2024. Május 18. - 13:13:51
Bodybuilding.hu Fórumok

Szerző Téma: Egészségügyi elsősegély  (Megtekintve 69087 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

2013. Május 18. - 14:50:34
Válasz #135
Nem elérhető

Gabe


Hardcore vagy? :)
Akkor?

Én már bármit bevállalnék csak, hogy elmúljon ez a szar. Jövőhéten lenyomom azt beszámolok ha lesz valami féle javulás a közeljövőben.
Nekem hasznos volt.  
"Yeah buddy, light weight baby!"

2013. Június 18. - 21:09:18
Válasz #136
Nem elérhető

Tricepsz


Sziaasztok!! Kérnék én tőletek segitséget!! Tanácsokat szeretnék!!

Én most vagyok 16 éves kb van 32-es karom és danabolozni szeretnék:
Megéri nekem szedni vajon mert már irták egy páran hogy magas vérnyomásal is járhat, nah itt félek én mert én volt egy idő amikor magas vérnyomásos beteg voltam de az ilyen 2 honapos volt mostanába elég jo a vérnyomásom! Azt szeretném megtudni hogy vajon én szedhetném ezt a danabolt vagy nem? Én eddig nem szedtem semmi szert semmi creatint semmit én tiszta vagyok 8 éves korom óta gyurok 12-éves koromba  60 kg-ot birtam kinyomni 14 éves koromba kiment a 80-is most 16 évesen a 120 kinyomtam 2 szer. Sztem ez elég jo teljesitmény csak már egy kicsit azt akkarnám hogy kicsit testesüljek meg 169 cm vagyok egy kisebb féle tömzsi gyerek és én azt szeretném megtudni ha elkezdeném szedni lenne e valami nagyobb gondom, bajom tőlle valami betegségem stb!! Előre is kösszi !! =/+'

2013. Július 22. - 03:14:01
Válasz #137
Nem elérhető

try2bebig


Nem tud valaki jó gyógytornászt, aki valóban sportolókkal foglalkozik, és nem nyugdíjasok rehabilitálásával?
Konkrétan a váll téma érdekelne.

Köszi

2013. Október 14. - 19:21:52
Válasz #138
Nem elérhető

Boresz


Üdv.  :)

Segítség kellene aki kicsit jártas májműködéssel kapcsolatban.
Voltam pár napja vérvételen, teljes vérkép stb,stb...
Pár értékem, konkrétan:
Se kreatinin-kináz  874 U/l________ ref érték: 24-195 (ez nagyon magas)
Se GOT (ASAT)  56 U/l___________ ref érték: 0-37
Se GPT (ALAT) 55 U/l_____________ref érték: 0-41
Se KArbamid 11,1 mmol/l__________ref érték: 1,5- 8,3

Anyám egyből: hagyd abba a tápokat mert a májad tök szar.3 dokit is megkérdezett és egybehangzóan ezzel jöttek hogy ettől van.
Napi 2 turmix megy reggel és edzés után, BCAA,és glutamin. Meg pár vitamin.

Cserébe kicsit balf...is voltam ,a vérvétel 11után volt,én meg 8 körül kajáltam egy kicsit. Ez mennyire befolyásolja az értékeket?
Nem érzem rosszul magamat,nem vagyok fáradékony,sem ingerült,semmi lelki és fizikai elváltozást sem érzek,és nem is jeleztek sem itthon sem a melóhelyen,hogy mi van mostanában velem.
nem értek semmihez,csak azért vagyok itt mert jó a társaság

2013. November 09. - 13:33:03
Válasz #139
Nem elérhető

rr


Az izomban található enzim aktivitása akkor emelkedik meg, ha a vázizomzat vagy a szívizomzat sérül.A  vizsgálat a kreatin-kináz enzim vérbeli aktivitását határozza meg. Az enzim a sejtek energiatermeléséért felelős. Összesen három fajta (izoforma) létezik, amelyek a vázizomban, a szívizomban, az idegszövetben és a bélben találhatóak meg. Az egészséges egyén vérében mérhető aktivitás szinte teljes egészében a vázizomból származik.

2013. November 11. - 14:43:35
Válasz #140
Nem elérhető

Gabe


Az izomban található enzim aktivitása akkor emelkedik meg, ha a vázizomzat vagy a szívizomzat sérül.A  vizsgálat a kreatin-kináz enzim vérbeli aktivitását határozza meg. Az enzim a sejtek energiatermeléséért felelős. Összesen három fajta (izoforma) létezik, amelyek a vázizomban, a szívizomban, az idegszövetben és a bélben találhatóak meg. Az egészséges egyén vérében mérhető aktivitás szinte teljes egészében a vázizomból származik.
Ezt honnan gugliztad? ;D
"Yeah buddy, light weight baby!"

2013. November 11. - 15:07:25
Válasz #141
Nem elérhető

XA

Globális moderátor
Az izomban található enzim aktivitása akkor emelkedik meg, ha a vázizomzat vagy a szívizomzat sérül.A  vizsgálat a kreatin-kináz enzim vérbeli aktivitását határozza meg. Az enzim a sejtek energiatermeléséért felelős. Összesen három fajta (izoforma) létezik, amelyek a vázizomban, a szívizomban, az idegszövetben és a bélben találhatóak meg. Az egészséges egyén vérében mérhető aktivitás szinte teljes egészében a vázizomból származik.
Ezt honnan gugliztad? ;D
Nem guglizta szerintem.....de azért jó beszólás  :D.
Harántcsíkolt vázizomzat - az akaratlagos mozgásokért felel, tehát tudatosan irányítod. Ezt gyúrod  ;D.
Szívizomzat, ez nagyjából egy "kevert" izomszövet.
A simaizom pedig pl. a bél stb. perisztaltikájáért felel (meg még pár helyen van  :)), ezt nem tudatosan irányítjuk, nem a központi idegrendszer felel a mozgatásukért, ezek akkor is végik a dolgukat, ha te nem akarod.....mert elpatkolnál  :D.
A szívizom mindkét izomfajta előnyös tulajdonságaival rendelkezik, ezért él az ember sokáig....most nem a kőművesekre gondolok = reggeli csavaros kifli + szimfi, azoknál mindegy  ;D.
Annyira anabolikus vagyok,hogy már félek :-).

2013. November 11. - 20:13:08
Válasz #142
Nem elérhető

rr


Az izomban található enzim aktivitása akkor emelkedik meg, ha a vázizomzat vagy a szívizomzat sérül.A  vizsgálat a kreatin-kináz enzim vérbeli aktivitását határozza meg. Az enzim a sejtek energiatermeléséért felelős. Összesen három fajta (izoforma) létezik, amelyek a vázizomban, a szívizomban, az idegszövetben és a bélben találhatóak meg. Az egészséges egyén vérében mérhető aktivitás szinte teljes egészében a vázizomból származik.
Ezt honnan gugliztad? ;D

Ezt meg toled tudom mester ;)

2013. November 12. - 08:13:28
Válasz #143
Nem elérhető

Woodslave


tehát fordítsuk le a hülyéknek mint én, ha magas a szint és előtte gyúrtál, akkor nézesd meg úgy hogy előtte nem gyúrtál?  ;D

2013. November 12. - 08:44:45
Válasz #144
Nem elérhető

efitmaster

Adminisztrátor
tehát fordítsuk le a hülyéknek mint én, ha magas a szint és előtte gyúrtál, akkor nézesd meg úgy hogy előtte nem gyúrtál?  ;D

Az "rr" által behelyezett idézet fordítása az, hogy esetünkben a vázizomzat(az izomzat) sérülése(a normális edzések miatti rengeteg mikrosérülés) okozza a bizonyos enzim sokszoros mennyiségű jelenlétét egy súlyzós edzést végző ember szervezetében. Kb. 2-3 hete leírtam ugyanezt valaki másnak itt, akinek szintén ilyesmi magas eredményei voltak egy kúra után...Nem a kúra, hanem az edzés okozza...
"Gyerekek, ne írjatok nekem privátokat kérdésekkel, mert még nem vagyok nyugdíjas és nincs időm válaszolni rájuk. Majd 25 év múlva! Thanx! " - efitmaster és anonym alcoholic

"Csak azok érhetnek el valaha is nagyot, akik mernek nagyot bukni" --Robert Francis Kennedy

"Egy hazugság a fél világot körbeutazza, mialatt az igazság még csak a cipőjét húzza"

2013. November 12. - 09:28:31
Válasz #145
Nem elérhető

XA

Globális moderátor
tehát fordítsuk le a hülyéknek mint én, ha magas a szint és előtte gyúrtál, akkor nézesd meg úgy hogy előtte nem gyúrtál?  ;D

Az "rr" által behelyezett idézet fordítása az, hogy esetünkben a vázizomzat(az izomzat) sérülése(a normális edzések miatti rengeteg mikrosérülés) okozza a bizonyos enzim sokszoros mennyiségű jelenlétét egy súlyzós edzést végző ember szervezetében. Kb. 2-3 hete leírtam ugyanezt valaki másnak itt, akinek szintén ilyesmi magas eredményei voltak egy kúra után...Nem a kúra, hanem az edzés okozza...
Ez nekünk elég nyilvánvaló, de egy orvosnak nem?  ????...
Annyira anabolikus vagyok,hogy már félek :-).

2013. November 12. - 09:48:55
Válasz #146
Nem elérhető

efitmaster

Adminisztrátor
tehát fordítsuk le a hülyéknek mint én, ha magas a szint és előtte gyúrtál, akkor nézesd meg úgy hogy előtte nem gyúrtál?  ;D

Az "rr" által behelyezett idézet fordítása az, hogy esetünkben a vázizomzat(az izomzat) sérülése(a normális edzések miatti rengeteg mikrosérülés) okozza a bizonyos enzim sokszoros mennyiségű jelenlétét egy súlyzós edzést végző ember szervezetében. Kb. 2-3 hete leírtam ugyanezt valaki másnak itt, akinek szintén ilyesmi magas eredményei voltak egy kúra után...Nem a kúra, hanem az edzés okozza...
Ez nekünk elég nyilvánvaló, de egy orvosnak nem?  ????...

Ez orvosoknak is elég nyilvánvaló. A sportoló emberek nem ismerik ezeket a dolgokat egyáltalán...

http://www.webbeteg.hu/cikkek/mozgasszervi_betegseg/10270/reszletesen-a-rhabdomyolysisrol
"Gyerekek, ne írjatok nekem privátokat kérdésekkel, mert még nem vagyok nyugdíjas és nincs időm válaszolni rájuk. Majd 25 év múlva! Thanx! " - efitmaster és anonym alcoholic

"Csak azok érhetnek el valaha is nagyot, akik mernek nagyot bukni" --Robert Francis Kennedy

"Egy hazugság a fél világot körbeutazza, mialatt az igazság még csak a cipőjét húzza"

2013. November 12. - 12:13:23
Válasz #147
Nem elérhető

rr


Pedig naivan azt hittem ha bemásolom érthetőbb mintha saját szótár szerint zagyválnék. De nem! :D

2013. November 18. - 12:23:58
Válasz #148
Nem elérhető

öüó


31 évesen engem is elért a kurva gyno,és a legszebb h kox nélkül:)
visszahúzódik ez magától,vagy kihez kell fordulni ez ügyben?nem vészes,csak kurvára zavar h egyáltalán mi a fasztól alakulhatott ki,mert 3 éve csak proteint iszom,még teszto fokozót,és semmi féle visszahívott/betiltott kiegészítőt sem szedtem.

2013. November 19. - 20:54:27
Válasz #149
Nem elérhető

XA

Globális moderátor
31 évesen engem is elért a kurva gyno,és a legszebb h kox nélkül:)
visszahúzódik ez magától,vagy kihez kell fordulni ez ügyben?nem vészes,csak kurvára zavar h egyáltalán mi a fasztól alakulhatott ki,mert 3 éve csak proteint iszom,még teszto fokozót,és semmi féle visszahívott/betiltott kiegészítőt sem szedtem.
Szerintem próbálkozz valami gyógyszerrel, pl. Nolvadex.

Többiek?

Annyira anabolikus vagyok,hogy már félek :-).