Általános Témák > Modern sporttáplálkozás

Modern Sporttáplálkozás / Zsírok

(1/2) > >>

Lalika85:
Sziasztok! Ehhez szerintem lesz hozzáfűzni valótok.

A ZSÍR!!!!


A zsír nélkül a test nem maradna életben. Lényeges,hogy megértsük, bizonyos mennyiségű testzsír életbevágóan fontos. A testzsírnak két összetevője van.: az esszenciális és a raktározott zsír. Esszenciális zsír alatt azokat a zsírokat értjük, amelyek formálják a sejtmembránt, az agyszövetet, az ideghüvelyeket, a csontvelőt, és azt a zsírt, ami a szervek (szív,máj,vese) körül van. Szigetelést, védelmet biztosít a fizikai károsodás ellen.

Mennyi zsírt kell enni?

A teljes kalóriamennyiség felvételének a 15-30%-a zsír (sportolóknál).
A felvett zsírok nagy részének telítetlen zsírsavakból kell származnia, növényi olajokból (len,olíva,napraforgó), diófélékből,magvakból (napraforgó,szezám,tökmag), olajos halakból (szardínia, makréla,lazac), mogyoróvajból és avokádóból.

A maximális egészséghez és a csúcsteljesítmény eléréséhez kerülnünk kell a telített zsírsavakat: nem biztosítanak pozitív energiát.

A nagyon alacsony zsírtartalmú étrend a szervezet esszenciális zsírsavainak és zsírban oldodó vitaminok hiányához vezethet.

Minél nagyobb hangsúlyt kell helyeznünk az omega 3 zsírsavakra, hogy növekedjék az omega 3 zsírsav aránya az omega 6-hoz képest. Együnk hetente 1-2 alkalommal olajos halat, vagy fogyaszzunk 1-3 teáskanál lenmagolajat naponta.
Az omega 3 zsírsavak fokozni tudják az oxigénellátást a sejtekbe, és így növelni tudják a sportteljesítményt.

Anita Bean



A szervezetben található zsírok három funkciót látnak el.
Energiaraktárként szolgálnak(testzsír).
Védőréteget alkotnak a szervek körül.
Szigetelőanyagként szolgálnak,  fenntartják a testhőt, és megvédik a túlzott hidegtől.

Nekünk a többszörösen telítettlen zsírokra van szükségünk.
Megtalálhatóak: mandula,napraforgó olaj,hal,repceolaj,szójaolaj,dió,halolaj,lenmagolaj,tökmag.

A zsírok az egészséges étrend létfontosságú elemei!

A Testépítés Nagy Enciklopédiája

L:
Szerintem is nagyon fontos az a tény, hogy nem célszerű kizárólag lenolaj fogyasztásból fedeznünk a zsírbevitelünket. Régebben én beleestem ebbe a hibába.  Hogy megerősítsem ezt az infót: ha csak lenolajat használunk zsírforrásként, mindenképp szükségünk van még esszenciális zsírsav-kiegészíőkre: (egy kis pubmed ;D)
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/sites/entrez?cmd=Retrieve&db=PubMed&dopt=AbstractPlus&list_uids=15075703

Én a lenolaj+olivaolaj (és/vagy olajos mag) kombóra esküszöm. ;D

Woodslave:
lehet kapni magyaro-n mogyoróvajat nem aranyárban?

L:

--- Idézetet írta: Woodslave - 2008. Január 09. - 12:49:18 ---lehet kapni magyaro-n mogyoróvajat nem aranyárban?

--- Idézet vége ---

Régebben írta a Steve valahol, hogy a Tescoban lehet kapni normálsi cukrozatlan mogyoróvajat.

Lalika85:
Most olvastam a mesternél,hogy a kendermagolaj a legjobb....

Ez tényleg így van??

Itt a link róla!!!
http://shop.unas.hu/shop_artdet.php?shop_id=3487&cikk=NetBio_212903


Nagyon pozitív dolgokat írnak róla!!!


Navigáció

[0] Üzenetek főoldala

[#] Következő oldal

Teljes verzió megtekintése