Általános Témák > Edzés felszerelések

Edző cipő jelentősége

(1/4) > >>

Dopamin:
Itt lehetne ajánlani cipőket különböző 'munkavégzésre'.(erőemelés,guggolás,vádlizás,kardió stb.)
Érdekelne kinek mennyit számít a cipő megválasztása,milyen változásokat tapasztalt bizonyos prototípusoknál stb.

A mostani Ironmanban olvastam egy cikket a makacs vádlik fejlesztéséről,ott a cikk írójának edzőtársa 2-3 centit tudott fejleszteni a vádliján ugyanazzal az edzésmetódussal mint amivel a cikk írója is dolgozott pedig ugyanúgy stagnáló állapotba volt az ő vádlija is.
Ő (és később a cikk írója is) Nike Free futócipőt használt.Illetve a mezítlábas vádlizás mellet érvelnek még.A mezítlábas vádlizás referenciája Vince Gironda aki állítólag megkövetelte hogy mindenki mezítláb edzen a termében,volt olyan eset hogy e szabály megsértése miatt dobta ki a delikvenst. :D :D

Engem főleg a guggoló cipő kiválasztása érdekel most,ha valakinek van tapasztalata írjon

és egy link:http://www.titanpower.hu/huindex.php?lp=termekeink&kat=cipok

Boresz:
Kardió közben olvastam azt hiszem GYM-ben hogy a vádlit nagyon jól lehet fejleszteni biciklizés közben.NEm a teljes mozgástartományt végigvezetni,mint pölö álló vagy ülővádli módszerrel,hanem a középtartományban tartani a gyakorlat végzését.Tekerés közben nem nyújtódik ki teljesen a láb és nem feszül meg a vádli teljesen.Valami ez jöt le nekem ,de ennél tudományosabban nem tudom megfogalmazni  :D.Akkor lesz szép "kövér" állítólag.
Majd hétfőn megkeresem és beírom hogy melyik az a lap/szám/oldal.Ha érdekel ezen része.

Dopamin:
Biciklizés is jó vádlifejlesztésnek,mert akkor is a középső tartományba dolgozik a vádlid; létrehozva a  dugattyú-effektust az Ironman szerint :)
Illetve mivel a vádli állóképességi izom szerintem a kardiok nagy része jó hatással lehet a vádlihipertrófiára.

Engem most főleg egy jó guggolócipő érdekelne,ha valaki eltud látni hasznos tanáccsal ne habozzon. ;)  @:-) @:-)

Boresz:
súlyemelő cipőt,néztél már?

Johnnyx:
Én most ezt használom. Nagyon stabil a sarka, van rajta 4 ilyen bigyó, ami rugónak van álcázva, de valójábon kemény és rugalmatlan. Szerintem jó guggoláshoz, lábtoláshoz.

Navigáció

[0] Üzenetek főoldala

[#] Következő oldal

Teljes verzió megtekintése