2024. Május 08. - 07:17:54
Bodybuilding.hu Fórumok

Szerző Téma: Fehérjeháztartás  (Megtekintve 42639 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

2008. Január 23. - 14:36:30
Válasz #45
Nem elérhető

Seth


No elolvasgattam a hozzásszólásokat, és érdekes dolgokat írtatok és senkit nem akarok fikázni  ????..., de akkor van értelme egy témáról mélyebben beszélgetni, ha megtaláljuk a célját. Már többször akartam írni, de aztán mindig letettem róla, gondoltam kivárom a végét.  Az hogy megállapítjuk huhh ez az aminosav mennyire jó meg azt így bontja a szervezet, meg ez a "kedvencem" akkor van értelme, ha eszerint is csináljuk ezekután a testépítést lévén ez gyakorlati sport. Most szívesen megkérdezném a téma megindítása óta ki eszik több arginint, vagy táplálkozik teljesen máshogyan.  8-) Ezért sem akartam beleszólni vagy kijavítgatni a hozzászólásokat, mert akkor elmentünk volna a ki mennyire hihetetlenül művelt irányba...  :-/-(-: amit hiányoltam, hogy támasszuk meg tényekkel, hamár írunk valamit, és nézzük a gyakorlati hasznát. Komolyan kicsit kihaltam azon a 1db táblázaton ahol csak az maradt ki melyik csík mit jelent!  ;D ;D ;D Szóval elnézést mindenkitől, és akkor próbálok egy kicsit hasznosabb lenni, és nem off:

Szóval: 1, a növényi fehérjéket teljesen alulbecsülik ez igaz, 2 a változatosságot is pedig a kettő kombinációja sokszor pont kiegészíti egymást. Lásd Németh Pisti sem egy fajta fehérjeforrást eszik, eszik halat is csirkét is stb... A növényi fehérjék hasznosságánál különösen fontos a változatosság, ha ki akarjuk használni ezeknek az előnyeit is. Feltöltök egy könnyen értelmezhető táblázatot (nézzétek meg a sárga mezőket) egy 1970 es Biokémia könyvből (ez azóta sem változott) bizonyos tápanyagok esszenciális aminosavprfofiljáról, és nézzétek csak meg mi van ha pl. a rizst egy kis krumlival kombináljuk, pont "kiütjük a két sárga mezőt"... Vagy, hogy a marha mellé miért is kell más protein a teljes hasznosuláshoz?? Ha szervezetben nincsenek egyensúlyban az aminósavak a feleslegeseket egyszerűen nem használja föl a szervezet, ezt jól tudjuk. De! a növényi fehérjék koránt sem annyira szarok és hiányosak mint a legtöbben gondolnánk...  0o0o0

2008. Január 23. - 14:51:19
Válasz #46
Nem elérhető

Lalika85


Én például 2 hete kb. 15-20g arginine-t viszek be,aminosav formában!!! A táplálkozásom is most forrot ki nem rég.
(engem ezért is érdekel ez jobban)
A többi rész is azért fontos,mert ha megoldható,hogy valamit is javítsak a táplálkozásomon, tápanyagbevitelemen,
akkor azt a lehetőségeimtől függően meg is szeretném tenni.

Akadályt csak az lát, ki leveszi szemét a célról.

Amikor a változás szelei fújnak, a kétkedők falakat húznak föl, az optimisták pedig vitorlákat.

Az őszinteség fájdalmat okozhat,de a hazugságot ritkán bocsájtják meg

Zsán Klucsó Alajos (Az Örök Mosolygó)

2008. Január 23. - 14:56:37
Válasz #47
Nem elérhető

Lalika85


Tudom,hogy csak 1-2% ezek a kis plusz kiegészítők,de én mindent megszeretnék tenni!!
Nekem minden 1% kell!!!!
Sajnos nincsen időm,hogy évek alatt gyűjtsem be a tapasztalatokat.
(bár szerintem ez egy életmód számomra, és eltelnek ezek az évek majd nálam is)
Addig is megszeretnék tenni mindent, és gyüjtöm az információkat,mert levagyok maradva!
(Szeretném jól csinálni!!! Meg kevés időm van,hogy elérjek valami normális formát,hogy mehessek dolgozni.)
Akadályt csak az lát, ki leveszi szemét a célról.

Amikor a változás szelei fújnak, a kétkedők falakat húznak föl, az optimisták pedig vitorlákat.

Az őszinteség fájdalmat okozhat,de a hazugságot ritkán bocsájtják meg

Zsán Klucsó Alajos (Az Örök Mosolygó)

2008. Január 23. - 15:09:35
Válasz #48
Nem elérhető

parrre


Király a topic  :-){

A szójafehérjével nem az volt a gond hogy az ösztogénszintet emeli ?  ????... 

Lalika ha minden 1% kell regisztráld magad kiemelten közhasznú alapítványnak  ;)   ;D

2008. Január 23. - 15:12:01
Válasz #49
Nem elérhető

lawes


No elolvasgattam a hozzásszólásokat, és érdekes dolgokat írtatok és senkit nem akarok fikázni  ????..., de akkor van értelme egy témáról mélyebben beszélgetni, ha megtaláljuk a célját. Már többször akartam írni, de aztán mindig letettem róla, gondoltam kivárom a végét.  Az hogy megállapítjuk huhh ez az aminosav mennyire jó meg azt így bontja a szervezet, meg ez a "kedvencem" akkor van értelme, ha eszerint is csináljuk ezekután a testépítést lévén ez gyakorlati sport. Most szívesen megkérdezném a téma megindítása óta ki eszik több arginint, vagy táplálkozik teljesen máshogyan.  8-) Ezért sem akartam beleszólni vagy kijavítgatni a hozzászólásokat, mert akkor elmentünk volna a ki mennyire hihetetlenül művelt irányba...  :-/-(-: amit hiányoltam, hogy támasszuk meg tényekkel, hamár írunk valamit, és nézzük a gyakorlati hasznát. Komolyan kicsit kihaltam azon a 1db táblázaton ahol csak az maradt ki melyik csík mit jelent!  ;D ;D ;D Szóval elnézést mindenkitől, és akkor próbálok egy kicsit hasznosabb lenni, és nem off:

Szóval: 1, a növényi fehérjéket teljesen alulbecsülik ez igaz, 2 a változatosságot is pedig a kettő kombinációja sokszor pont kiegészíti egymást. Lásd Németh Pisti sem egy fajta fehérjeforrást eszik, eszik halat is csirkét is stb... A növényi fehérjék hasznosságánál különösen fontos a változatosság, ha ki akarjuk használni ezeknek az előnyeit is. Feltöltök egy könnyen értelmezhető táblázatot (nézzétek meg a sárga mezőket) egy 1970 es Biokémia könyvből (ez azóta sem változott) bizonyos tápanyagok esszenciális aminosavprfofiljáról, és nézzétek csak meg mi van ha pl. a rizst egy kis krumlival kombináljuk, pont "kiütjük a két sárga mezőt"... Vagy, hogy a marha mellé miért is kell más protein a teljes hasznosuláshoz?? Ha szervezetben nincsenek egyensúlyban az aminósavak a feleslegeseket egyszerűen nem használja föl a szervezet, ezt jól tudjuk. De! a növényi fehérjék koránt sem annyira szarok és hiányosak mint a legtöbben gondolnánk...  0o0o0

Érdekes táblázat!
Szerintem az nem feltétlenül baj, ha elmegyünk kicsit elméleti irányba is.
Ha kivesézünk egy témát -márpedig erre való a fórum-, annak a végére
lesz valami gyakorlati haszna, mégha csak ~1% is.

Egy érdekesség: ha megnézitek olyan népcsoportok táplálkozási
szokásait, ahol kevesebb állati fehérjét fogyasztanak,
(akár gazdasági, akár vallási okokból)
ösztönösen jól kombinálják a növényi fehérjéket.
Legalábbis én még nem láttam, hogy pl. egy indiai átlagember
aminosavprofilokat számolgasson...  ::) ;D

2008. Január 23. - 15:12:13
Válasz #50
Nem elérhető

Lalika85


Király a topic  :-){

A szójafehérjével nem az volt a gond hogy az ösztogénszintet emeli ?  ????... 

Lalika ha minden 1% kell regisztráld magad kiemelten közhasznú alapítványnak  ;)   ;D

  :o ;D  Łł=
Akadályt csak az lát, ki leveszi szemét a célról.

Amikor a változás szelei fújnak, a kétkedők falakat húznak föl, az optimisták pedig vitorlákat.

Az őszinteség fájdalmat okozhat,de a hazugságot ritkán bocsájtják meg

Zsán Klucsó Alajos (Az Örök Mosolygó)

2008. Január 23. - 15:14:46
Válasz #51
Nem elérhető

hopika


Király a topic  :-){

A szójafehérjével nem az volt a gond hogy az ösztogénszintet emeli ?  ????... 

Lalika ha minden 1% kell regisztráld magad kiemelten közhasznú alapítványnak  ;)   ;D

 ˝=/ ˝=/ ˝=/
Élj természetesen:Sex,Drugs 'n' R'n'R!!!
Már két zenekaromnak van weblapja:
www.hopika.hu és www.zahonyunplugged.hu
NE kérj tanácsot szteroid ügyben,mert NEM értek hozzá!

2008. Január 23. - 15:16:07
Válasz #52
Nem elérhető

Lalika85



Érdekes táblázat!
Szerintem az nem feltétlenül baj, ha elmegyünk kicsit elméleti irányba is.
Ha kivesézünk egy témát -márpedig erre való a fórum-, annak a végére
lesz valami gyakorlati haszna, mégha csak ~1% is.

Egy érdekesség: ha megnézitek olyan népcsoportok táplálkozási
szokásait, ahol kevesebb állati fehérjét fogyasztanak,
(akár gazdasági, akár vallási okokból)
ösztönösen jól kombinálják a növényi fehérjéket.
Legalábbis én még nem láttam, hogy pl. egy indiai átlagember
aminosavprofilokat számolgasson...  ::) ;D

Lehetséges,de a tudatos táplálkozás ismerete csak előnyt jelenthet a számunkra.
Ha nem a testépítés lenne a cél,hanem csak egészséges táplálkozás,akkor nem is lenne gond.
Vesézzük ki a témát rendesen!

Valahol STEVE is mondta,hogy az aminosavaké a jövő!!!
Akadályt csak az lát, ki leveszi szemét a célról.

Amikor a változás szelei fújnak, a kétkedők falakat húznak föl, az optimisták pedig vitorlákat.

Az őszinteség fájdalmat okozhat,de a hazugságot ritkán bocsájtják meg

Zsán Klucsó Alajos (Az Örök Mosolygó)

2008. Január 23. - 15:23:20
Válasz #53
Nem elérhető

Lalika85


Seth!!!  Én már meg is változtattam,az étkezésem egy kicsit. 
Nem csak simán rizst eszem most már csirkemellel,hanem eszek hozzá héjában sült burgonyát is.

Amit meglehet tenni,én megteszem. Nem felesleges ezt kivesézni.
Szerintem ezzel nem vagyok egyedül.

Sőt! Az oldalon rengetegen regisztrállnak hetente és biztosan akad majd aki ezeknek az infóknak a segítségével fogja összerakni az étrendjét!
Nekik is segítünk ezzel!!
Akadályt csak az lát, ki leveszi szemét a célról.

Amikor a változás szelei fújnak, a kétkedők falakat húznak föl, az optimisták pedig vitorlákat.

Az őszinteség fájdalmat okozhat,de a hazugságot ritkán bocsájtják meg

Zsán Klucsó Alajos (Az Örök Mosolygó)

2008. Január 23. - 16:40:49
Válasz #54
Nem elérhető

sixooshu


Komolyan kicsit kihaltam azon a 1db táblázaton ahol csak az maradt ki melyik csík mit jelent!  ;D ;D ;D

Szóval: 1, a növényi fehérjéket teljesen alulbecsülik ez igaz, 2 a változatosságot is pedig a kettő kombinációja sokszor pont kiegészíti egymást. Lásd Németh Pisti sem egy fajta fehérjeforrást eszik, eszik halat is csirkét is stb... A növényi fehérjék hasznosságánál különösen fontos a változatosság, ha ki akarjuk használni ezeknek az előnyeit is. Feltöltök egy könnyen értelmezhető táblázatot (nézzétek meg a sárga mezőket) egy 1970 es Biokémia könyvből (ez azóta sem változott) bizonyos tápanyagok esszenciális aminosavprfofiljáról, és nézzétek csak meg mi van ha pl. a rizst egy kis krumlival kombináljuk, pont "kiütjük a két sárga mezőt"... Vagy, hogy a marha mellé miért is kell más protein a teljes hasznosuláshoz?? Ha szervezetben nincsenek egyensúlyban az aminósavak a feleslegeseket egyszerűen nem használja föl a szervezet, ezt jól tudjuk. De! a növényi fehérjék koránt sem annyira szarok és hiányosak mint a legtöbben gondolnánk...  0o0o0

Seth! A feliratok nélküli táblázat egy játék! Kíváncsi vagyok arra, hogy az aminoprofil ismeretében ki tudjátok-e szűrni a kakukktojást, a növényi eredetű proteinforrást.

Én nagyon kíváncsi vagyok a te tippedre is, végülis, ez a te "szakterületed". A helyes megoldást is felteszem, plusz dolgozom egy bővebb grafikonon is, amelyen több adat szerepel. Természetesen közkincsé teszem azt is.

A postod második felének mondanivalójával egyetértek. De a táblázatod adatait érdekesnek (vitathatónak;D) tartom. ezt a biológiai értéket milyen módszerrel határozzák meg?


2008. Január 23. - 17:41:06
Válasz #55
Nem elérhető

Seth


Najó mondok egy tippet  ::)

A világos krémszínű nagyon kiegyenlített azt tenném az etalon tojásnak...

a világoskék tejsavó vagy valami tejalapú az alacsony arginin tartalom és kiugró lizin tartalom miatt, ja meg a BCAA-k miatt...

a sötétkék az alacsony lizin tartalma miatt sztem növényi talán rizs, és a magas glutamintartalom is utalhat rá viszont a valin tartalma nem alacsony ezért a búzát és a hasonszőrüeket kizárnám...

a bordó valamilyen húsféleségnek tűnik a magas lizin tartalma és a nem olyan kugró leucin tartalma miatt, talán csirke?

de persze lehet hogy nagyon mellényúlok de remélem lehet érte + nyerni :P

2008. Január 24. - 00:08:10
Válasz #56
Nem elérhető

Ikaros


Megértettem a lényeget.

Tud valaki vegetáriánus testípítől bajnokról ? El lehet érni ugyanolyan eredményeket a növényi fehérjékkel is?
Ikaros, aki ezúttal nem repül közel a naphoz!

2008. Január 24. - 00:38:05
Válasz #57
Nem elérhető

tas


Húst hússal lehet építeni. Az ember mindenevő, és nem növényevő. Ennyi. De a kérdés jogos, és sztem nincs vegetáriánus testépítő. Bár hallottam egyszer hogy valami Steve Namat nevű srác.. nemtudom igaz-e  :-}  ;D

2008. Január 24. - 09:00:52
Válasz #58
Nem elérhető

lawes


Megértettem a lényeget.

Tud valaki vegetáriánus testípítől bajnokról ? El lehet érni ugyanolyan eredményeket a növényi fehérjékkel is?


Bill Pearl, Andreas Cahling akiket tudok.

2008. Január 24. - 12:20:17
Válasz #59
Nem elérhető

Seth


Persze Bill Pearl annyi tojást, és tojásproteint evett, hogy csak na  @:-) De teljesen növényiből testépíteni?? eleve miből jön össze pl. 240g fehérje?  1 kilór rizs szárazon meg 2 kiló krumli, meg valami szójacucc? nem hangzik túl jól  ;D ;D