2024. Május 15. - 05:56:51
Bodybuilding.hu Fórumok

Szerző Téma: Egészségügyi elsősegély  (Megtekintve 69014 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

2009. Január 30. - 14:44:09
Válasz #45
Nem elérhető

Pity


Ez nem igazán egészségügyi hanem inkább segítséget szeretnék abban kérni hogy meregtelenítő teából valaki tudna valami jót ajánlani?! így a diéta mellé nyomatnám aztán nem találtam még egyenlőre semmit vagy amit igen az meg egy csomag ami 20K :D
na előre is köszi a választ!

2009. Március 22. - 19:04:24
Válasz #46
Nem elérhető

BarbieGigi


Halihó!
Látom kicsit pang a topik...biztos mindenki egészséges, szerencsére!!! ;D
Nekem azonban lenne egy kérdésem: elég csúnya gerincferdülésem van, aminek a kialakulásában nagy szerepe volt a veleszületett csípőízület-hiánynak. Az utubbi pár edzés alkalmával, leginkább a hát edzésénél elég nagy derék fájdalmaim vannak. Lehet-e a gerincferdülés az oka, vagy rosszul kivitelezem a gyakorlatot? Jó lenne rájönni, hogy minél előbb orvosolni tudjam a problémát...

"Annyi hajtson, ami megőrjít, ha nem pusztít el, megerősít." (Road)

"Te vagy az egyetlen, aki létrehozza a Világodat!" (The Secret)

"Egyszer mindent elér az ember,
Azt is, mi most még messze cél.
Csak küzdj és áldozz, ne csüggedj el,
S győzelmed lesz a hősi babér."

(Bertold Brecht )

"Bármi lehetsz, bármit megtehetsz és bármire szert tehetsz..."

2010. Augusztus 29. - 21:55:08
Válasz #47
Nem elérhető

sun0id


Sziasztok!

Rólam annyit röviden, hogy hülye kérdésekkel jöttem ide anno egyböl a szteroid részbe :D .. aztán végig olvastam.

Most lenne egy nagy problémám. Amikor elkezdtem edzeni 17 évesen, az elején rossz edzésterv, rossz kaja, nuku fejlődés, ektomorf alkat. Erre rátett még az, hogy állandóan fájt az alkarom, emiatt akkor abba is hagytam. Utána megint rámjött, de megint megfájdult, de nem hagytam abba utána elmúlt. Csinálgattam elég link módon, a lényeg az, hogy utána/közben nemrég elkezdtem járni kickbox-ra úgy egy évet jártam, de annyira lement a súlyom, hogy döntöttem inkább súlyzózok csak.

A lényeg -> első tricepsz edzésemnél homlokra engedésnél azt hittem összecsinálom magam, a könyököm(mind2) kattogott, pattogott, fájt valami eszméletlen módon. Azóta folyamatosan nyomom, de még vannak olyan helyzetek, poziciok a könyökömnek amikor mocskos modon fáj. Most vettem glükozamin+kondroitin kieget, remélem elmulasztja, de gondoltam írok ide, hátha van valakinek hasonló, esetleg tud valaki mondani valami okosat a gondomra.

Gondolom a zsákon/embereken/edzésenkénti rengeteg monoton nyomógyakorlat miatt ment szét :S

Remélem van valakinek ötlete

Köszönöm előre is  :-){

2010. Augusztus 29. - 22:29:00
Válasz #48
Nem elérhető

Pity


Sziasztok!

Rólam annyit röviden, hogy hülye kérdésekkel jöttem ide anno egyböl a szteroid részbe :D .. aztán végig olvastam.

Most lenne egy nagy problémám. Amikor elkezdtem edzeni 17 évesen, az elején rossz edzésterv, rossz kaja, nuku fejlődés, ektomorf alkat. Erre rátett még az, hogy állandóan fájt az alkarom, emiatt akkor abba is hagytam. Utána megint rámjött, de megint megfájdult, de nem hagytam abba utána elmúlt. Csinálgattam elég link módon, a lényeg az, hogy utána/közben nemrég elkezdtem járni kickbox-ra úgy egy évet jártam, de annyira lement a súlyom, hogy döntöttem inkább súlyzózok csak.

A lényeg -> első tricepsz edzésemnél homlokra engedésnél azt hittem összecsinálom magam, a könyököm(mind2) kattogott, pattogott, fájt valami eszméletlen módon. Azóta folyamatosan nyomom, de még vannak olyan helyzetek, poziciok a könyökömnek amikor mocskos modon fáj. Most vettem glükozamin+kondroitin kieget, remélem elmulasztja, de gondoltam írok ide, hátha van valakinek hasonló, esetleg tud valaki mondani valami okosat a gondomra.

Gondolom a zsákon/embereken/edzésenkénti rengeteg monoton nyomógyakorlat miatt ment szét :S

Remélem van valakinek ötlete

Köszönöm előre is  :-){
próbáld meg még a halolajat az jó szokott lenni izületi bántalmakra... kend be nicoflexel a könyököd meg a tricepszed edzés előtt ha nem javul hagyd a gyakorlatot...

2010. Október 01. - 21:01:06
Válasz #49
Nem elérhető

Boresz


Ahoj faszikáim!  /:-)

Sikerült ma vállazás elején megsérülnöm.

történés: egykezes előreemelés ,jobb kézzel indítom a gyakorlatot és akkor belenyilal a lapockám alatt ,mintha megszúrtak volna
tünet:légvétel kicsit nehézkes,szúró fájdalom ha a törzsemet fordítom,és előre hajolásnál is

a kérdés 5000-ért: bennszurult a levegő? vagy meghúzodott valami?

 ?:-/

 :-){
nem értek semmihez,csak azért vagyok itt mert jó a társaság

2010. Október 01. - 21:16:01
Válasz #50
Nem elérhető

zotja


Nekem si volt már ilyen,pár nap múlva elmúlt :) sztem kis húzódás

2010. Október 01. - 21:44:24
Válasz #51
Nem elérhető

Boresz


Nekem si volt már ilyen,pár nap múlva elmúlt :) sztem kis húzódás
köszi,remélem hogy elmúlik
nem értek semmihez,csak azért vagyok itt mert jó a társaság

2010. Október 01. - 22:28:28
Válasz #52
Nem elérhető

Maszat


nekem is többször volt ilyen. 2 max 3 nap alatt teljesen elmúlt.
"Nem minden tevepata visz át a sivatagon!"

"1200mg boldi okozhat e enyhe fejfájást?"  by dbr  ;D

"Ezekben a kíméletlen időkben muszáj csalni, hogy boldoguljunk!" -Eric Cartman :D

"Soha ne érd be kevesebbel, mint amit valójában akarsz!"

http://indavideo.hu/video/Cicak_26

2010. Október 02. - 12:27:26
Válasz #53
Nem elérhető

XA

Globális moderátor
2019-re pont meggyógyulsz ;D ;D.
Annyira anabolikus vagyok,hogy már félek :-).

2010. Október 02. - 16:02:49
Válasz #54
Nem elérhető

brutusz


bordatörés és az szúr :-)

2010. Október 02. - 16:13:43
Válasz #55
Nem elérhető

Boresz


bordatörés és az szúr :-)
kizárt ,hogy az lenne
ma már jobb,hüJe fejjel 2 gyakorlatot csináltam hátra ( nyakhoz húzás széles fogással,szűken mellhez) de nem volt kellemetlen
a seggtörlés már más tészta,ott még vannak gondok  ;D
nem értek semmihez,csak azért vagyok itt mert jó a társaság

2010. Október 21. - 19:01:52
Válasz #56
Nem elérhető

Pretorian


Üdvöm!

Már régóta vagyok olvasója a fórumnak de most úgy éreztem, h segítségre van szükségem.
A problémám az lenne h az utóbbi időben többször éreztem h nagyon nyilal a fájdalom a derekamba és most h picit megnyugodott folyamatosan érzek a seggcsontom (sajnos nem tudom szebben megfogalmazni) fölött ilyen fura gyenge fájdalmat ami néha belenyilal a lábaimba is. Haveromnak is hasonló volt neki az orvos azt mondta h pihentetni kell meg kenőcsöt kapott. Ilyen porckorong probléma. Főleg lábtolózás és állóvádlizás utáni napokon érzem a terhelést vagy mikor pl betonon focizom.
A kérdésem az lenne, hogy véleményetek szerint érdemes e ezt megnézetni egy dokival vagy csak pihentessem és hogy emelett a fájdalom mellett mehetek e edzeni óvatosabb körülmények között, vagy addig hanyagoljam? Övem van, de eddig csak hátedzésnél hordtam.

Előre is köszönöm a segítséget!
"It is important to have fun in life, of course. But when you're out there partying, horsing around, someone out there at the same time is working hard. Someone is getting smarter and someone is winning. Just remember that."

2010. Október 26. - 23:37:09
Válasz #57
Nem elérhető

Szandi


Normális ha nyugalmi állapotban 48-52 a pulzusom? ˝=/
Diéta utolsó előtti hete.
Az ember fizikai korlátja csak az, amit ő épít saját maga köré.

2010. Október 27. - 00:56:26
Válasz #58
Nem elérhető

dino


Normális ha nyugalmi állapotban 48-52 a pulzusom? ˝=/
Diéta utolsó előtti hete.
ha vízhajtózol, a verospiron okozhat ilyent
hanyagoljatok a szteroidos kérdésekkel, privát üzenetekkel. minenki azt szed, szúr magába amit akar. én teljesen leszarom. köszi a megértést!

2010. Október 27. - 08:33:09
Válasz #59
Nem elérhető

Szandi


Normális ha nyugalmi állapotban 48-52 a pulzusom? ˝=/
Diéta utolsó előtti hete.
ha vízhajtózol, a verospiron okozhat ilyent
Nem vízhajtózok még. De nem is ezzel tervezem. Köszönöm.
Az ember fizikai korlátja csak az, amit ő épít saját maga köré.