2024. Április 28. - 23:01:00
Bodybuilding.hu Fórumok

Szerző Téma: Utikalauz kezdőknek - Tizenéveseknek  (Megtekintve 74459 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

2007. Május 24. - 00:36:08
Megtekintve 74459 alkalommal
Nem elérhető

moderator

Globális moderátor
Van egy témaindító cikk ehhez itt

Szólj hozzá a cikkhez. Segíts másoknak is.

2007. Május 27. - 12:20:29
Válasz #1
Nem elérhető

Lalika85


Szia! Elolvastam a cikket!!
Azt még kifejtenéd jobban,hogy az edzéstervben amit írtál külön-külön melyik gyakorlatokat javasolod és mennyit belőlük?
Hajlamos vagyok túlzásba vinni a dolgokat és nem szeretném túledzeni magamat.
Válaszodat előre is köszönöm!!
Akadályt csak az lát, ki leveszi szemét a célról.

Amikor a változás szelei fújnak, a kétkedők falakat húznak föl, az optimisták pedig vitorlákat.

Az őszinteség fájdalmat okozhat,de a hazugságot ritkán bocsájtják meg

Zsán Klucsó Alajos (Az Örök Mosolygó)

2007. Május 27. - 12:34:09
Válasz #2
Nem elérhető

efitmaster

Adminisztrátor
Azt a cikket nem én írtam, hanem egy amerikai fiatal srác, de ha már itt vagyok, akkor ideteszek egy edzéstervet.

Rengeteg edzésterv létezik.
Én most ideteszek neked egy alap, kezdő edzéstervet, ami a következő EXTREMEFIT magazinban lesz egy szuper 68 oldalas Arnold különrészben!

ARNOLD ALAP TÖMEGNÖVELŐ EDZÉSPROGRAMJA

Hétfő és Csütörtök

Mell
Fekvenyomás
Ferdepados fekvenyomás
Áthúzások

Hát
Húzódzkodás (4 sorozat izombukásig)
Döntött törzsű evezés
Felhúzás (3 sorozat x 10/6/4)    

Hasizom
Lábemelés (5 sorozat 25 ismétlés)

Kedd és Péntek

Vállak
Felvétel és kinyomás
Oldalemelés
Állig húzás nehéz súllyal
Kilökés mellről    

Karok
Bicepsz állva kétkezes súllyal
Bicepsz ülve egykezes súlyzóval
Szűknyomás
Tricepsznyújtás rúddal   

Alkar
Csuklófelhúzás
Csuklóbehúzás    

Hasizom
Felülés (5 sorozat x 25)

Szerda és Szombat

Combok
Guggolások
Kitörés
Lábhajlítás    

Vádli
Álló vádligyakorlat 5 x (15-20)    

Alsó Hát
Merev lábú felhúzás (3 x 10/8/6)
Jó reggelt gyakorlat (3 x 10/6/4)    

Hasizom
Lábemelés (5 x 25)

Megjegyzés: Ha mást nem jelöltünk, végezz 5 sorozat 8-12 ismétlést.


"Gyerekek, ne írjatok nekem privátokat kérdésekkel, mert még nem vagyok nyugdíjas és nincs időm válaszolni rájuk. Majd 25 év múlva! Thanx! " - efitmaster és anonym alcoholic

"Csak azok érhetnek el valaha is nagyot, akik mernek nagyot bukni" --Robert Francis Kennedy

"Egy hazugság a fél világot körbeutazza, mialatt az igazság még csak a cipőjét húzza"

2007. Június 09. - 08:36:17
Válasz #3
Nem elérhető

steve5203


Sziasztok!2éve kezdtem el edzeni elég komolyan!Országos 6.helyezett vagyok fekvenyomásban!20 kg-ot szedtem fel és hasamon maradt legalább4 kg!Diétáztam de igy a karomból is lejött 3 cm!Főleg a has alsó része nem akar fogyni!Fóliázásal is próbálkoztam!Mit ajánlottok?Köszi!

2007. Június 09. - 09:17:59
Válasz #4
Nem elérhető

fLeSs


Sziasztok!2éve kezdtem el edzeni elég komolyan!Országos 6.helyezett vagyok fekvenyomásban!20 kg-ot szedtem fel és hasamon maradt legalább4 kg!Diétáztam de igy a karomból is lejött 3 cm!Főleg a has alsó része nem akar fogyni!Fóliázásal is próbálkoztam!Mit ajánlottok?Köszi!
további diétát...

2007. Június 09. - 10:18:47
Válasz #5
Nem elérhető

Bubee


Sziasztok!2éve kezdtem el edzeni elég komolyan!Országos 6.helyezett vagyok fekvenyomásban!20 kg-ot szedtem fel és hasamon maradt legalább4 kg!Diétáztam de igy a karomból is lejött 3 cm!Főleg a has alsó része nem akar fogyni!Fóliázásal is próbálkoztam!Mit ajánlottok?Köszi!

1: Fóliázás csak idiótáknak való
2: Normális diéta
3. Kardió ha szükség van rá
4. Kitartás
Satrap Espressobar - Kávékorzó.hu - Kávéológia @ Index

2007. Június 09. - 10:20:38
Válasz #6
Nem elérhető

efitmaster

Adminisztrátor
"Gyerekek, ne írjatok nekem privátokat kérdésekkel, mert még nem vagyok nyugdíjas és nincs időm válaszolni rájuk. Majd 25 év múlva! Thanx! " - efitmaster és anonym alcoholic

"Csak azok érhetnek el valaha is nagyot, akik mernek nagyot bukni" --Robert Francis Kennedy

"Egy hazugság a fél világot körbeutazza, mialatt az igazság még csak a cipőjét húzza"

2007. Június 09. - 16:40:19
Válasz #7
Nem elérhető

Bubee


Satrap Espressobar - Kávékorzó.hu - Kávéológia @ Index

2007. Július 05. - 17:28:05
Válasz #8
Nem elérhető

Citrom


Sziasztok!
Ez a 6 napos Arnold program nem túl sok egy kezdőnek?  :o
Az oké, hogy neki különleges genetikája volt, de egy kezdő szerintem frankón túledzi magát...

2007. Október 18. - 20:58:12
Válasz #9
Nem elérhető

GetFreaky!


Felesleges egy kezdőnek a 6 hatnapos!!!!Edzen egy héten 3 max 4 napot!!!!Ha a túledzéstől egy dekát nem fogsz fejlődni!!!!
Csak szétba..... az izmaidat a hatás pedig elmarad!!!A növekedés!!!!!





GET FREAKY!!!!

2007. December 15. - 14:06:06
Válasz #10
Nem elérhető

Joe Unit


Sziasztok #:-)

15 éves vagyok és lassan egy éve edzek <3! bár az elején az ismerkedés miatt és a hozzászokás miatt eltelt 1-2 hónap jelentősebb munka nélkül, de azóta hála Jordan-nek =/+' :-)! egészen komoly edzésbe kezdtem  ;D amit most egy három hónapos kemény tömegnöveléssel megspékelek. Egy négy napos edzéstervel 1.nap Mell vádli 2: Erőemelő hát, hátső váll, bicepsz 3 nap pihenő 4 nap Testépítő hát, Oldalsó váll, Tricepsz 5 nap Comb Vádli
Mi a véleményetek? ????...

Amugy kurva jó a fórum :-!!! ;)

2008. Január 04. - 01:05:32
Válasz #11
Nem elérhető

GetFreaky!


Sziasztok #:-)

15 éves vagyok és lassan egy éve edzek <3! bár az elején az ismerkedés miatt és a hozzászokás miatt eltelt 1-2 hónap jelentősebb munka nélkül, de azóta hála Jordan-nek =/+' :-)! egészen komoly edzésbe kezdtem  ;D amit most egy három hónapos kemény tömegnöveléssel megspékelek. Egy négy napos edzéstervel 1.nap Mell vádli 2: Erőemelő hát, hátső váll, bicepsz 3 nap pihenő 4 nap Testépítő hát, Oldalsó váll, Tricepsz 5 nap Comb Vádli
Mi a véleményetek? ????...

Amugy kurva jó a fórum :-!!! ;)

Igazából jó az edzésterv!!!
Nem értem igazából hogy 1héten miért edzed kétszer a hátat.Illetve az erőemelő háton mit értesz?Felhúzást??
Vagy még más gyakorlatokat is???
Amúgy kitartást és kemény edzéseket kívánok!!!! :-)!

2008. Január 05. - 02:45:30
Válasz #12
Nem elérhető

Joe Unit


Hello Freaky! #:-)

Köszönöm a bíztatást neked is hasonlókat!

Azért edzem kétszer a hátat mert az első edzésben inkább az evezésekre és a súlyok nagyságára koncetrálok, a második hátedzésénél a csigás lehúzások dominálnak és inkább az összehúzódásokra koncentrálok. 8-)

2008. Január 15. - 00:10:38
Válasz #13
Nem elérhető

efitmaster

Adminisztrátor
Sziasztok!
Ez a 6 napos Arnold program nem túl sok egy kezdőnek?  :o
Az oké, hogy neki különleges genetikája volt, de egy kezdő szerintem frankón túledzi magát...

Húúú, már milyen régen akartam válaszolni erre, de mindig átsiklottam felette. Valóban igazad van, a 6 napos edzésterv sok egy kezdőnek!

Jó ha egy kezdő lefelezi Arnold alap edzéstervét és azt csinálja végig az első pár hónapban.

Szóval a javított kezdő edzésterv az valahogy ilyesmi is lehetne:

Hétfő

Mell
Fekvenyomás
Ferdepados fekvenyomás
Áthúzások

Hát
Húzódzkodás vagy lehúzások (4 sorozat izombukásig)
Döntött törzsű evezés vagy kábeles evezés
Felhúzás (3 sorozat x 10/6/4)   

Hasizom
Lábemelés (3 sorozat 25 ismétlés)

Szerda
 
Vállak
mellről nyomás
Oldalemelés
Állig húzás nehéz súllyal

Karok
Bicepsz állva kétkezes súllyal
Bicepsz ülve egykezes súlyzóval
Szűknyomás
Tricepsznyújtás rúddal vagy csigás letolások

Alkar
Csuklófelhúzás
Csuklóbehúzás   

Hasizom
Felülés (4 sorozat x 25)

Péntek

Combok
Guggolások
Kitörés
Lábhajlítás   

Vádli
Álló vádligyakorlat 4 x (15-20)   

Alsó Hát
Merev lábú felhúzás (3 x 10/8/6)
Jó reggelt gyakorlat (3 x 10/6/4)   

Hasizom
Lábemelés (5 x 25)

Megjegyzés: Ha mást nem jelöltünk, végezz 4 sorozat 8-12 ismétlést.

(hátha még valamelyik kezdő nem szakadt bele Arnold Alap edzéstervébe eddig és olvassa a javítást...)
"Gyerekek, ne írjatok nekem privátokat kérdésekkel, mert még nem vagyok nyugdíjas és nincs időm válaszolni rájuk. Majd 25 év múlva! Thanx! " - efitmaster és anonym alcoholic

"Csak azok érhetnek el valaha is nagyot, akik mernek nagyot bukni" --Robert Francis Kennedy

"Egy hazugság a fél világot körbeutazza, mialatt az igazság még csak a cipőjét húzza"

2008. Január 15. - 00:27:23
Válasz #14
Nem elérhető

Bubee


A "Jó reggelt" gyakorlatot én nem végezném inkább. Helyette hipernyújtás. Előbbi nem biztonságos és igen sérülésveszélyes gyakorlat szvsz...
Satrap Espressobar - Kávékorzó.hu - Kávéológia @ Index