissza ezekhez a dolgokhoz.

2008. Január 28. - 15:25:22
Válasz #31
Nem elérhető

God Vazzeg


pl.: "A TEST TARTÓS, INTENZÍV MUNKA HATÁSÁRA, AZ IZMOKBAN TÁROLT GLIKOGÉNSZINT NULLÁRA VALÓ REDUKÁLÁSA UTÁN KÉNYTELEN ZSÍRBÓL FEDEZNI A MOZGÁSHOZ SZÜKSÉGES ENERGIÁT. EZ AZ ENERGIANYERÉSI STÁDIUM SÚLYOSAN VESZÉLYEZTETI A TEST HOMEOSZTÁZISÁT A FELSZABADULÓ ACETON ÉS KETONSZÁRMAZÉKOK MIATT.Most pedig értelmezzük ezt a pár mondatot. A legfontosabb az a tény, miszerint a mozgás folyamatos. Ez szó szerinti értelmezés, nem állhat le a kliens. Intenzív, tehát anaerob küszöbszint környéki. Nullára redukálás: Nem maradt egy mikrogramm tárolt glikogén az izomzatban. Aceton és ketonszármazékok: a zsíroxidáció melléktermékei nem igazán jó dolgok. Normális esetben egy edzett 80 kg-os férfi glikogénraktárait leüríteni ezzel a módszerrel 6-8 órába telne. Ezek szerint hogyan is lehet 30-40 perc alatt eljutni a zsíroxidáció állapotába? Nem igazán lehet, sőt sehogy sem lehet. Ezt viszont ne tévesszétek össze a súlycsökkenéssel. A test összetételének változása a lényeg. Akkor minek a hatására veszít a test zsírt? Erre a kérdésre, és még számtalan másra is megkapjátok a választ az oktatáson!"  ˝=/ ˝=/
A homeosztázis már onnantól, hogy elkezdtünk edzeni teljesen felborul, hiszen ha nem így lenne nem lenne egy kicsit se melegünk, nem kéne inni edzés alatt. Ja, és az zsíroxidáció égésterméke nem aceton és ketonszármazékok, hanem széndioxid és víz, majd ebből ATP-t nyer a szervezet és használja fel energiaként. És a zsíroxidáció kb. 30-35 perc után elkezdődik. És az edzés után kb. egy óráig tart, ameddig a szervezet visszaállítja a homeosztázis állapotát. Ezt nem én találtam ki, hanem egy nagyon buta ember tanította nekem egy másik iskolában. Dr. Osváth Péter. Azon kevesek egyike, aki tényleg ért oda-vissza ezekhez a dolgokhoz.

Sőt, ketonok meg ha jól emléxem akkor a sejtek lebomlásának melléktermékei, ami ugye a szervezetben folyamatosan történik, igaz, edzés hatására felgyorsul a folyamat, de ez egyáltalán nem függ össze a zsírbontással  ::)

2008. Január 28. - 16:56:59
Válasz #32
Nem elérhető

fastor


pl.: "A TEST TARTÓS, INTENZÍV MUNKA HATÁSÁRA, AZ IZMOKBAN TÁROLT GLIKOGÉNSZINT NULLÁRA VALÓ REDUKÁLÁSA UTÁN KÉNYTELEN ZSÍRBÓL FEDEZNI A MOZGÁSHOZ SZÜKSÉGES ENERGIÁT. EZ AZ ENERGIANYERÉSI STÁDIUM SÚLYOSAN VESZÉLYEZTETI A TEST HOMEOSZTÁZISÁT A FELSZABADULÓ ACETON ÉS KETONSZÁRMAZÉKOK MIATT.Most pedig értelmezzük ezt a pár mondatot. A legfontosabb az a tény, miszerint a mozgás folyamatos. Ez szó szerinti értelmezés, nem állhat le a kliens. Intenzív, tehát anaerob küszöbszint környéki. Nullára redukálás: Nem maradt egy mikrogramm tárolt glikogén az izomzatban. Aceton és ketonszármazékok: a zsíroxidáció melléktermékei nem igazán jó dolgok. Normális esetben egy edzett 80 kg-os férfi glikogénraktárait leüríteni ezzel a módszerrel 6-8 órába telne. Ezek szerint hogyan is lehet 30-40 perc alatt eljutni a zsíroxidáció állapotába? Nem igazán lehet, sőt sehogy sem lehet. Ezt viszont ne tévesszétek össze a súlycsökkenéssel. A test összetételének változása a lényeg. Akkor minek a hatására veszít a test zsírt? Erre a kérdésre, és még számtalan másra is megkapjátok a választ az oktatáson!"  ˝=/ ˝=/
A homeosztázis már onnantól, hogy elkezdtünk edzeni teljesen felborul, hiszen ha nem így lenne nem lenne egy kicsit se melegünk, nem kéne inni edzés alatt. Ja, és az zsíroxidáció égésterméke nem aceton és ketonszármazékok, hanem széndioxid és víz, majd ebből ATP-t nyer a szervezet és használja fel energiaként. És a zsíroxidáció kb. 30-35 perc után elkezdődik. És az edzés után kb. egy óráig tart, ameddig a szervezet visszaállítja a homeosztázis állapotát. Ezt nem én találtam ki, hanem egy nagyon buta ember tanította nekem egy másik iskolában. Dr. Osváth Péter. Azon kevesek egyike, aki tényleg ért oda-vissza ezekhez a dolgokhoz.

Sőt, ketonok meg ha jól emléxem akkor a sejtek lebomlásának melléktermékei, ami ugye a szervezetben folyamatosan történik, igaz, edzés hatására felgyorsul a folyamat, de ez egyáltalán nem függ össze a zsírbontással  ::)
ezt biztos ö mondta? ????...
egyszer neekm elmagyarázta a zsírágetést, de teljesen másképp emlékszem hogy modnta...
annak volt értelme...
"evidens volt,hogy FASTor a leggyorsabb,csak kicsit lassan éri a kiteljesedését.
Egy hónap múlva eléri a FASTER rangot és jövőre már FASTEST-ként köszönthetjük!!!" by Hopika ;D

Az utolsó napon pedig szeretnék komótosan de mosolyogva,kedvesen de kellő szigorral és tartással, keményre duzzadó izmokkal és önbizalommal...iszonyatosan berugni OTTHON ;D ba Stereó

2008. Január 28. - 17:03:28
Válasz #33
Nem elérhető

BrianB


Ez ki is van biggyesztve a weboldalra...

2008. Január 28. - 17:13:49
Válasz #34
Nem elérhető

Lantos Johnny

VIP Member
.."senki sem mondhatja azt,hogy senki..anélkül hogy valaki lenne"
                                                     (MICIMACKÓ)
www.lantosjohnnyfitness.hu

2008. Január 28. - 21:08:30
Válasz #35
Nem elérhető

Berkes László

VIP Member
Sziasztok!!!


Hát..... aaaazért lehetett ez a baki talán, mert a feleségem szintén Németh(a lánykori neve). ÉÉÉs talán azért hitték, hogy én is Pisti vagyok, talán ezért keveredett meg! Sőt Eszti apukáját Németh Lászlónak hívták. Persze én még mindig Berkes Laci vagyok, aki nem ismerne!

A változatosság kedvéért feltennék pár képet azokról akik az én kategóriámban indulnak velem az Arnold Classicon!

2008. Január 28. - 21:15:34
Válasz #36
Nem elérhető

Nutzilla

VIP Member

2008. Január 28. - 21:19:10
Válasz #37
Nem elérhető

Berkes László

VIP Member
Men's Bodybuilding No. Competitor Hometowns
Heavyweight 1 Jorge Asp Argentina
  2 Laszlo Berkes Hungary
  3 Joe Downs Dayton, Ohio
  4 Samuel Helgesen Oslo, Norway
  5 Al Horvath Barberton, Ohio
  6 Guy Malam Columbus, Ohio
  7 Graham Matthews Dublin, Ohio
  8 Christopher Perticari Port Murray, New Jersey
  9 Mathew Stefan South America
      

Az 5, 6, 7, 9, még nincs meg!
Aki elsőnek talál róluk képet, annak fejenként 1-1 www.bodybuilding.hu feliratu pólót ajánlok fel!
Sokat segítenétek vele! Előre is köszi!!!

 d:)

2008. Január 28. - 21:22:06
Válasz #38
Nem elérhető

Berkes László

VIP Member
Eddig ezeket mindet ütöd Laci!  /:-)

Köszi Zsolti, de a képek csalhatnak ám!

 d:)  >:D

2008. Január 28. - 21:34:36
Válasz #39
Nem elérhető

Berkes László

VIP Member
A női body-bon ott lesz Joanne Stewart  Ms. New Zealand, aki nálunk a Masters női Body-t nyerte. A vb.-n pont Eszti melett állt.
A férje pedig bíráskodni fog talán az én kategóriámban is!
Remélem a férjecskének szép emlékei vannak magyarországról, és ez majd eszébe jut Mr. Stewart-nak.
 d:)

2008. Január 28. - 21:38:33
Válasz #40
Nem elérhető

Berkes László

VIP Member
Szia Jana!
Én sem teláltam!!! Ezért ajánlottam fel a jutalmat.
Azért ne adjátok fel, valaki hátha talál! Na... ?
 d:)

2008. Január 28. - 22:20:37
Válasz #41
Nem elérhető

Gubi



2008. Január 28. - 22:42:24
Válasz #42
Nem elérhető

ati75


Ha ez a Mathew Stefan az a Mathew Stefan, aki az Arnold amatőrön indul, akkor azt hiszem hogy a női modell kategóriába is gyenge lenne... :-! d:) =/+' Amúgy én is keresgéltem Laci ellenfeleit a neten és erről a Jorge Asp-ról nagyon sok kép van, nem is gyenge ez az argentín gyerek, de csak csatlakoznék Sztereóhoz, hogy
" Laci, ezeket mindegyiket vered!!!!!"

2008. Január 28. - 22:58:50
Válasz #43
Nem elérhető

Berkes László

VIP Member
Köszi Jana!

Azt kellene tudni, hova valósi a fiú?
Ha Ohio-ban lakik, lehet ő.
Mindenesetre a jutalom jár!  :-OO
 d:)

2008. Január 28. - 23:05:34
Válasz #44
Nem elérhető

Berkes László

VIP Member
Mathew Stefan-ról egy videó ;)

http://www.youtube.com/watch?v=VmlO7cZjjJM
Köszi jár a juti, csak dumáljuk meg hogy adom oda!
Már csak ketten hiányoznak!!!!
 d:)