2024. Április 27. - 18:34:22
Bodybuilding.hu Fórumok

Szerző Téma: Kezdő kúra  (Megtekintve 2494793 alkalommal)

0 Felhasználó és 7 vendég van a témában

2007. Szeptember 21. - 12:33:09
Válasz #30
Nem elérhető

efitmaster

Adminisztrátor
Anabolic Xtreme Hyperdrol, Mass FX együtt és legalább 2-szer 3-szor annyi szénhidrát, mint amennyit most beviszel. Ez jó lenne neked szerintem és meglökne, ráadásul megúsznád problémák nélkül.

Az edzésedre pedig, nem egy nagy izom, egy kis izom, hanem hát-mell szuperszettek, bicepsz-tricepsz szuperszettek, és mint ahogy Németh István is írta, a láb nap, az láb nap, nem váll nap! Ha a láb napon van erőd még vállazni, akkor te nem is edzel igazán! A váll külön nap.
Érdemes lenne megvenned(vagyis már csak megrendelned) az extremefit magazin 2007/2 számát, amiben 64 oldalas Arnold különrész van, amiben írnak a tömegnövelésről pár érdekes dolgot, programot, izomcsoportokra bontva.

De nálam edzés területén sokkal nagyobb szakértők vannak itt, akik sokkal többet tudnának segíteni neked ezügyben, mivel én "legal koksz master" vagyok csak inkább. ;D
"Gyerekek, ne írjatok nekem privátokat kérdésekkel, mert még nem vagyok nyugdíjas és nincs időm válaszolni rájuk. Majd 25 év múlva! Thanx! " - efitmaster és anonym alcoholic

"Csak azok érhetnek el valaha is nagyot, akik mernek nagyot bukni" --Robert Francis Kennedy

"Egy hazugság a fél világot körbeutazza, mialatt az igazság még csak a cipőjét húzza"

2007. Szeptember 21. - 12:34:10
Válasz #31
Nem elérhető

izomboy


Ne tápkiegbe keresd a megoldást.... A legjobb minőségü termék sem segít ha nem tud érvényesűlni mert velük eggyütt is csak súrolod a szintentartási kajamennyiséget, de a legszarabb termék is segít ha minden feltétel adott.
Van egy alapszabály, ha többet eszel mint amit elégetsz  akkor hízol.
Ez eleve cáfolja a "genetikai határ" mitoszt.
keveset eszel, vagy alszol, vagy túl sokat edzel.
Szerintem itt keresd a hibát, és nem a kiegektől várd a csodát.

2007. Szeptember 21. - 12:36:00
Válasz #32
Nem elérhető

Bubee


Kiváncsi leszek arra a CH bevitelre... Nekem régebben emiatt volt a plató. Akkor csak a fehérjével törődtem igazán, a CH kimaradt a számításokból. És láss csodát, kijavítva a hibát, ismét képes voltam fejlődni.
Satrap Espressobar - Kávékorzó.hu - Kávéológia @ Index

2007. Szeptember 21. - 14:06:32
Válasz #33
Nem elérhető

Béla


Szia NaturalBoy!

Elolvastam a válaszaidat. Mindenképpen azt tanácsolom, hogy az edzéseidet és az étkezésedet rakd először rendbe.
Konkrétan, szerintem túledzed magad a 2 órás edzéseiddel. A Te szinteden heti 4-5 edzés elég, de csak max. 60-70 perc legyen. Főleg alapgyakorlatok, valamint ahogy AndroBan is írta mell/hát és bicepsz/tricepsz szuperszett, láb szigorúan külön nap. Tömegnöveléskor szerintem elég testrészenként a nagy izomcsoportokra heti egy edzés (mell, hát, láb) és a kisebb izomcsoportokra (kar, váll, vádli) két edzés. Személyesen vagy telefonon pontosabb és részletesebb segítséget tudnék adni, ha igényled. (AndroBan tudja a számom.)
A szteroidokról mindenképpen lebeszéllek, mert a Te életkoroddal, edzésmúltaddal, méretteiddel még abszolút nem használtad ki a fejlődési potenciálodat. Ha később versenyezni akarsz, akkor se nyúlj még szteroidokhoz!!! Nekem több személyes ismerősöm is van, akik fiatalon (18-21 évesen) szteroidokhoz nyúltak és jelenleg emiatt egészségügyi gondjaik vannak. Konkrétan három volt versenyzőt is ismerek, akik kórházi kezelésre szorultak vagy jelenleg is szorulnak a túl korai és indokolatlanul nagy adagok használata miatt. Az egyiknek vese és májproblémái lettek, de a mostani jelek szerint idejében orvoshoz ment és mostanra teljesen helyrejött. De a másik kettő nem volt ilyen szerencsés, mert egyikük jelenleg is vesekezelésre jár, a másik pedig a hasnyálmirigyére most is szedi a gyógyszereket.

Az AndroBan által javasolt Alri vagy Anabolic Extreme termékek biztosan eredményeket fognak hozni.
Jelenleg én is tesztelem a ProAnabolt (Alri) és eddig csak pozítivan tudok róla nyilatkozni, olvasd el a tesztet.

2007. Szeptember 21. - 17:42:12
Válasz #34
Nem elérhető

NaturalBoy


Üdv mindenkinek!
Köszönöm a sok segítséget mindenkinek és neked is Béla tényleg jól jön a segítség, ha van msn címed és megadod az is jó lenne de e tel szám is jól jön. A mai napo nagyjából ugyan azt az étekzést követem amit általában mindig és eddig mindent összeszámoltam. Hasónlóan hozzád Bubee én is csak a fehérjével törődtem mostanáig. Edig a napi 4 étkezésből 3-at már megettem és most tarok 105 gr. Ch-nál. De este amikor már nem eszem semmit akkor írok h mennyi lett a teljes napi adag. eddig nem számoltam a szénhidrátot de nagyjából éreztem h mindig a napi fehérjemennyiség alatt tartom. De azt hittem ez jó így hiszen az izom úgyis fehérjéből lesz a szénhidrától ha nem is kövér de minimum fedett leszek.

2007. Szeptember 21. - 18:53:27
Válasz #35
Nem elérhető

fLeSs


105 gr ch-val diétázok bakker.  ;D

2007. Szeptember 21. - 19:57:30
Válasz #36
Nem elérhető

Bubee


Üdv mindenkinek!
Köszönöm a sok segítséget mindenkinek és neked is Béla tényleg jól jön a segítség, ha van msn címed és megadod az is jó lenne de e tel szám is jól jön. A mai napo nagyjából ugyan azt az étekzést követem amit általában mindig és eddig mindent összeszámoltam. Hasónlóan hozzád Bubee én is csak a fehérjével törődtem mostanáig. Edig a napi 4 étkezésből 3-at már megettem és most tarok 105 gr. Ch-nál. De este amikor már nem eszem semmit akkor írok h mennyi lett a teljes napi adag. eddig nem számoltam a szénhidrátot de nagyjából éreztem h mindig a napi fehérjemennyiség alatt tartom. De azt hittem ez jó így hiszen az izom úgyis fehérjéből lesz a szénhidrától ha nem is kövér de minimum fedett leszek.

Hát ez több mint sovány. Napi 4 étkezés? Este már nem eszel? 3 gramm/tskg-n vagy? Itt azért igen nagy gondok vannak. Sztem te közel se eszel eleget. Nem csodálkozom h megálltál a növésben. Ha te most vagy 85 kiló akkor 3 x 85 az 255 gramm fehérje per nap, ami uszkve 60 gramm fehérje/étkezés. Ez már nagy bibi. De a legnagyobb az h te nem eszel 2-3 óránként ami a lehető legfontosabb, és alapkövetelmény ebben a sportban. A CH hiánya pedig egyértelműen a fejlődés gátja. Attól függően mennyire vagy zsírosodára hajlamos, legalább 4-5 gramm/tskg-t kéne enned, jó minőségű forrásból.

Ez a sport a biológián, kémián, de leginkább biokémián alapul. Az izom regenerálódásához valóban fehérjére van szükség, de azért azt illik tudni h pl miből nyeri a tested az energiát illetve azt h a fehérjeszintézis igen energiaigényes folyamat. Ezáltal ha nincs energiaforrás nincs építkezés. Ilyen egyszerű a képlet.

Az étkezéseid számát duplázd meg (de legalább legyen meg a napi 6), oszd el fehérjemennyiséget kétfelé (30 gramm/étkezés) és egyél több CH-t. Ez az este nem eszel dolog meg nem tudom h értendő, de ha úgy h este már abszolút nem eszel akkor az kurva nagy hiba. Ezt azért kifejthetnéd.
Satrap Espressobar - Kávékorzó.hu - Kávéológia @ Index

2007. Szeptember 21. - 20:34:19
Válasz #37
Nem elérhető

NaturalBoy


Lehet h tévedek sőt szinte egyre biztosabb vagyok benne ezért kérlek javítsatok ki de én eddig azt hittem hogy mivel a szénhidrátból nem épül izom ezért annál jobb minnél kevesebbet eszem belőle. Tehát a zsír és a szénhidrát olyan anyagok amiket vissza kell fogni és a napi kalóriát fehérjékből bevinni. Egy testépítő számára a szénhidrát haszna például edzés előtt egy kis plusz energia miatt vagy a fokozottab eresedés miatt stb. de a szárazizomtömeg növeléshez úgymond nem szükséges, sőt csak fedetté tesz és eltakarja a fehérjékből felépített színtiszta izmot vagyis az igazi eredményt. Szóval ezek az én elképzeléseim de amennyiban hülyeséget írok javítsatok ki.

2007. Szeptember 21. - 20:57:27
Válasz #38
Nem elérhető

Bubee


Lehet h tévedek sőt szinte egyre biztosabb vagyok benne ezért kérlek javítsatok ki de én eddig azt hittem hogy mivel a szénhidrátból nem épül izom ezért annál jobb minnél kevesebbet eszem belőle. Tehát a zsír és a szénhidrát olyan anyagok amiket vissza kell fogni és a napi kalóriát fehérjékből bevinni. Egy testépítő számára a szénhidrát haszna például edzés előtt egy kis plusz energia miatt vagy a fokozottab eresedés miatt stb. de a szárazizomtömeg növeléshez úgymond nem szükséges, sőt csak fedetté tesz és eltakarja a fehérjékből felépített színtiszta izmot vagyis az igazi eredményt. Szóval ezek az én elképzeléseim de amennyiban hülyeséget írok javítsatok ki.

Az előbb írtam neked h igen, kurva nagy gáz a CH alacsony tartása tömegelésnél. Azért írtam neked az h a szénhidrátot (glikogént) a szervezet sokmindenre felhasználja, így fehérjeszintézisre is, mivel minden építő és egyéb folyamathoz szükség van energiára. Szal igen leegyszerűsítve: a fehérjéből származó aminsavakból fog az izom regenrálódni és gyarapodni, a szénhidrát pedig ehhez adja az energiát, mármint ahhoz h az aminosavakból ismét izom épüljön, de immáron benned. Ez elég gagyi szintű magyarázat, de legalább érthető  ;D

Azt hiszem ezek után tiszta számodra h mit kell tenned. A zsírbevitel tömegeléskor szintén fontos. Nem szabad túl alacsonyan tartani, de elszállni se szabad vele. És ha lehet jó forrásból származzon. Alapban 1 gramm/tskg a zsírból mehet, de ha esetleg úgy veszed észre h sok, akkor vedd lejjebb. Ezt neked kell megtanulnod, mármint azt h mire h reagálsz és miből mennyi kell.
Satrap Espressobar - Kávékorzó.hu - Kávéológia @ Index

2007. Szeptember 21. - 22:16:39
Válasz #39
Nem elérhető

hopika


Bazzeg egy cukorbeteg ismerősöm ehet egy nap 212gr CH-t egy nap!!!!
Hallgass a fóromozó társaidra és told meg a CH bevitelt és az étkezések számát és a cuccot nagyon nagy ívben felejtsd el egyelőre.
2-3 hónap múlva,ha már 6x eszel egy nap és LEGALÁBB 400gr a CH beviteled egy nap-mérd meg magad és utána kezd el gondolkodni rajta,hogy igazunk volt-e.
Üdv
Tamás

Ps:én rohadt hízékony(endomorf) kategóriába tartozom,nekem alapból nem árt kicsivel lentebb tartani a CH-t,de az a 100-120gr az pucolásnál játszhat bárkinél is.
Élj természetesen:Sex,Drugs 'n' R'n'R!!!
Már két zenekaromnak van weblapja:
www.hopika.hu és www.zahonyunplugged.hu
NE kérj tanácsot szteroid ügyben,mert NEM értek hozzá!

2007. Szeptember 22. - 00:47:55
Válasz #40
Nem elérhető

doom


Amíg ez a kaja dolgot nem rakod rendbe ne kezd el a kiegészítő kúrád.
Ez nem 1-2 nap lesz mert drasztikusan kell növelned a ch bevitelt a fehérje naturálban szeriem sok is már-ha tényleg annyi amennyit írtál.
Azért csak lassan növeld mert erről a diétás étrendről ha hirtelen áttérsz fenn áll a zsírosodás veszélye.
Nekem ma szar volt a kajám de ennél talán így is jobb és este is még nem fekszek le hogy bepótoljak valamennyit ;D mer edzésnap volt.

2007. Szeptember 22. - 00:47:55
Válasz #41
Nem elérhető

NaturalBoy


Üdv Bubee!
Úgyértem h este szénhidrátot nem eszem. nagyjából annyi amennyi a csirkemell tartalma ezt eszem este. estére már szinte csak húst eszem egy kevés zöld körettel általában brokkoli. Közvetlenül lefekvés előtt még iszom egy turmixot. szóval egy átlagos napon nagyjából 250 és 300 gr. fehérjét eszem és 200 gr. szénhidrátot.

2007. Szeptember 22. - 00:47:55
Válasz #42
Nem elérhető

NaturalBoy


Egyébként most olvastam vissza. Azt h este amikor már nem eszem semmit félreértetted. Úgy értettem amikor délután írtam h eddig a 4-ből 3 étkezésen túlvagyok de este amikor már nem eszem semmit (tehát a 4. esti étkezés után) akkor majd írok h mennyi lett az össz. CH.

2007. Szeptember 22. - 00:47:55
Válasz #43
Nem elérhető

NaturalBoy


Üdv mindenkinek!
Hát túlvagyok az utolsó étkezésen is és így mindent összeadva ma 180 gr. Ch-ot ettem. Akkor ezt ezentúl nagyjából meg kétésfél szerezem. Azt nagyjából tudom h mik a jó szénhidrát források mint a rizs zabpehely krumpli és a tészták. Viszont abba tudnál segíteni Bubee, hogy azt a napi 1gr./testsúlykiló zsírt miből vigyem be hogy azért ne is hízzak el, mert arról fogalmam sincs h aztmilyen forrásokból kellene bevinni. És köszi mindenkinek a segítséget.

2007. Szeptember 22. - 00:47:55
Válasz #44
Nem elérhető

NaturalBoy


Mindenképp változtatni fogok az étrendemen ez biztos, és jó darabig nem nyúlok szteroidhoz, viszont volna még egy kérdésem. Nézegettem az Anabolic Xtreme termékeit és itt páran ajánlották a hyperdrol X2-őt. Ezt sem a bodybuilding.hu-n sem az extremefit.hu-n nem találtam meg. De a hyperdrolról elolvastam az infot. Valaki tud valamit erről az új hyperdrol x2-ről és a retain 2-ről valamit, például hogy mennyiben mások mint elődjeik.