2024. Május 10. - 15:26:21
Bodybuilding.hu Fórumok

Szerző Téma: Szteroidok abbahagyása utánni összeesés  (Megtekintve 20827 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

2014. Február 26. - 09:06:05
Megtekintve 20827 alkalommal
Nem elérhető

petiii24


Olvastam egy cikket és egy részét be másolom, hogy nektek mi a véleményetek erről....
Ime a cikk: ,,Egyszer valaki megkérdezte tőlem, hogy szerintem mi marad meg, vagyis meg lehet-e tartani a gyógyszerekkel megszerzett tömeget/izmot -nevezzük akárminek most-tehát az a pozitív változás amit gyógyszerek szedésével előidéztünk meg/fenntartható-e további gyógyszerszedés nélkül? (tételezzük fel,hogy a pct hatásos volt,ergo a szervezet termel,és elegendő tesztót termel) Ha jól emlékszem azt válaszoltam, hogy talán,egy részét meg lehet tartani...nos ebben ma már nem lennék annyira biztos, bár azt hozzá kell tenni,hogy az említett kérdés idején sem voltam teljesen az...
 Mert ugye mi történik ha abbahagyjuk az AAS szedését? PCT, aztán várakozás a semmire. És ekkor jön a hidegzuhany, ezért szoktam csodálkozni amikor valami lelkes ifjú titán büszkén hangoztatja, hogy ő aztán nem esett vissza kúra után. Persze, mert nem hagyott időt magának visszaesni...nem egy embert ismerek személyesen akinek a PCT után-ami rendben zajlott-ideiglenesen ugyan "visszaállt" a hormonszintje, de az a későbbiekben újra és újra lecsökkent, és ez az egyik ismerősöm esetében pl. 2 (!) évbe kerűlt az illetőnek amíg valamelyest rendeződött.(persze ezalatt az összes tömeget elvesztette, csupán amiatt, (szerintem) hogy napi szinten azon kellett aggódnia, hogy mi lesz ha ez nem rendeződik...),, ez volt a cikk...
 Az én véleményem az, hogy ha egy jól megtervezett kúra után a PCT is rendben van és az étkezés(persze az étkezésnek kúra alatt is rendbe kell lennie), edzés is, akkor is ugyan lesz vissza esés mivel elvesszük a ,,gyógyszert,, (szerintem kúratól sok mindentől függ,de ha rendben van utánna minden kaja stb a kúra alatt feljőtt tömeg fele meg marad),de szerintem az azért erős állitás, hogy a kúra abba hagyása utántól számitva még két évig vissza lehet esni, és pláne az az állitás szerintem oltári baromság,  hogy 2év  elteltével minden vissza esik, ami ami ez elmúlt x években feljött a kox segitségével és majd akkora leszel, mint amekkora voltál mikor elkezdtél koxolni. Az igaz h a PCT csak mesterségessen álitja vissza a teszto szintet, de szerintem 6-12 hónap alatt rendeződik, és meg is marad az előtte levő kúra alatt feljött izomtömeg minimum fele( persze ez egyén függő is). pl én is voltam úgy h csinaltam egy 8 hetes kúrat utanna ugye valamit vissza estem, de aztán kihagytam még 1évet úgy h semmitsem hasznaltam, ha azt sem számolom bele, hogy 1év után csináltam 8hetes stana kúrat csak, ami naponta csak 20mg volt, akkor 1,5évet hagytam ki, és nem estem vissza semmitse 1-1,5 év alatt....
Nos mi a véleményetek a cikkről, vagy tapasztalat?

2014. Február 26. - 09:33:45
Válasz #1
Nem elérhető

Gabe


Én szóhoz sem jutok, de Maszat szakértő, úgyhogy majd elmondja a tutit.
"Yeah buddy, light weight baby!"

2014. Február 26. - 12:36:54
Válasz #2
Nem elérhető

Maszat


Saját és mások tapasztalatai alapján azt mondom, hogy életed első kúrájából marad csupán olyan tömeg, ami alá már nem szakadsz össze. Mondjuk ha első kúrának csináltál egy heti 500mg teszto\hét 2 hónapos kúrát, akkor jött 8-10 kg tömeg (mert az első azért elég fasza) akkor abból marad 2-3-4 kg, ami utána már hozzád tartozik. Én legalábbis ezt tapasztaltam, és látom másokon. Nyilván genetika függő. Én pl akármilyen szar időszakon is estem át, soha nem szakadtam össze az első kúrám előtti szintre. De ahhoz igen közel voltam. Mondjuk ehhez az is hozzá tartozik, hogy az ember az idő előre haladtával szed fel tömeget, ami alá utána már nem megy le. Főleg ha fiatalon kezded. Szóval még ez is hülyeség, az se a kúra miatt marad.

Amit te említettél...lezajlott a PCT, faszán, kaja edzés király, és tartod magad. Aztán jön egy megfázás, hasmenés, hányás, 2-3 napig nem evés... Összeszakadsz mint a szar, és nem éred el az előző kúra közbeni szintet, max azt amivel kezdted. Ha előtte nem pihentél eleget, akkor meg aztán a határ a csillagos ég. Csak lefele ;D

LEHETETLEN a plusz (exogén) hormonnal megszerzett izomtömeget megtartani plusz hormon nélkül!!!!!!!  

Egyébként sokan, sőt szinte mindenki el van tévedve a PCT-t illetően! Ti azt hiszitek, hogy megy a HCG, Clomid, plusz kiegek, DHEA, nem szakadtok össze, és akkor a hormonrendszeretek király? ;D Ad egy kis löketet a HCG, meg a clomid, meg a DHEA, és amint abbahagyjátok ha nem kezditek el a következőt akkor szépen szakadtok össze. Persze az átlag ember nyomja a DHEA-t, meg a PCT kiegeket 4-5-8 hétig, és kezdi a következő kúrát. Ezek a szar kamu kiegek nem állítanak vissza semmit, max szinten tartanak a következő kúráig. Ennyit tudnak és pont! Ami valóban hatásos volt, pl az ATD, az már rég be van tiltva. Annak valóban voltak hasznos hatásai, pl a hipotalamusz androgén receptorait lekötötte, míg az izmokét nem, így a szervezet nem is érzékelt sokat a kúrából, és le se állt.

A lényeg, hogy ha koxolsz, majd abbahagyod, összeszakadsz mint a szar. Genetika függő, hogy milyen gyorsan. Ektomorfként nekem ehhez elég 2-3-4 hónap, ha nem jön közbe semmi extra kihagyás, vagy betegség. Azzal akár 1 hónap alatt is. Egy fasza mezomorf lehet tudja tartani akár több hónapig is. De a vége ugyan az. Ha nem csinálsz új kúrát összeszakadsz!

Majd ehhez szépen jönnek a mentális problémák, amik a kúra utáni naturál edzést kísérik. Ha az ember túl van már pár kúrán, nagyjából érzi a határait, ezek után naturálon edzeni...hát elég szar. Nálam legalábbis motivációs problémákat okozott, ami nyilván nyomot hagy a fejlődésen. Pedig közel sem az van, hogy nem járok le a terembe tisztán, mert nem. De hidd el, nehezebb utána motiváltnak lenned tisztán.  
"Nem minden tevepata visz át a sivatagon!"

"1200mg boldi okozhat e enyhe fejfájást?"  by dbr  ;D

"Ezekben a kíméletlen időkben muszáj csalni, hogy boldoguljunk!" -Eric Cartman :D

"Soha ne érd be kevesebbel, mint amit valójában akarsz!"

http://indavideo.hu/video/Cicak_26

2014. Február 26. - 15:00:17
Válasz #3
Nem elérhető

Gabe


Saját és mások tapasztalatai alapján azt mondom, hogy életed első kúrájából marad csupán olyan tömeg, ami alá már nem szakadsz össze. Mondjuk ha első kúrának csináltál egy heti 500mg teszto\hét 2 hónapos kúrát, akkor jött 8-10 kg tömeg (mert az első azért elég fasza) akkor abból marad 2-3-4 kg, ami utána már hozzád tartozik. Én legalábbis ezt tapasztaltam, és látom másokon. Nyilván genetika függő. Én pl akármilyen szar időszakon is estem át, soha nem szakadtam össze az első kúrám előtti szintre. De ahhoz igen közel voltam. Mondjuk ehhez az is hozzá tartozik, hogy az ember az idő előre haladtával szed fel tömeget, ami alá utána már nem megy le. Főleg ha fiatalon kezded. Szóval még ez is hülyeség, az se a kúra miatt marad.

Amit te említettél...lezajlott a PCT, faszán, kaja edzés király, és tartod magad. Aztán jön egy megfázás, hasmenés, hányás, 2-3 napig nem evés... Összeszakadsz mint a szar, és nem éred el az előző kúra közbeni szintet, max azt amivel kezdted. Ha előtte nem pihentél eleget, akkor meg aztán a határ a csillagos ég. Csak lefele ;D

LEHETETLEN a plusz (exogén) hormonnal megszerzett izomtömeget megtartani plusz hormon nélkül!!!!!!!  

Egyébként sokan, sőt szinte mindenki el van tévedve a PCT-t illetően! Ti azt hiszitek, hogy megy a HCG, Clomid, plusz kiegek, DHEA, nem szakadtok össze, és akkor a hormonrendszeretek király? ;D Ad egy kis löketet a HCG, meg a clomid, meg a DHEA, és amint abbahagyjátok ha nem kezditek el a következőt akkor szépen szakadtok össze. Persze az átlag ember nyomja a DHEA-t, meg a PCT kiegeket 4-5-8 hétig, és kezdi a következő kúrát. Ezek a szar kamu kiegek nem állítanak vissza semmit, max szinten tartanak a következő kúráig. Ennyit tudnak és pont! Ami valóban hatásos volt, pl az ATD, az már rég be van tiltva. Annak valóban voltak hasznos hatásai, pl a hipotalamusz androgén receptorait lekötötte, míg az izmokét nem, így a szervezet nem is érzékelt sokat a kúrából, és le se állt.

A lényeg, hogy ha koxolsz, majd abbahagyod, összeszakadsz mint a szar. Genetika függő, hogy milyen gyorsan. Ektomorfként nekem ehhez elég 2-3-4 hónap, ha nem jön közbe semmi extra kihagyás, vagy betegség. Azzal akár 1 hónap alatt is. Egy fasza mezomorf lehet tudja tartani akár több hónapig is. De a vége ugyan az. Ha nem csinálsz új kúrát összeszakadsz!

Majd ehhez szépen jönnek a mentális problémák, amik a kúra utáni naturál edzést kísérik. Ha az ember túl van már pár kúrán, nagyjából érzi a határait, ezek után naturálon edzeni...hát elég szar. Nálam legalábbis motivációs problémákat okozott, ami nyilván nyomot hagy a fejlődésen. Pedig közel sem az van, hogy nem járok le a terembe tisztán, mert nem. De hidd el, nehezebb utána motiváltnak lenned tisztán.  
Azért abban nem vagyok biztos, hogy egy ronikulmen az első kúra utáni szintre süllyed vissza.
Azt ne felejtsük el, hogy az ember egyébként is izmosodna valamennyit, ahogy te is írtad, szóval a szteroidok segítségével épített izomzat mellett a vázizomzat is fejlődik az edzés közben. És emellett még a fehér-vörös izom rostaránya is elég meghatározó.
"Yeah buddy, light weight baby!"

2014. Február 26. - 17:04:32
Válasz #4
Nem elérhető

Maszat


Hát szerintem Ronnie is összeszakad akkorára, sőt főleg Ő szakadhat össze akkorára, ha nem menne neki minimum egy heti 200mg-os TRT. Az usában az Efit korú emberek már simán nyomnak annyit, egészségügyi szempontból ;D Hát még egy olyan aki évekig élt irdatlan dózisokkal. Big Ronnie már akkor is nagy lehetett amikor elkezdte.
"Nem minden tevepata visz át a sivatagon!"

"1200mg boldi okozhat e enyhe fejfájást?"  by dbr  ;D

"Ezekben a kíméletlen időkben muszáj csalni, hogy boldoguljunk!" -Eric Cartman :D

"Soha ne érd be kevesebbel, mint amit valójában akarsz!"

http://indavideo.hu/video/Cicak_26

2014. Február 26. - 19:06:19
Válasz #5
Nem elérhető

dino


nem kell ezt túlgondolni.. tele kell lenni egész évben  ;D
hanyagoljatok a szteroidos kérdésekkel, privát üzenetekkel. minenki azt szed, szúr magába amit akar. én teljesen leszarom. köszi a megértést!

2014. Február 26. - 19:27:38
Válasz #6
Nem elérhető

Maszat


Áááhhh Én is teljesen felhagytam a régi elveimmel. 8hét kúra, ugyan ennyi szünet ;D Na persze ;D Aztán ismerek olyan embert aki úgy vesz koxot, hogy "nekem jót aggyá' baszki, mert 20 éve tele vagyok. Ha szar, nem áll fel" ;D ;D ;D
"Nem minden tevepata visz át a sivatagon!"

"1200mg boldi okozhat e enyhe fejfájást?"  by dbr  ;D

"Ezekben a kíméletlen időkben muszáj csalni, hogy boldoguljunk!" -Eric Cartman :D

"Soha ne érd be kevesebbel, mint amit valójában akarsz!"

http://indavideo.hu/video/Cicak_26

2014. Február 26. - 20:27:24
Válasz #7
Nem elérhető

efitmaster

Adminisztrátor
Hát szerintem Ronnie is összeszakad akkorára, sőt főleg Ő szakadhat össze akkorára, ha nem menne neki minimum egy heti 200mg-os TRT. Az usában az Efit korú emberek már simán nyomnak annyit, egészségügyi szempontból ;D Hát még egy olyan aki évekig élt irdatlan dózisokkal. Big Ronnie már akkor is nagy lehetett amikor elkezdte.

Big Ronnie még mindig elég nagy dózist nyom...  ;) ;) ;)   :D




Coleman 23 évvel ezelőtt:




Igázád ván Maszat, Ronnie már fiatalon is elég nagy darab volt és egész életében sportolt, de erről Árpi bácsi tudna mesélni csak  ;D


"Gyerekek, ne írjatok nekem privátokat kérdésekkel, mert még nem vagyok nyugdíjas és nincs időm válaszolni rájuk. Majd 25 év múlva! Thanx! " - efitmaster és anonym alcoholic

"Csak azok érhetnek el valaha is nagyot, akik mernek nagyot bukni" --Robert Francis Kennedy

"Egy hazugság a fél világot körbeutazza, mialatt az igazság még csak a cipőjét húzza"

2014. Február 26. - 21:57:15
Válasz #8
Nem elérhető

Maszat


Elképesztő mekkora volt ez az ember  :o  De szar ilyen vén trottynak látni  :-\  Édes istenem, ilyenkor vagyok úgy, hogy meg kell baszni minden csajt aki az utamba kerül, mert egy idő után rám fogják ugyan ezt mondani. :(
"Nem minden tevepata visz át a sivatagon!"

"1200mg boldi okozhat e enyhe fejfájást?"  by dbr  ;D

"Ezekben a kíméletlen időkben muszáj csalni, hogy boldoguljunk!" -Eric Cartman :D

"Soha ne érd be kevesebbel, mint amit valójában akarsz!"

http://indavideo.hu/video/Cicak_26

2014. Február 26. - 22:53:22
Válasz #9
Nem elérhető

ninja14


én túl vagyok az 5.ik kúrámon jelenleg is a PCT 6 hetében vagyok és én egyik kúra után se szakdtam úgy össze max 2 kgot veszítek...és 4 hónap pihit tartok a kúrák között és ezalatt havonta váltogatom a tesztófokozókat( jelenleg Androsta-3,5-diene-7,17-dione megy DAAval és mikor elfogy beszerzek addigra methyl arimatestet és utána DHEAt) és orrba szájba nyomom a BCAAt szal én megvagyok elégedve viszont csak az hiányzik a kúra alatti erezetség durranás vad massziv tonus... :'( szal ha odafigyelsz a PCTben és baszol bele pénzt megmarad a nagyja!  ;D
A barátnő olyan mint a HCG, ha kúra előtt nem szerezted be mind2őt akkor el se kezd a mókát ;D

Nem számít, hogy jutsz el a kincsig bélyegykomám, csak az a lényeg, hogy lenyomd a zöld manót! by Stewie

Nincs nagy has, csak kis mellkas :D

2014. Február 26. - 22:56:39
Válasz #10
Nem elérhető

ninja14


ja és mezomorf vagyok és imádom a palacsintát!  ;D
A barátnő olyan mint a HCG, ha kúra előtt nem szerezted be mind2őt akkor el se kezd a mókát ;D

Nem számít, hogy jutsz el a kincsig bélyegykomám, csak az a lényeg, hogy lenyomd a zöld manót! by Stewie

Nincs nagy has, csak kis mellkas :D

2014. Február 27. - 07:48:45
Válasz #11
Nem elérhető

dino


én túl vagyok az 5.ik kúrámon jelenleg is a PCT 6 hetében vagyok és én egyik kúra után se szakdtam úgy össze max 2 kgot veszítek...és 4 hónap pihit tartok a kúrák között és ezalatt havonta váltogatom a tesztófokozókat( jelenleg Androsta-3,5-diene-7,17-dione megy DAAval és mikor elfogy beszerzek addigra methyl arimatestet és utána DHEAt) és orrba szájba nyomom a BCAAt szal én megvagyok elégedve viszont csak az hiányzik a kúra alatti erezetség durranás vad massziv tonus... :'( szal ha odafigyelsz a PCTben és baszol bele pénzt megmarad a nagyja!  ;D
megmarad, en sem szakadtam ossze, ezzel nincs is gond.. csak ha tortenik valami es nem tudsz edzeni par hetet, meg szarul zabalsz, akkor istentelenul gyorsan osszeszakadsz :D   mondjuk nemtudom, ez naturalon hogy megy. naturalon meg nem szakadtam ossze  ;D
hanyagoljatok a szteroidos kérdésekkel, privát üzenetekkel. minenki azt szed, szúr magába amit akar. én teljesen leszarom. köszi a megértést!

2014. Február 27. - 11:01:29
Válasz #12
Nem elérhető

Milo


én túl vagyok az 5.ik kúrámon jelenleg is a PCT 6 hetében vagyok és én egyik kúra után se szakdtam úgy össze max 2 kgot veszítek...és 4 hónap pihit tartok a kúrák között és ezalatt havonta váltogatom a tesztófokozókat( jelenleg Androsta-3,5-diene-7,17-dione megy DAAval és mikor elfogy beszerzek addigra methyl arimatestet és utána DHEAt) és orrba szájba nyomom a BCAAt szal én megvagyok elégedve viszont csak az hiányzik a kúra alatti erezetség durranás vad massziv tonus... :'( szal ha odafigyelsz a PCTben és baszol bele pénzt megmarad a nagyja!  ;D

sok mindentől függ ki mennyire esik össze. nem lehet összehasonlítani egy hobbi koxost aki évente csinál 1-2kúrát, meg egy profi versenyzőt aki mindig tol valamit és teszt. termelése már semmi se lesz ha leáll. 
Riceman

2014. Február 27. - 14:12:23
Válasz #13
Nem elérhető

petiii24


Én is ahogy az elején irtam az elmúlt 1-1,5 évben nem használtam semmitse és nem estem vissza semmitse és közbe még naturálba is jött fel valami pedig 10éve edzek és 6éve csinaltam az első kúrát, de nálam egy kúra elég csekély. Pl emlékszem :D első kúram csak 1hónapos volt és 1 hónap alatt 5db susta ment be napi 1-2 szem methyl testoval. Aztán ksőbbiekben is csak olyan kúráim voltak hogy 1hónap alatt 5 testo depo ment be magában, másik hónapban 5-6 deca csak magában, vagy csak csinaltam egy stana kúrat napi 20mg-al pár hetesset. Szóval ilyen semmilyen kúrakat csinaltam az elmúlt 6 évben és a pláne az benne, hogy ezek a kúrak után még vissza álitást se csinaltam és ezert sok vissza is esett belőle kúra után minimum a fele, de volt hogy az egész :/ , szóval hülyén csinaltam annó. Lehet ezért is volt az, hogy aztán ki hagytam 1-1,5 évet és utánna sem estem vissza semmitse, mert ilyen semmilyen kúrakat csinaltam és pláne, hogy kúrák után alig maradt valami és igy 6 év alatt vagyok 99kg 11% testzsirral 46-os kar, 69cm comb 126-127es mellbőség és 24évessen....

2014. Február 27. - 18:27:15
Válasz #14
Nem elérhető

Gabe


Az a 11% testzsír elég komoly lehet ;)
"Yeah buddy, light weight baby!"