2024. Április 27. - 08:48:58
Bodybuilding.hu Fórumok

Szerző Téma: Anita Bean - Modern sporttáplálkozás  (Megtekintve 30836 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

2008. Január 03. - 12:20:50
Válasz #15
Nem elérhető

Bubee


azt meg tudja valaki mondani, hogy mi szabályozza, hogy az inzulin hova nyomja a tápanyagot? Mitől függ ez?

Szerintem megvannak a prioritási sorrendek. Nyilván a létfontosságú szervek működése az első, mert ha nem lenne az akkor gáz lenne  :) Mindig az az első ami a legfontosabb. Mondjuk egy edzés alatt/után kiváncsi lennék h miként osztja el a tápanyagot a szervezet. Mert azért az izmokon kívül más is dolgozik, pl az agy is rendesen.
Satrap Espressobar - Kávékorzó.hu - Kávéológia @ Index

2008. Január 03. - 12:21:55
Válasz #16
Nem elérhető

Lalika85


Én szóról szóra kimásoltam a lényeget....ezért kaptam egy minuszt. Köszi! Pedig te sem vagy biztos a dolgodban... (bár én nem kételkedek a tudásodban)
726.oldal a könyvben.

Nem én adtam, de mindegy. Összekeversz valakikkel. Én ezen a fórum nem sok minuszt oszottam ki, jobb ha tőlem tudod meg. De ha már itt tartunk akkor elmondom neked: amíg nem voltam netközelben az ünnepek alatt (8 nap) addig is kaptam minuszokat, nem is keveset. Pedig 1 rohadt betűt nem írtam. Ennyit erről.

Még egyszer mondom: NEM ÉN ADTAM!

Ha tőlem fogod kapni akkor tudni fogsz róla...

Rendben. Akkor ne haragudj.
A te hozzászólásaidra vagyok a legkiváncsibb,na meg Seth és Steve hozzászólásaira.
Természetesen a többiekére is!!!!!
Akadályt csak az lát, ki leveszi szemét a célról.

Amikor a változás szelei fújnak, a kétkedők falakat húznak föl, az optimisták pedig vitorlákat.

Az őszinteség fájdalmat okozhat,de a hazugságot ritkán bocsájtják meg

Zsán Klucsó Alajos (Az Örök Mosolygó)

2008. Január 03. - 12:25:44
Válasz #17
Nem elérhető

Bubee


Mit tudsz ajánlani helyette???  Egyszerre 3 könyvből szerzem az infókat!
testépítés nagy enciklopédiája
Modern sporttáplálkozás
Testépítés bibliája

Lalika, ez a táplálkozás dolog olyan h mindenki azt mond amit akar. Sajnos a táplálkozástudomány ilyen. Az anatómi más kérdés, hiszen attól függetlenül h még sok funkciót nem ismerünk, azért a legtöbb alap dolog betonba ágyazott bizonyítékokon alapszik. Vagyis az úgy van ahogy van. Nincs ellentmondás.

Táplálkozással az a helyzet h vannak körvonalak, de semmi se 100%-ig biztos. Így mindig lesznek új tanulmányok amiknek a fele szart se ér mert csak spekuláció, a másik fele meg mond valamit és alá is tudják támasztani.
Satrap Espressobar - Kávékorzó.hu - Kávéológia @ Index

2008. Január 03. - 12:26:49
Válasz #18
Nem elérhető

Woodslave


nem tudom, de az internet mellett nekem nincs szükségem 70-80-as években megírt könyvekre. MOst nem azt mondom, hogy hülyeség ami benne van, meg egyébként is örülnék ha csak úgy néznék mi mint egy 70-es évekbeli testépítő, de az internet azért.
Nem akarok nagyon más oldalakat reklámozni, de én pl. a t-nation.com oldalon szoktam olvasgatni, mondjuk az ortodox bodys felfogástól kicsit messzebb álló, de érdekes cikkek vannak edzés és táplálkozás ügyben is.
Másrészről a spanyolviaszt azóta se találták fel még egyszer, az alapdolgok működnek.

2008. Január 03. - 12:28:11
Válasz #19
Nem elérhető

Bubee


Másrészről a spanyolviaszt azóta se találták fel még egyszer, az alapdolgok működnek.

Ez a lényeg  :-){
Satrap Espressobar - Kávékorzó.hu - Kávéológia @ Index

2008. Január 03. - 12:29:05
Válasz #20
Nem elérhető

endre66



Nem én adtam, de mindegy. Összekeversz valakikkel. Én ezen a fórum nem sok minuszt oszottam ki, jobb ha tőlem tudod meg. De ha már itt tartunk akkor elmondom neked: amíg nem voltam netközelben az ünnepek alatt (8 nap) addig is kaptam minuszokat, nem is keveset. Pedig 1 rohadt betűt nem írtam. Ennyit erről.

Ha tőlem fogod kapni akkor tudni fogsz róla...

Mielőtt depressziós leszel dear Bubee, azért vedd figyelembe, hogy ha más esetleg szintén pár napig nem jut nethez, majd elkezdi "bepótolni a lemaradását" és visszaolvas, akkor is oszthat minuszt és plusszt is. Én pl simán nyomkodtam plusszokat olyanra, amit valaki nyáron írt még, csak én nemrég jutottam oda hogy elolvassam. És persze röpkedtek a minuszok is  :-/-


2008. Január 03. - 12:33:33
Válasz #21
Nem elérhető

endre66


De hogy érdemben is hozzászóljak a témához:
A lényeg, hogy Lalika jó úton jársz, olvass sokat, gondolkozz, de nehogy kétségbe essél minden ellentmondásos információn, mert akkor nem fogsz egyről a kettőre jutni, és szerintem ez az inzulinos dolog nem annyira égető téma, hogy annyit agyaljunk rajta, szerintem elég sok ember lett izmos anélkül, hogy ismerte volna az inzulin működését mélyrehatóan.  ;)

2008. Január 03. - 12:34:50
Válasz #22
Nem elérhető

Bubee



Nem én adtam, de mindegy. Összekeversz valakikkel. Én ezen a fórum nem sok minuszt oszottam ki, jobb ha tőlem tudod meg. De ha már itt tartunk akkor elmondom neked: amíg nem voltam netközelben az ünnepek alatt (8 nap) addig is kaptam minuszokat, nem is keveset. Pedig 1 rohadt betűt nem írtam. Ennyit erről.

Ha tőlem fogod kapni akkor tudni fogsz róla...

Mielőtt depressziós leszel dear Bubee, azért vedd figyelembe, hogy ha más esetleg szintén pár napig nem jut nethez, majd elkezdi "bepótolni a lemaradását" és visszaolvas, akkor is oszthat minuszt és plusszt is. Én pl simán nyomkodtam plusszokat olyanra, amit valaki nyáron írt még, csak én nemrég jutottam oda hogy elolvassam. És persze röpkedtek a minuszok is  :-/-


Nem leszek depressziós dear Endre66. Figyelembe vettem én már sokmindent itt... Mindegy...  :-!!!
Satrap Espressobar - Kávékorzó.hu - Kávéológia @ Index

2008. Január 03. - 12:35:03
Válasz #23
Nem elérhető

Lalika85


Akkor túlbonyolítom???
Azért olvasom ezeket a könyveket,mert ezt ajánlottátok és szeretném az alapokat megtanulni.
Na meg persze olyan infókat tartalmaz amiket itt,így senki sem mondott el pontosan. Ha mondott is akkor is 25 topicban van kitárgyalva egy egy rész.
Szeretném az összes infót összegyűjteni egy helyre!!!

Minden tápanyaghoz új topicot nyitok, azért hogy mindig hozzá tudjunk szólni.

A következő a fehérje lesz!!!

Este meg is csinálom.
Nem sajnálom az időt rá, de félek,hogy hiába foglalkozom ennyit a témával,mert nem kapom meg az alap információkat sem.
Ebben segítenek majd ezek a topicok!!!

Szeretném jól csinálni azt amit csinálok és szívesen segítenék ezzel a többi hozzám hasonló kezdőnek is.
Akadályt csak az lát, ki leveszi szemét a célról.

Amikor a változás szelei fújnak, a kétkedők falakat húznak föl, az optimisták pedig vitorlákat.

Az őszinteség fájdalmat okozhat,de a hazugságot ritkán bocsájtják meg

Zsán Klucsó Alajos (Az Örök Mosolygó)

2008. Január 03. - 12:37:03
Válasz #24
Nem elérhető

Bubee


De hogy érdemben is hozzászóljak a témához:
A lényeg, hogy Lalika jó úton jársz, olvass sokat, gondolkozz, de nehogy kétségbe essél minden ellentmondásos információn, mert akkor nem fogsz egyről a kettőre jutni, és szerintem ez az inzulinos dolog nem annyira égető téma, hogy annyit agyaljunk rajta, szerintem elég sok ember lett izmos anélkül, hogy ismerte volna az inzulin működését mélyrehatóan.  ;)

Hát azért ez egy olyan dolog ami nem éppen "nem égető". Nyilván most attól h ezt nem tudja pontosan még lehet ronikólmen, de aki fogalkozik ezzel a sporttal, az foglalkozik némileg a táplálkozással és az anatómiával is. Ez olyan "illik tudni" kategória, de lehet csak én látom így. Azért ne legyen már az terjesztve h a hormonok bontják le a makrotápanyagokat...
Satrap Espressobar - Kávékorzó.hu - Kávéológia @ Index

2008. Január 03. - 12:39:54
Válasz #25
Nem elérhető

endre66


Nem vagyok pedagógus, de arra már rájöttem, hogy az a tudás, amit küzködve, vért izzadva szerez meg az ember, ezerszer többet ér annál, amit kézhez kapunk. Ez olyan mint a tévénézés és az olvasás közti különbség, mindkettőből juthatunk hasznos információhoz, de amit olvasol, azt te magad gondolod át, képzeled el, és jegyzed is meg jobban, a tévében meg előre sokak által ki van találva és prezentálva van minden.

(nem féltelek Bubee, csak mondtam  ;-oo-; )

2008. Január 03. - 12:42:40
Válasz #26
Nem elérhető

Lalika85


Ráadásul rengeteg a népbutítás.  Én nem is nézek nagyon tv-t.

Az optimális inzulinszint eléréséhez tudtok egy kis segítséget adni???
Az edzés előtt 7g maltodextrint iszom és 8g dextrózt. Edzés közben 10g-10g. Ez jó így???
Egy óra kb. az edzésem utána meg hasazás még 30perc.

Akadályt csak az lát, ki leveszi szemét a célról.

Amikor a változás szelei fújnak, a kétkedők falakat húznak föl, az optimisták pedig vitorlákat.

Az őszinteség fájdalmat okozhat,de a hazugságot ritkán bocsájtják meg

Zsán Klucsó Alajos (Az Örök Mosolygó)

2008. Január 03. - 12:42:58
Válasz #27
Nem elérhető

L


Sztem itt van egy hatalmas tévedés. Bár nem vagyok élettan guru, de szerintem a szervezetben CSAK az enzimek bontanak tápanyagot és a hormonok NEM. Éppen ezért eléggé kétséges h az inzulin bármit is bontana vagy átalakítana. Az inzulinnak az a feladata h a már lebontott, egyszerű és a sejtek által felvehető formára alakított tápanyagokat a célsejtekhez szállítsa és "átadja" nekik. De majd valaki aki okosabb a témában kijavít ha tévedek. Bár szinte biztos vagyok benne h az inzulinnak semmi köze a tápanyagok bontásához.
Ez pontosan így van. Az inzulin tesz lehetővé egy olyan transzportfolyamatot ami által bejut a glükóz a sejtekbe, sőt eközben jut be a sejtekbe kálium és  az aminosavak is. Emiatt van egy antikatabolikus és erős anabolikus hatása az inzulinnak. Röviden ennyi. Az ,hogy mely sejtekre hat az inzulin, inzulinreceptorok működésének és számának a függvénye. Az inzulinreceptorok száma pedig a vérben lévő inzulin mennyiségének a függvénye. Vagyis minél több inzulin van a vérben annál több az inzulinreceptor és annál anabolikusabb állapotban vagyunk.
"-Pedig azt gondolják sokan, hogy egy ilyen  individuális sport inkább egy emberen múlik...
  -Nem igaz! Higgyétek el: a testépítés CSAPATMUNKA!"

2008. Január 03. - 12:48:06
Válasz #28
Nem elérhető

Lalika85


Én mindig meglepődöm,hogy miket tudtok!!!!  :-)!
Akadályt csak az lát, ki leveszi szemét a célról.

Amikor a változás szelei fújnak, a kétkedők falakat húznak föl, az optimisták pedig vitorlákat.

Az őszinteség fájdalmat okozhat,de a hazugságot ritkán bocsájtják meg

Zsán Klucsó Alajos (Az Örök Mosolygó)

2008. Január 03. - 12:49:38
Válasz #29
Nem elérhető

endre66


Én nem minősíteném egyik könyvet sem (a háromból kettőt olvastam). De azt látni kell, hogy senkinek sem sikerült összefoglaló, és akár csak mondjuk 90%-ban elismert könyvet letennie az asztalra a témában. Jó ötlet, hogy gyűjtöd, és rendszerezed az információkat, de tudomásul kell venni, hogy eközben egy halom olyan téves információval, cikkell, hiedelemmel fogsz találkozni, amikről csak később, későbbi "tanulmányaid", tapasztalataid megszerzése után derül ki, hogy azok valójában tévesek...