2024. Május 12. - 19:26:36
Bodybuilding.hu Fórumok

Szerző Téma: Inzulin  (Megtekintve 41501 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

2008. Június 18. - 06:14:05
Válasz #15
Nem elérhető

blade


Az inzulin a létező leganabolikusabb szer amit használhatsz.

Ha megtanulod kontrollálni a legjobb barátod lehet, ellenkező esetben vagy bármilyen közbejövő probléma estetén a legnagyobb ellenségeddé válhat!

 >:D :-/-- o:)
:-)!(+)
AMI NEM ÖL MEG ERŐSSÉ TESZ!

2008. Június 18. - 07:01:58
Válasz #16
Nem elérhető

XA

Globális moderátor
Az inzulin beadáas után,ajánlatos igen hamar szénhidtáthoz(meg persze fehérjéhez)juttatni szervezetünket,mert az inzulinhullám könnyen leviheti a vércukorszintünket és az ájuláshoz,sőt extrémebbb esetekben kómához,halálhoz vezethet,levonhatjuk a következtetést,hogy a két legveszélyesebb szer közé tartozik(a másik a vízhajtó,pl Furosemid).
Annyira anabolikus vagyok,hogy már félek :-).

2008. November 03. - 22:39:17
Válasz #17
Nem elérhető

polár


Az inzulin vércukorcsökkentő hatása annak köszönhető,hogy az insulin  az izmokon és a zsírsejteken található receptoraihoz való kötődése után serkenti a a sejtek glükóz felvételét és gátolja a májból a glükóz kibocsájtását-tehát a glükózfelvételen kívül másra nincs hatása!

2008. November 03. - 22:53:40
Válasz #18
Nem elérhető

Steve Namat

VIP Member
Az inzulin vércukorcsökkentő hatása annak köszönhető,hogy az insulin  az izmokon és a zsírsejteken található receptoraihoz való kötődése után serkenti a a sejtek glükóz felvételét és gátolja a májból a glükóz kibocsájtását-tehát a glükózfelvételen kívül másra nincs hatása!
Ezt pontosan hogy érted? Pl. nem leszek tőle ideges...?

 ;D
GYURMA FOREVER: http://www.youtube.com/watch?v=AtCbp1kx41M
www.facebook.com/HammerHungarian
"All that we are is the result of what we have thought."

2008. November 05. - 14:08:03
Válasz #19
Nem elérhető

XA

Globális moderátor
Az inzulin vércukorcsökkentő hatása annak köszönhető,hogy az insulin  az izmokon és a zsírsejteken található receptoraihoz való kötődése után serkenti a a sejtek glükóz felvételét és gátolja a májból a glükóz kibocsájtását-tehát a glükózfelvételen kívül másra nincs hatása!
Ezt pontosan hogy érted? Pl. nem leszek tőle ideges...?

 ;D
Akár még ideges is lehet tőle valaki...pl.beadja az inzulint,benéz a hűtőbe és észreveszi,hogy üres semmit se tud enni,nem jut szénhidráthoz...na akkor aztán ideges lesz ;D ;D @-o
Rohanás le a boltba ;) :azn:.
Annyira anabolikus vagyok,hogy már félek :-).

2008. November 11. - 20:17:46
Válasz #20
Nem elérhető

polár


A lényeg az hogy az inzulin csak a szénhidrátok sejtbe való bejuttatását végzik,fehérjebevitelt stb. nem segítik elő!Azért jó testépítőknél mert edzés után hamarabb töltöd be a glükózt az izomba.

2008. November 11. - 22:11:57
Válasz #21
Nem elérhető

Steve Namat

VIP Member
A lényeg az hogy az inzulin csak a szénhidrátok sejtbe való bejuttatását végzik,fehérjebevitelt stb. nem segítik elő!Azért jó testépítőknél mert edzés után hamarabb töltöd be a glükózt az izomba.

 :D

Thanks Chad, de ezt azért a Wolf-nak ne mondd el...


 ****)
GYURMA FOREVER: http://www.youtube.com/watch?v=AtCbp1kx41M
www.facebook.com/HammerHungarian
"All that we are is the result of what we have thought."

2008. November 11. - 23:02:34
Válasz #22
Nem elérhető

efitmaster

Adminisztrátor
A lényeg az hogy az inzulin csak a szénhidrátok sejtbe való bejuttatását végzik,fehérjebevitelt stb. nem segítik elő!Azért jó testépítőknél mert edzés után hamarabb töltöd be a glükózt az izomba.

Ez nem egészen igaz. Ha nem érted teljesen miről beszélsz, főleg egy ilyen témában, akkor legalább ne írnád le a hülyeséget. Ha tanulsz valamiről, akkor azt tanuld meg rendesen.

Most pedig magold be a következőt:  :D

"Az inzulinszint a szervezetben egy központi anyagcsere kontroll mechanizmus, és annak státuszát a szervezet egy kontroll jelként használja más testi rendszereknél, (mint például a sejtek aminosav felvétele...)"
"Gyerekek, ne írjatok nekem privátokat kérdésekkel, mert még nem vagyok nyugdíjas és nincs időm válaszolni rájuk. Majd 25 év múlva! Thanx! " - efitmaster és anonym alcoholic

"Csak azok érhetnek el valaha is nagyot, akik mernek nagyot bukni" --Robert Francis Kennedy

"Egy hazugság a fél világot körbeutazza, mialatt az igazság még csak a cipőjét húzza"

2008. November 11. - 23:06:51
Válasz #23
Nem elérhető

polár


Okés de csak azért írtam le mert az insulin körül sokaknál úgy látom nem tiszta minden,elég komoly szinten ismert pedig a működése.

2008. November 11. - 23:14:34
Válasz #24
Nem elérhető

NaturalBoy


Okés de csak azért írtam le mert az insulin körül sokaknál úgy látom nem tiszta minden,elég komoly szinten ismert pedig a működése.

Viszont úgy tűnik hogy te is azok közé tartozol akiknél nem tiszta midnen az inzulinnal kapcsolatban.
Engem aki tudatlanul és tapasztalatlanul itt böngészek a szteroidok között majdnem félrevezettél h a fehérje beépülésre,felvételre tényleg egyáltalán nem hat...
Máskor ne legyél iylen lurkó hogy másokat félrevezetsz ;D

2008. November 11. - 23:34:55
Válasz #25
Nem elérhető

efitmaster

Adminisztrátor
Csak 4 fontos dolog a sok közül, amit az inzulin okoz:

- Az inzulin növeli az izom és zsír szövetek sejtjeinek glükózfelvételét.
- csökkenti a proteinlebomlást...
- növeli a sejtek aminosavfelvételét...
- az inzulin hiánya akadályozza az aminosavfelvételt...
"Gyerekek, ne írjatok nekem privátokat kérdésekkel, mert még nem vagyok nyugdíjas és nincs időm válaszolni rájuk. Majd 25 év múlva! Thanx! " - efitmaster és anonym alcoholic

"Csak azok érhetnek el valaha is nagyot, akik mernek nagyot bukni" --Robert Francis Kennedy

"Egy hazugság a fél világot körbeutazza, mialatt az igazság még csak a cipőjét húzza"

2008. November 11. - 23:34:58
Válasz #26
Nem elérhető

polár


Ehh annyiban igazatok van hogy serkenti az anabolikus anyagcserét,de ez nem nagy mértékű-főképp testépítőknél használt adagoknál,a fő hatása az hogy bejuttatja a glükózt a sejtekbe.Én is elfelejtek dolgokat néha,mindenesetre anabolikus hatását beteinken nem igazán látom,testvéremen aki cukorbeteg szintúgy.

2008. November 11. - 23:36:18
Válasz #27
Nem elérhető

efitmaster

Adminisztrátor
Ehh annyiban igazatok van hogy serkenti az anabolikus anyagcserét,de ez nem nagy mértékű-főképp testépítőknél használt adagoknál,a fő hatása az hogy bejuttatja a glükózt a sejtekbe.Én is elfelejtek dolgokat néha,mindenesetre anabolikus hatását beteinken nem igazán látom,testvéremen aki cukorbeteg szintúgy.

szerintem ennek még utána kellene nézned kicsit jobban...
"Gyerekek, ne írjatok nekem privátokat kérdésekkel, mert még nem vagyok nyugdíjas és nincs időm válaszolni rájuk. Majd 25 év múlva! Thanx! " - efitmaster és anonym alcoholic

"Csak azok érhetnek el valaha is nagyot, akik mernek nagyot bukni" --Robert Francis Kennedy

"Egy hazugság a fél világot körbeutazza, mialatt az igazság még csak a cipőjét húzza"

2008. November 11. - 23:38:27
Válasz #28
Nem elérhető

NaturalBoy


Ehh annyiban igazatok van hogy serkenti az anabolikus anyagcserét,de ez nem nagy mértékű-főképp testépítőknél használt adagoknál,a fő hatása az hogy bejuttatja a glükózt a sejtekbe.Én is elfelejtek dolgokat néha,mindenesetre anabolikus hatását beteinken nem igazán látom,testvéremen aki cukorbeteg szintúgy.

De a testvéred is edz?Mert kevés ember van aki a cukorbeteség általi megkötöttséggel még komoly testépítő életmódot is folytat.Nekem azonban van egy ilyen ismerősöm aki cukorbeteg és mellette fegyelmezett testépítő életmódot él és én bizony látom rajta az inzulin anabolikus hatásait.

2008. November 11. - 23:41:00
Válasz #29
Nem elérhető

Steve Namat

VIP Member
Ehh annyiban igazatok van hogy serkenti az anabolikus anyagcserét,de ez nem nagy mértékű-főképp testépítőknél használt adagoknál,a fő hatása az hogy bejuttatja a glükózt a sejtekbe.Én is elfelejtek dolgokat néha,mindenesetre anabolikus hatását beteinken nem igazán látom,testvéremen aki cukorbeteg szintúgy.
Írkálhatnánk erről órákig...

Egy új tananyag az inzulinról és egy kérdés:

-Nem csak a glükózt segít bejuttatni a sejtekbe...minden makronutriens beépülését segíti.

-A tesódon nem kapcsolta fel az anabolikus kapcsolót? Hmm...előbb kérdezd meg, hogy mennyi a napi fehérjebevitele=emelje meg 50-100%-al...aztán küldd el az edzőterembe min. hetente 4x mikrosérüléseket szerezni az izomrostjaiba...


 :-}
GYURMA FOREVER: http://www.youtube.com/watch?v=AtCbp1kx41M
www.facebook.com/HammerHungarian
"All that we are is the result of what we have thought."