2024. Április 27. - 09:19:26
Bodybuilding.hu Fórumok

Szerző Téma: Fehérjeháztartás  (Megtekintve 42533 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

2008. Január 23. - 00:09:46
Válasz #30
Nem elérhető

sixooshu


Az örök szkeptikus. Ismerem jól ezt a típust ;D (remélem nem haragszol meg az általánosításért és a beskatulyázásért)
Holnap leírom neked legjobb tudásom szerint (ha nem felejtem el ;D ), hogy hogy működik a dolog. Aztán keresek hozzá pár  referencia cikket a pub-med-ről. ;-oo-;
Persze ha a híres "evidence based medicine" fellegvárából származó  tudományos publikációk sem oltják kellő képpen a tudásszomjadat, időben szólj, mert akkor nem fáradok vele. 8-)

Szkeptikus vagyok, de meggyőzhető. Kíváncsian várom a hivatkozásaidat! 

Addig egy kis játék!  az alábbi képen 4 fehérjeforrás részletes aminosavprofilja látható. rizs, csirke, tojás, whey. melyik szín melyik fehérjeforrást jelöli szerintetek? Kíváncsi vagyok a tippjeitekre!



http://indafoto.hu/sixooshu/image/391509-980ac50e                (A kép eredeti helye)

2008. Január 23. - 00:58:55
Válasz #31
Nem elérhető

Lalika85


Szükség van a te kételkedéseidre is!!!
A te kérdéseidből,a neked adott válaszokból és az érvek felsorakoztatásából is sokat lehet tanulni.

Kérdezz bátran!! Engem nagyon érdekel ez az egész téma!!!
Itt szerintem megkapod a helyes választ!!

Efit,L,Bubee,Seth meg még sokan mások komoly végzetséggel  és tudással rendelkeznek!!!! (sokáig sorolhatnám...)
Tudják,hogy mit beszélnek!
Akadályt csak az lát, ki leveszi szemét a célról.

Amikor a változás szelei fújnak, a kétkedők falakat húznak föl, az optimisták pedig vitorlákat.

Az őszinteség fájdalmat okozhat,de a hazugságot ritkán bocsájtják meg

Zsán Klucsó Alajos (Az Örök Mosolygó)

2008. Január 23. - 10:30:00
Válasz #32
Nem elérhető

Ikaros


Kicsit félreértetted a válaszomat de segond!  ;-oo-;


...
A második okot pedig már leírtam tegnap csak kicsit félreértetted. Az, hogy az izmaidnak mennyi aminosavra van szüksége az épüléshez az egy dolog. De fehérjére a szervezetedben mindehol szükség van, nem az izmaid aminosavszükséglete a prioritás hanem, hogy egészséges maradj, hiszen csak így tudsz izmokat felpakolni....

... Nem lehet kihagyni a fehérjelebontási fázist. Egyrészt felesleges, másrészt vannak negatív hatásai az emésztőrendszerre...

Nem én vagyok a Dévényi Tibi, de Melyik volna jobb választás?
1. Ha főleg aminosavakat ennék-többfélét napi 70-80g-, és olyanokat amelyek segítenek az izomnövekedésben, és csak kis mennyiségű fehérje port - 2-3 naponta egy adag (20-25g) - ám fehérjékben gazdag táplálékokat,(csirkemell, pulykamell,mogyoró, tojás, tej) plussz a többi tápanyag.
Ezzel elég aktív maradna az emésztő rendszerem, meg a hormonjai ?
vagy
2. Az általános fehérje napi giga-mega mennyiségben 3-5g/testsúly kg , plusz fehérjékben gazdag táplálékokat,(csirkemell, pulykamell,mogyoró, tojás, tej) plussz a többi tápanyag.

Ikaros, aki ezúttal nem repül közel a naphoz!

2008. Január 23. - 10:30:00
Válasz #33
Nem elérhető

sixooshu


Kösz. De azért edzek már néhány éve, van egy kis rálátásom a dolgokra.
Mindenesetre kíváncsi lennék a te tippedre is Lalika! Melyik szín melyik fehérjeforrás?

http://indafoto.hu/sixooshu/image/391509-980ac50e/details/xl

itt jobban látható!


 

2008. Január 23. - 10:30:00
Válasz #34
Nem elérhető

lawes


Érdekes téma!  Łł=
A ciánkéket whey proteinre tippelem. Magas BCAA, alacsony arginin.
A sötétkék lesz szerintem a rizs. Aránylag magas glutamin, de kevés benne a lizin
és a kéntartalmú aminosavak (metionin, cisztin), ahogy általában a gabonaféléknél.
Bordó=csirke, sárga=tojás? Ez már inkább csak tipp.
Nos?  ????...  ::)

2008. Január 23. - 11:02:37
Válasz #35
Nem elérhető

L


Kicsit félreértetted a válaszomat de segond!  ;-oo-;


...
A második okot pedig már leírtam tegnap csak kicsit félreértetted. Az, hogy az izmaidnak mennyi aminosavra van szüksége az épüléshez az egy dolog. De fehérjére a szervezetedben mindehol szükség van, nem az izmaid aminosavszükséglete a prioritás hanem, hogy egészséges maradj, hiszen csak így tudsz izmokat felpakolni....

... Nem lehet kihagyni a fehérjelebontási fázist. Egyrészt felesleges, másrészt vannak negatív hatásai az emésztőrendszerre...

Nem én vagyok a Dévényi Tibi, de Melyik volna jobb választás?
1. Ha főleg aminosavakat ennék-többfélét napi 70-80g-, és olyanokat amelyek segítenek az izomnövekedésben, és csak kis mennyiségű fehérje port - 2-3 naponta egy adag (20-25g) - ám fehérjékben gazdag táplálékokat,(csirkemell, pulykamell,mogyoró, tojás, tej) plussz a többi tápanyag.
Ezzel elég aktív maradna az emésztő rendszerem, meg a hormonjai ?
vagy
2. Az általános fehérje napi giga-mega mennyiségben 3-5g/testsúly kg , plusz fehérjékben gazdag táplálékokat,(csirkemell, pulykamell,mogyoró, tojás, tej) plussz a többi tápanyag.



Kezdő és középhaladó szinten tömegnöveléskor 2-2,5g/ttkg fehérje, főleg "hagymányos" élelmiszerekből: csirkemell, pulykamell, sovány túró, hal, marha...stb és  max 50%-ban proteinporokból, esetleg pluszban glutamin napi 15-25g mennyiségben.
Diétakor teljesen individuális a dolog, itt nagyobb jelentősége van a szabad aminosavak bevitelének, de erről érdemesebb a profikat megkérdezni.
Én ezt tudom javasolni.
"-Pedig azt gondolják sokan, hogy egy ilyen  individuális sport inkább egy emberen múlik...
  -Nem igaz! Higgyétek el: a testépítés CSAPATMUNKA!"

2008. Január 23. - 11:11:32
Válasz #36
Nem elérhető

Bubee


Kicsit félreértetted a válaszomat de segond!  ;-oo-;


...
A második okot pedig már leírtam tegnap csak kicsit félreértetted. Az, hogy az izmaidnak mennyi aminosavra van szüksége az épüléshez az egy dolog. De fehérjére a szervezetedben mindehol szükség van, nem az izmaid aminosavszükséglete a prioritás hanem, hogy egészséges maradj, hiszen csak így tudsz izmokat felpakolni....

... Nem lehet kihagyni a fehérjelebontási fázist. Egyrészt felesleges, másrészt vannak negatív hatásai az emésztőrendszerre...

Nem én vagyok a Dévényi Tibi, de Melyik volna jobb választás?
1. Ha főleg aminosavakat ennék-többfélét napi 70-80g-, és olyanokat amelyek segítenek az izomnövekedésben, és csak kis mennyiségű fehérje port - 2-3 naponta egy adag (20-25g) - ám fehérjékben gazdag táplálékokat,(csirkemell, pulykamell,mogyoró, tojás, tej) plussz a többi tápanyag.
Ezzel elég aktív maradna az emésztő rendszerem, meg a hormonjai ?
vagy
2. Az általános fehérje napi giga-mega mennyiségben 3-5g/testsúly kg , plusz fehérjékben gazdag táplálékokat,(csirkemell, pulykamell,mogyoró, tojás, tej) plussz a többi tápanyag.

Csak annyit kell megértened és betartanod h az emberi - de nem csak az emberi - emésztőkészülék NEM a folyékony és por állagú táplálékra van "berendezkedve". A megfelelő gyomor és bélműködéshez KELL a szilárd táplálék. Innentől kezdve már nem is kérdéses a dolog. A mindenkori szükségletek minimum 50, de inkább nagyobb %-át szilárd táplálékból kell biztosítani, majd utána lehet pancsolni. Aztán akkor már szint mindegy h te most szabad aminosavat eszel vagy tejsavót, az csak egy kis + lesz majd az egész rendszerben. Ezért is CSAK kiegészíteni lehet ezekkel, nem arra alapozni.

Ez az egész - ahogy a Pisti is írta - nem atomfizika vagymi. Vannak dolgok amiknek érdemes utánamenni, de teljesen felesleges elveszni a részletekben. Nem szabad konzervatívnak lenni, ugyanakkor agyalni se kell túl sokat.

A táplálkozástudomány egyszerre egyszerű is, de ugyanakkor bonyolult, rendkívül összefüggő dolog. A dolog bonyolultabb annál h csak úgy összedobunk egy jó aminosav koktél oszt le van tudva az egész.
Satrap Espressobar - Kávékorzó.hu - Kávéológia @ Index

2008. Január 23. - 11:37:34
Válasz #37
Nem elérhető

Lalika85


Kösz. De azért edzek már néhány éve, van egy kis rálátásom a dolgokra.
Mindenesetre kíváncsi lennék a te tippedre is Lalika! Melyik szín melyik fehérjeforrás?

http://indafoto.hu/sixooshu/image/391509-980ac50e/details/xl

itt jobban látható!


 

Tipp:  ciánkék a whey protein szerintem,mert az arginin a hipofízisben termelődik, és legnagyobb koncentrációban a húsban,
         halban, szárnyasokban és a tejtermékekben fordul elő,meg azért mert magasan tartalmazza a Bcaa-t.

         kék tojás,sárga hús, bordó rizs ???  Én nem értek hozzá!!! (ezeket a minőség sorrendjébe próbáltam rakni.)
         Mi a megoldás???

Neked mik a tapaszatlataid!!  Oszd meg velünk. Az évek óta szerzett tapasztalataidra vagyok kiváncsi.  Na meg az eredményeidre is! Képekekkel!!

Ha te jól tudod,biztosan komoly a külsőd is..... Ha nem akkor.... ))=/


Akadályt csak az lát, ki leveszi szemét a célról.

Amikor a változás szelei fújnak, a kétkedők falakat húznak föl, az optimisták pedig vitorlákat.

Az őszinteség fájdalmat okozhat,de a hazugságot ritkán bocsájtják meg

Zsán Klucsó Alajos (Az Örök Mosolygó)

2008. Január 23. - 11:45:38
Válasz #38
Nem elérhető

L


Mod:
Korábban valamikor azt írtam, illetve utaltam rá, hogy minden tápanyag csak monomer formában szívódik fel. Ez tévedés volt az alábbiak alapján:

"A fehérjék utilizációját kedvezően befolyásolja az a fiziológiás tény, hogy a fehérjék jobban hasznosulnak abban az esetben, ha két-három aminosavat tartalmazó mikrofehérjék formájában szívódnak fel a gasztrointesztinumból. Korábban azt feltételezték, hogy a fehérjék csupán akkor szívódnak fel, ha az emésztés során aminosavakra bomlanak le.Az élettani vizsgálatok azt igazolták, hogy a fehérjék felszívódnak akkor is, ha két-három aminosavból épülnek fel, és ekkor a fehérjék utilizációja sokkal jobb."

Prof.Dr.Mózsik Gyula- A klinikai táplálkozástudomány alapjai
"-Pedig azt gondolják sokan, hogy egy ilyen  individuális sport inkább egy emberen múlik...
  -Nem igaz! Higgyétek el: a testépítés CSAPATMUNKA!"

2008. Január 23. - 11:48:09
Válasz #39
Nem elérhető

Bubee


Mod:
Korábban valamikor azt írtam, illetve utaltam rá, hogy minden tápanyag csak monomer formában szívódik fel. Ez tévedés volt az alábbiak alapján:

"A fehérjék utilizációját kedvezően befolyásolja az a fiziológiás tény, hogy a fehérjék jobban hasznosulnak abban az esetben, ha két-három aminosavat tartalmazó mikrofehérjék formájában szívódnak fel a gasztrointesztinumból. Korábban azt feltételezték, hogy a fehérjék csupán akkor szívódnak fel, ha az emésztés során aminosavakra bomlanak le.Az élettani vizsgálatok azt igazolták, hogy a fehérjék felszívódnak akkor is, ha két-három aminosavból épülnek fel, és ekkor a fehérjék utilizációja sokkal jobb."

Prof.Dr.Mózsik Gyula- A klinikai táplálkozástudomány alapjai

Hmm.. Ez igen érdekes  ::)
Satrap Espressobar - Kávékorzó.hu - Kávéológia @ Index

2008. Január 23. - 11:54:30
Válasz #40
Nem elérhető

Lalika85


Elég komoly szinten művelitek a dolgokat   :-){ :-){ :-){

Néha azért a gyakorlati hasznát is foglaljátok össze,hogy mindenki értse.  ;)
Akadályt csak az lát, ki leveszi szemét a célról.

Amikor a változás szelei fújnak, a kétkedők falakat húznak föl, az optimisták pedig vitorlákat.

Az őszinteség fájdalmat okozhat,de a hazugságot ritkán bocsájtják meg

Zsán Klucsó Alajos (Az Örök Mosolygó)

2008. Január 23. - 12:17:42
Válasz #41
Nem elérhető

Johnnyx


Kösz. De azért edzek már néhány éve, van egy kis rálátásom a dolgokra.
Mindenesetre kíváncsi lennék a te tippedre is Lalika! Melyik szín melyik fehérjeforrás?

http://indafoto.hu/sixooshu/image/391509-980ac50e/details/xl

itt jobban látható!


 

Tipp:  ciánkék a whey protein szerintem,mert az arginin a hipofízisben termelődik, és legnagyobb koncentrációban a húsban,
         halban, szárnyasokban és a tejtermékekben fordul elő,meg azért mert magasan tartalmazza a Bcaa-t.

         kék tojás,sárga hús, bordó rizs ???  Én nem értek hozzá!!! (ezeket a minőség sorrendjébe próbáltam rakni.)
         Mi a megoldás???

Neked mik a tapaszatlataid!!  Oszd meg velünk. Az évek óta szerzett tapasztalataidra vagyok kiváncsi.  Na meg az eredményeidre is! Képekekkel!!

Ha te jól tudod,biztosan komoly a külsőd is..... Ha nem akkor.... ))=/




Valahol azt olvastam, hogy a szójafehérjében van a legtöbb arginin. Csak nem találom a forrást  !+"%
Ha megtaláltam belinkelem.
Egyetek zabot!

2008. Január 23. - 14:10:04
Válasz #42
Nem elérhető

sixooshu


A Bíró-Linder szerint messze nem. 7,2% az arginintartalma. a húsnak magasabb.

Lalika! A tapasztalataim nem hiszem hogy nagyon eltérnének bárki más tapasztalataitól, aki 6-7 éve edz. Én egész másképpen nőttem bele a sportba, mint az aki mostanában kezdi. Amikor én kezdtem, messze nem állt ennyi információ rendelkezésre. Én a Wiederkönyvből, meg az edzőtársaim tanácsaiból építkeztem. És ahogy Efit is monta, az a könyv eléggé elavult módszereket is tartalmaz, valamint sporttársaim sem voltak igazán a helyzet magaslatán. Kénytelen voltam magam kikisérletezni, mi a jó nekem. Ez évekig tartott. rájöttem, hogy sok edzőtermi mendemonda hamis, mégha sokan is hisznek benne.
Summázva a tapasztalataimat, valami hasonlót mondok, mint amit Bubee Írt nemrég. Ez nem atomfizika, a kajáláson, edzésen nem agyalni kell, hanem csinálni. Lehet, hogy az tűnik itt ki a postjaimból, hogy a növényi fehérjéket favorizálom, ez nem igaz, naponta 200g++ álati fehérjét eszem. ez a "növényi fehérje nem teljes értékű" téma viszont jelentősen el van túlozva, mondvacsinált indokokkal, én ez ellen vagyok.

2008. Január 23. - 14:10:29
Válasz #43
Nem elérhető

efitmaster

Adminisztrátor
"Gyerekek, ne írjatok nekem privátokat kérdésekkel, mert még nem vagyok nyugdíjas és nincs időm válaszolni rájuk. Majd 25 év múlva! Thanx! " - efitmaster és anonym alcoholic

"Csak azok érhetnek el valaha is nagyot, akik mernek nagyot bukni" --Robert Francis Kennedy

"Egy hazugság a fél világot körbeutazza, mialatt az igazság még csak a cipőjét húzza"

2008. Január 23. - 14:29:38
Válasz #44
Nem elérhető

lawes


ez a "növényi fehérje nem teljes értékű" téma viszont jelentősen el van túlozva, mondvacsinált indokokkal, én ez ellen vagyok.
Valahol azt olvastam, hogy a növényi fehérjét is beleszámolhatjuk az étrendbe 0<X<1.00 szorzóval,  ;D
mivel kevésbe hasznosul, de valamennyit mégis felhasznál belőle a szervezet...
A grafikonos megoldásom helyes?  ????...