2024. Május 10. - 18:24:47
Bodybuilding.hu Fórumok

Szerző Téma: Kedvenc könyved,ami magával ragadott :D  (Megtekintve 38614 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

2009. Április 08. - 19:53:14
Válasz #30
Nem elérhető

Gabe


Pump@Flex,MuscularDevelopment,Extremefit kb.10éve nem olvastam könyvet. Az egyetemi dolgokat nem számolom!

Előtte volt Stephen King: Tűzgyújtó Charles King: Holt tenger
King nagyon OK,van egy stílusa ami magával ragad,"király" ;D a jellemábrázolása.
Ken Folett:A katedrális ****:)))))).


Mind a 2 King!  ;D
"Yeah buddy, light weight baby!"

2009. Április 08. - 19:55:52
Válasz #31
Nem elérhető

XA

Globális moderátor
Pump@Flex,MuscularDevelopment,Extremefit kb.10éve nem olvastam könyvet. Az egyetemi dolgokat nem számolom!

Előtte volt Stephen King: Tűzgyújtó Charles King: Holt tenger
King nagyon OK,van egy stílusa ami magával ragad,"király" ;D a jellemábrázolása.
Ken Folett:A katedrális ****:)))))).


Mind a 2 King!  ;D
Igen-igen azt láttam,helyesbítek az elsőre gondoltam,Király Istvánra ;D.
Annyira anabolikus vagyok,hogy már félek :-).

2009. Április 08. - 19:57:34
Válasz #32
Nem elérhető

Gabe


Pump@Flex,MuscularDevelopment,Extremefit kb.10éve nem olvastam könyvet. Az egyetemi dolgokat nem számolom!

Előtte volt Stephen King: Tűzgyújtó Charles King: Holt tenger
King nagyon OK,van egy stílusa ami magával ragad,"király" ;D a jellemábrázolása.
Ken Folett:A katedrális ****:)))))).


Mind a 2 King!  ;D
Igen-igen azt láttam,helyesbítek az elsőre gondoltam,Király Istvánra ;D.

ja Vajkra?  ;D
"Yeah buddy, light weight baby!"

2009. Április 08. - 20:18:09
Válasz #33
Nem elérhető

lue


sztivön kingtööl  csak a BILINCSBEN.t olvastam,de  több filmjéét is  láttam,,eléggé  elvont  figura :-)!

2009. Április 08. - 20:23:41
Válasz #34

SheHulk

Vendég
sztivön kingtööl  csak a BILINCSBEN.t olvastam,de  több filmjéét is  láttam,,eléggé  elvont  figura :-)!

Kiírta magából a lelki viharait.. Elég jól.. a filmek meg sem közelítik a könyvet..
Az
Halálos árnyék
Christine
Tóparti kísértetek
Borzalmak városa
Rémület a sivatagban
Rémkoppantók
Ragyogás (na itt nem igaz hogy szar a film)
Cujo
A két Rose....
több nem jut eszembe ;D

2009. Április 08. - 20:30:12
Válasz #35
Nem elérhető

lue


hát az biztos  hogy ahogy olvassa  az ember  sztivönt,eléggé más  mint a  vásznon,dehát melyik az a  könyv ami  megfelel az embernek a  mozivász non??

2009. Április 08. - 20:31:36
Válasz #36
Nem elérhető

mack


hát az biztos  hogy ahogy olvassa  az ember  sztivönt,eléggé más  mint a  vásznon,dehát melyik az a  könyv ami  megfelel az embernek a  mozivász non??

hámer te már teljesen másképp képzelted el az egészet....ezé nem teccik utána a film

2009. Április 08. - 20:36:45
Válasz #37

Torony

Vendég
sztivön kingtööl  csak a BILINCSBEN.t olvastam,de  több filmjéét is  láttam,,eléggé  elvont  figura :-)!

Kiírta magából a lelki viharait.. Elég jól.. a filmek meg sem közelítik a könyvet..
Az
Halálos árnyék
Christine
Tóparti kísértetek
Borzalmak városa
Rémület a sivatagban
Rémkoppantók
Ragyogás (na itt nem igaz hogy szar a film)
Cujo
A két Rose....
több nem jut eszembe ;D

Halálsoron - a film egy az egyben adja vissza a könyvet

Bag of Bones - ezt csak eredetiben olvastam, magyarul nemtom, h megjelent-e

2009. Április 08. - 20:44:00
Válasz #38

SheHulk

Vendég
Bag of Bones nem jelent meg magyarul sajnos..
A Halálsoron talán jobb is filmen..

2009. Április 09. - 06:33:06
Válasz #39

Torony

Vendég
Bag of Bones nem jelent meg magyarul sajnos..
A Halálsoron talán jobb is filmen..

Remény rabjai???? Morgan Freeman - Tim Robbins... szenzációs!

2009. Április 09. - 07:56:02
Válasz #40
Nem elérhető

FirstLady


Na, hát időrendben visszafelé a legutóbbi olvasmányaim:

Ambrus Péter: Az igazi kommandó
(8 kommandós mesél a magyar Terrorelhárító Szolgálatról)

Miranda Miller: Médiacápák
(regény a magyar média fejeseiről, politikai kapcsolatairól... furcsa módon olyan jellemrajzok vannak benne, amelyekről felismertem ismerőseimet...)

Árpa-Bochkor-Gesztesi: Macsó papák
(nagyon szórakoztató sztorikkal... nem folytatom, nem akarok menőzni ;) )

Dr. Csernus Imre: A nő
(Nagyon jó pszichológiai könyv, társadalmi viszonyokról, a nemi szerepekről, nem csak nőknek)

Márai Sándor: A gyertyák csonkig égnek

(Egy regény a barátságról...)

Havas Henrik: Méhkirálynő
(Ezen is röhögtem, röhögtem sokat, ugyebár ez Kelemen Anna groteszk életéről szól)

Nesta J. Webster: Titkos társaságok és felforgató mozgalmak
(a címe elmond mindent, nem regény, hanem a történelmi témájú könyv. Vannak benne Orgyilkosok, Templomosok, szabadkőművesek, meg ilyenek)

Stb.

A kedvencek:

Richard Bach: Illúziók
(Édesvíz kiadós, ha ez mond valakinek valamit... nehéz összefoglalni, nem is teszem... olvassátok el! Plusz nemrég tudtam meg, hogy film készült belőle, de még nem láttam, és asszem még nem mutatták be...)
De minden jó, ami Richard Bach, lehet válogatni: Jonathan, a sirály, Illúziók, A messiás kézikönyve, Minden és mindenki egy, Búcsú a biztonságtól, Híd az örökkévalóságon át, Semmi sem véletlen, Szárnyaló szerelem (ezt kölcsönadtam, nincs meg :( )

James Redfield: A Mennyei Prófécia (folytatása a Tizedik felismerés)
(Regény mély mondanivalóval. A könyv borítójáról: A perui őserdő mélyéről, az ősi romok közül titokzatos kézirat kerül elő. Csodálatos, az ember, sőt az egész emberiség életét megváltoztató eszmék olvashatók a szövegben. A több ezer éves próféciák megjósolják, hogy a huszadik század végén az emberiség fejlődésében döntő fordulat megy végbe. A Kézirat által előrevetített kilenc felismerés mindenki számára elhozza a megvilágosodást... )

Dan Brown: A Da Vinci-kód

(nem kell magyarázni, mindenki tudja, miről van szó, szerintem a könyv jobb, és elolvastam a Dan Brown többi könyvét is: Angyalok és démonok, A megtévesztés foka, Digitális erőd)

Stephen King: A ragyogás
(Egy kisfiú és annak családjának furcsa története, film is készült belőle, jósz*r lett :D )

(A Sorvadj el!, a Halálsoron és a Hasznos Holmik a többi kedvenceim tőle)

Robin Cook: Mutáció

(egy nap alatt olvastam ki, nem bírtam letenni. Egy génmanipulált gyerekről szól. Nem sorolom fel az összes Cookot, de szeretem őket nagyon, az Mo-n megjelent könyvek közül talán csak 2-t nem olvastam)

Árpa Attila: Ha én ezt a klubról elmesélem
(Valós sztorik azokról az emberekről, akiket a tévében, és amögött látunk...)

Örkény: Egypercesek
(nem kell magyarázni, imádom!)

Müller Péter, és Szepes Mária könyveiből sok.

Az utóbb olvasott könyvek között is van kedvencem :)

többet nem írok, mert már így is hosszú a post, viszont ebből is látszik, hogy mindent elolvasok, ami papíron van, és könyvformájú :D

Jaaaa, és volt olyan könyv, amit le kellett raknom, mert egy szánalmas szar, megírhatták volna jobban...:
Chatrine M. szexuális élete... :----

"Don't insult my intelligence!"- Firstlady 24 c. sorozat.

FirstLady


2009. Április 09. - 10:48:21
Válasz #41

csery

Vendég
Orwell áll legközelebb hozzám, 1984 mindenképpen zseniális, Norman Mailer: Meztelenek és Holtak, szintén szuperkirály, a szép új világot nemnrég fejeztem be kb. sokadszorra.Könnyedebbnek hernádi Gyula bácsi, és ami nagyon régóta a fantáziámat utaztatja, és megmutat minden kis varázslatot, cselszövést és huzmort, meg nem kevés érzelmet, persze nekem, Az a Mester és Margerita Bulgakovtól.... egymillió pont. Mrozeket is gyakran olvasok, maró, éleslátó és roppant kritikus, mégis a végleltkig képes még a kínból is humort faragni. Komoly mondanivaló mellett is.Így hirtelen.

2009. Április 09. - 10:56:05
Válasz #42
Nem elérhető

Cressler


Ami még nagyon jó szerintem

Nemere I. - Téridő istenei

D. Robbins - Patkányháború (Ellenség a kapuknál c. film  könyv alapja)
The Iron is the best antidepressant I have ever found. There is no better way to fight weakness than with strength. Once the mind and body have been awakened to their true potential, it's impossible to turn back.

"Tudnod kell, hogy a felhőkön túl mindig kék az ég!"

You want something? Go and get it!

2009. Április 09. - 11:02:02
Válasz #43
Nem elérhető

lue



2009. Április 09. - 11:12:24
Válasz #44

csery

Vendég
Részemről nem igazán, általában kikapcsolódásnak is vmi nehezebbeket olvasgatok, viszont valaki volt ak az isteni Színjátékot olvasta, mert én nem bírtam a századik oldalnál tovább...