2024. Április 27. - 20:15:43
Bodybuilding.hu Fórumok

Szerző Téma: Táplálékkiegészítő cégek ranglistája 2008  (Megtekintve 43421 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

2008. Január 15. - 22:04:36
Válasz #30
Nem elérhető

szocsa



2008. Január 15. - 22:25:56
Válasz #31
Nem elérhető

Johnnyx


Sokáig én is az olcsóbb termékeket vásároltam minden kiegészítőből. Nemrég tértem át a rangosabb márkákra (BSN, MT, ON) és meglepett a különbség: jobb íz, jobb emészthetőség, érezhetőbb hatás, stb.  @:-)
Mostmár úgy vagyok vele, hogy inkább dolgozok többet vagy jobban spórolok, de tényleg csak minőséget fogok venni.  8-)
Egyetek zabot!

2008. Január 15. - 22:25:56
Válasz #32
Nem elérhető

blade


 Én sokfajta kieget használtam már, de mióta átálltam az extreme cuccokra 7kg jött fel és a fekvenyomásom 20kg-ot erősödött csúcsban.Ez azért jelent nekem valamit.Nem feltétlenül ugyanazon termékei, hanem összeválogatva.Van akinek a fehérjéje jobb van ahol a creatine stb.A lényeg, hogy nem a reklámnak hiszek, hanem magamnak.De érdekes, hogy megnéztem a 2008.-as listát és amiket használok mindeggyik benne van az első 20.-ba, pedig nem ez alapján vettem meg.
AMI NEM ÖL MEG ERŐSSÉ TESZ!

2008. Január 15. - 23:25:40
Válasz #33
Nem elérhető

The Rock


Nekem pl a BSN-Muscletech páros az etalon! Bármit is ettem tőlük, borzasztóan jól hatottak és a Syntha 6 pedig a világ teteje nálam fehérje ügyben. Össze sem lehet hasonlítani más cégek fehérjéivel! A No-xplode-ról ne is beszéljek!  :-)! @:-)
Whatcha gona do, when The Rock runs wild on you!

2008. Január 16. - 10:01:34
Válasz #34
Nem elérhető

shp


Tegnap óta egy nagy zsák Rocky Road ízesítésű On fehérje birtokosa vagyok. A legjobb nekem. Komolyan. Ízre, állagra, oldódás szempontjából kiváló. No.1!

2008. Január 16. - 10:09:05
Válasz #35
Nem elérhető

Bubee


Tegnap óta egy nagy zsák Rocky Road ízesítésű On fehérje birtokosa vagyok. A legjobb nekem. Komolyan. Ízre, állagra, oldódás szempontjából kiváló. No.1!

Nálam is az volt a favorit  :) Barátnőm is rá volt kattanva, de sose kapott belőle  >:D Max szagmintát kapott  >:D  :-oD
Satrap Espressobar - Kávékorzó.hu - Kávéológia @ Index

2008. Január 16. - 10:56:05
Válasz #36
Nem elérhető

shp


A vicc az, hogy az én barátnőm is a illatra kapta fel a fejét. Éppen töltöttem át a zsákból egy NitroTeches dobozba  !+"% ,
erre odaáll egy kiskanállal és belelapától. Kééééész! Ráírom, hogy emberi fogyasztásra nem alkalmas, ez az enyéééémm.  :-p

2008. Január 16. - 11:49:34
Válasz #37
Nem elérhető

Bubee


A vicc az, hogy az én barátnőm is a illatra kapta fel a fejét. Éppen töltöttem át a zsákból egy NitroTeches dobozba  !+"% ,
erre odaáll egy kiskanállal és belelapától. Kééééész! Ráírom, hogy emberi fogyasztásra nem alkalmas, ez az enyéééémm.  :-p

Kár beléjük  >:D  !+"%  :-oD --)
Satrap Espressobar - Kávékorzó.hu - Kávéológia @ Index

2008. Január 16. - 11:56:55
Válasz #38
Nem elérhető

izomboy



2008. Január 16. - 12:09:41
Válasz #39
Nem elérhető

Bubee


moderálva....

Csak ebből megint lavina lesz...)
Satrap Espressobar - Kávékorzó.hu - Kávéológia @ Index

2008. Január 16. - 14:18:45
Válasz #40
Nem elérhető

Lantos Johnny

VIP Member
moderálva...)
Szerintem nem kéne a lavina.Egyébként is lerágott csont az egész.Főleg az a véleményem,hogy nem nekünk fogyasztóknak,csapattagoknak,reklámembereknek kell "összeugranunk",hogy melyik cég termékei a legjobbak,hanem ez a feladata a laboratóriumokban kísérletezőknek,hogy minél fejlettebb technológiával lássák el a fogyasztókat.Természetesen ez nagyrészt függ a cég által ráfordított tőkétől is.Ha nem sajnálják és meg van a szakember gárda,előállíthatják a világ legjobb,leghatásosabb termékeit.Ha mindezt még gusztusos csomagolásba "rejtik",onnan továbbgurul a labda a cég marketingeseihez,aki megkeresi a megfelelő gárdát a termékek megfelelő,hiteles reklámozásához,majd tovább terjesztéshez.
Ezt csak azért írtam le,hogy sztem eddig és nem tovább kell tartania annak ami a lavinához vezethet.És mindenki próbálja a termékeivel megnyerni a fogyasztókat,akik majd tovább adhatják az észrevételeiket.Ehhez szükséges a HITELESSÉG.Ezek után már csak a cégek eladási adataik beszélhetnek önnmagukért.Azt gonolom a bejelölt link mindenki számára hiteles.Ezekre az adatokra kellene figyelni az összes rajta szereplő cégnek,figyelni a mozgásokat és azon lenni hogy ezen a listán minél előkelőbb helyen tartsák magukat és a szerint változtatni a gyártási technológiájukon vagy éppen a marketing-en /:-).
.."senki sem mondhatja azt,hogy senki..anélkül hogy valaki lenne"
                                                     (MICIMACKÓ)
www.lantosjohnnyfitness.hu

2008. Január 16. - 14:23:41
Válasz #41
Nem elérhető

Bubee


moderálva...)
Szerintem nem kéne a lavina.Egyébként is lerágott csont az egész.Főleg az a véleményem,hogy nem nekünk fogyasztóknak,csapattagoknak,reklámembereknek kell "összeugranunk",hogy melyik cég termékei a legjobbak,hanem ez a feladata a laboratóriumokban kísérletezőknek,hogy minél fejlettebb technológiával lássák el a fogyasztókat.Természetesen ez nagyrészt függ a cég által ráfordított tőkétől is.Ha nem sajnálják és meg van a szakember gárda,előállíthatják a világ legjobb,leghatásosabb termékeit.Ha mindezt még gusztusos csomagolásba "rejtik",onnan továbbgurul a labda a cég marketingeseihez,aki megkeresi a megfelelő gárdát a termékek megfelelő,hiteles reklámozásához,majd tovább terjesztéshez.
Ezt csak azért írtam le,hogy sztem eddig és nem tovább kell tartania annak ami a lavinához vezethet.És mindenki próbálja a termékeivel megnyerni a fogyasztókat,akik majd tovább adhatják az észrevételeiket.Ehhez szükséges a HITELESSÉG.Ezek után már csak a cégek eladási adataik beszélhetnek önnmagukért.Azt gonolom a bejelölt link mindenki számára hiteles.Ezekre az adatokra kellene figyelni az összes rajta szereplő cégnek,figyelni a mozgásokat és azon lenni hogy ezen a listán minél előkelőbb helyen tartsák magukat és a szerint változtatni a gyártási technológiájukon vagy éppen a marketing-en /:-).

Ezen az állásponton vagyok én is...

De mint olvashattad, nem mindenki számára "hiteles" az a link...
Satrap Espressobar - Kávékorzó.hu - Kávéológia @ Index

2008. Január 16. - 23:12:32
Válasz #42
Nem elérhető

Béla


Tejsavó proteinek jelenlegi összesített ranglistája:



[ Top 5 Sellers ]

  1.  Optimum 100% Whey Protein          (:-)
  2.  BSN Syntha-6   
  3.  CytoSport Cyto Gainer   
  4.  BSN True-Mass   
  5.  MuscleTech Nitro-Tech Hardcore 


Forrás:  http://www.bodybuilding.com/store/whey.html


 :-oD

2008. Január 16. - 23:15:47
Válasz #43
Nem elérhető

Béla




Tejsavó izolátumok aktuális összesített ranglistája:


 Top 5 Sellers ]


  1.  Nature's Best Zero Carb Isopure     (:-)
  2.  Prolab N-Large II   
  3.  Syntrax Nectar   
  4.  AST VP2   
  5.  Nature's Best Isopure 


Forrás:  http://www.bodybuilding.com/store/iwhey.html


 :-oD

2008. Január 17. - 12:11:31
Válasz #44
Nem elérhető

efitmaster

Adminisztrátor
EZ A TÉMA LEZÁRÁSRA KERÜL! TOVÁBBÁ NÉHÁNY ÜZENET MODERÁLÁSRA KERÜLT EBBEN A TOPIKBAN.


Nem tudom, pontosan, hogy kezdjem, de megpróbálok egy "rövid" magyarázattal szolgálni arra, hogy miért törlődnek most az eddigi beírások és egyes beírások részei ebből a topikból. Mivel a bodybuilding.hu az egyik leglátogatottabb magyar testépítő fórum a statisztikák szerint(225.000 előző havi letöltéssel), annak ellenére, hogy még csak 9 hónapja indult, úgy érzem, hogy az idelátogatók elvárnak némi magyarázatot, ha ilyen történik és joguk van tudni ezekről a dolgokról.

Szóval,

Miután Bubee nevezetű felhasználónk megnyitotta ezt a topicot és egy napon belül rengeteg hozzászólás érkezett rá, hamarosan kaptam egy telefonhívást a ...... kereskedelmi igazgatójától, Kovács Imrétől, hogy a ...... tulajdonosával, Bengyel Zsolttal, együtt szeretnének találkozni és beszélni velem, mint a bodybuilding.hu tulajdonosával.(és az Extremefit alapítójával és mint efitmasterrel a fórumon megnyílvánuló személlyel).

A félórásra tervezett gyors beszélgetésből kicsit több, mint 4 órás lett. Pár apró kis vitával fűszerezve és a cégek Magyarországon történő nézőpontjáról és ellenségeskedéseiről beszéltünk, de főképpen arról, hogy miért jelent meg pár a ......et sértő menyilvánulás a bodybuilding.hu fórumán azután, hogy...

Vissza a közelmultba

Magyarország másik nagy testépítő fórumán, a sokak által ismert Drugs Bunny „nicknevű” - közismert srác a magyar testépítő közösségben -, hosszú időn át, viszonylag ritkán, de nagy nyílvánosság előtt, negatív megnyílvánulásokat tett az Extremefit-re és sok mindenre és mindenkire(beleértve az én személyemet és becsületemet is), ami a céghez kapcsolódik, miután 2007 nyáron személyes beszélgetésre hívtam, ami szintén több, mint 4 órásra sikeredett akkor és megállapodtam vele szóban, hogy a mi cégünk nem fog negatív, lehúzó kampányt folytatni és támogatni a ......, Drugs Bunny és a bodybuilder weboldal ellen és ezt fordítva is elvárja, Drugs Bunny, a musclebuilder és a ...... szintén nem folytat és támogat negatív kampányt az Extremefit és a hozzátartozó emberek és dolgok ellen a jövőben.

Ebből megvalósult, ami megvalósult és viszonylag moderáltan működtünk is mindkét oldalon azóta.

Vissza a jelenbe

...Mígnem pár napja felkerült az amerikai eladási toplista ide a fórumra, amiben kiemelten megjelent, hogy a ...... a 386. helyen áll most.

Erre elég sok fórumozó leírta a saját véleményét ezzel kapcsolatban, ami kezdett kissé negatív és sértő lenni a ......-re nézve, érthetően.

Ekkor kaptam a telefonhívást és tegnap este 6-kor megtörtént ez a személyes találkozó, amelyen a ...... tulajdonosa a következőket közölte velem.( Csak nagyvonalakban és csak a rend kedvéért, de megpróbálok pontos lenni ezügyben és csak a nyilvánosságra tartozó dolgokat megosztani itt.)

1.   A ...... pár hónapja kivonult az amerikai piacról és befejezte ottani működését, ezzel magyarázható, hogy az amerikai eladási listán márcsak a sereghajtók között szerepel és a ...... az európai és más piacokra koncentrál a jövőben.
2.   A ...... visszautasítja és határozottan elzárkózik attól, hogy Drugs Bunny az ő emberük lenne és határozottan elzárkózik attól, hogy Drugs Bunny a ...... részéről kommunikálna vagy kommunikálhatna.
3.   A ...... részéről soha nem jelent meg a médiákban(beleértve az internetet is) az Extremefit érdekeit sértő cikk vagy megnyílvánulás és elzárkózik attól, hogy bármilyen magyar internet felületen zajló kommunikáció a ......hez tartozna vagy bármi köze lenne a ......hez.(természetesen én ezzel a ponttal erősen vitatkoztam, mivel a ...... nyomtatott sajtójában és a ......hez közelálló internetmédiákban is jelent meg az Extremefit érdekeit sértő megnyílvánulás és cikk, amiért természetesen a ...... semmilyen felelősséget nem vállal(t) és visszautasítja, hogy köze lenne a ......nek bármilyen magyar internetmédiához egyáltalán)
4.          A ...... egy magas morállal működő cég és csak jó minőségű termékeket hoz forgalomba.

A megállapodás a két fél között

...Továbbá szóban megállapodtunk abban(az én értelmezésem és emlékezetem szerint), hogy a jövőben a Bodybuilding.hu nem támogat semmilyen negatív kommunikációt a ......-el kapcsolatban és viszont, a ...... sem támogat negatív kommunikációt a bodybuilding.hu és az extremefittel kapcsolatban.

Természetesen, mivel a bodybuilding.hu weboldalak fenntartását egy magáncég végzi, ugyanúgy mint ahogy a ...... is egy magáncég, ezért nem fogunk 24 órás őrséget állni itt a fórumon, hogy ha bárki negatívan nyilatkozna a ......ről, akkor azonnal töröljük, mivel nem vagyunk a ...... alkalmazottai( és ez a kommunikációs felület sincs a ...... tulajdonában), de megpróbáljuk megtenni a tőlünk telhetőt, hogy ne jelenjen meg ezen a felületen a ......et lejáratni próbáló kommunikáció vagy ha megjelenik, akkor moderáljuk.(De a ...... megnevezett és tényleges munkatársai bármikor kérhetik tőlünk a moderációt, mint ahogy bárki ezen a fórumon, ha úgy látja, hogy rá nézve sértő és hitelrontó az ami megjelenik)

A témához még hozzátartoznak a következő jogi alapok is:

A Szabad Véleménynyílvánítás joga

A szabad véleménynyilvánítás az egyik alapvető emberi jog, a szólásszabadság része. (Lat.: ius murmurandi = a mormogás joga).

Az ókori Rómából származik, ahol a népnek (plebsnek) is megadatott a felszólaláshoz, az elégedetlen morgolódásra való jog.

Azóta a köztársaságok alkotmányában is szerepel ez a kitétel. Pl. a Magyar Köztársaság Alkotmánya (1949. évi XX. törvény) védi a szabad véleménynyilvánítás jogát, tekintet nélkül a megfogalmazott álláspont érték- és igazságtartalmára.

Az Alkotmány 61. §-a (1) bekezdése „A Magyar Köztársaságban mindenkinek joga van a szabad véleménynyilvánításra, továbbá arra, hogy a közérdekű adatokat megismerje, illetőleg terjessze.”

A szólásszabadság összetevői
•   a szabad véleménynyilvánítás (vagy a latin: ius murmurandi-ból az ún. mormogás joga), valamint
•   a cenzúra hiánya.

(Forrás: wikipédia)

Hitelrontás, hírnévrontás
.....
Hírnév, hitel együtt jár
Amint Dr. Szegő írja, hírnév és hitel között éles különbséget tenni lehetetlen.
A két fogalom közötti határ elmosódott, mert a hírnevet fenyegető veszélyre a vállalat hitele is reagál, s a hitelcsökkenés a vállalat hírnevére sem lesz közömbös.
Hírnév alatt meghatározása szerint „a vállalat teljesítőképességébe, árújába, utóbbinak minőségébe, a vállalat tulajdonosának tisztességébe, szolid üzleti elveibe helyezett bizalmat értjük.”  Hitel alatt pedig az érdekelt köröknek a vállalat fizetőképességéről, előnyös vagyoni helyzetéről alkotott köztudata értendő. Hírnév rontásra alkalmas tényállítások: „áruja szemét”, „nem szakember” stb. Hitelrontásra alkalmas tényállítások: „fizetésképtelen”, „költséges passziói vannak”, „többet fizet perköltségekre, mint az alkalmazottainak”, „hozomány nélkül nősült”, stb. Ettől különbözik a hitelképesség, amely „az a képessége a vállalatnak, hogy hitelt nyerhet, hiteleznek neki.”

Orvoslás ma

A mai magyar jogban a jóhírnév és üzleti megbízhatóság védelme a Polgári Törvénykönyv 78.§-ában, illetve a tisztességtelen piaci magatartás és versenykorlátozás tilalmáról szóló 1996. évi LVII. törvény (Tpvt) 3. §-ában található. A büntetőjogi és reklámjogi vonatkozásokra itt nem térünk ki. A Tpvt. 3. § szerint:
„Tilos valótlan tény állításával vagy híresztelésével, valamint valós tény hamis színben való feltüntetésével, úgyszintén egyéb magatartással a versenytárs jó hírnevét vagy hitelképességét sérteni illetve veszélyeztetni.”

(Idézet:Békésiné dr. Erdey Erzsébet ügyvéd, külkereskedelni szakjogász írásából, 2004)

Az egészhez zárszóként szeretném hozzátenni az Extremefit Hungary Kft nyílvános nyilatkozataként a következőket:

Az Extremefit Hungary Kft piacvezető amerikai vállalatok termékeit forgalmazza Magyarországon és a munkája ezen cégek termékeinek megismertetése és népszerűsítése a magyar és különböző európai piacokon. A cég célja olyan termékek biztosítása és megismertetése a lehetséges fogyasztókkal a saját piaci területeinken, melyek megelőzik a versenytársaikat minőségben, innovációban, tulajdonságokban és hatékonyságban.

Az Extremefit Hungary kft, mivel a versenyszférában működik, lehetséges, hogy működése közben sérti más cégek és szereplők érdekeit ezen a területen, ami következik alapvetően a versenyből a piacon, de elhatárolódik mindenféle törvényellenes, törvénytelen, tisztességtelen magatartástól működése közben és nem célja részt venni ilyenféle tevékenységekben és nem támogatja azokat!

Az Extremefit Hungary Kft. alapvetően mindent megtesz a vásárlóiért, hogy olyan termékeket kapjanak, melyre azt mondhatják, hogy megérte költeni rá. Csak ennyiből áll az Extremefit sikere.

Üdvözlettel,
efitmaster
bodybuilding.hu
"Gyerekek, ne írjatok nekem privátokat kérdésekkel, mert még nem vagyok nyugdíjas és nincs időm válaszolni rájuk. Majd 25 év múlva! Thanx! " - efitmaster és anonym alcoholic

"Csak azok érhetnek el valaha is nagyot, akik mernek nagyot bukni" --Robert Francis Kennedy

"Egy hazugság a fél világot körbeutazza, mialatt az igazság még csak a cipőjét húzza"