2024. Május 10. - 12:50:38
Bodybuilding.hu Fórumok

Szerző Téma: Párbaj topic - avagy nem csak a szájkarate számít...  (Megtekintve 40643 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

2009. Március 11. - 11:39:00
Válasz #15
Nem elérhető

God Vazzeg


A demagóg: részigazságokon alapuló, történelmi tényeket nélkülöző, teszetős nagytömegekre ható, nem megvalósítható, nem működő képes politikai elképzelés.
Tehát a jelenlegi rendszer postosan ezzel tudja fenntartani magát, ill. ezzel nyerte a 2006-os választásokat, na meg persze csalással. Tehát itt kérdezném meg mit tartassz te demagógnak, melyik kijelentésemet?

demagóg: népámító, lázító
demagógia: hazug ígérgetés, népámítás, lázítás 
http://www.idegen-szavak.hu/keres/demag%C3%B3g

A lázítás tényét teljesen kimeríted, sőt a hazug ígérgetést is, mert a te szavaidból az jön le, hogy ha szétverünk mindent, akkor jobb lesz. Pedig nem. Amit te akarsz azt anarchiának nevezik.

anarchia: szervezettség, irányítás nélküli állapot, fejetlenség
http://www.idegen-szavak.hu/keres/anarchia

Csak hogy képbe legyünk  :-){

Ui: mielőtt le kommunistázol vagy bármi ilyen, előre bocsájtom, hogy nem vagyok balos, nagyon is jobbos vagyok. Tehát ugyanazt akarjuk, csak másképp  8)

2009. Március 11. - 11:44:04
Válasz #16

Torony

Vendég
Szervezzük meg az anarchiát!  ;D

A megoldás számomra nem kérdés, csak az odavezető út képezi vita tárgyát. Nem a mindentszétveréstől lesz jobb, hanem egy kemény kezű vezetéstől és a kishazánkban félreértelmezett, elvtelen liberalizmus megszüntetésétől.

Ugyanakkor nem látom azt a politikai erőt, ami ezt megvalósíthatná.

mod: a többit töröltem.

2009. Március 11. - 11:45:59
Válasz #17
Nem elérhető

God Vazzeg


Szervezzük meg az anarchiát!  ;D

A megoldás számomra nem kérdés, csak az odavezető út képezi vita tárgyát. Nem a mindentszétveréstől lesz jobb, hanem egy kemény kezű vezetéstől és a kishazánkban félreértelmezett, elvtelen liberalizmus megszüntetésétől.

Ugyanakkor nem látom azt a politikai erőt, ami ezt megvalósíthatná.

mod: a többit töröltem.

Legyen kemény vezetés! Hajrá! Radikális megoldások kellenek, mert szélsőséges a helyzet is  ;-oo-;
A politikai erőt én se látom még, bár körvonalazódik már valami, de még nem elég erős  8)

2009. Március 11. - 11:50:43
Válasz #18

Torony

Vendég
Szervezzük meg az anarchiát!  ;D

A megoldás számomra nem kérdés, csak az odavezető út képezi vita tárgyát. Nem a mindentszétveréstől lesz jobb, hanem egy kemény kezű vezetéstől és a kishazánkban félreértelmezett, elvtelen liberalizmus megszüntetésétől.

Ugyanakkor nem látom azt a politikai erőt, ami ezt megvalósíthatná.

mod: a többit töröltem.

Legyen kemény vezetés! Hajrá! Radikális megoldások kellenek, mert szélsőséges a helyzet is  ;-oo-;
A politikai erőt én se látom még, bár körvonalazódik már valami, de még nem elég erős  8)

Na innentől azonban nem látom, hogy mi képezi a vita tárgyát :)

2009. Március 11. - 11:52:45
Válasz #19
Nem elérhető

madinorbi


1. Az anarchia az ultrabal, burzsoázia és vezető nélküli állapot.
2.Mit ígértem kit kell szétverni? Jah hogy a gyilkosokat kivégeztetném, azokat azonnal.
3.Lázító lehetséges, az idegenszavak szótára nem állja meg a helyét szerény véleményem szerint, ezeknek a politikai fogalmaknak vannak 2-300 oldalas definíciói is, azaz egész könyvek foglalkoznak vele.
4.Én igenis a hierarchikus társadalom modellt hirdetem, ahol bizony mindenkinek meg van a helye és a haszontalan az haszontalan, aki meg 20 év alatt megcsinál 4 egyetemet és hatalmas szellemi tőkével rendelkezik az feljebb való és többet ér, mint az aki hajlandóságot sem mutat semmilyen szociális létformára. ez az anarchia  ????... ????...

Max. az lehetséges, hogy a hatalomátvételhez szükséges esetleges akciókat azonosítod te az anarchiával. Nem tudom mire gondolsz. De mégcsak nem is langyos. Azt meg végképp nem értem, hogy lehetnek olyan illúzióid, hogy ezek maguktól elmennek valaha is, ennek isszuk most a levét, a bársonyos változásnak azaz a semmilyen változásnak.
Hazug ígérgetést nem értem szintúgy valami hivatkozást a hózzászólásaimból azért igazán jelölhettél volna.
Mindegy, a politikai irányvonalakkal sem vagy sztem annyira mélyrehatóan képben, hogy milyen rendszert, milyen vonások jellemeznek. OLvasni kell, lehetőleg magyar történészek munkáit.
Mindegy, szebb jövőt !!!
szekönd editör mentes felhasználó

2009. Március 11. - 11:53:29
Válasz #20
Nem elérhető

FirstLady


Engem meg az érdekel, hogy hol van a többi hozzászóló képe?  ;D
"Don't insult my intelligence!"- Firstlady 24 c. sorozat.

FirstLady


2009. Március 11. - 11:54:16
Válasz #21
Nem elérhető

madinorbi


Annyi biztos, akármennyire is húzza a száját ettől sok mindenki, nem magyar nemzetiségű, több állampolgárságú politikus, sosem lesz lojális és sosem fogja szolgálni a mi érdekeinket !
szekönd editör mentes felhasználó

2009. Március 11. - 11:55:07
Válasz #22
Nem elérhető

madinorbi


szekönd editör mentes felhasználó

2009. Március 11. - 12:03:48
Válasz #23

Torony

Vendég

4.Én igenis a hierarchikus társadalom modellt hirdetem, ahol bizony mindenkinek meg van a helye és a haszontalan az haszontalan, aki meg 20 év alatt megcsinál 4 egyetemet és hatalmas szellemi tőkével rendelkezik az feljebb való és többet ér, mint az aki hajlandóságot sem mutat semmilyen szociális létformára. ez az anarchia  ????... ????...


szerintem az az értékes tagja a társadalomnak, aki szabálykövető (politikusaink itt meg is buktak) és hozzétettek és hozzátesznek valamit a társadalomhoz, hasznára vannak az országnak (na itt is megbuktak, avarjak dettó).

2009. Március 11. - 12:07:13
Válasz #24
Nem elérhető

madinorbi



4.Én igenis a hierarchikus társadalom modellt hirdetem, ahol bizony mindenkinek meg van a helye és a haszontalan az haszontalan, aki meg 20 év alatt megcsinál 4 egyetemet és hatalmas szellemi tőkével rendelkezik az feljebb való és többet ér, mint az aki hajlandóságot sem mutat semmilyen szociális létformára. ez az anarchia  ????... ????...


szerintem az az értékes tagja a társadalomnak, aki szabálykövető (politikusaink itt meg is buktak) és hozzétettek és hozzátesznek valamit a társadalomhoz, hasznára vannak az országnak (na itt is megbuktak, avarjak dettó).
Nyílván, ha kettőt rontok egymás után itt melóban, akkor elköszönnek és hazaküldenek. Meg persze végtelenségig bővíthető, hogy milyen a hierarchikus modell...A törvény meg törvény ha valaki nem tartja be, büntetést és szigort neki, a 2s mérce miatt tört darabjaira a közmorál ...
szekönd editör mentes felhasználó

2009. Március 11. - 12:11:00
Válasz #25
Nem elérhető

God Vazzeg


1. Az anarchia az ultrabal, burzsoázia és vezető nélküli állapot.
2.Mit ígértem kit kell szétverni? Jah hogy a gyilkosokat kivégeztetném, azokat azonnal.
3.Lázító lehetséges, az idegenszavak szótára nem állja meg a helyét szerény véleményem szerint, ezeknek a politikai fogalmaknak vannak 2-300 oldalas definíciói is, azaz egész könyvek foglalkoznak vele.
4.Én igenis a hierarchikus társadalom modellt hirdetem, ahol bizony mindenkinek meg van a helye és a haszontalan az haszontalan, aki meg 20 év alatt megcsinál 4 egyetemet és hatalmas szellemi tőkével rendelkezik az feljebb való és többet ér, mint az aki hajlandóságot sem mutat semmilyen szociális létformára. ez az anarchia  ????... ????...

Max. az lehetséges, hogy a hatalomátvételhez szükséges esetleges akciókat azonosítod te az anarchiával. Nem tudom mire gondolsz. De mégcsak nem is langyos. Azt meg végképp nem értem, hogy lehetnek olyan illúzióid, hogy ezek maguktól elmennek valaha is, ennek isszuk most a levét, a bársonyos változásnak azaz a semmilyen változásnak.
Hazug ígérgetést nem értem szintúgy valami hivatkozást a hózzászólásaimból azért igazán jelölhettél volna.
Mindegy, a politikai irányvonalakkal sem vagy sztem annyira mélyrehatóan képben, hogy milyen rendszert, milyen vonások jellemeznek. OLvasni kell, lehetőleg magyar történészek munkáit.
Mindegy, szebb jövőt !!!

Nagyon szeretek olvasni, és sokat is olvasok. Érdekes hogy pont ezt veted fel  ;D

Ja és bocs, tényleg nem te írtad, csak valahogy úgy emlékeztem:

Nem, mintha egyetértenék a stílusukkal, de szerinted mindez ok nélkül tör elő az emberekből? Mert nem csak olyanok csinálják, akik csak a hecc miatt vannak ott! Persze Elqro és Drazsé bánatos kiskutya tekintettel tudja magyarázni, micsoda rongálások történtek, miközben mindenki tudja, hogy a valódi rongálás kiknek a nevéhez fűződik! Akik mellesleg nem is bűnhődnek mindezért!

Ezzel például kifejezetten egyetértek:

Pedig a kirekesztéstől békésebb módszert nem tudok elképzelni, nem tudsz alkalmazkodni cimbi?? Nem élhetsz velünk, nem járhat az antiszociális kölyköd iskolába, nem jöhetsz diszkó, étterem, kocsma... Stb Kirekesztés ez teljesen természetes mechanizmus a szocializálódni nem kívánó selejteknek !

1.Aki hisz még a felgyújtós,rongálós mesékben, az jöjjön ki vasárnap mindenképpen, aztán majd nézhet jobbra-balra, hogy mijazz, hogy nincs rongálás.
2.Szorítkozzunk a tényekre a párizsi lázongások alatt 11.000db autót gyújtottak fel, tavaly Athénban 2000-et (itt megjegyezném ezt bizony direkt, anarchisták), nálunk mennyi ilyen volt ??? 20db, lehet, hogy túloztam, itt nálunk hány boltot gyújtottak fel ??? ja hogy nulla, értem... Párizsban üzletek százai égtek... Athénban még a főtér karácsonyfáját is felgyújtották...ami szerintem végképp gyalázatos.
Akkor vajh a 3 nemzet közül melyik tud kulturáltabban lázadni??? Egyébként is egy forradalomnak miért kellene békésnek lennie, ez nem teadélután.
Tehát mindenki kijön vasárnap, a vidékiek is feljönnek+ levered a háztetőről az antennát, hogy nehogy megvuduzzák a telaviv2, retek klub és m1-sek az agyad.
Látni saját szemmel !!!
3.Úgy veszem észre, hogy sok az identitás, ill. nemi zavaros és tudatlan itt is, mint mindenhol. Árpád sávos zászló: a mítosz, a gyurcsányi vudulegenda...
Az identitás zavar könnyen orvosolható, ámde kötődik hozzá két olyan tevékenységi forma, amely napjainkban tabu, az egyik az olvasás, pföjj ki az a hülye aki olvasna, a másik az utánnajárás. Tehát mindenki a lakókörnyezetében elmegy a legközelebbi levéltárba és lenyomozza a családfáját, én is elég meglepő dolgokra bukkantam a sajátommal kapcsolatosan.
Van rengeteg olyan amitől bárkinek leesne az álla, de nem ez a lényeg, lehet a te őseid sokkal ismertebbek voltak, meg kell tudni. Szóval volt nekem egy olyan ükükükükük nagyapám, bezony akit Fejes Istvánnak hívtak és életét vesztette a nándorfehérvári csatában gyengébbek kedvéért több mint 500 éve, az is kiderült róla, hogy nem volt képzett katona, viszont menni kellett, így hát ment, mégpedig az árpádsávos zászló alatt. Merthogy az árpádsávos zászló a királyi lobogó volt sokáig, mai napig benne található gyönyörű szép címerünkben is és még sok egyébb, nem kívánok történelem órát tartani. Tehát a lényeg amire ki akarok lyukadni, az az, hogy egy csőrös, izraeli-magyar kettős állampolgár "miniszter" egy kalap alá meri venni az én üküknagyapámat és persze a tiédet is, (akit valószínűleg nem megmérgeztek a törökök hanem kegyetlenül levágták a hazáért), azért, hogy mi a leszármazottak és egy nemzetből valóak fennmaradhassunk és békében élhessünk, ez számomra felfoghatatlan és megbocsáthatatlan. Buzikkal egy sorban említeni egy nemzeti ereklyét, meg belekeverni a futbal huligános szarságokat is... gusztustalan.
20.századból is vannak családi vonatkozások (sokkal brutálisabbak mint a fenn említett csak inkább hagyom)a történelem egy-egy híresebb eseményével kapcsolatosan, mint gondolom mindenkinek csak éppen utánna kellene járni, amihez már nem füllik a foga a nagytöbbségnek. Tv híradó az megy szóról szóra, meg azaktív.
Nem tűrhető, hogy a politikai elit a jelenlegi, akik nem magyarok ez a kisebb baj, a nagyobb az az, hogy abszolúte nem lojálisak az országunkhoz, mocskolják a történelmünket, minden rokonunkat, a családunkat és még a véleményt is a szádba adják.

Ezt viszont nem értem miért írtad. Az, hogy kik a felmenőim egyáltalán nem érdekes, inkább az hogy milyen ember vagyok én. Szerintem. De hogy érdemben válaszoljak: a családfám Gróf Benyovszky Móricz-tól van származtatva, sok Benyovszky rokonom van. Több vagyok vele? Nem.

A nagy magyarkodással ki lehet ma törölni a segged, inkább az számít, milyen vagy TE, és milyenné teszed. Megint csak: szerintem.

Magánvéleményt olvastatok  :-} Amúgy Norbi, lehet csak elbeszélünk egymás mellett, mindketten ugyanazt akarjuk, csak megengedettnek gondolod ezért akár a forradalmat is, én meg nem. De lehet, ha nem látok más megoldást, én is úgy fogom gondolni ahogy te  ::) (Vagy Gabe)

Ja és Ladynek a kép:


2009. Március 11. - 12:12:53
Válasz #26
Nem elérhető

God Vazzeg



4.Én igenis a hierarchikus társadalom modellt hirdetem, ahol bizony mindenkinek meg van a helye és a haszontalan az haszontalan, aki meg 20 év alatt megcsinál 4 egyetemet és hatalmas szellemi tőkével rendelkezik az feljebb való és többet ér, mint az aki hajlandóságot sem mutat semmilyen szociális létformára. ez az anarchia  ????... ????...


szerintem az az értékes tagja a társadalomnak, aki szabálykövető (politikusaink itt meg is buktak) és hozzétettek és hozzátesznek valamit a társadalomhoz, hasznára vannak az országnak (na itt is megbuktak, avarjak dettó).
Nyílván, ha kettőt rontok egymás után itt melóban, akkor elköszönnek és hazaküldenek. Meg persze végtelenségig bővíthető, hogy milyen a hierarchikus modell...A törvény meg törvény ha valaki nem tartja be, büntetést és szigort neki, a 2s mérce miatt tört darabjaira a közmorál ...

 ;-oo-;

2009. Március 11. - 12:22:20
Válasz #27
Nem elérhető

madinorbi


Azért írtam a végére, hogy szebb jövőt, mert fölös a vita, (egy kis megjegyzés  ;D ::), nekem is volt gróf ős igaz nála az az ág kihalt, de sztem tiszteld az őseidet, igencsak odarakták magukat kőkemény korszakokban)azért írtam a felmenőinket ott, mert ők/mi 1100 éve itt élnek/élünk, míg sok sok politikus pl a 94es miniszterelnük h.gy. csak a 20.században vándoroltak be. Nem igazán építettek semmit sem, max romboltak.
De izomenősen mondva peace van akkor  ;-oo-; @:-)
szekönd editör mentes felhasználó

2009. Március 11. - 12:27:52
Válasz #28
Nem elérhető

God Vazzeg


Azért írtam a végére, hogy szebb jövőt, mert fölös a vita, (egy kis megjegyzés  ;D ::), nekem is volt gróf ős igaz nála az az ág kihalt, de sztem tiszteld az őseidet, igencsak odarakták magukat kőkemény korszakokban)azért írtam a felmenőinket ott, mert ők/mi 1100 éve itt élnek/élünk, míg sok sok politikus pl a 94es miniszterelnük h.gy. csak a 20.században vándoroltak be. Nem igazán építettek semmit sem, max romboltak.
De izomenősen mondva peace van akkor  ;-oo-; @:-)

Ezzel viszont egyetértek  8-)  8)

2009. Március 11. - 13:07:29
Válasz #29
Nem elérhető

efitmaster

Adminisztrátor
4.Én igenis a hierarchikus társadalom modellt hirdetem, ahol bizony mindenkinek meg van a helye és a haszontalan az haszontalan, aki meg 20 év alatt megcsinál 4 egyetemet és hatalmas szellemi tőkével rendelkezik az feljebb való és többet ér, mint az aki hajlandóságot sem mutat semmilyen szociális létformára. ez az anarchia  ????... ????...


A baj az az írásaiddal Norbi, hogy a fele teljesen jó, a fele teljesen hülyeség és így nehéz egyetérteni még ha valaki a legjobb szándékkal is akarja azt.

A 4. pontod első fele teljesen OK, ami annyit jelent, hogy van hasznos és haszontalan ember és a kettőt nagyon is meg kell különböztetni, viszont a második fele - már bocs - full hülyeség, mivel nem a diplomáitól és egyetemeitől válik valaki értékessé, sőt rengeteg!!! haszontalan diplomás, egyetemeket végzett ember van minden országban, (lásd például a haszontalan, egyetemet(ket) végzett közgazdászokat, akik az előző 20-30 évben országokat és emberek tízmillióit, társadalmakat szegényitettek el és tettek tönkre gazdaságilag. Ráadásul az emberek, polgárok, állampolgárok hasznossága egyáltalán nem az őseiktől függ, hanem a jelenben letett teljesítményüktől és semmi mástól! Ezen felül lehet csűrni csavarni és sok hazugságot felállitani, de ez a fenti egy alap igazság egy társadalmat tekintve, aminek a megsértése csak további romlással jár.
"Gyerekek, ne írjatok nekem privátokat kérdésekkel, mert még nem vagyok nyugdíjas és nincs időm válaszolni rájuk. Majd 25 év múlva! Thanx! " - efitmaster és anonym alcoholic

"Csak azok érhetnek el valaha is nagyot, akik mernek nagyot bukni" --Robert Francis Kennedy

"Egy hazugság a fél világot körbeutazza, mialatt az igazság még csak a cipőjét húzza"