2024. Május 21. - 05:17:18
Bodybuilding.hu Fórumok

Szerző Téma: Hagar edzésnaplója  (Megtekintve 9320 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

2009. Április 26. - 20:44:59
Megtekintve 9320 alkalommal
Nem elérhető

Hagar


Sziasztok!

20 éves fiú vagyok, 9 éve vízilabdázom. 8 éven keresztül heti 5-6 edzésünk volt, plusz a hétvégi meccs, idén ez 3-ra redukálódott, plusz a mérkőzés. Mivel nem vagyok egy őstehetség, mostanra a budapesti bajnokságig süllyedtem, de ez kit érdekel? Gyönyörű sport, jófejek a csapattársak, hatalmas kondit csinál és imádom csinálni. :)

2008. szeptemberében kezdtem el kondizni kiegészítés képen. Testalkatom szálkás, kivéve a mellkasom, ami aránytalanul nagy a testemhez képest (imádják a csajok :) ) meg a hasam-derekam-hátam alsó részét, ahol bizony van egy kis felesleg (ezt már kevésbé szeretik :) ) Fő célul azt tűztem ki, h a karom méret növeljem, mert elég vékonyak.

Most a nyár közeledtével meg jön a slágernek számító tavasz-végi kockahas-project, immáron 3-szor. :) Eddig szinte semmilyen eredményt nem sikerült elérnem, kivéve azt, h 10-es szériákban 3 percig csináltam már a lebegőülést, 22 perc alatt futottam a szigetkört edzés előtt önszorgalomból, megcsináltam 500 felülést. Minimális karcsúsodás volt, semmi több.
A teremben megkérdeztem egy szurizós srácot, h tud-e valami csalószert a problémámra. Stanozololt ajánlotta, aminek utánakérdeztem itt a fórumon, és hála az égnek azt mondták, h az nem fog segíteni, és nem az a járható út. Tovább irányítottak Berkes Lacihoz, aki nagyon készségesen felajánlotta, hogy segít.

Ezért nyitom meg itt a fórumon az edzésnaplómat. Volt eddig is edzésnaplóm, de nem elektronikus, és nem vezettem benne, hogy mit ettem, mikor és mennyit. Szerintem az étrendemben van a probléma, bár ez nem jelent semmit, mivel elég minimális a tudásom :)
Most vagyok túl egy egyhetes gyomorfertőzésen (ennél jobb kezdést elképzelni sem lehet :D ) Hétfőn (holnap) már húzok is le a terembe. Remélem az érettségi és a ballagás ellenére sikerül beiktatnom 3 súlyzós edzést a hét elején, de kettő alá nem megyek :) . Péntek-Szombat-Vasárnap tanulás lesz Balatonon, úgyhogy a hét végére maradnak a futós kardió edzések.

Még egyszer köszönöm előre a segítséged Laci!
Hajrá én! :)

2009. Április 26. - 20:51:09
Válasz #1
Nem elérhető

Gabe


Lebegőüléstől még nem is lett senkinek kockás hasa!  8-)
Kardió és diéta már inkább segít, de gondolom Laci már kiokosított!
"Yeah buddy, light weight baby!"

2009. Április 26. - 21:10:07
Válasz #2
Nem elérhető

Hagar


Lebegőüléstől még nem is lett senkinek kockás hasa!  8-)
Kardió és diéta már inkább segít, de gondolom Laci már kiokosított!
Ha ilyen egyszerű lenne... :)
Mi a bajod a lebegőüléssel?
A vízilabdát-futást azért írtam,h tudjátok, h kardiózok eleget. A diéta szerintem nem a legjobb szó ebben az esetben, mert nem túlsúlyos vagyok.

2009. Április 26. - 21:16:11
Válasz #3
Nem elérhető

fastor


Lebegőüléstől még nem is lett senkinek kockás hasa!  8-)
Kardió és diéta már inkább segít, de gondolom Laci már kiokosított!
Ha ilyen egyszerű lenne... :)
Mi a bajod a lebegőüléssel?
A vízilabdát-futást azért írtam,h tudjátok, h kardiózok eleget. A diéta szerintem nem a legjobb szó ebben az esetben, mert nem túlsúlyos vagyok.

diéta = étrend!
így talán, nem lessz félreértés  ;-oo-;
amúgy, sok sikert, beírhatnád hol játszol, meg ilyenek, egyszer elmennék megnézni egy igazi vizilabdás edzést ;)
"evidens volt,hogy FASTor a leggyorsabb,csak kicsit lassan éri a kiteljesedését.
Egy hónap múlva eléri a FASTER rangot és jövőre már FASTEST-ként köszönthetjük!!!" by Hopika ;D

Az utolsó napon pedig szeretnék komótosan de mosolyogva,kedvesen de kellő szigorral és tartással, keményre duzzadó izmokkal és önbizalommal...iszonyatosan berugni OTTHON ;D ba Stereó

2009. Április 26. - 21:27:27
Válasz #4
Nem elérhető

Hagar


OSC - Orvosegyetem- Gyógyszerész Sport Club. Egykoron az egyik legnagyobb magyar csapat volt, mára OB 1 alsóház.
Az úszáson nem sokat van mit nézni :) Ha meg labdás edzés, akkor meg már inkább egy Vasas vagy Honvéd edzésre menj le, egyel látványosabb, mint a mienk. :)

2009. Április 27. - 23:45:37
Válasz #5
Nem elérhető

Hagar


Példaértékű napon vagyok túl: szerenádozni mentünk a magyar tanárunkhoz, pofavizit miatt tehát a mai edzés sztornó volt, nem fért be sehova, 2ig suliban voltam, 3ra mentem matekra (ebből lesz a felvételi pontszámom) 6ra meg már a tanárnál kellett lennünk.
Kifogás tehát van bőven, az edzésmunka várat magára. A mai nap után nem mondom,h  holnap már lemegyek, mert kicsit viccesen hangzana, de holnap edzés után írok.

A mai kaja:
délelőtt a suliban 2 kifli szendvics (sonka-párizsi, saláta, paprika) egy alma, egy csoki
ebédre itthon egy negyed konzerv majonézes kukorica saláta, 2db főtt tojással, 1 paradicsommal, 1 kiflivel, kaja előtt egy banán, utána 2 db bonbon.
vacsi a tanárnál tömérdek mennyíségű túrós és csokis palacsinta, pogácsa, szénsavas cukros lötyik, egy kis saláta (nem ilyen sorrendben :) )

Egy nap ennyi édességet nem szoktam enni. Ha mindig így ennénk, érthető lenne számomra, h miért nincs kocka hasam. palacsintát is szökőévekben eszem, ilyen ebédem meg még soha nem volt.
A délelőttöm viszont mindig ez: 2-3 szendvics (fehérkenyérből, zsömléből) ,gyümi, egy kis csoki

Holnap új nap, tiszta lap.

2009. Április 30. - 06:56:17
Válasz #6
Nem elérhető

Hagar


Bár késve, de itt a keddi nap:
Ma Mell-Tricepsz-Csuklya napom volt, utána meg mentem vízilabda edzésre. Fekvenyomást már fel akartam tenni, de a betegség kivett belőlem sokat, úgyh maradt a 75 KG-val a 4*8. Jó lenne már összeraknom egy jó fekvenyomó piramist. Jövőhéten már úgy szeretném csinálni.
Akkor az aznapi menüm:

Reggel:
2 dl firssen facsart narancslé
2 db kifli-szendvics (sonka, párizsi, paprika, saláta)
1 műzliszelet
1 Alma

ebéd: 2 tojásos rántotta 2 szelet gépsonkával, 1 paradicsom (hát, nem vittem túlzásba)

délután: Majonézes kukorica, paradicsom, 2 db főttojás, 1 db banán

Este: májgombóc leves, rakott brokkoli, konzerv barack,

Egyéb: suliban vettem egy mignont, meg benyomtam edzés előtt-után-közben egy kis zacskó szőlőcukrot.
Össz-vissz ittam 1.5 liter vizet. Nagyon kevés, de valahogy nem voltam szomjas, ami elég fura, két edzés után... Ezen változtatni fogok, rá kell eröltetnem magam az ivásra.

2009. Április 30. - 06:56:17
Válasz #7
Nem elérhető

Hagar


Szerda:
Ma láb-váll-has nap volt. Sajnos a hasazásra már nem volt időm, h normálisan megcisnáljam.
A menü:
Reggel:
2 dl firssen facsart narancslé
3 db szendvics
1 műzliszelet
1 Alma

ebéd: káposztás tészta, desszertnek csokis cornflakes tejjel.

estebéd edzés előtt: megint majonézes kukorica főtt tojással :) Erre nagyon rákaptam. 4 főtt tojás meg majd egy konzervnyi kukorica.

Vacsi: káposztás tészta, egy sor milka csoki.

Egyéb: edzés előtt-közben-után egy fél kiszacskó (kis mértékegység) szőlőcukor. Most lefekvés előtt tartok 1.5 liter folyadéknál. Kritikán aluli. Holnap nem adom 3 liter alá.

Holnap ballagok, délután a volt barátnőm ballagására megyek, este meg irány a Balaton. Vasárnap estig ott leszek, úgyh az edzés futásra, felülés-fekvőzésre fog korlátozdni, meg talán leviszem a 10kg-s egykezes súlyzómat, h majd kalapácsozok vele 20 körüli ismétlésszámmal, állva :) Igyekszek majd minnél többet kihozni a lehetőségekből. Nem lesz könnyű.


2009. Április 30. - 07:13:07
Válasz #8
Nem elérhető

Suncity


igazábol, ha a konditermes edzés után mész vizilabda edzésre, akkor nem nagyon fox rengenerálódni az biztos, pedig arra  szükség lenne

a kajádról annyit, hogy a fehérje-ch-zsír aránya/mennyisége az siralmas
szinte, csak olyan kajákat eszel amik tápértékkel alig rendlekeznek max csak energiát adnak
20évesen még én is kb igy ettem és nem értettem, hogy miért nem fejlődök mért vok zsiros pedig hasazok mint az állat...
szóval, meg kell reformálnod a dolgokat, vagy nem, vagy nem nagyon lesz fejlődés...

2009. Április 30. - 10:11:30
Válasz #9

csery

Vendég
Suncity jol mondja,ez a kaja amit írsz, siralomház.

2009. Április 30. - 10:13:11
Válasz #10
Nem elérhető

Balu

Globális moderátor
Suncity jol mondja,ez a kaja amit írsz, siralomház.

 ;D

2009. Április 30. - 10:15:17
Válasz #11

csery

Vendég

2009. Április 30. - 18:55:20
Válasz #12
Nem elérhető

Hagar


:)
Köszönöm az építő jellegű kommenteket. :) Tisztába vagyok vele, h fos az étrendem, máskülönben java részt nem arról írnék, nem nyitottam volna emiatt topikot.
Nem regenerálódok: nekem nem a testépítés a sportom, nem az a célom, h nőjenek az izmaim (jó oké, nem zokognék, ha nőne a karom). Kiegészítésként csinálom, h a vízben jobban tudjak érvényesülni, jobb legyen a kondim. Ki tudja, mennyi ideig tudom még csinálni. Ameddig még megy, addig az számomra az első.

2009. Április 30. - 18:55:20
Válasz #13
Nem elérhető

Hagar


Nem túl praktikus ez a moderated állapot, azt sem tudom, mit írtam az előző kommentbe... ha kihagytam volna:
Köszönöm, h megmondjátok, h mi a rossz, de igazából ezzel csak akkor tudnék mit kezdeni, ha tudnám,h mit kéne csinálnom.
A mai siralom adag:
Reggel egy szenya, délben rengeteg sushi, este egyenlőre még semmi. Most irány a Balaton 3 napra.
Vizet megint nem ittam eleget, megyek is szlopálni.

2009. Május 05. - 22:10:02
Válasz #14
Nem elérhető

Hagar


Jelentkezem újra.
A hét elején írjuk az írásbeliket, holnap az utolsót, a törit. Utána húzok kondibérletet venni. :)
Keresgéltem a neten, h össze tudjak állítani egy jó étrendet, de a bőség zavarában nem tudom, h h álljak neki. Ha tud valaki valami kiinduló tippet adni, megköszönöm.
Mivel eddig semmilyen táplálékkiegészítőt nem szedtem-ittam, belekezdenék egy fehérje-krea kúrába, hacsak Berkes Laci nem mond mást. :)
JÓ lenne már csak az edzéssel foglalkozni.