2024. Május 10. - 23:12:00
Bodybuilding.hu Fórumok

Szerző Téma: PROFI ERŐEMELÉS(POWERLIFTING GPC, WUAP, WPC, AWPC)  (Megtekintve 64514 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

2010. Szeptember 26. - 20:53:25
Válasz #60
Nem elérhető

poweres


Gratula Neked blade! Jövő tavasszal én is visszatérek a power versenyekre, lehet nem emlékszel már rám tavaly a dunakanyar minősítőn találkoztunk piros térdbandázst kölcsönöztem neked.Most kezdtem az alapozást, majd lehet ellesek a topicodról pár dolgot!!!

Addig is továbbra is sok sikert Kívánok!!

2010. Szeptember 27. - 09:25:58
Válasz #61
Nem elérhető

Grizzly79


Szívből gratulálok! Fantasztikus teljesítmény!  :-)!
Védjük a fákat! Együnk hódot!
Minden menzán található legalább egy Margit!

2010. Szeptember 27. - 09:36:55
Válasz #62
Nem elérhető

blade


Gratula Neked blade! Jövő tavasszal én is visszatérek a power versenyekre, lehet nem emlékszel már rám tavaly a dunakanyar minősítőn találkoztunk piros térdbandázst kölcsönöztem neked.Most kezdtem az alapozást, majd lehet ellesek a topicodról pár dolgot!!!

Addig is továbbra is sok sikert Kívánok!!
Várunk a poweresek közt!
Persze, hogy emlékszem rád és remélem találkozunk tavasszal.
AMI NEM ÖL MEG ERŐSSÉ TESZ!

2010. Szeptember 27. - 09:38:03
Válasz #63
Nem elérhető

blade


Szívből gratulálok! Fantasztikus teljesítmény!  :-)!
Köszi szépen.
Egyszer már versenyen is összejöhetne amit edzéseken tudok.
De az is eljön.
AMI NEM ÖL MEG ERŐSSÉ TESZ!

2010. Szeptember 28. - 08:40:45
Válasz #64
Nem elérhető

blade


Csak egy kis tájékoztató, hogy mennyire fejlődik a Magyar Profi Liga.
A sok valótlan kritika után miszerint a bíráskodás nagyon laza a szövetségben a bírói kar fejlődésnek indult.
WPC Nemzetközi Bírók:
Németh László
Jobbágy István
Stanke József
Közsgi Dezső
Szűcs Attila
WUAP Nemzetközi Bíró:
Tarjányi Zsuzsi
Wpc Magyar Bírók:
Németh László
Jobbágy István
Stanke József
Közsgi Dezső
Szűcs Attila
Tarnyányi Zsuzsi
Németh László
Freimann Sándor
Továbbá még a gyakorlati vizsga hiányzik és ha ez megvan nekik is sikeres vizsgájuk lesz:
Süli Tibor
Rohrmann Katalin
Némteth Zsuzsanna
Juhász István
Elek Attila
Tehát ha megvan a gyakorlati vizsgájuk ez lesz a teljes bírói kar.
Min kitűnően ért a szabályrendszerhez és min versenyző is. Jövőre a versenyek színvonala emelkedni fog és hála a nemzetközi bíróknak és, ha megvan a hivatalos súlykészlet akár világcsúcsokat is lehet javítani itthon is.
AMI NEM ÖL MEG ERŐSSÉ TESZ!

2010. Szeptember 28. - 17:50:05
Válasz #65
Nem elérhető

poweres


Ez tényleg nagyon komoly!!!!!!
Azért gondolom téged blade szívesen fogadtak a bírói karban hiszen IPf-ben is helyt álltál bíráskodásban?!
Egyébként én is azt veszem észre hogy szinte már sokkal nagyobb népszerűségnek örvend a profi liga mint az IPF, és ez igencsak becsülendő hiszen egy teljesen friss szövetségről van szó!!! Arról nem is beszélve hogy pl: IPF-ben mikor volt utoljára Európa bajnokság itthon?talán ez sem véletlen!!!ELŐRE Profik!!!!
Ha a profik visszahoznák a balaton kupát almádiban az nagyon ott lenne hiszen az egyik legjobb verseny volt amire nagyon sokan ellátogattak sajnos IPF ezt is lemorzsolta.

ELEK Attila az egyik legjobb spanom ráadásul szerintem elmondhatjuk hogy jelenleg a 100 kg kategória királya 900 as összetettjével így 23 évesen!!!

2010. Október 05. - 08:32:36
Válasz #66
Nem elérhető

blade


Ez tényleg nagyon komoly!!!!!!
Azért gondolom téged blade szívesen fogadtak a bírói karban hiszen IPf-ben is helyt álltál bíráskodásban?!
Egyébként én is azt veszem észre hogy szinte már sokkal nagyobb népszerűségnek örvend a profi liga mint az IPF, és ez igencsak becsülendő hiszen egy teljesen friss szövetségről van szó!!! Arról nem is beszélve hogy pl: IPF-ben mikor volt utoljára Európa bajnokság itthon?talán ez sem véletlen!!!ELŐRE Profik!!!!
Ha a profik visszahoznák a balaton kupát almádiban az nagyon ott lenne hiszen az egyik legjobb verseny volt amire nagyon sokan ellátogattak sajnos IPF ezt is lemorzsolta.

ELEK Attila az egyik legjobb spanom ráadásul szerintem elmondhatjuk hogy jelenleg a 100 kg kategória királya 900 as összetettjével így 23 évesen!!!

A Balaton kupa az idén meg lett tartva csak más néven és Keszthelyen. Egyébként nagyon jól látod rohamosan jövünk és szerintem ez a power jövője.
A 2011-es évben WUAP világkupát és GPC világbajnokságot rendez Magyarország.
Még négyen fogunk vizsgázni GPC és WUAP nemzetközi vizsgán így kb. öt bírónak meglesz profi szinten minden nemzetközi vizsgája.
Az IPF a világ legjobban szervezett szövetség. Nagyon sajnálom, hogy a Magyar szövetség kezd kicsikét lejjebb adni a színvonalból. A nézők show-ra vágynak egy versenyen és ezt a profi ligától megkapják és ahol a nézők ott a szponzorok.
Lásd a WPC EB.-t. Vagy csak a Gyöngyösi OB.-t. Aki ott volt szinte mindenki versenyezni akart utána.
A WPC Eb után a vacsorán történt, hogy az egyik(ránézésre szibériai) Orosz bíró dicsérő szavakat mondott a Magyar Ligáról, a többi bíró nagy meghökkenésére ugyanis szerintük az is nagy eredmény, hogy egyáltalán beszélt a "sqaut rack press down" szavak kivételével.
Akkor valami csak jól sikerült.
Mindenkit bíztatok jöjjön el egy versenyre nézze meg és döntsön ő maga.
2010 október 17. fitparádé a következő állomás.
AMI NEM ÖL MEG ERŐSSÉ TESZ!

2010. Október 12. - 13:03:55
Válasz #67
Nem elérhető

blade


Tarnyányi Zsuzsi WUAP nemzetközi bíró beszámoloja a WUAP VB.-ről. Köszönjük neki az összes segítséget amit a Magyar Válogatottért tett.


A magyarok azt hiszem nyugodtan kijelenthetjük „TAROLTAK” az idei WUAP Világbajnokságon. Sorra dőltek meg a világcsúcsok mind női – mind férfi kategóriákban.

Fekvenyomó lányaink Submasters kategórában igazán lenyűgöztek bennünket. Birkás Ilona (37) 76 kg-os világcsúccsal, Nagy Rita (36) 112,5 kg-al, Horváthné Balogh Piroska (39), mint mindig 133,5 kg-os világcsúccsal lettek kategóriájuk új világbajnokai.

A 17 éves Kiss Julianna saját csúcsát megdöntve 125 kg-al szerezte meg kategóriájában a világbajnoki címet. Német Zsuzsa kitűnő teljesítménnyel lett ismét világbajnok fekvenyomásban és Powerban egyaránt. Rohrmann Katalin hát igen... a világcsúcsokkal közeli barátságba került ezen a VB-n (G: 116 kg; F:92,5 kg; F: 150 kg).A bírói asztalnál már tudták és mosolyogva mondták be: „a következő fogás WORLD RECORD”.

Gratulálunk a lányoknak, csak így tovább. Reméljük a következő VB-n még több magyar lányért izgulhatunk.


A fiúk Junior és Teenager kategóriában szinte kivétel nélkül világbajnoki babérokra törtek és meg is szerezték. Mészáros Dávid (17) apja nyomdokaiba lépve 185 kg-ot teljesítve lett világbajnok. Vajon túl szárnyalhatja apja olykor már hihetetlen nyomásait? Buda Richárd (17) Dávid mögött a második helyet csípte meg 180 kg-al. Égei Dániel (18) 157 kg-os új világcsúcsot tett magáévá. Szabó Károly (19) is megpróbálta, most még nem sikerült, de így is 190 kg-al magabiztosan nyerte meg kategóriáját. Katona Gábor (19) 250 kg-os világcsúcsot, Szilágyi Máté (19) 240 kg-ot teljesítve bitorolták el az első és második helyet ezen a VB-n. Ugyan így járt el Oláh Ákos, aki világbajnoki aranyérmes (21) 235 kg, és Hachbold Zoltán világbajnoki ezüstérmes (23) 220 kg lett. Sztranszki Norbert (23) folytatta a világcsúcsok megdöntését 252,5 kg-al. Kupcsik László (43) 265 kg-os nyomással is világbajnok lett, bár már lélekben máshol járt. Ezúton is szurkoljunk neki, hogy hasonlóan jó eredménnyel térjen haza testépítői versenyéről. Balázs Ferenc (40) végre révbe ért és sorra dönti meg versenyről versenyre a világcsúcsokat most 260 kg-al sikerült megbírkóznia. Macz István (41) a második helyen végzett 230 kg-ot teljesítve. Brauner Tamás (49) szintén világbajnoki ezüstérmes lett 245 kg-al, akár csak Koczó Tibor (53) 180 kg-al. Menyes Gábor (50) úgy gondolta rögtön világcsúccsal mutatkozik be és a 240 kg-al 2010. új világbajnokaként ezt be is bizonyította. Dávid Rudolf (57) nem meglepő módon szintén világbajnok lett 130 kg-ot teljesítve. Kelemen Ferenc (55) igaz hogy csak a negyedik kísérletre, de csak megbírkózott azzal a fránya 155 kg-os világcsúccsal ezzel megeszerezve a dobogó legfelső fokát. Baranyi Jószef (70) két sikeresen teljesített világcsúcs után /100kg és 107,5kg/ megpróbálta a 112,5kg-ot is, ami kifogott rajta, de azt hiszem ennyi évvel a háta mögött ez az eredmény mindenképpen elismerésre méltó, köszönet érte.  Dömötör László Dániel (18) és Ács Gergő (17) kategóriájukban majdnem minden fogásukkal, valamint összteljesítményükkel Europa Recordot döntöttek meg. Mürki Péter 17 évesen 67,5 kg-os súlycsoportban 113 kg-os fekvenyomása világcsúcsott és világbajnoki címet eredményezett. Györfi Dániel (18) ugyan ebben a súlycsoportban elért 493 kg-os összeteljesítményében is szerepelt egy 123 kg-os új fekvenyomó világcsúcs.
Ilyés Gábor (19) 2 fogásnemben is világcsúcsott döntött 253 kg guggolás és 232 kg felhúzás, 82,5 kg-os kategóriában nem is rossz...! Gidai Ákos nagyon kitöltötte súlykategóriáját és 82,5 kg-al mérlegelt, majd Ilyés Gábor mögött 535 kg-összteljesítménnyel világbajnoki ezüstéremmel térhetett haza.
Gadó András (23) a 90 kg-os súlycsoport új világbajnoka 260 kg-os guggolása és 240 kg-os felhúzása nagy reményekkel kecsegtet a jövőre nézve. Susovits Márk (23) a 100 kg-os súlycsoport 741 kg-os új világcsúcs összteljesítménnyel állhatott a dobogó legfelső fokára.

Masters férfi versenyzőinkre sem lehetett panasz. Négy aranyérem és kettő ezüstérem szól a nevük mellett. Kató Zoltán (41) 505 kg-os összteljesítménnyel lett ezüstérmes. Verebi István kétszer is megpróbálkozott fekvenyomásban világcsúcsott dönteni de sajnos nem sikerült. No nem baj, majd legközelebb. Természetesen kategóriájában ős is világbajnok lett.
Keszthelyi Csaba (76) elért eredménye rendkívüli és nagyon-nagy büszkeséggel tölt el bennünket. 117,5 kg guggolása világcsúcs és 87,5 kg-os fekvenyomása új Európa csúcsot döntött meg. Jungwirth Sándor (45) világbajnoki ezüstérmesünk 530 kg-os összteljesítményt nyújtott. Sztanke József (56) a „Világcsúcs halmozó” guggolás: 272,5 kg; 240,5 kg felhúzás. Ez igen csak így tovább. Sándor Attila (59) fekvenyomásban saját világcsúcsát döntötte meg 180 kg-al.

Submasters versenyzőink sem maradtak le, Hablicsek Norbert (36) 740 kg-os összteljesítménnyel harmadik, Németh Róbert (35) új 260 kg feknyenyomásban elért világcsúccsal elsőként állhatott a dobogóra. Jankó Endre (38) 260 kg-al világbajnok, Szabó Ozor 202,5 kg-al világbajnoki bronzésmesként vívta ki magának a tiszteletet.

Open kategóriában elért eredményeink is igen bíztatótak. A legjobb, negyedik helyezést Szűcs Attila (34) érte el 765 kg-os összteljesítménnyel. A 330 kg-os guggolás még nem ment, na nem azért mert nem elég erős, hanem azért mert az új ruha még nem úgy muzsikált ahogyan kellet volna. Őt követve Boda Miklós (31) következett aki 580 kg-ot teljesítve az ötödik helyen végzett . Minihoffer Zoltán (33) gyönyörű 250 kg-os guggolás után egy 200 kg-os felhúzással a hatodik helyet szerezte meg. Juhász István (34) akárcsak Menyes Gábor világcsúcson mutatkozott be és a 260 kg-ot játszi könnyedséggel teljesítette. Csetényi Róbert (33) a hatodik helyen végzett 217,5 kg-al. Kovács Csaba (30) negyedik helyen végzett 240 kg-al.

Azt hiszem méltó befejezésként említhetem Mészáros László  (41) teljesítményét, aki a VB-n a leghatalmasabb súllyal is megbírkózott 342,5 kg, amellyel megőrizve Világbajnoki címét ismét a dobogó legfelső fokán ünnepelhette győzelmét és új világcsúcsát.

Ezúton is szeretnék köszönetet mondani a szövetség nevében minden versenyzőnek, szurkolónak és kísérőnek, hogy részt vettek ezen a Világbajnokságon. Személy szerint pedig köszönöm, hogy most már első női WUAP nemzetközi bíróként segíthettem a magyar csapatot.

Az erő legyen veletek….
AMI NEM ÖL MEG ERŐSSÉ TESZ!

2010. Október 13. - 09:57:45
Válasz #68
Nem elérhető

poweres


Ez egy nagyszerű beszámoló büszke vagyok minden említettre legfőképpen a gyulai body fit versenyzőire, Ács, Győrfi, Illyés!!!!
Szép volt magyarok!!

Blade nem jössz véletlenül a balassagyarmati felhúzó gálára?

2010. Október 14. - 15:41:11
Válasz #69
Nem elérhető

blade


Mikor is lessz ez a felhúzó gála?
AMI NEM ÖL MEG ERŐSSÉ TESZ!

2010. Október 14. - 17:56:37
Válasz #70
Nem elérhető

Tóth Attila


Sziasztok Srácok bocsesz az ide nem illő kérdésért de emlékeztek egy régi poweresre?A neve Földi Attila.Régebben volt aktív és ha jóltudom európa bajnok is volt vagy legalább dobogós!
Leendő mesterszakács úr!!!


"Az életben az ember úgy van,sodródik mint bacilus a húgyban!"

2010. Október 14. - 18:11:02
Válasz #71
Nem elérhető

blade


Sziasztok Srácok bocsesz az ide nem illő kérdésért de emlékeztek egy régi poweresre?A neve Földi Attila.Régebben volt aktív és ha jóltudom európa bajnok is volt vagy legalább dobogós!

Földi Attila egy legenda a régi idők powerosa aki európabajnok is volt és kegyetlen erős.
AMI NEM ÖL MEG ERŐSSÉ TESZ!

2010. Október 14. - 21:55:49
Válasz #72
Nem elérhető

blade


Sziasztok Srácok bocsesz az ide nem illő kérdésért de emlékeztek egy régi poweresre?A neve Földi Attila.Régebben volt aktív és ha jóltudom európa bajnok is volt vagy legalább dobogós!

Földi Attila egy legenda a régi idők powerosa aki európabajnok is volt és kegyetlen erős.

Jah bocs szerintem Földi Imrére gondoltál nem?
AMI NEM ÖL MEG ERŐSSÉ TESZ!

2010. Október 15. - 06:35:37
Válasz #73
Nem elérhető

poweres


nov.24 én lesz!Balassagyarmaton Hunpoweren :) fent van a versenykiírás de nem kell mersz verseny tagság hozzáá!
Földi Attila kő kemény gyulai  Lovász György tanítvány volt ha jól tudom 90 kg ban versenyzett és 300 fölött húzott!!!

2010. Október 15. - 10:16:52
Válasz #74
Nem elérhető

blade


nov.24 én lesz!Balassagyarmaton Hunpoweren :) fent van a versenykiírás de nem kell mersz verseny tagság hozzáá!
Földi Attila kő kemény gyulai  Lovász György tanítvány volt ha jól tudom 90 kg ban versenyzett és 300 fölött húzott!!!

Szerintem nem tudok ott lenni kicsit húzós volt ez az év május óta szinte hat hetente versenyem volt még most a fitparádé elit verseny aztán sztem befejeztem erre az évre. És még szakadt mellel versenyeztem végig mert az első versenyen szakadt el. De most már javul az eredmény jövőre jobb lessz.
AMI NEM ÖL MEG ERŐSSÉ TESZ!