2024. Május 08. - 16:18:20
Bodybuilding.hu Fórumok

Szerző Téma: Zsírégetés összefoglalva  (Megtekintve 86777 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

2012. Február 21. - 14:04:13
Válasz #45
Nem elérhető

XA

Globális moderátor
Inzulin érzékenység nem ilyen egyszerű ám. Zsír pedig elég szép hatással van az inzulin szekrécióra, szóval ennyire nem fekete-fehér. Elhízást, cukorbetegséget, koleszterint stb pedig nem a makronutriensek hibája, hanem a hülye embereké.
Egyébként meg kalória igény minden embernél más, így a ch igény is, én pl 90-100 ch-val alapvető funkciókra nem lennék képes. Pl, ha csak edzenék, a nap többi részében ülnék, akkor is minimum 4500-5000 kcal-t be kéne vernem.

Zab pedig nagy mennyiségben allergén, sajnos ebben van tapasztalat is.
A zab csak nyers állapotban LEHET allergén, de akkor sem mindenkinél, főzve nem lehet vele probléma.
A zabot és társait még kitárgyaljuk.
Annyira anabolikus vagyok,hogy már félek :-).

2012. Február 21. - 14:06:16
Válasz #46
Nem elérhető

hopika


súlycsökkentésre szerintem nagyon jók a "koplalós" diéták, az izomvesztés meg nem téma olyan szinten ahol pl. én vagyok. Azért a leangains oldalon van pár elég jó eredmény (persze nem testépítő szinten, (bár egy-két arcnak komoly fizikuma van) mert azt vettem észre, hogy aki túl sokat foglalkozik a testépítéssel (versenyek, profi testépítő képet nézegetése stb) , az hajlamos "elborulni" mit is a standard ::))
Aztán eljuthatunk egy szintre, ahová István, és rájövünk, hogy nem biztos hogy a minnél nagyobb testsúly (és nem feltétlenül izomtömeg) a legjobb út, pláne nem a legegészségesebb. (különösen ha eleve esélytelen egy komoly fizikum elérése (szintén pl. nálam), akkor inkább rámegy arra, hogyan lehetne örökké élni, vagy legalább egészségesen meghalni  ;D.
Aztán meg a fene tudja..mindenről lehet olvasni azonnal az ellenkezőjét bizonyító tudományos kutatást...
A legrosszabb, hogy nálam a genetikám miatt még csak nem is lenne esélytelen, rendesen nőttem már kevés androgéntől is, csak nem bírom a mellékhatásaikat, tehát rájöttem, hogy ha már ezen az úton nem járhatok, pontosabban nem szeretnék, akkor inkább legyek egészségesebb, meg lejjebb is szeretném tornászni a testzsírszázalékot.

A véleményem még mindig az, hogyha valaki nem akar versenyezni, felesleges szörnyszülött fizikumra törekedni, vagy ha ez okoz neki örömet csinálja, de akkor legyen tökös gyerek, ne csak cuccozzon, versenyezzen is.


Ez is igaz,de tudod te is,hogy az "izom éget kalóriát"...ha több van-többet égetünk alapból is.
Freak nem hiszem hogy sokukból válna:egyrészt nincs meg hozzá a megfelelő hátterünk, vagy a genetikánk, vagy ha megvan, akkor meg bambák vagyunk...
Törekedni lehet (és kell is) szerintem a több izomra és ezzel együtt lehetünk "szárazabbak" is.
Most nekem is a cél egy 80 kiló körüli fizikum,mert kitűztem egy célt és nem szeretek elbukni:ergo meg kell csinálnom.
 @:-)
Élj természetesen:Sex,Drugs 'n' R'n'R!!!
Már két zenekaromnak van weblapja:
www.hopika.hu és www.zahonyunplugged.hu
NE kérj tanácsot szteroid ügyben,mert NEM értek hozzá!

2012. Február 21. - 14:43:19
Válasz #47
Nem elérhető

Rebel


Jobb mintha vegás lennék........azzal nem értek egyet, az ember növény + húsevő. Az emésztőrendszerünk, és a szervezetünk ehhez alkalmazkodott szép lassan, az évmilliók alatt, a vega étrendből sok minden hiányzik, viszont olyan dolgokat is megesznek ami nem állati eredetű, de nem kellene fogyasztani pl. szója, rengeteg gabona.......az utóbbi miatt vannak elhízott vegások is, pedig elméletileg az a táplálkozás nem indokolná a magas testzsír százalékot.

Azért preferálom az alacsonyabb ch fogyasztást, mert kb. másfél hónapja kezdtem rá áttérni, fogytam 4 kilót már azóta, nem éhezek, nem "hipózok" mint azelőtt naponta.........néha gyorsan és rendesen leesett a vércukrom, nem mindig éreztem emiatt jól magam, ezek elmúltak..........előjelei a kettes típusú, nem inzulinfüggő cukorbetegségnek.

 
Pisti, erről az életmód váltásról írhatnál egy kicsit részletekbe menőbben,mert nagyon abban a cipőben járok mint amit említettél.
Az új generációs koplalós diétákról/ Warrior diet,Eat-stop-eat diat,Lean-gains  .../van valami véleményed?
A harcosok étrendjét dicsérték már, könyvet is akartak adni, de sajnos csak angolul van, amihez kevés az angol tudásom  :-[.

Sorry,de az említett háromból csak a "Harcosok étrendje"jelent meg magyarul ;).A neten is fenn van egy része PDF-ben.

2012. Február 21. - 14:44:56
Válasz #48
Nem elérhető

Woodslave


súlycsökkentésre szerintem nagyon jók a "koplalós" diéták, az izomvesztés meg nem téma olyan szinten ahol pl. én vagyok. Azért a leangains oldalon van pár elég jó eredmény (persze nem testépítő szinten, (bár egy-két arcnak komoly fizikuma van) mert azt vettem észre, hogy aki túl sokat foglalkozik a testépítéssel (versenyek, profi testépítő képet nézegetése stb) , az hajlamos "elborulni" mit is a standard ::))
Aztán eljuthatunk egy szintre, ahová István, és rájövünk, hogy nem biztos hogy a minnél nagyobb testsúly (és nem feltétlenül izomtömeg) a legjobb út, pláne nem a legegészségesebb. (különösen ha eleve esélytelen egy komoly fizikum elérése (szintén pl. nálam), akkor inkább rámegy arra, hogyan lehetne örökké élni, vagy legalább egészségesen meghalni  ;D.
Aztán meg a fene tudja..mindenről lehet olvasni azonnal az ellenkezőjét bizonyító tudományos kutatást...
100x inkább egy versenydiéta,mint pl egy ananászdiéta (bár szeretem), miveel tisztában vagyok vele, hogy az előbbivel mit lehet és mit tudok elérni.
persze, nem is azt mondom, hogy ezt össze lehetne hasonlítani. Mondjuk én nem tudom milyen egy versenydiéta és nem is fogom megtudni, ezért keresem a szent grált és ezért nem jutok sehova  ;D De már nem is zavar, illetve azt vallom hogy minden út a genetikai maxomhoz vezet  @-o )

2012. Február 21. - 18:14:36
Válasz #49
Nem elérhető

XA

Globális moderátor
Jobb mintha vegás lennék........azzal nem értek egyet, az ember növény + húsevő. Az emésztőrendszerünk, és a szervezetünk ehhez alkalmazkodott szép lassan, az évmilliók alatt, a vega étrendből sok minden hiányzik, viszont olyan dolgokat is megesznek ami nem állati eredetű, de nem kellene fogyasztani pl. szója, rengeteg gabona.......az utóbbi miatt vannak elhízott vegások is, pedig elméletileg az a táplálkozás nem indokolná a magas testzsír százalékot.

Azért preferálom az alacsonyabb ch fogyasztást, mert kb. másfél hónapja kezdtem rá áttérni, fogytam 4 kilót már azóta, nem éhezek, nem "hipózok" mint azelőtt naponta.........néha gyorsan és rendesen leesett a vércukrom, nem mindig éreztem emiatt jól magam, ezek elmúltak..........előjelei a kettes típusú, nem inzulinfüggő cukorbetegségnek.

 
Pisti, erről az életmód váltásról írhatnál egy kicsit részletekbe menőbben,mert nagyon abban a cipőben járok mint amit említettél.
Az új generációs koplalós diétákról/ Warrior diet,Eat-stop-eat diat,Lean-gains  .../van valami véleményed?
A harcosok étrendjét dicsérték már, könyvet is akartak adni, de sajnos csak angolul van, amihez kevés az angol tudásom  :-[.

Sorry,de az említett háromból csak a "Harcosok étrendje"jelent meg magyarul ;).A neten is fenn van egy része PDF-ben.
Erről nem tudtam, megszerzem. Azt hittem csak angolul létezik.
Annyira anabolikus vagyok,hogy már félek :-).

2012. Február 21. - 18:18:50
Válasz #50
Nem elérhető

XA

Globális moderátor
súlycsökkentésre szerintem nagyon jók a "koplalós" diéták, az izomvesztés meg nem téma olyan szinten ahol pl. én vagyok. Azért a leangains oldalon van pár elég jó eredmény (persze nem testépítő szinten, (bár egy-két arcnak komoly fizikuma van) mert azt vettem észre, hogy aki túl sokat foglalkozik a testépítéssel (versenyek, profi testépítő képet nézegetése stb) , az hajlamos "elborulni" mit is a standard ::))
Aztán eljuthatunk egy szintre, ahová István, és rájövünk, hogy nem biztos hogy a minnél nagyobb testsúly (és nem feltétlenül izomtömeg) a legjobb út, pláne nem a legegészségesebb. (különösen ha eleve esélytelen egy komoly fizikum elérése (szintén pl. nálam), akkor inkább rámegy arra, hogyan lehetne örökké élni, vagy legalább egészségesen meghalni  ;D.
Aztán meg a fene tudja..mindenről lehet olvasni azonnal az ellenkezőjét bizonyító tudományos kutatást...
A legrosszabb, hogy nálam a genetikám miatt még csak nem is lenne esélytelen, rendesen nőttem már kevés androgéntől is, csak nem bírom a mellékhatásaikat, tehát rájöttem, hogy ha már ezen az úton nem járhatok, pontosabban nem szeretnék, akkor inkább legyek egészségesebb, meg lejjebb is szeretném tornászni a testzsírszázalékot.

A véleményem még mindig az, hogyha valaki nem akar versenyezni, felesleges szörnyszülött fizikumra törekedni, vagy ha ez okoz neki örömet csinálja, de akkor legyen tökös gyerek, ne csak cuccozzon, versenyezzen is.


Ez is igaz,de tudod te is,hogy az "izom éget kalóriát"...ha több van-többet égetünk alapból is.
Freak nem hiszem hogy sokukból válna:egyrészt nincs meg hozzá a megfelelő hátterünk, vagy a genetikánk, vagy ha megvan, akkor meg bambák vagyunk...
Törekedni lehet (és kell is) szerintem a több izomra és ezzel együtt lehetünk "szárazabbak" is.
Most nekem is a cél egy 80 kiló körüli fizikum,mert kitűztem egy célt és nem szeretek elbukni:ergo meg kell csinálnom.
 @:-)
De azért azt valljuk be, hogy igen nagy izomzatra csak nem természetes úton lehet szert tenni, naturál módon is tud jól kinézni egy ember, de nem hasonlítanám össze egy androgénekkel televágott testépítőhöz. Több izmot én is szeretnék, de azért MINDENT nem fogok megtenni érte.
Annyira anabolikus vagyok,hogy már félek :-).

2012. Február 21. - 18:59:34
Válasz #51
Nem elérhető

hopika


De azért azt valljuk be, hogy igen nagy izomzatra csak nem természetes úton lehet szert tenni, naturál módon is tud jól kinézni egy ember, de nem hasonlítanám össze egy androgénekkel televágott testépítőhöz. Több izmot én is szeretnék, de azért MINDENT nem fogok megtenni érte.
Ez is igaz kedves uram...mindent én sem teszek meg,de ha a cél érdekében muszáj tennem valamit,akkor nem fogok meghátrálni.
 ***))
Élj természetesen:Sex,Drugs 'n' R'n'R!!!
Már két zenekaromnak van weblapja:
www.hopika.hu és www.zahonyunplugged.hu
NE kérj tanácsot szteroid ügyben,mert NEM értek hozzá!

2012. Február 21. - 20:43:28
Válasz #52
Nem elérhető

Rebel


súlycsökkentésre szerintem nagyon jók a "koplalós" diéták, az izomvesztés meg nem téma olyan szinten ahol pl. én vagyok. Azért a leangains oldalon van pár elég jó eredmény (persze nem testépítő szinten, (bár egy-két arcnak komoly fizikuma van) mert azt vettem észre, hogy aki túl sokat foglalkozik a testépítéssel (versenyek, profi testépítő képet nézegetése stb) , az hajlamos "elborulni" mit is a standard ::))
Aztán eljuthatunk egy szintre, ahová István, és rájövünk, hogy nem biztos hogy a minnél nagyobb testsúly (és nem feltétlenül izomtömeg) a legjobb út, pláne nem a legegészségesebb. (különösen ha eleve esélytelen egy komoly fizikum elérése (szintén pl. nálam), akkor inkább rámegy arra, hogyan lehetne örökké élni, vagy legalább egészségesen meghalni  ;D.
Aztán meg a fene tudja..mindenről lehet olvasni azonnal az ellenkezőjét bizonyító tudományos kutatást...
A legrosszabb, hogy nálam a genetikám miatt még csak nem is lenne esélytelen, rendesen nőttem már kevés androgéntől is, csak nem bírom a mellékhatásaikat, tehát rájöttem, hogy ha már ezen az úton nem járhatok, pontosabban nem szeretnék, akkor inkább legyek egészségesebb, meg lejjebb is szeretném tornászni a testzsírszázalékot.

A véleményem még mindig az, hogyha valaki nem akar versenyezni, felesleges szörnyszülött fizikumra törekedni, vagy ha ez okoz neki örömet csinálja, de akkor legyen tökös gyerek, ne csak cuccozzon, versenyezzen is.


Ez is igaz,de tudod te is,hogy az "izom éget kalóriát"...ha több van-többet égetünk alapból is.
Freak nem hiszem hogy sokukból válna:egyrészt nincs meg hozzá a megfelelő hátterünk, vagy a genetikánk, vagy ha megvan, akkor meg bambák vagyunk...
Törekedni lehet (és kell is) szerintem a több izomra és ezzel együtt lehetünk "szárazabbak" is.
Most nekem is a cél egy 80 kiló körüli fizikum,mert kitűztem egy célt és nem szeretek elbukni:ergo meg kell csinálnom.
 @:-)
De azért azt valljuk be, hogy igen nagy izomzatra csak nem természetes úton lehet szert tenni, naturál módon is tud jól kinézni egy ember, de nem hasonlítanám össze egy androgénekkel televágott testépítőhöz. Több izmot én is szeretnék, de azért MINDENT nem fogok megtenni érte.
Egyetértek.Az embernek valahogy a saját adottságaihoz illő életmódot-étkezési stratégiát kell megtalálnia,hogy egész évben viszonylag jó fazonban maradjon .Nekem a lean gains tűnik szimpatikusnak mert jól rá lehet húzni a gyúrós edzésekre,ráadásul nekem/ de mérget vennék rá,hogy a fórumozók nagy részének/ kivéve Maszat// inkább -10kg testzsír  válna javamra,mint +10kg izom a hozzá társuló délceg férfihájjal.
... ez a tömegelek-zsíros lettem-szálkásítok-összeszakadtam-tömegelek megint....kurva egészségtelennek tűnik.Gyakorlatilag egy szabályozott yo-yo effektus.
Ráadásul,ha hozzáadjuk a nem teljesen tiszta étrendet,"esetleges" szteroid használatot,akkor erős esély egy metabolikus szindróma belépőjegyét megváltani.Egy kis hypertónia-diabétesz-vesefunkció romlás ....s mint a dominó elindulhat a völgymenet.....

2012. Február 21. - 21:46:09
Válasz #53
Nem elérhető

try2bebig


súlycsökkentésre szerintem nagyon jók a "koplalós" diéták, az izomvesztés meg nem téma olyan szinten ahol pl. én vagyok. Azért a leangains oldalon van pár elég jó eredmény (persze nem testépítő szinten, (bár egy-két arcnak komoly fizikuma van) mert azt vettem észre, hogy aki túl sokat foglalkozik a testépítéssel (versenyek, profi testépítő képet nézegetése stb) , az hajlamos "elborulni" mit is a standard ::))
Aztán eljuthatunk egy szintre, ahová István, és rájövünk, hogy nem biztos hogy a minnél nagyobb testsúly (és nem feltétlenül izomtömeg) a legjobb út, pláne nem a legegészségesebb. (különösen ha eleve esélytelen egy komoly fizikum elérése (szintén pl. nálam), akkor inkább rámegy arra, hogyan lehetne örökké élni, vagy legalább egészségesen meghalni  ;D.
Aztán meg a fene tudja..mindenről lehet olvasni azonnal az ellenkezőjét bizonyító tudományos kutatást...
A legrosszabb, hogy nálam a genetikám miatt még csak nem is lenne esélytelen, rendesen nőttem már kevés androgéntől is, csak nem bírom a mellékhatásaikat, tehát rájöttem, hogy ha már ezen az úton nem járhatok, pontosabban nem szeretnék, akkor inkább legyek egészségesebb, meg lejjebb is szeretném tornászni a testzsírszázalékot.

A véleményem még mindig az, hogyha valaki nem akar versenyezni, felesleges szörnyszülött fizikumra törekedni, vagy ha ez okoz neki örömet csinálja, de akkor legyen tökös gyerek, ne csak cuccozzon, versenyezzen is.


Ez is igaz,de tudod te is,hogy az "izom éget kalóriát"...ha több van-többet égetünk alapból is.
Freak nem hiszem hogy sokukból válna:egyrészt nincs meg hozzá a megfelelő hátterünk, vagy a genetikánk, vagy ha megvan, akkor meg bambák vagyunk...
Törekedni lehet (és kell is) szerintem a több izomra és ezzel együtt lehetünk "szárazabbak" is.
Most nekem is a cél egy 80 kiló körüli fizikum,mert kitűztem egy célt és nem szeretek elbukni:ergo meg kell csinálnom.
 @:-)
De azért azt valljuk be, hogy igen nagy izomzatra csak nem természetes úton lehet szert tenni, naturál módon is tud jól kinézni egy ember, de nem hasonlítanám össze egy androgénekkel televágott testépítőhöz. Több izmot én is szeretnék, de azért MINDENT nem fogok megtenni érte.
Egyetértek.Az embernek valahogy a saját adottságaihoz illő életmódot-étkezési stratégiát kell megtalálnia,hogy egész évben viszonylag jó fazonban maradjon .Nekem a lean gains tűnik szimpatikusnak mert jól rá lehet húzni a gyúrós edzésekre,ráadásul nekem/ de mérget vennék rá,hogy a fórumozók nagy részének/ kivéve Maszat// inkább -10kg testzsír  válna javamra,mint +10kg izom a hozzá társuló délceg férfihájjal.
... ez a tömegelek-zsíros lettem-szálkásítok-összeszakadtam-tömegelek megint....kurva egészségtelennek tűnik.Gyakorlatilag egy szabályozott yo-yo effektus.
Ráadásul,ha hozzáadjuk a nem teljesen tiszta étrendet,"esetleges" szteroid használatot,akkor erős esély egy metabolikus szindróma belépőjegyét megváltani.Egy kis hypertónia-diabétesz-vesefunkció romlás ....s mint a dominó elindulhat a völgymenet.....

Jaja Attis óriási +1. Lehet, hogy mezomorfoknak jó lehet az ilyesmi, mert könnyen le tudnak aztán diétázni, de nekem endoként nagyon nem fekszik az ilyesmi. És szerintem a legtöbb ember endomorf. Bár most kicsit lehet be fogok zsírosodni sajnos, mivel 3 hónap tömegnövelést tervezek, magasabb ch-n, mert elég hurka vagyok, muszáj vmit kitalálni.

2012. Február 22. - 06:24:17
Válasz #54
Nem elérhető

t.d.


Mi ez a depresszió, csupa negatív hullám? **:))))*
100% not natural!

2012. Március 07. - 10:38:55
Válasz #55
Nem elérhető

kemi


Mit szóltok ehez?

1. 100g zab nyersen 3g omega3 35g 75% fehérje 30g dió
2. 150g csmell 15g olivaolaj 100g saláta
3. 100g nyers zab 35g fehérje
4. edzés után 60ch 40g pro turmix
5. 65g barnarizs 100g zöldség 150g csmell 10g olivaolaj
6. 50g barnarizs 100g zöldség 5g oliva 20g dió
7. 30g fehérje

ez 270g ch erről csökkenteném úgy 90g ra

az edzés előtti 100g zab+tejsavó gi-je ha jól tudom magas. ez akkor elvileg zsírrá alakulhat?
valami alternatíva a rizs és a 2. zabos kaja helyett? barnarizsből örülök ha lemegy az a 65g nem szeretem. lencsét csak 1-2 napig bírok enni, kölest kihányom, krumpli meg kb olyan mint a fehér rizs.

szóval összegezve a 3. étkezés kérdéses és alternatív ch forrást keresek.

elsősorban Cs. István véleménye érdekel!

2012. Március 09. - 13:55:03
Válasz #56
Nem elérhető

Gabe


Én megfőzném a zabot, vagy legalább mikróban vízzel 1 percre hőkezelném.
Legalább az edzés előtti adagot.
Nem tudom hány kg. vagy, de a fehérje összmennyiséget keveslem, nincs 200g, olyan 170g körül van, ahogy számoltam.
Növényi fehérjét nem veszem alapul.
Szénhidrátforrásnak bulgur, kuszkusz, köles nagyon jó.
"Yeah buddy, light weight baby!"

2012. Március 10. - 10:35:08
Válasz #57
Nem elérhető

kemi


Én megfőzném a zabot, vagy legalább mikróban vízzel 1 percre hőkezelném.
Legalább az edzés előtti adagot.
Nem tudom hány kg. vagy, de a fehérje összmennyiséget keveslem, nincs 200g, olyan 170g körül van, ahogy számoltam.
Növényi fehérjét nem veszem alapul.
Szénhidrátforrásnak bulgur, kuszkusz, köles nagyon jó.

hús mellé csak a bulgur jó nem?

2012. Március 11. - 20:04:48
Válasz #58
Nem elérhető

kemi


Én megfőzném a zabot, vagy legalább mikróban vízzel 1 percre hőkezelném.
Legalább az edzés előtti adagot.
Nem tudom hány kg. vagy, de a fehérje összmennyiséget keveslem, nincs 200g, olyan 170g körül van, ahogy számoltam.
Növényi fehérjét nem veszem alapul.
Szénhidrátforrásnak bulgur, kuszkusz, köles nagyon jó.

hús mellé csak a bulgur jó nem?

ső bors főtt köles isteni hússal, jobb mint a rizs :O

2012. Március 11. - 21:36:54
Válasz #59
Nem elérhető

Gabe


Én megfőzném a zabot, vagy legalább mikróban vízzel 1 percre hőkezelném.
Legalább az edzés előtti adagot.
Nem tudom hány kg. vagy, de a fehérje összmennyiséget keveslem, nincs 200g, olyan 170g körül van, ahogy számoltam.
Növényi fehérjét nem veszem alapul.
Szénhidrátforrásnak bulgur, kuszkusz, köles nagyon jó.

hús mellé csak a bulgur jó nem?
Mind a három jó hozzá, de ahogy látom, a kölest már ki is próbáltad.  ;-oo-;
"Yeah buddy, light weight baby!"