2024. Április 27. - 08:03:33
Bodybuilding.hu Fórumok

Szerző Téma: Zsírégetés összefoglalva  (Megtekintve 86510 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

2012. Február 20. - 13:14:45
Válasz #30
Nem elérhető

t.d.


Jobb mintha vegás lennék........azzal nem értek egyet, az ember növény + húsevő. Az emésztőrendszerünk, és a szervezetünk ehhez alkalmazkodott szép lassan, az évmilliók alatt, a vega étrendből sok minden hiányzik, viszont olyan dolgokat is megesznek ami nem állati eredetű, de nem kellene fogyasztani pl. szója, rengeteg gabona.......az utóbbi miatt vannak elhízott vegások is, pedig elméletileg az a táplálkozás nem indokolná a magas testzsír százalékot.

Azért preferálom az alacsonyabb ch fogyasztást, mert kb. másfél hónapja kezdtem rá áttérni, fogytam 4 kilót már azóta, nem éhezek, nem "hipózok" mint azelőtt naponta.........néha gyorsan és rendesen leesett a vércukrom, nem mindig éreztem emiatt jól magam, ezek elmúltak..........előjelei a kettes típusú, nem inzulinfüggő cukorbetegségnek.

 

Igen, az inzulin rezisztenciának. De ez egy tulajdonság, mindig változik/változhat. Pl egy erősebb tömegelésnél, ha nő a tzs rosszabb lesz az inzulinérzékenység, pl ezért nincs értelme disznó módjára behízni egy vastagításnál. Ahogy írtad ez simán javítható egy kis diétával, de több aerob is segít, a súlyzós edzés is jó hatással van rá stb. Vane gy rakás kiegészítő is pl bitter melon. Na meg az IGF-1, nem hiába írják sok helyen, hogy ha inzulinnal használod, sokkal kevesebb is elég, mert elég érzékennyé teszi a vázizomzatot az inzulinra. De ez már kicsit más téma.
100% not natural!

2012. Február 20. - 13:26:25
Válasz #31
Nem elérhető

XA

Globális moderátor
Jobb mintha vegás lennék........azzal nem értek egyet, az ember növény + húsevő. Az emésztőrendszerünk, és a szervezetünk ehhez alkalmazkodott szép lassan, az évmilliók alatt, a vega étrendből sok minden hiányzik, viszont olyan dolgokat is megesznek ami nem állati eredetű, de nem kellene fogyasztani pl. szója, rengeteg gabona.......az utóbbi miatt vannak elhízott vegások is, pedig elméletileg az a táplálkozás nem indokolná a magas testzsír százalékot.

Azért preferálom az alacsonyabb ch fogyasztást, mert kb. másfél hónapja kezdtem rá áttérni, fogytam 4 kilót már azóta, nem éhezek, nem "hipózok" mint azelőtt naponta.........néha gyorsan és rendesen leesett a vércukrom, nem mindig éreztem emiatt jól magam, ezek elmúltak..........előjelei a kettes típusú, nem inzulinfüggő cukorbetegségnek.




 

Igen, az inzulin rezisztenciának. De ez egy tulajdonság, mindig változik/változhat. Pl egy erősebb tömegelésnél, ha nő a tzs rosszabb lesz az inzulinérzékenység, pl ezért nincs értelme disznó módjára behízni egy vastagításnál. Ahogy írtad ez simán javítható egy kis diétával, de több aerob is segít, a súlyzós edzés is jó hatással van rá stb. Vane gy rakás kiegészítő is pl bitter melon. Na meg az IGF-1, nem hiába írják sok helyen, hogy ha inzulinnal használod, sokkal kevesebb is elég, mert elég érzékennyé teszi a vázizomzatot az inzulinra. De ez már kicsit más téma.
A magas inzulin, meg IGF-1 szint nem tesz jót az szervezetünknek.........jó tudom a magas teszto sem, de inkább azt használjon valaki, ha nem érzékeny az androgénekre.


Az IGF-1 és az inzulin veszélye ( tehát közvetve a növi veszélye is ), hogy a rákos sejtek nagyon szeretik a magas inzulin és IGF-1 szintet, ugyanis a rákos sejtfalakon nagyon sok inzulin receptor található, és ezeknek a "mutálódott" sejteknek nem csökken az inzulin rezisztanciájuk, magas vércukor mellett sem, sőt "imádják" ezt az állapotot és lubickolnak benne. Sok szénhidrátot vesznek fel, amitől még inkább nőnek, beindul a rákos sejtburjánzás, ráadásul mivel az IGF-1 a programozott sejthalált késlelteti ( tehát kitolja a sejt élettartamát ), védi a rákos sejteket a pusztulástól, tehát +1 pont a rákos sejteknek. Egyszerűen tökéletesen kedvező nekik ez a környezet, magas növekedési hormon szint, magas inzulin, magas IGF-1 szint, és a normál, egészséges sejteknek a kialakult inzulin rezisztanciájuk, ami még tovább növeli a vércukor szintet, tehát több cukrot ( glukózt ) vehetnek fel a rákos sejtek. KIVÁLÓ  Undecided.

Erről kevesen írnak.....

A rákos daganat ellensége az alacsony vércukor, normalizálódott inzulin szint, a normál sejtek "rendes" működése, tehát nincs kialakult inzulin rezisztancia, illetve a magas D-vitamin szint ( ez az emberi szervezetben hormonnak minősül ), illetve a különböző gyulladásokat, gyulladás faktorok termelődését csökkentő omega-3, illetve magas antioxidáns szint. A rák legyőzhető csak a "modern" orvostudomány ezt nem akarja. Nem az utolsó stádiumos betegekre gondoltam.

Szóval annyira nem frankó az inzulin használat, főleg mert kialakulhat tőle az inzulin rezisztencia.

Ha csak testépítő szemmel nézzük ezeket a dolgokat, persze az a jó, ha a teszto, inzulin IGF-1, növekedési hormon a plafonon van, amikor meg esetleg megbetegszik valaki, vagy elhullik, akkor meg majd sajnáljam is..........lóf..........

Ne csak testépítő szemmel nézzük a dolgokat, az éremnek két oldala van.

Annyira anabolikus vagyok,hogy már félek :-).

2012. Február 20. - 13:35:02
Válasz #32
Nem elérhető

XA

Globális moderátor
Átlag sportolónak -szteroidok. A többivel nem érdemes foglálkozni, max. a növekedési hormon, ha valaki fél az androgének mellékhatásaitól, vagy nem bírja......mint én.
Annyira anabolikus vagyok,hogy már félek :-).

2012. Február 20. - 16:14:46
Válasz #33
Nem elérhető

t.d.


Köszönöm, hogy leírtad ezeket, bár tudok angolul és ezeket nagyrészt már olvastam, de azért köszönöm. Én nem vagyok paranoid, nem szoktam ilyen összeesküvés elméleteket gyártani, de biztos van alapjuk. Nem igazán foglakozom ilyenekkel.

Igazad van, mindennek van következménye, akárhogy élünk vissza valamilyen gyógyszerrel, egyik sem veszélytelen. Szteroidok is okozhatnak inzulin rezisztenciát pl.
100% not natural!

2012. Február 20. - 16:35:27
Válasz #34
Nem elérhető

XA

Globális moderátor
Köszönöm, hogy leírtad ezeket, bár tudok angolul és ezeket nagyrészt már olvastam, de azért köszönöm. Én nem vagyok paranoid, nem szoktam ilyen összeesküvés elméleteket gyártani, de biztos van alapjuk. Nem igazán foglakozom ilyenekkel.

Igazad van, mindennek van következménye, akárhogy élünk vissza valamilyen gyógyszerrel, egyik sem veszélytelen. Szteroidok is okozhatnak inzulin rezisztenciát pl.
Tudod az a baj, hogy mindenki azonnal akar eredményeket ( ráadásul túl sokat ), és ez nem veszélytelen......sajnos. Túl sok cucc, túl sok ez-az, túl sok szénhidrát.........azt nem írom, hogy túl sok fehérje, mert de jó lenne, ha túl sok fehérjét tudnék enni  :D.

 
Annyira anabolikus vagyok,hogy már félek :-).

2012. Február 20. - 18:59:13
Válasz #35
Nem elérhető

Rebel


Jobb mintha vegás lennék........azzal nem értek egyet, az ember növény + húsevő. Az emésztőrendszerünk, és a szervezetünk ehhez alkalmazkodott szép lassan, az évmilliók alatt, a vega étrendből sok minden hiányzik, viszont olyan dolgokat is megesznek ami nem állati eredetű, de nem kellene fogyasztani pl. szója, rengeteg gabona.......az utóbbi miatt vannak elhízott vegások is, pedig elméletileg az a táplálkozás nem indokolná a magas testzsír százalékot.

Azért preferálom az alacsonyabb ch fogyasztást, mert kb. másfél hónapja kezdtem rá áttérni, fogytam 4 kilót már azóta, nem éhezek, nem "hipózok" mint azelőtt naponta.........néha gyorsan és rendesen leesett a vércukrom, nem mindig éreztem emiatt jól magam, ezek elmúltak..........előjelei a kettes típusú, nem inzulinfüggő cukorbetegségnek.

 
Pisti, erről az életmód váltásról írhatnál egy kicsit részletekbe menőbben,mert nagyon abban a cipőben járok mint amit említettél.
Az új generációs koplalós diétákról/ Warrior diet,Eat-stop-eat diat,Lean-gains  .../van valami véleményed?

2012. Február 20. - 19:15:02
Válasz #36
Nem elérhető

t.d.


Ezekről most sokat olvasni, főként az optimális evés gyakoriság miatt. Pl egyáltalán nem jó 2 óránként enni stb. Optimális gyakoriság függ kajától, mennyiségétől, meg rakás faktortól, de általában 3-4 órát írnak. De arról is cikkeznek, hogy napi többszöri étkezés egyáltalán nem vagy csak kis mértékben gyorsítja az anyagcserét, inkább az összkalória határozza meg. Ha kevesebbet eszel, akkor lassul stb...
Leangains-t 2 napig próbáltam, de mivel gyors az anyagcserém, elég nehezen viseltem, viszont a 16 órás böjtölés után az első kaja elég durván betöltött 8).
100% not natural!

2012. Február 20. - 21:10:30
Válasz #37
Nem elérhető

Gabe


Inzulin érzékenység nem ilyen egyszerű ám. Zsír pedig elég szép hatással van az inzulin szekrécióra, szóval ennyire nem fekete-fehér. Elhízást, cukorbetegséget, koleszterint stb pedig nem a makronutriensek hibája, hanem a hülye embereké.
Egyébként meg kalória igény minden embernél más, így a ch igény is, én pl 90-100 ch-val alapvető funkciókra nem lennék képes. Pl, ha csak edzenék, a nap többi részében ülnék, akkor is minimum 4500-5000 kcal-t be kéne vernem.

Zab pedig nagy mennyiségben allergén, sajnos ebben van tapasztalat is.
A zab csak nyers állapotban LEHET allergén, de akkor sem mindenkinél, főzve nem lehet vele probléma.
"Yeah buddy, light weight baby!"

2012. Február 20. - 23:45:56
Válasz #38
Nem elérhető

try2bebig


Jobb mintha vegás lennék........azzal nem értek egyet, az ember növény + húsevő. Az emésztőrendszerünk, és a szervezetünk ehhez alkalmazkodott szép lassan, az évmilliók alatt, a vega étrendből sok minden hiányzik, viszont olyan dolgokat is megesznek ami nem állati eredetű, de nem kellene fogyasztani pl. szója, rengeteg gabona.......az utóbbi miatt vannak elhízott vegások is, pedig elméletileg az a táplálkozás nem indokolná a magas testzsír százalékot.

Azért preferálom az alacsonyabb ch fogyasztást, mert kb. másfél hónapja kezdtem rá áttérni, fogytam 4 kilót már azóta, nem éhezek, nem "hipózok" mint azelőtt naponta.........néha gyorsan és rendesen leesett a vércukrom, nem mindig éreztem emiatt jól magam, ezek elmúltak..........előjelei a kettes típusú, nem inzulinfüggő cukorbetegségnek.

 
Az új generációs koplalós diétákról/ Warrior diet,Eat-stop-eat diat,Lean-gains  .../van valami véleményed?

Hát egyik haverom erre azt mondaná, hogy nem kiképzőtáborosdit meg Bear Gryllsesdit kell játszani, hanem normális keretek között edzeni, meg kajálni. De én is kíváncsi vagyok rá végülis, hátha valakinek tényleg beválik...

2012. Február 21. - 10:29:46
Válasz #39
Nem elérhető

Woodslave


súlycsökkentésre szerintem nagyon jók a "koplalós" diéták, az izomvesztés meg nem téma olyan szinten ahol pl. én vagyok. Azért a leangains oldalon van pár elég jó eredmény (persze nem testépítő szinten, (bár egy-két arcnak komoly fizikuma van) mert azt vettem észre, hogy aki túl sokat foglalkozik a testépítéssel (versenyek, profi testépítő képet nézegetése stb) , az hajlamos "elborulni" mit is a standard ::))
Aztán eljuthatunk egy szintre, ahová István, és rájövünk, hogy nem biztos hogy a minnél nagyobb testsúly (és nem feltétlenül izomtömeg) a legjobb út, pláne nem a legegészségesebb. (különösen ha eleve esélytelen egy komoly fizikum elérése (szintén pl. nálam), akkor inkább rámegy arra, hogyan lehetne örökké élni, vagy legalább egészségesen meghalni  ;D.
Aztán meg a fene tudja..mindenről lehet olvasni azonnal az ellenkezőjét bizonyító tudományos kutatást...

2012. Február 21. - 13:53:24
Válasz #40
Nem elérhető

Szandi


súlycsökkentésre szerintem nagyon jók a "koplalós" diéták, az izomvesztés meg nem téma olyan szinten ahol pl. én vagyok. Azért a leangains oldalon van pár elég jó eredmény (persze nem testépítő szinten, (bár egy-két arcnak komoly fizikuma van) mert azt vettem észre, hogy aki túl sokat foglalkozik a testépítéssel (versenyek, profi testépítő képet nézegetése stb) , az hajlamos "elborulni" mit is a standard ::))
Aztán eljuthatunk egy szintre, ahová István, és rájövünk, hogy nem biztos hogy a minnél nagyobb testsúly (és nem feltétlenül izomtömeg) a legjobb út, pláne nem a legegészségesebb. (különösen ha eleve esélytelen egy komoly fizikum elérése (szintén pl. nálam), akkor inkább rámegy arra, hogyan lehetne örökké élni, vagy legalább egészségesen meghalni  ;D.
Aztán meg a fene tudja..mindenről lehet olvasni azonnal az ellenkezőjét bizonyító tudományos kutatást...
100x inkább egy versenydiéta,mint pl egy ananászdiéta (bár szeretem), miveel tisztában vagyok vele, hogy az előbbivel mit lehet és mit tudok elérni.
Az ember fizikai korlátja csak az, amit ő épít saját maga köré.

2012. Február 21. - 13:54:35
Válasz #41
Nem elérhető

XA

Globális moderátor
Jobb mintha vegás lennék........azzal nem értek egyet, az ember növény + húsevő. Az emésztőrendszerünk, és a szervezetünk ehhez alkalmazkodott szép lassan, az évmilliók alatt, a vega étrendből sok minden hiányzik, viszont olyan dolgokat is megesznek ami nem állati eredetű, de nem kellene fogyasztani pl. szója, rengeteg gabona.......az utóbbi miatt vannak elhízott vegások is, pedig elméletileg az a táplálkozás nem indokolná a magas testzsír százalékot.

Azért preferálom az alacsonyabb ch fogyasztást, mert kb. másfél hónapja kezdtem rá áttérni, fogytam 4 kilót már azóta, nem éhezek, nem "hipózok" mint azelőtt naponta.........néha gyorsan és rendesen leesett a vércukrom, nem mindig éreztem emiatt jól magam, ezek elmúltak..........előjelei a kettes típusú, nem inzulinfüggő cukorbetegségnek.

 
Pisti, erről az életmód váltásról írhatnál egy kicsit részletekbe menőbben,mert nagyon abban a cipőben járok mint amit említettél.
Az új generációs koplalós diétákról/ Warrior diet,Eat-stop-eat diat,Lean-gains  .../van valami véleményed?
A harcosok étrendjét dicsérték már, könyvet is akartak adni, de sajnos csak angolul van, amihez kevés az angol tudásom  :-[.
Annyira anabolikus vagyok,hogy már félek :-).

2012. Február 21. - 13:56:15
Válasz #42
Nem elérhető

hopika


Én a Fekete Láci diétáját kipróbáltam már...az nem jött be...
 @-o @-o @-o

Élj természetesen:Sex,Drugs 'n' R'n'R!!!
Már két zenekaromnak van weblapja:
www.hopika.hu és www.zahonyunplugged.hu
NE kérj tanácsot szteroid ügyben,mert NEM értek hozzá!

2012. Február 21. - 14:00:25
Válasz #43
Nem elérhető

XA

Globális moderátor
súlycsökkentésre szerintem nagyon jók a "koplalós" diéták, az izomvesztés meg nem téma olyan szinten ahol pl. én vagyok. Azért a leangains oldalon van pár elég jó eredmény (persze nem testépítő szinten, (bár egy-két arcnak komoly fizikuma van) mert azt vettem észre, hogy aki túl sokat foglalkozik a testépítéssel (versenyek, profi testépítő képet nézegetése stb) , az hajlamos "elborulni" mit is a standard ::))
Aztán eljuthatunk egy szintre, ahová István, és rájövünk, hogy nem biztos hogy a minnél nagyobb testsúly (és nem feltétlenül izomtömeg) a legjobb út, pláne nem a legegészségesebb. (különösen ha eleve esélytelen egy komoly fizikum elérése (szintén pl. nálam), akkor inkább rámegy arra, hogyan lehetne örökké élni, vagy legalább egészségesen meghalni  ;D.
Aztán meg a fene tudja..mindenről lehet olvasni azonnal az ellenkezőjét bizonyító tudományos kutatást...
A legrosszabb, hogy nálam a genetikám miatt még csak nem is lenne esélytelen, rendesen nőttem már kevés androgéntől is, csak nem bírom a mellékhatásaikat, tehát rájöttem, hogy ha már ezen az úton nem járhatok, pontosabban nem szeretnék, akkor inkább legyek egészségesebb, meg lejjebb is szeretném tornászni a testzsírszázalékot.

A véleményem még mindig az, hogyha valaki nem akar versenyezni, felesleges szörnyszülött fizikumra törekedni, vagy ha ez okoz neki örömet csinálja, de akkor legyen tökös gyerek, ne csak cuccozzon, versenyezzen is.
Annyira anabolikus vagyok,hogy már félek :-).

2012. Február 21. - 14:01:13
Válasz #44
Nem elérhető

XA

Globális moderátor
Én a Fekete Láci diétáját kipróbáltam már...az nem jött be...
 @-o @-o @-o


Érthetetlen  ;D.
Annyira anabolikus vagyok,hogy már félek :-).