2024. Május 14. - 09:27:37
Bodybuilding.hu Fórumok

Szerző Téma: műtét utáni reinkarnációs napló  (Megtekintve 57444 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

2009. Augusztus 25. - 18:51:02
Válasz #45
Nem elérhető

Lantos Johnny

VIP Member
2009.augusztus 25. kedd

A tegnapi varratkiszedés óta folyamatos kissebb fájdalom van a vállamban.Egyrészt ha van rajtam felső,olyan érzés mintha egy 5kg-os tárcsa nyomná egész nap,másrészt a belső varratoknál érzek kis bizsergést,mintha megannyi pici manócska építgetné össze a varratokat ::).De ma már az ügyek intézése is ment,sőt holnap már megyek a terembe is dolgoz(gat)ni.
.."senki sem mondhatja azt,hogy senki..anélkül hogy valaki lenne"
                                                     (MICIMACKÓ)
www.lantosjohnnyfitness.hu

2009. Augusztus 25. - 18:53:45
Válasz #46
Nem elérhető

Prod

Globális moderátor
2009.augusztus 25. kedd

A tegnapi varratkiszedés óta folyamatos kissebb fájdalom van a vállamban.Egyrészt ha van rajtam felső,olyan érzés mintha egy 5kg-os tárcsa nyomná egész nap,másrészt a belső varratoknál érzek kis bizsergést,mintha megannyi pici manócska építgetné össze a varratokat ::).De ma már az ügyek intézése is ment,sőt holnap már megyek a terembe is dolgoz(gat)ni.

Akkor lassan meglátogatnálak egy közös edzésre, már mint én edzek(meg kapkodom a levegőt) te meg mondod az instrukciókat  ;D
Jobbulást  @:-)

2009. Augusztus 26. - 11:55:45
Válasz #47
Nem elérhető

Lantos Johnny

VIP Member
2009.augusztus 25. kedd

A tegnapi varratkiszedés óta folyamatos kissebb fájdalom van a vállamban.Egyrészt ha van rajtam felső,olyan érzés mintha egy 5kg-os tárcsa nyomná egész nap,másrészt a belső varratoknál érzek kis bizsergést,mintha megannyi pici manócska építgetné össze a varratokat ::).De ma már az ügyek intézése is ment,sőt holnap már megyek a terembe is dolgoz(gat)ni.

Akkor lassan meglátogatnálak egy közös edzésre, már mint én edzek(meg kapkodom a levegőt) te meg mondod az instrukciókat  ;D
Jobbulást  @:-)
Hát ez a felállás nem rossz :)
.."senki sem mondhatja azt,hogy senki..anélkül hogy valaki lenne"
                                                     (MICIMACKÓ)
www.lantosjohnnyfitness.hu

2009. Augusztus 26. - 12:09:30
Válasz #48
Nem elérhető

Lantos Johnny

VIP Member
2009.augusztus 26.szerda.
ma levettük a ragaszócsíkot a vágásról(ill.a varrat helyéről).
Tetszik ez az újabb fajta varrástechnika.Nem látszanak a varrat függőleges kis ágai,hanem a varrat elején és végén be van fűzve egy műanyag patentszerű valamibe a "cérna".És nem is darabonként vagdossák ki amikor kiszedik,hanem a középső részénél van egy kis csomó,amit elvág az orvos és megfogva a műanyag patentet,ami fogja a cérnát,kétoldalra,egy mozdulattal kihúzza a seb alól...
Ahhoz képest hogy tokától-bokáig át voltam vágva,nem is olyan gáz..mondjuk egy fokkal vagyok szebb mint amikor Frankenstein megalkotta művét,majd életre keltette.Azt hiszem ezzel meg is van az én becenevem :-O
Szerencsémre,nem olyan régen elkezdtem otthon gyűjtögetni az aloe vera növényeket,ami elvileg  gyorsítja a hegek gyógyulását,most is tettem rá.
Csak jó ha tudjuk hogyan kell használni a növényt,hogy a gyógyulásunkat szolgálja..
A növény levelét meg kell "hámozni",ami után egy nyálkás réteg fog következni,amit ha lemosunk egy zselé szerű aszpikos anyag kerül elé..ezt kell a sebre tenni.Sokan csodaszerként tartják számon.Egyébként meg is lehet enni,ill.ásványvízbe rakni,úgy fogyasztani :-oD
.."senki sem mondhatja azt,hogy senki..anélkül hogy valaki lenne"
                                                     (MICIMACKÓ)
www.lantosjohnnyfitness.hu

2009. Augusztus 26. - 12:13:42
Válasz #49
Nem elérhető

George


Sokan azt hiszik, hogy az aloe valami új csodanövény, ami Amerikából került ide a közelmúltban. Pedig már középkori metszeteken, illetve orvosi feljegyzéseken is említik, valamint használták már az országban ****:)))))) Viszont, hogy hova tűnt tőlünk, ez számomra rejtély, vagy csak simán tájékozatlan vagyok ????...

2009. Augusztus 26. - 12:24:47
Válasz #50
Nem elérhető

Lantos Johnny

VIP Member
Elég régóta használják,használták,úgy tudom Mexico ,Thaiföld részén volt inkább ismeretes a múltban.
Most meg mióta divatba jött a wellnes ismét elkezdték itthon is alkalmazni,mert ha leírják a gyógyító hatását,veszi a barom mint a cukrot..Természetesen nem a növényt árulják,hanem üdítő italként árusítják,kb 1-2%-os tartalommal.
Végül is benne van az aloe vera szó,ami csodaszer,gyógyít...ezért rengetegen veszik,pedig nem olcsón árulják...persze nem szabad összekeverni a növénnyel,amit magunk készítünk el,és helyezzük a sebre vagy éppen fogyasztjuk.
Bár bioboltokban is van 96%-os koncentrátum,nem tudom hogy hihető e,bár régebben vettem én is...1liter 3-6ezer ft körül van...
.."senki sem mondhatja azt,hogy senki..anélkül hogy valaki lenne"
                                                     (MICIMACKÓ)
www.lantosjohnnyfitness.hu

2009. Augusztus 26. - 12:27:57
Válasz #51
Nem elérhető

csaba.r


Remélem nem haragszol meg ha beteszem ide ha nagyon gáz gondolom törlik, csak ez ugye a végzetségembe vág.



Aloe Vera - évezredek csodaszere
----------------------------------------------------------------------------------------------

Az aloe vera a liliomfélék (Liliaceae) családjába tartozó manapság már csodanövényként emlegetett, kaktuszhoz hasonlító örökzöld növény. Eredeti élőhelye Afrika (Madagaszkár, Socotra szigetek) és Dél-Arábia. Levelei tömöttek, húsosak, zöld, szürkés- vagy kékeszöld színűek.

Csodás hatásai évezredek óta ismertek. Elsőként a Kr.e. 15. században a sumérok írnak az aloe vera csodás hatásairól. A beduin törzsek életelixírként szóltak róla, az indiánok pedig szent növényként tisztelték gyógyító ereje miatt. Az egyiptomiak úgy hitték, az aloe az örök élet növénye, így míg Nofretete és Kleopátra szépségük ápolására használták, a Királyok Völgyébe vezető út mentét aloe vera díszítette a túlvilágra készülő uralkodók eledeleként, de az előkelők mumifikáláshoz használt anyagok egyik fontos elemeként is szerepelt.

Jelenleg az aloe 250-300 fajtája ismert, ezekből azonban gyógyászati célokra az aloe vera (Aloe Barbadensis Miller) a legalkalmasabb.

A "csodás növényben" eddig 240 féle növényi hatóanyagot azonosítottak, melyek egymáshoz viszonyított aránya tökéletesen igazodik a szervezetünk igényeihez.

Tartalmazza az összes vitamint, valamint Vasat, Nátriumot, Magnéziumot, Cinket, esszenciális aminosavakat, enzimeket.

A fent felsorolt hatóanyagokban növény belső húsának gélszerű anyaga a leggazdagabb, éppen ezért ez szolgál alapul az aloeből készült különböző csodaszerek előállításához.

Az aloe vera a következő főbb területeken fejti ki jótékony hatását:
- fertőzések megelőzése, gyulladáscsökkentés,
- az emberi szövetek legmélyéig behatol,
- serkenti a sejtnövekedést,
- méregtelenít, tisztítja a szervezet,
- erősíti az immunrendszert,
- csillapítja fájdalmat.


Elkészítési javaslatok:

Aloe vera gél: fertőtlenítő, gyulladáscsökkentő és sejtregeneráló hatású, égési- és fagyásos sérülések, fekély esetén meggyorsítja a gyógyulási folyamatot. Hidratáló tulajdonságai révén elősegíti a sebgyógyulási folyamatot, seb összehúzó hatású. Enyhíti az izületi gyulladás és reuma által okozott fájdalmat. Ápolja a száraz bőrt és eltünteti a ráncokat. Hatékony pikkelysömör, ekcéma és gombás fertőzések esetén. Gyógyítja a gyulladt, kiütéses, pattanásos bőrt

Aloe vera tea: immunerősítő, csökkenti a koleszterinszintet, szabályozza a bélműködést, segíti az emésztést, megelőzi a gyomorfekély kialakulását, aktiválja a vér- és nyirokkeringést, javítja a vese-, máj- és epehólyag funkciókat, használatával megelőzhető a májzsugorodás, serkenti a szem funkciókat, javítja a látást, szélsőséges alkoholfogyasztás esetén is kiváló gyógyír
Kezdetben nagy izomlázad lesz és meg fogsz halni minden edzés során,de NE ADD FEL!!!  By Szántai Dóra

Az élet a színházhoz hasonlít, mert gyakran a legrosszabbak kapják a legjobb helyet.

Arisztonümosz

2009. Augusztus 26. - 12:42:27
Válasz #52
Nem elérhető

Lantos Johnny

VIP Member
Köszönöm a kiegészítést.Érdemes bárkinek használni...max legfeljebb megszépülünk ::)
Nekem az egyik ismerősöm ajánlotta még anno,aki Thaiföldön motorbalesetet szevedett.Aloe verát tettek a sebeire és a mai napig alig hiszi,hogy néhány nap alatt szinte teljesen rendbejött,az egyébként hosszú gyógyulást igénylő sebei
.."senki sem mondhatja azt,hogy senki..anélkül hogy valaki lenne"
                                                     (MICIMACKÓ)
www.lantosjohnnyfitness.hu

2009. Augusztus 27. - 12:06:48
Válasz #53
Nem elérhető

Lantos Johnny

VIP Member
2009.aug 27. csütörtök.

Tegnap sikerült végigdolgoznom a napot,este kisebb baleset az irodában.Annyira hintáztam a székkel,hogy majdnem hátraestem,természetesen balkézzel próbáltam elkapni az asztal szélét,ami nem egyszerű fájdalmakat eredményezett.Remélem megúsztam belső varratkárosodás nélkül...a picsába..megy továbbra is a sebre helyezett aloe vera növény.
Tegnapi kép,varrat nélkül már :)
.."senki sem mondhatja azt,hogy senki..anélkül hogy valaki lenne"
                                                     (MICIMACKÓ)
www.lantosjohnnyfitness.hu

2009. Augusztus 27. - 12:10:39
Válasz #54
Nem elérhető

Lantos Johnny

VIP Member
ehhez képest sokat javult a helyzet  :-}
.."senki sem mondhatja azt,hogy senki..anélkül hogy valaki lenne"
                                                     (MICIMACKÓ)
www.lantosjohnnyfitness.hu

2009. Augusztus 27. - 12:19:26
Válasz #55
Nem elérhető

Rob


Szépen gyógyul! Szemmel látható a javulás mértéke.  ****:))))))
Még mindig nem megy a kar mozgatása?  ????...
" Úgy kell enni,mintha finom lenne" :D

2009. Augusztus 27. - 13:51:54
Válasz #56
Nem elérhető

danybuilding

VIP Member
Rég óta nem voltam fent és a mstani képeket nézve, azt hiszem elég szépen gyógyulgat. Minden nap azért hallok valami infót rólad a kis beépített kémem segítségével, de remélem, hogy nem sok illetve hosszú idő mulva láthatlak élőben is. Remélem, hogy lassan felkeveredek Pestre és akkro le tudlak chekkolni, mert itt Szegeden nem nagyon vagy megtalálható! Szóval gyógyulj meg, most mondtam volna egy becenevet de az azt hiszem csak Robi, meg te és én köztem marad!  ;D ;D ;D

2009. Augusztus 27. - 14:01:26
Válasz #57
Nem elérhető

Seth


Jó sokat javult  :o :o Szépen foltozták be! Majd jövő héten mi fényképezünk, és mi tesszük be ebbe a topicba a paparazzi képeket...

2009. Augusztus 27. - 14:40:56
Válasz #58
Nem elérhető

Lantos Johnny

VIP Member
Szépen gyógyul! Szemmel látható a javulás mértéke.  ****:))))))
Még mindig nem megy a kar mozgatása?  ????...
Nem-nem,nem mozog az áok,de nem is szabad mozgatnom.Jövő szerdán van gyógytornászat,első edzés.Azt mondta hogy nem mozgathatom,nem is próbálhatom addig.Azután is egy darabig csak ő mozgathatja.Tehát bal kéz mozgatást csak ő végezhet,mert ha rossz mozdulatot csinálok,a rotátorköpeny varrata kitágulhat és örökre labilis lesz a vállam,ha meg elszakítom,ismételhetik a műtétet.Nincs hősködés,betartok mindent
.."senki sem mondhatja azt,hogy senki..anélkül hogy valaki lenne"
                                                     (MICIMACKÓ)
www.lantosjohnnyfitness.hu

2009. Augusztus 27. - 14:42:24
Válasz #59
Nem elérhető

Lantos Johnny

VIP Member
Rég óta nem voltam fent és a mstani képeket nézve, azt hiszem elég szépen gyógyulgat. Minden nap azért hallok valami infót rólad a kis beépített kémem segítségével, de remélem, hogy nem sok illetve hosszú idő mulva láthatlak élőben is. Remélem, hogy lassan felkeveredek Pestre és akkro le tudlak chekkolni, mert itt Szegeden nem nagyon vagy megtalálható! Szóval gyógyulj meg, most mondtam volna egy becenevet de az azt hiszem csak Robi, meg te és én köztem marad!  ;D ;D ;D
Nos igen,Szegeden nem éppen sűrűn vagyok megtalálható....Remélem hamarosan összefutunk,addig is normalizálódjon már a helyzeted!!
.."senki sem mondhatja azt,hogy senki..anélkül hogy valaki lenne"
                                                     (MICIMACKÓ)
www.lantosjohnnyfitness.hu