2024. Május 13. - 05:33:47
Bodybuilding.hu Fórumok

Szerző Téma: Kezdők aranyköpései  (Megtekintve 103711 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

2011. December 16. - 09:38:20
Válasz #390
Nem elérhető

Breaker


Nálunk a teremben most sokan nyomnak 5X5-öt mert egy versenyző srác aki a legnagyobb az úgy szokta.

sztem tök mindegy, h 3X8 vagy 5X5 v 6x6 az a lényeg, h az izmot teljesen kifárasszam kb 30ismétléssel gyakorlatonként és azután  visszatölteni a glikogént  és párnapig  hagyjam regenerálódni......

2011. December 16. - 11:16:46
Válasz #391
Nem elérhető

musclelife


Nálunk a teremben most sokan nyomnak 5X5-öt mert egy versenyző srác aki a legnagyobb az úgy szokta.

sztem tök mindegy, h 3X8 vagy 5X5 v 6x6 az a lényeg, h az izmot teljesen kifárasszam kb 30ismétléssel gyakorlatonként és azután  visszatölteni a glikogént  és párnapig  hagyjam regenerálódni......

Ettől jobb amikor egy magát személyi edzőnek nevező egyén csináltat a " tanítványával ", hülyébbnél hülyébb gyakorlatokat. Rossz nézni ahogy a rengeteg ízület-gyilkos gyakorlattal bohóckodnak egyesek a fejlődést remélve. Mindezt rengeteg pénzért. Én egyszer próbáltam meg szólni nekik, hogy szerintem helytelen amit csinálnak és ez izomnövelésre nem, de kórházi ágyhoz tökéletes gyakorlat. Le lettem hurrogva, hogy ugyan ki vagyok, mutassak már valami papírt arról, hogy van e bármi féle kvalifikációm...

2011. December 19. - 14:54:32
Válasz #392
Nem elérhető

Gabe


Nálunk a teremben most sokan nyomnak 5X5-öt mert egy versenyző srác aki a legnagyobb az úgy szokta.

sztem tök mindegy, h 3X8 vagy 5X5 v 6x6 az a lényeg, h az izmot teljesen kifárasszam kb 30ismétléssel gyakorlatonként és azután  visszatölteni a glikogént  és párnapig  hagyjam regenerálódni......
;D
"Yeah buddy, light weight baby!"

2011. December 19. - 16:56:05
Válasz #393
Nem elérhető

XA

Globális moderátor
Nálunk a teremben most sokan nyomnak 5X5-öt mert egy versenyző srác aki a legnagyobb az úgy szokta.

sztem tök mindegy, h 3X8 vagy 5X5 v 6x6 az a lényeg, h az izmot teljesen kifárasszam kb 30ismétléssel gyakorlatonként és azután  visszatölteni a glikogént  és párnapig  hagyjam regenerálódni......
;D
Ő mindent kerekít  ;D.

5x5=30 felkerekítve  ;D.
Annyira anabolikus vagyok,hogy már félek :-).

2011. December 22. - 18:44:55
Válasz #394
Nem elérhető

Maszat


nem is figyeltem  ;D  mekkora poén pedig :DDDDDDDDDDDD
"Nem minden tevepata visz át a sivatagon!"

"1200mg boldi okozhat e enyhe fejfájást?"  by dbr  ;D

"Ezekben a kíméletlen időkben muszáj csalni, hogy boldoguljunk!" -Eric Cartman :D

"Soha ne érd be kevesebbel, mint amit valójában akarsz!"

http://indavideo.hu/video/Cicak_26

2011. December 23. - 07:54:21
Válasz #395
Nem elérhető

Breaker


 Óh jaj , csak most vettem észre..... bizony nem ....az 5X5 tényleg nem 30....
....... ahogyan a 6X6 sem :(
talán ezért írtam azt, h kb ??
 a kb az azt jelenti h kb
 azt gondoltam, h vki esetleg nem ért egyet azzal amit írtam, de arra nem számítottam, h ilyen magas színvonalú matematikai összefüggésekről kell itt értekezni ahhoz, h méltó legyek a tisztelt vitapartnerekhez........  :)))))

2011. December 23. - 08:44:35
Válasz #396
Nem elérhető

Jordan


Óh jaj , csak most vettem észre..... bizony nem ....az 5X5 tényleg nem 30....
....... ahogyan a 6X6 sem :(
talán ezért írtam azt, h kb ??
 a kb az azt jelenti h kb
 azt gondoltam, h vki esetleg nem ért egyet azzal amit írtam, de arra nem számítottam, h ilyen magas színvonalú matematikai összefüggésekről kell itt értekezni ahhoz, h méltó legyek a tisztelt vitapartnerekhez........  :)))))

De miért 30? Ezt komolyan magyarázd meg nekem, nem fikázlak most de tényleg!!!! Én 1 munkaszériát csinálok, 5-6 ismétléssel, néha 1-2 plusz erőltetett ismétlés, és folyamatosan fejlődöm, az izmokat is leterhelem. Nem is muszáj itt válaszolni, priviben is jöhet :)
Drugs Bunny Edző Válaszol
Szia Bunny! A Sárga kapszula olyan lett nekem, mint a Szent Grál, egy Szentírás, maga a Szent Biblia :)

2011. December 23. - 11:00:50
Válasz #397
Nem elérhető

Maszat


Óh jaj , csak most vettem észre..... bizony nem ....az 5X5 tényleg nem 30....
....... ahogyan a 6X6 sem :(
talán ezért írtam azt, h kb ??
 a kb az azt jelenti h kb
 azt gondoltam, h vki esetleg nem ért egyet azzal amit írtam, de arra nem számítottam, h ilyen magas színvonalú matematikai összefüggésekről kell itt értekezni ahhoz, h méltó legyek a tisztelt vitapartnerekhez........  :)))))

kis durcás  ;D
"Nem minden tevepata visz át a sivatagon!"

"1200mg boldi okozhat e enyhe fejfájást?"  by dbr  ;D

"Ezekben a kíméletlen időkben muszáj csalni, hogy boldoguljunk!" -Eric Cartman :D

"Soha ne érd be kevesebbel, mint amit valójában akarsz!"

http://indavideo.hu/video/Cicak_26

2011. December 23. - 11:05:13
Válasz #398
Nem elérhető

XA

Globális moderátor
nem is figyeltem  ;D  mekkora poén pedig :DDDDDDDDDDDD
Most akkor szemét voltam  ;D?

Annyira anabolikus vagyok,hogy már félek :-).

2011. December 23. - 11:07:00
Válasz #399
Nem elérhető

XA

Globális moderátor
De egyébként sok edzésmódszer szerint egy gyakorlatnál elégnek kell lennie a 30 körüli ismétlésszámnak.

Annyira anabolikus vagyok,hogy már félek :-).

2011. December 23. - 11:11:40
Válasz #400
Nem elérhető

Jordan


De egyébként sok edzésmódszer szerint egy gyakorlatnál elégnek kell lennie a 30 körüli ismétlésszámnak.



Ne hari Esteban Fuentes de Marco, de meghallgatnám Breaker indoklását is  ;D

Drugs Bunny Edző Válaszol
Szia Bunny! A Sárga kapszula olyan lett nekem, mint a Szent Grál, egy Szentírás, maga a Szent Biblia :)

2011. December 23. - 11:31:21
Válasz #401
Nem elérhető

Rebel


De egyébként sok edzésmódszer szerint egy gyakorlatnál elégnek kell lennie a 30 körüli ismétlésszámnak.


Egy amerikai edzőgurunak / Chad Waterbury / van egy olyan elképzelése,hogy ha 4-6 ismétléses maximumoddal alkalmanként összesen 24-30 ismétlést végzel testrészenként egy-két gyakorlattal/ 3 alkalommal egy héten/ akkor egyszerre fejleszted az izomtömegedet és az erődet.Itt lehet alkalmazni az 5x5,10x3,6x5,6x4,8x4 széria ismétlés variációkat.
Én többször próbáltam,s nagyon jól kizökkentett a hagyományos kerékvágásból,de inkább erősödtem mint izmosodtam.
Sőt most egy GVT/ 10x10/ ciklus második hónapját csinálom,amit  az előbb említett edzésrendszer utánra raktam,s most épp fordítva történik.Nagyon kicsit erősödöm,viszont elég jól izmosodom.És minden edzés után kib. izomlázas vagyok.

2011. December 23. - 11:40:02
Válasz #402
Nem elérhető

God Vazzeg


De egyébként sok edzésmódszer szerint egy gyakorlatnál elégnek kell lennie a 30 körüli ismétlésszámnak.


Egy amerikai edzőgurunak / Chad Waterbury / van egy olyan elképzelése,hogy ha 4-6 ismétléses maximumoddal alkalmanként összesen 24-30 ismétlést végzel testrészenként egy-két gyakorlattal/ 3 alkalommal egy héten/ akkor egyszerre fejleszted az izomtömegedet és az erődet.Itt lehet alkalmazni az 5x5,10x3,6x5,6x4,8x4 széria ismétlés variációkat.
Én többször próbáltam,s nagyon jól kizökkentett a hagyományos kerékvágásból,de inkább erősödtem mint izmosodtam.
Sőt most egy GVT/ 10x10/ ciklus második hónapját csinálom,amit  az előbb említett edzésrendszer utánra raktam,s most épp fordítva történik.Nagyon kicsit erősödöm,viszont elég jól izmosodom.És minden edzés után kib. izomlázas vagyok.

Ez a német mennyiségi edzés ugye? Már régóta rá akarok menni, majd beiktatom kíváncsiságból, kellene kis massza még..  !+"%

2011. December 23. - 14:14:23
Válasz #403
Nem elérhető

Breaker


Nem akartam kötekedni, az egész onnan indult, h kár azon vitázni, hogy hányszor hány, mert az a lényeg, h az izom biztosan kifáradjon , kiürüljön a glikogén, stb
egyértelmú h az 1 ismétlés az nem erősít mert nem fárasztja ki az izmot ez max csak egy erőpróba. Azt is tudjuk, h a 100ismétlés túl sok .mert nem tudunk elég nagy súlyt használni. valahol tehát a kettő közt van a helyes ismétlésszám.
A többség az átlag 3-5 sorozatot nyom egy gyakorlatból az ismétlésszám pedig 4-20 ig változik Ezt mindannyian látjuk magunk körül . A kivétel sem hülye ha neki ez bevált.
A lényeg amit mondani akartam, h nem attól lesz egy kezdő erősebb ha másolja azt aki 5X5-öt nyom mert ő sem attól az ,hanem azért mert szabályosan végzi a gyakorlatokat növeli a terhelést és úgy táplálkozik ahogy kell.

2011. December 24. - 11:20:18
Válasz #404
Nem elérhető

Rebel


De egyébként sok edzésmódszer szerint egy gyakorlatnál elégnek kell lennie a 30 körüli ismétlésszámnak.


Egy amerikai edzőgurunak / Chad Waterbury / van egy olyan elképzelése,hogy ha 4-6 ismétléses maximumoddal alkalmanként összesen 24-30 ismétlést végzel testrészenként egy-két gyakorlattal/ 3 alkalommal egy héten/ akkor egyszerre fejleszted az izomtömegedet és az erődet.Itt lehet alkalmazni az 5x5,10x3,6x5,6x4,8x4 széria ismétlés variációkat.
Én többször próbáltam,s nagyon jól kizökkentett a hagyományos kerékvágásból,de inkább erősödtem mint izmosodtam.
Sőt most egy GVT/ 10x10/ ciklus második hónapját csinálom,amit  az előbb említett edzésrendszer utánra raktam,s most épp fordítva történik.Nagyon kicsit erősödöm,viszont elég jól izmosodom.És minden edzés után kib. izomlázas vagyok.

Ez a német mennyiségi edzés ugye? Már régóta rá akarok menni, majd beiktatom kíváncsiságból, kellene kis massza még..  !+"%
Igen az/German Volumen Training/.Ha a nagy súlyos ciklus után rakod be,akkor olyan érzés, mint ha a nehéz munka gyümölcse itt kezdene el kamatozni.S már a második ilyen edzésen azt érezni,hogy a meglévő izmaid kezdenének extra módon kerekedni,feszülni.
Vállra pl. nem csinálok mást mint oldalemelést egy 75-80 fokra megdöntött padnak mellkassal neki támaszkodva/ ala Lee Labrada/.A korábbi 22kg-os oldalemelésem/ csalós/-et levettem 6 kg-ra/ 10x10 30 sec. pihi/.A 7.szettig lazán bírtam/ bár savasodott mint az állat/.
De az utolsó háromnál könny nélkül,de sírtam úgy fájt.A látvány mindenért kárpótolt azonban./ Ilyen felpumpáltságot csak speciálisnak mondható esetben éreztem eddig ;D/
Az egyébként nehezen fejlődő oldalsó fej iszonyú módon dudorodott ki az egyébként jól fejlett hátsó és első fej közül.Most 5 nap után is keményen érzem az eredéstől a tapadásig .