2024. Április 28. - 13:29:02
Bodybuilding.hu Fórumok

Szerző Téma: Térdbandázsban vagy anélkül?  (Megtekintve 41228 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

2008. Február 15. - 12:43:35
Megtekintve 41228 alkalommal
Nem elérhető

Cressler


Kinek mi a véleménye a bandázs használatáról? Esetleges feltekerési tippek-trükkök... stb
The Iron is the best antidepressant I have ever found. There is no better way to fight weakness than with strength. Once the mind and body have been awakened to their true potential, it's impossible to turn back.

"Tudnod kell, hogy a felhőkön túl mindig kék az ég!"

You want something? Go and get it!

2008. Február 15. - 12:48:53
Válasz #1
Nem elérhető

Ren


Én kötelezőnek tartom, bátrabban megyek be a rúr alá!!De már írtam! ;D

2008. Február 15. - 13:28:37
Válasz #2
Nem elérhető

Dinnyés Olivér


Én is kötelezőnek tartom..ez mellett arra szoktam figyelni,hogy olyan szoros legyen,hogy még az ujjam hegye se férjen a lábam és a bandázs közé..
Egy srác azt mondta nekem a terembe..mikor guggolok,alúrról tekerjem felfelé..
Lábtolásnál pedig fordítva..viszont azt már nem tudom hogy ez segít valamit vagy sem :-\

2008. Február 15. - 13:38:35
Válasz #3
Nem elérhető

blade


Szerintem a nagyobb súlyoknál kötelező! >:D Viszont nem kell minden kis súlynál betekerni, mert az izületek nem erősödnek meg. Lábtolásnál pl. soha nem tekerm be. Gugolásnál is csak 200 felett.Mindenkinek csak ajánlani tudom nagyon kiméli az izületet és biztos állást nyújt. Tekerésnél alulról fel és egy keresztet rakok bele a térdkalácsnál ami még jobban tart. :--:
AMI NEM ÖL MEG ERŐSSÉ TESZ!

2008. Február 15. - 13:44:21
Válasz #4
Nem elérhető

God Vazzeg


Én most jelenleg nem használok, mert kis súlyokon vagyok, szoktatom vissza magam. De nagy súlyoknál (nálam 150kg felett) mindenképp előnyös, mert nem arra koncentrálsz hogy kimegy-e a térded, vagy megfeszül-e, hanem ténylegesen az izommunkára tudsz figyelni. Ez az én tapasztalatom  8-}

2008. Február 15. - 14:12:20
Válasz #5
Nem elérhető

Cressler


Szerintem a nagyobb súlyoknál kötelező! >:D Viszont nem kell minden kis súlynál betekerni, mert az izületek nem erősödnek meg. Lábtolásnál pl. soha nem tekerm be. Gugolásnál is csak 200 felett.Mindenkinek csak ajánlani tudom nagyon kiméli az izületet és biztos állást nyújt. Tekerésnél alulról fel és egy keresztet rakok bele a térdkalácsnál ami még jobban tart. :--:

a bandázs szerintem is hasznos csak csínján kell vele bánni
 Reméltem, hogy előjön a keresztezés tényleg többet segít keresztezve mint szimplán feltekerve csak az a baj, hogy én nem tudom feltekerni így az erőmelő ismerősöm aki igen pedig nem edz nyár óta így el se tudom tanulni tőle  :-\
The Iron is the best antidepressant I have ever found. There is no better way to fight weakness than with strength. Once the mind and body have been awakened to their true potential, it's impossible to turn back.

"Tudnod kell, hogy a felhőkön túl mindig kék az ég!"

You want something? Go and get it!

2008. Február 15. - 15:36:03
Válasz #6
Nem elérhető

blade


Megpróbálom leírni, bár inkább látni kellene. =/+'
Na szóval lentről indúl kajakra behúzva kell tekerni, mikor a térd fölé érsz legalább egy teljes bandázs szélességéig föntről lefelé átlósan húzol eggyett, majd egy körbetekerés így már a másik oldalról fölfelé tudod húzni és a bandázs pont a térdkalácsnál X alakban van. a maradékot feltekered fölfelé.Nem vafgyik valami jól fogalmazó, de hátha segíthettem. :-)(-:
AMI NEM ÖL MEG ERŐSSÉ TESZ!

2008. Február 15. - 22:35:45
Válasz #7
Nem elérhető

Cressler


Megpróbálom leírni, bár inkább látni kellene. =/+'
Na szóval lentről indúl kajakra behúzva kell tekerni, mikor a térd fölé érsz legalább egy teljes bandázs szélességéig föntről lefelé átlósan húzol eggyett, majd egy körbetekerés így már a másik oldalról fölfelé tudod húzni és a bandázs pont a térdkalácsnál X alakban van. a maradékot feltekered fölfelé.Nem vafgyik valami jól fogalmazó, de hátha segíthettem. :-)(-:
köszi ;-oo-;
The Iron is the best antidepressant I have ever found. There is no better way to fight weakness than with strength. Once the mind and body have been awakened to their true potential, it's impossible to turn back.

"Tudnod kell, hogy a felhőkön túl mindig kék az ég!"

You want something? Go and get it!

2008. Február 28. - 16:40:40
Válasz #8
Nem elérhető

ati75


Én egy időben 140 felett már használtam aztán elhagytam, és azóta sem használom, még 180-190 kg-nál sem használtam az utóbbi időben.. bár mostanában nem is megyek fel addig.

2008. Március 23. - 19:52:01
Válasz #9
Nem elérhető

NaturalBoy


Én nem használok szorítókat csak ha fáj valamim.Ez alól csak az öv a kivétel guggolásnál.Valahol olvastam,hogy nem jó mindig bandázsban edzeni "a biztonság kedvéért" mert nem tudnak megerősödni az izületek.Én akkor használok ha valamim fáj és nekem helyre is szokta hozni.Szerencsére a térdem még nem fájt de a könyökömnél volt ilyen probléma.Annyira fájt h tricepszezni nem is tudtam,aztán a mell és tricepsz edzéseket szorítóval csináltam meg és szedtem egy kis izületjavító komplexet aztán helyre is jött.

2008. Március 26. - 23:20:32
Válasz #10
Nem elérhető

Cressler


Egyébként ki melyik bandázsra voksol?

Titan THP
Titan Titanium (kék-fekete)
Schiek
egyéb?
The Iron is the best antidepressant I have ever found. There is no better way to fight weakness than with strength. Once the mind and body have been awakened to their true potential, it's impossible to turn back.

"Tudnod kell, hogy a felhőkön túl mindig kék az ég!"

You want something? Go and get it!

2008. Március 26. - 23:54:47
Válasz #11
Nem elérhető

madinorbi


Valszeg mindegyik márka jó ezek közül nekem schiek van masszív erős jófajta.
Én is pártolom a bandázs használatot 140-150 körül mindenképpen feltekerem sőt ha fáradt vagyok nem tudok rendesen bemelegíteni ez az amaz akkor biztonságképp kisebb súlyoknál is. 180-190 ig megyek fel ha nem lenne a bandázs biztos hogy nem állnék alá!
szekönd editör mentes felhasználó

2008. Március 27. - 10:39:34
Válasz #12
Nem elérhető

blade


TITÁN THP nállam a favorit. (:-)
AMI NEM ÖL MEG ERŐSSÉ TESZ!

2008. Március 27. - 13:37:14
Válasz #13
Nem elérhető

God Vazzeg


Egyébként ki melyik bandázsra voksol?

Titan THP
Titan Titanium (kék-fekete)
Schiek
egyéb?

Egyéb  ;D Mégpedig gyógyszertári sima bandázst használok, a vajszínű erősebbet, duplán, jó erősen feltekerve. Elég jó, persze nyílván nem segít annyit mint egy jó bandázs, de ahhoz jó, hogy helyén tartsa az ízületet. Könyökre is van ilyen kis nyúlós felhúzható nagymama térdfixem (nem röhög, tiszta jól néz ki  ;D ) ezt arra használom, hogy fekvenyomásnál két gyaki közt melegen tartja a könyököt. Nem egy komoly dolgok ezek, de a lényeget megadják  /:-)

2008. Március 27. - 13:40:07
Válasz #14
Nem elérhető

Raymond


Egyébként nagymama térdfixet használok én is ugyanúgy fekvenyomásnál...sőt mág fekve tricepsznél is ...és nálam működik......persze 100%-osan nem véd a sérüléstől de fajin nagyon.....