2024. Május 15. - 19:59:02
Bodybuilding.hu Fórumok

Szerző Téma: Steve Namat (Németh István) - IFBB Pro Bodybuilder - Segít ebben a témában!  (Megtekintve 292346 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

2007. Június 26. - 18:55:13
Válasz #30
Nem elérhető

kukacomone


Kössz a választ a másik topicba! Hát én nem zacskos rizst eszem és mivel 3 kajához ettem rizst ezért 150g, mert 3*50, és akkor ez igy 40g ch minden kajához kb, a reggeli zabpelyhet azt meg 30g chnak számolom. Gondoltam minnél aránysabban probálom elosztani a cht, mondjuk lehet reggel jobb lenne a több.. Meg ettöl a héttöl lementem 100g chra, ez most meg ugy néz ki h 100g rizs meg 50g zabpehely, és csak 2 kajához eszem rizst. Remélhetöleg a napokban tudok venni glutamint mert most igy elvileg ha reggel megyek aerobozni akkor a délutáni edzés után már nincs rizs. Sajnos igy mostanába eléggé nem sikerült aerobozni menni. :D Nemtom engem ez készit ki a legjobban, a kaját tartani nem annyira gáz szerintem.

2007. Június 26. - 21:58:43
Válasz #31
Nem elérhető

szv


Üdv Pisti!

Ismét téged zaklatlak a kérdéseimel! ;) Elolvastam amit te javasoltál és kb. a következöket választotam ki...És azt szeretném kérdezni,hogy szerinted ez jó lesz -e így.. ? vagy min kéne változtatni esetleg.. ? A választ előre is köszönöm!

Szoval...

Protein:
-BSN Syntha-6 (MRP)
-Optimum Nutrition After Max (edzés után)
-Optimum Nutrition  100% Casein  (lefekvés elött)

Glutamin:

-MHP - Glutamin sr (minden nap)

BCAA:

-Optimum Nutrition BCAA 1000 (minden nap)

Vitamin:

-Universal Nutrition   Animal Pak  (minden nap)

Aminosav:

-Optimum Nutrition  Amino 2222  (minden nap)

-Zsírégető

Nutrex Lipo-6 (Ezt csak a diéta vége felé kezdeném el szedni..)

-Pörgető

Alri Venom Hyperdrive 3.0 (edzés elött)

-Nitrogén-oxid fokozók

BSN Nitrix (minden nap)



2007. Június 27. - 00:47:53
Válasz #32
Nem elérhető

Steve Namat

VIP Member
Hi Steve!  ;D

Igazából nemtom, hogy hol tegyem fel ezt a kérdést, mert az ilyenekre inkább Androban szokott válaszolni, remélem innen nem nagyon fog kilógni.
Szóval annyi lenne a kérdésem, hogy AX Hyperdrol X2 mellé melyik "illik" inkább, a Jungle Warfare, vagy a Bad Ass Mass? Tudom, hogy elvileg a Mass FX, de azt most hagyjuk ki a számításból...  ;D A Mass FX összetétele nagyon hasonlít a Bad Ass Mass-ére, szóval elvileg ez kéne mellé, jól gondolom? A Jungle Warfare nem lenne jó?

Előre is köszi a választ! (akárki is válaszol)
Szia!

Nos, a Hyperdrol-t használtam már...viszont se a Jungle Warfare-t, se a Bad Ass Mass-t nem próbáltam még. Így segíteni csak annyiban tudok, hogy habár mindkét termék optimális lehet a Hyperdrol-lal való kombinálásra...viszont annyit fűznék hozzá, hogy a Bad Ass Mass igazából a Jungle Warfare némileg feltuningolt változata. Tehát elvileg jobb választás, de hozzátszem, hogy itt olyan egetverő különbségek azért nincsenek...mindenesetre minden kis plusz jól jöhet... ;)

Jungle Warfare:
http://www.extremefit.hu/modules.php?name=catalog&file=product_info&manufacturers_id=58&products_id=685


Bad Ass Mass:
http://www.extremefit.hu/modules.php?name=catalog&file=product_info&manufacturers_id=58&products_id=750
GYURMA FOREVER: http://www.youtube.com/watch?v=AtCbp1kx41M
www.facebook.com/HammerHungarian
"All that we are is the result of what we have thought."

2007. Június 27. - 16:07:22
Válasz #33
Nem elérhető

Atesz


Szia Steve!


Most diéta ügyileg kérdezlek. 3 hete kezdtem a diétát. 86kg-ró kezdtem, 250g fehérje, 200g ch, és 70g zsír, eddig így ment befelé a kalória, ami a 3 hét alatt -2kg-ot eredményezett. Úgy gondolom ez lehetne jobb is. A következő változatatásra gondoltam:
Edzésnap(hétfő-szerda-péntek): 250g fehérje, 250g ch, 60g zsír.
A többi nap: 200g fehérje, 170g ch, 45g zsír.
Jó ez így, vagy mást javasolnál. Edzés utáni turmixba 40-50g fehérje +50g dextóz mehet?

Hétfőn megvolt az első mell-hát-hátsó delta edzés, amit javasoltál. Hát... :P nem volt gyenge!

Ma láb lesz... ;D ;D ;D

Üdv.
Atesz

2007. Június 28. - 03:00:57
Válasz #34
Nem elérhető

Töcky


Szia István!

Először gratulálok az eddig elért eredményeidhez, bár már a puszta fizikumod is önmagáért beszél!
Másod sorban lenne egy pár kérdésem hozzád. Valójában én versenyszerűen kézilabdázom és érdeklődnék, hogy tudnál-e valamilyen lábedzést ajánlani, amely esetén fejleszthetnám a lábam, ugyanakkor nem merevednének le? Bár ha jól tudom ez leginkább nyújtás kérdése.
tudnál-e ajánlani valamilyen étkezést tömegeléshez, jelen pillanatban 75kg vok a 182 cmes magasságomhoz. Táplálék kiegészítőket is használnék, nekem a muscletech cell-tech, mass-tech és a nitro-tech nyerte el a tetszésemet. Mit gondolsz ezekről, jót választottam-e illetve kéne esetleg még valami. Néztem hyperdrolt még de kicsit olyan ,, doppingnak" tünik. Ne érts félre igazából arra akarok kilyuadni, hogy esetleges doppingvizsgálat esetén a kézilabdában okozhat-e esetleg galibát.

Üdv: Töcky

2007. Június 29. - 18:54:14
Válasz #35
Nem elérhető

Bubee


Üdv Pisti!

Lassan hozzá kezdek első diétámhoz és ezzel kapcsolatban kérdeznék tőled. Ebben a témakörben tapasztalatlan vagyok.

Kérdéseim:

1. Tömegelésnél 400-500 között volt a ch fogyasztásom. Kezdetben elég lesz -e a 300 gramm kiindulásnak?
2. Milyen időközönként és mennyivel csökkentsem a ch-t?
3. Mennyi legyen a zsír bevitelem?
4. Feltétlenül szükséges aerobozni? (Nem valószínű h meg fogom tudni oldani)

Egyelőre ennyi lenne.

Előre is kösz!
Satrap Espressobar - Kávékorzó.hu - Kávéológia @ Index

2007. Július 01. - 02:45:40
Válasz #36
Nem elérhető

Steve Namat

VIP Member
Üdv Pisti!

Ismét téged zaklatlak a kérdéseimel! ;) Elolvastam amit te javasoltál és kb. a következöket választotam ki...És azt szeretném kérdezni,hogy szerinted ez jó lesz -e így.. ? vagy min kéne változtatni esetleg.. ? A választ előre is köszönöm!

Szoval...

Protein:
-BSN Syntha-6 (MRP)
-Optimum Nutrition After Max (edzés után)
-Optimum Nutrition  100% Casein  (lefekvés elött)

Glutamin:

-MHP - Glutamin sr (minden nap)

BCAA:

-Optimum Nutrition BCAA 1000 (minden nap)

Vitamin:

-Universal Nutrition   Animal Pak  (minden nap)

Aminosav:

-Optimum Nutrition  Amino 2222  (minden nap)

-Zsírégető

Nutrex Lipo-6 (Ezt csak a diéta vége felé kezdeném el szedni..)

-Pörgető

Alri Venom Hyperdrive 3.0 (edzés elött)

-Nitrogén-oxid fokozók

BSN Nitrix (minden nap)



Hi!

Nos, leírom az észrevételeimet...

A Syntha-6 nem számít MRP-nek (adagonként 22 g protein és 15 g CH...), de ha diéta alatt használod akkor pont optimális lehet "MRP"-nek is.

Amúgy (és végülis ezzel együtt is) szuper a terv, jól kifundáltad!  ;D Talán még annyi, hogy ha ennyi forrásból viszel be proteint, aminosavakat akkor én jóformán feleslegesnek tartom az Amino 2222-t (ON), persze ez attól is függ, hogy mennyi lesz a szilárd tápanyagbeviteled...

Ehhez már csak C-vitamint (Nature's Best) raknék hozzá és majd esetleg lenmag/halolaj zselékapszulákat (ON). Más most nem is jut eszembe, úgyhogy mégegyszer gratula a tervhez!  ;)

Mindent bele!!!
GYURMA FOREVER: http://www.youtube.com/watch?v=AtCbp1kx41M
www.facebook.com/HammerHungarian
"All that we are is the result of what we have thought."

2007. Július 01. - 03:01:33
Válasz #37
Nem elérhető

Steve Namat

VIP Member
Szia Steve!


Most diéta ügyileg kérdezlek. 3 hete kezdtem a diétát. 86kg-ró kezdtem, 250g fehérje, 200g ch, és 70g zsír, eddig így ment befelé a kalória, ami a 3 hét alatt -2kg-ot eredményezett. Úgy gondolom ez lehetne jobb is. A következő változatatásra gondoltam:
Edzésnap(hétfő-szerda-péntek): 250g fehérje, 250g ch, 60g zsír.
A többi nap: 200g fehérje, 170g ch, 45g zsír.
Jó ez így, vagy mást javasolnál. Edzés utáni turmixba 40-50g fehérje +50g dextóz mehet?

Hétfőn megvolt az első mell-hát-hátsó delta edzés, amit javasoltál. Hát... :P nem volt gyenge!

Ma láb lesz... ;D ;D ;D

Üdv.
Atesz
Hááát nem is tudom... Az edzésnap vs. pihenőnap tápanyagdifferenciája végülis nem hülyeség és valószínű is, hogy további súlycsökkenést fog eredményezni, de én soha nem szoktam minden makronutriensem mennyiségét egyszerre lecsökkenteni. A CH-n szoktam csökkenteni s a fehérjét és/vagy a zsírt növelni, hogy nehogy a súlyveszteség mellett izomveszteség is bekövetkezzen. Az egyetlen dolog ami miatt nem tartom butaságnak a tervedet az az, hogy a pihenőnapokra tervezett 200 g protein még mindig elég egy 86 kilós test táplálásához. Szóval végülis kísérleti szinten támogatom az ötletedet, de persze még tucatnyi eszköz létezik a metabolizmus további fokozására és a zsírvesztésre. Minden esetre hajrá!!!

Edzés után mehet a 40-50 g protein (én 60 g proteint szoktam és 20 g glutamint  ;D), valamint én diéta alatt is használok dextrózt Cell-Tech (Muscletech) formájában, szóval ha nem is minden diétázónak de ajánlom. És igen az 50 g-os dózis optimálisnak mondható.
GYURMA FOREVER: http://www.youtube.com/watch?v=AtCbp1kx41M
www.facebook.com/HammerHungarian
"All that we are is the result of what we have thought."

2007. Július 01. - 03:49:33
Válasz #38
Nem elérhető

Steve Namat

VIP Member
Szia István!

Először gratulálok az eddig elért eredményeidhez, bár már a puszta fizikumod is önmagáért beszél!
Másod sorban lenne egy pár kérdésem hozzád. Valójában én versenyszerűen kézilabdázom és érdeklődnék, hogy tudnál-e valamilyen lábedzést ajánlani, amely esetén fejleszthetnám a lábam, ugyanakkor nem merevednének le? Bár ha jól tudom ez leginkább nyújtás kérdése.
tudnál-e ajánlani valamilyen étkezést tömegeléshez, jelen pillanatban 75kg vok a 182 cmes magasságomhoz. Táplálék kiegészítőket is használnék, nekem a muscletech cell-tech, mass-tech és a nitro-tech nyerte el a tetszésemet. Mit gondolsz ezekről, jót választottam-e illetve kéne esetleg még valami. Néztem hyperdrolt még de kicsit olyan ,, doppingnak" tünik. Ne érts félre igazából arra akarok kilyuadni, hogy esetleges doppingvizsgálat esetén a kézilabdában okozhat-e esetleg galibát.

Üdv: Töcky
Nahát! Én is kézilabdáztam!  ;D '94-'98-ig. Aztán mikor éppenhogy második lett a csapatunk és nem jutottunk be a Bács megyei döntőbe (amit akkor valami marha nagy dolognak tartottam  :)), eldöntöttem hogy én nem fogom mások szekerét húzni (pláne, ha még vissza is húznak) és inkább profi testépítő leszek!  :D

Egyébként meg köszönöm a gratulációt!

Szóval lábedzés kézilabdázóknak... Jó kérdés! Nos, a következő irányelvek jutnak eszembe:

-mérsékelt és kis súlyok
-gyorsabb, robbanékony végrehajtás
-rövid pihenőidők (max. 1 perc...ami lábnál igen kevés), de még jobbnak tartanám (némi hozzászoktatás után) a szuperszetteket, triszetteket, óriásszetteket
-heti többszöri intenzív vádli edzés (ez mehet nagyobb súlyokkal is)
-rendszeres nyújtás edzés előtt és után...esetleg közben is (vádlinál meg feltétlenül)

Óriásszetteknél pl. a következőre gondolok...egyszerű példa egy óriásszettre:

1. gyakorlat:Combfeszítő gép 15 ismétlés
2. gyakorlat:Lábtológép 15 ismétlés
3. gyakorlat:Lábhajlítás fekve 15 ismétlés
4. gyakorlat:Kitörés sétálva (saját testsúllyal vagy könnyű kézi súlyzókkal) 2 x 10-12 lépés (én legalábbis oda-vissza szoktam)

Pl. ezeket a gyakorlatokat megcsinálnád non-stop és akkor ez lenne egy kör (aztán 2-3 perc pihenő). Ebből kellene mondjuk 4 kör...aztán lehet, hogy azt is mondanád, hogy "köszönöm szépen elég"... ;D

Vádlizásnál meg álló vádli, ülő vádli...4-5 x 12-20 ismétlés és szériák között nyújtás.

Hirtelen most ezek jutottak eszembe, de majd még kiokoskodhatunk közösen valamit.  ;)


Cell-Tech, Mass-Tech, Nitro-Tech...többek közt én is ugyanezeket használtam a tavalyi és az idei tömegnövelésemnél is és maximálisan meg voltam velük elégedve!

Étkezés...nos, a 75 kilódhoz szerintem minimum napi 160-180 g proteint kellene bevinned...ennek maximum 50 %-a származhatna táplálékkiegészítőkből, a többi pedig húsokból, tojásból, zsírszegény túróból. A napi szénhidrát beviteled meghatározása így elég nehéz lenne, mert ez eléggé egyénfüggő...mindenesetre szerintem valahol napi 250 és 400 g között lehetne az optimális mennyiség. Ez származhatna rizsből, zabpehelyből, burgonyából, teljes kiőrlésű kenyérből, zöldségekből és némi gyümölcsből.

A Hyperdrol-lal szerintem semmi probléma nem lenne egy esetleges doppingvizsgálatnál, de majd még rákérdezek neked egy illetékes személynél.


Azt hiszem egyszerre ennyi info is elég lesz aztán majd még jobban is elmerülhetünk a témában.

Hajrá!  ;)
GYURMA FOREVER: http://www.youtube.com/watch?v=AtCbp1kx41M
www.facebook.com/HammerHungarian
"All that we are is the result of what we have thought."

2007. Július 01. - 09:05:18
Válasz #39
Nem elérhető

szv


Üdv Pisti!

Köszönöm szépen,hogy elolvastad és válaszoltál! ;)

2007. Július 01. - 11:38:11
Válasz #40
Nem elérhető

axell


Hello Steve!!!

Szerinted mikor érdemes az MHP Up your Mass-t hasznáni ? - Elsősorban időpont érdekelne :edzésnapon - e vagy inkább pihenőnapon és mikor a nap folyamán : pl közvetlen edzés előtt vagy edzés után vagy felkelést követően - teljesen tanácstalan vagyok???

Elöre is köszönöm!!

2007. Július 01. - 17:14:24
Válasz #41
Nem elérhető

Atesz


Szia Steve!

Köszönöm a válaszodat!
A héten megvolta az első ,,kör" edzés, amit javasltál. 1-2 tapasztalat. Kb. 90 percbe fértek bele az edzések. 1. edzés: mell-hát-hátsó deta: a mellet nagyon éreztem, viszont a hátra és a hátsó deltra mintha kicsit ,,elfogytam volna"  ??? 2. láb: nagyon jó volt éreztem minden izomcsoportot, ó kis izomlázam vot másnap a combomban. A vádlit 15-20 ismétléssel csináltam, úgy vettem észre magas ismétlés számnál durran be. 3. nap elülső-oldalsó delta, bicepsz- tricepsz: a biceszet és atricepszet felváltva csináltam (nem szuperszetben). minden részét élvezetem az edzésnek, a végére rendesen legyikoltam a kaomat. Hát ez a tapasztalasztalatom az első hét után. Holnap megint mell-hát-hátsó delta. Remélem jobban fog menn mint múltkor. Ha nem akkor valószínű szét kell szednem a két nagy izomcsoportot ???


Üdv.
Atesz

2007. Július 02. - 00:28:27
Válasz #42
Nem elérhető

Steve Namat

VIP Member
Üdv Pisti!

Lassan hozzá kezdek első diétámhoz és ezzel kapcsolatban kérdeznék tőled. Ebben a témakörben tapasztalatlan vagyok.

Kérdéseim:

1. Tömegelésnél 400-500 között volt a ch fogyasztásom. Kezdetben elég lesz -e a 300 gramm kiindulásnak?
2. Milyen időközönként és mennyivel csökkentsem a ch-t?
3. Mennyi legyen a zsír bevitelem?
4. Feltétlenül szükséges aerobozni? (Nem valószínű h meg fogom tudni oldani)

Egyelőre ennyi lenne.

Előre is kösz!
Hi!

Nos, és párszor kezdtem már úgy a diétát, hogy a CH bevitelem kb. annyi volt mint a tömegnövelésnél, csak ez már mind "tiszta" forrásból származott és már ez is elég volt ahhoz, hogy változás következzen be. De egyébként 4-500 g után nagyjából jó ha 300-350 g környékén kezded.

Én eddig csak nemnaturál (versenyre készülős) diétákat csináltam és ezeknél az volt a tapasztalat, hogy kb. az első 4 hétben semmit nem csökkentettem a CH-n csak folyamatosan olyan trükköket vetettem be amik gyorsítják az anyagcserét, emeltem a kardiót is...és folyamatosan fogytam, alakultam úgy hogy semmit nem csökkentettem a CH bevitelen. Majd mikor elakadtam csökkentettem 50 g-ot. Amikor a csökkentésekkel elértem kb. a napi 200-250 g-hoz akkor elkezdtem "hintáztatni" a CH mennyiségeket. Ösztönösan mindenféle módon: 2 nap alacsony, 1 nap magas...3 nap alacsony, 1 nap magas...1 nap mérsékelt, 2 nap alacsony, 1 nap magas...és még sorolhatnám. A lényeg az volt, hogy folyamatos pörgésben legyen az anyagcserém.

Zsírbevitel...sztem amíg el nem éred a napi kb. 200 g-ot addig minimalzáld a zsírbeviteledet...tehát semmi extra zsír csak ami a zsírszegény táplálékodból származik és csak akkor vigyél be extra zsírt (lenmagolaj, halolaj, több marha steak, lazac, sótlan földimogyoró, mandula...) amikor már túl alacsony az energiaszinted. Amikor már 200 alatt vagy (ha leszel egyáltalán  ::)) akkor rendszeresítheted a zsírforrásokat.

Aerob...hacsak vkinek nem extra gyors az anyagcseréje, akkor igen rossz dolognak tartom a kardióedzés nélküli diétázást. Ugyanis ha kihagyod és a segítségével nem égetsz el nagy mennyiségű extra kalóriát akkor vagy többet kell edzened (ami az intenzitás és a súlyok rovására megy) vagy kevesebbet kell enned ami meg gyengeséggel, izomveszteséggel járhat. Emellett a kardiózás olyan izmokat és úgy mozgat meg huzamosabb időre, amiket és amit a súlyzós edzéssel soha nem tudsz elérni.

Számomra ezt jelenti a diétázás (versenyfelkészülés): alig vagy semmit nem változtatok az edzésemen, maradnak a nagy súlyok, néha berakok szuperszetteket, triszetteket...lábra pedig rendszeresen óriásszetteket)...magyarul semmi minisúlylengetés mondván, hogy "én most szálkásítok". Brutál magas proteinbevitel, mérsékelt (nem pedig minimalzált) szénhidrátbevitel, mérsékelt (magyarul nem nulla közeli) zsírbevitel. És sok (mármint egyre több) kardióedzés. Heti 2-3 x 30 perctől egészen a napi 1.5-2 óráig.


Az elvem: mozogj minél többet, hogy ehess minél többet!  ;D :-*
GYURMA FOREVER: http://www.youtube.com/watch?v=AtCbp1kx41M
www.facebook.com/HammerHungarian
"All that we are is the result of what we have thought."

2007. Július 02. - 01:16:07
Válasz #43
Nem elérhető

Steve Namat

VIP Member
Hello Steve!!!

Szerinted mikor érdemes az MHP Up your Mass-t hasznáni ? - Elsősorban időpont érdekelne :edzésnapon - e vagy inkább pihenőnapon és mikor a nap folyamán : pl közvetlen edzés előtt vagy edzés után vagy felkelést követően - teljesen tanácstalan vagyok???

Elöre is köszönöm!!
Szia!

Az Up Your Mass (MHP) egy magas szénhidáttartalmú tömegnövelő (46 g protein, 58 g szénhidrát) így természetesen elsősorban közvetlenül edzés után ajánlott. Ha egy délutáni/esti edzés után vmilyen más terméket alkalmazol, akkor ha ilyet is szeretnél fogyasztani akkor azt tedd délelőtt egy normál étkezés helyettesítéseként. Pihenőnapokon is alkalmazhatod, ha ily módon akarsz helyettesíteni egy étkezést.  ;)
GYURMA FOREVER: http://www.youtube.com/watch?v=AtCbp1kx41M
www.facebook.com/HammerHungarian
"All that we are is the result of what we have thought."

2007. Július 02. - 11:38:28
Válasz #44
Nem elérhető

axell