2024. Április 27. - 16:40:02
Bodybuilding.hu Fórumok

Szerző Téma: Cpr edzésnaplója  (Megtekintve 11355 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

2010. December 28. - 19:40:24
Megtekintve 11355 alkalommal
Nem elérhető

Cprrr


Sziasztok!

Zoli vagyok, lassan 14 éves. Dumbass öccse vagyok, vele járok eddzeni. Az elején próbálok kisebb súlyokkal eddzeni, hogy szokja a testem az új fajta edzést. 2 évet taekwondo-ztam, de az utóbbi időben már nem tetszettek az edzések. Kajára januártól megpróbálok kicsit jobban figyelni, vagyis reggel-este zabpehely, 1 vagy 2 csirke+köret étkezés, és suliba teljes kiörlésű kenyér-zsömle. A pizzáról azért nem mondok le :) A cél a tömegnövelés.
Adatok:

Kor: 13
Magasság: 162cm
Comb: 45,5cm
Kar: jobb-25,5cm bal-25cm
vádli: 33cm
Has: 67cm
mellkas: 76cm

Beteszek néhány képet, hogy honnan indulunk /:-) Hát innen már csak fejlődni lehet :)

http://img266.imageshack.us/img266/1971/kp0221.jpg
http://img269.imageshack.us/img269/4141/kp0222.jpg
http://img253.imageshack.us/img253/7627/kp0223.jpg


2010. December 28. - 19:48:58
Válasz #1
Nem elérhető

trobert2


Sziasztok!

Zoli vagyok, lassan 14 éves. Dumbass öccse vagyok, vele járok eddzeni. Az elején próbálok kisebb súlyokkal eddzeni, hogy szokja a testem az új fajta edzést. 2 évet taekwondo-ztam, de az utóbbi időben már nem tetszettek az edzések. Kajára januártól megpróbálok kicsit jobban figyelni, vagyis reggel-este zabpehely, 1 vagy 2 csirke+köret étkezés, és suliba teljes kiörlésű kenyér-zsömle. A pizzáról azért nem mondok le :) A cél a tömegnövelés.
Adatok:

Kor: 13
Magasság: 162cm
Comb: 45,5cm
Kar: jobb-25,5cm bal-25cm
vádli: 33cm
Has: 67cm
mellkas: 76cm

Beteszek néhány képet, hogy honnan indulunk /:-) Hát innen már csak fejlődni lehet :)

http://img266.imageshack.us/img266/1971/kp0221.jpg
http://img269.imageshack.us/img269/4141/kp0222.jpg
http://img253.imageshack.us/img253/7627/kp0223.jpg



Esti zab nem épp jó!
Egyébként mindent bele,harcra fel ;-oo-;
Azt csinálhatom, amihez értek, amit mindennél jobban szeretek. Hobbi ez, de a lehető legkomolyabban fogom fel, mondhatnám, hivatásszerű hobbi. Hajtom a lovaimat, s megpróbálom belőlük is, magamból is a maximumot kihozni.
    


Az élet csatáit nem mindig
Az erősebb, gyorsabb nyeri,
És előbb-utóbb az győz,
Aki, hogy győzhet, elhiszi

http://www.youtube.com/watch?v=i6wew2MPscE

2010. December 28. - 19:53:56
Válasz #2
Nem elérhető

rr


neki még a budiajtó is jó este csak egyen ;)
hajrá ;)

2010. December 28. - 19:56:07
Válasz #3
Nem elérhető

God Vazzeg


Nem biztos hogy jó ötlet a súlyzós edzés ebben a korban, persze eltántorítani nem foglak tudni, így csak jótanácsként mondom, hogy saját testsúlyos edzést nyomj inkább (húzódzkodás, tolódzkodás, stb..) illetve ha súlyzós edzés mindenképp, akkor kisebb súlyok, és magas ismétlés szám. Izületeket ne nagyon terheld ha nem muszáj  ;)

2010. December 28. - 19:57:49
Válasz #4
Nem elérhető

rr


én is ilyen idős koromban kezdtem...és láss "csodát" fáj mindenem :D

2010. December 28. - 19:58:56
Válasz #5
Nem elérhető

God Vazzeg


én is ilyen idős koromban kezdtem...és láss "csodát" fáj mindenem :D

Lacika is 14 volt, és szanaszét van izületileg  /:-) Én csak jót akarok  8)

2010. December 28. - 20:03:09
Válasz #6
Nem elérhető

trobert2


én is ilyen idős koromban kezdtem...és láss "csodát" fáj mindenem :D

Lacika is 14 volt, és szanaszét van izületileg  /:-) Én csak jót akarok  8)

Igen az a baj hogy ő még nagyon fejlődésben van,és most az volna az elsődleges hogy gyerek maradjon,én ebben a korban még javában növésbe voltam,igen későn érő gyerek voltam!
Azt csinálhatom, amihez értek, amit mindennél jobban szeretek. Hobbi ez, de a lehető legkomolyabban fogom fel, mondhatnám, hivatásszerű hobbi. Hajtom a lovaimat, s megpróbálom belőlük is, magamból is a maximumot kihozni.
    


Az élet csatáit nem mindig
Az erősebb, gyorsabb nyeri,
És előbb-utóbb az győz,
Aki, hogy győzhet, elhiszi

http://www.youtube.com/watch?v=i6wew2MPscE

2010. December 28. - 20:04:51
Válasz #7
Nem elérhető

Tóth Attila


Jól mondja God,hogy inkább a sajátsúlyos gyakikat próbáld,meg néhány szolidabb súlyzós!Fejed fölé ne emelj súlyt...
Sztem edzetsz nyugodtan csak ne észnélkül.Ha valamit nemtudsz inkább kérdezd meg itt!Tuti szivesen segítenek...
Hajrá Kistitán...csak okosan...pizza még maradhat ,zabálj mint a Grizli! @:-)
Leendő mesterszakács úr!!!


"Az életben az ember úgy van,sodródik mint bacilus a húgyban!"

2010. December 28. - 20:05:40
Válasz #8
Nem elérhető

dumbass


Nem biztos hogy jó ötlet a súlyzós edzés ebben a korban, persze eltántorítani nem foglak tudni, így csak jótanácsként mondom, hogy saját testsúlyos edzést nyomj inkább (húzódzkodás, tolódzkodás, stb..) illetve ha súlyzós edzés mindenképp, akkor kisebb súlyok, és magas ismétlés szám. Izületeket ne nagyon terheld ha nem muszáj  ;)

Nagyobb súlyokat erőltetni semmiképpen nem engedem :) Majd valami olyasmit gondoltam én is, hogy hát edzést húzódzkodásokra építeni, tricepszre sok-sok tolódzkodás. A probléma ott kezdődik, hogy kb. 2 húzódzkodást tud öcsém megcsinálni, tolódzkodás se sokkal jobb szerintem. Szóval kicsit tanácstalan vagyok... Guggolással, meg vádlival nem lesz ilyen probléma szerencsére :) Bicepsz edzés ment 4kg-s kézisúlyzókkal, de a sima rúddal már meggyűlt a baja... Fekvenyomást természetesen rúddal csinálta, majd az ismétlésszámot növeljük, a súlyt meg minél ritkábban. Bemelegítés ugye alap, csúcsokat meg nem fog nyomni. Szóval azért tanácsokat, ötleteket várok/várunk, hogy ti hogyan oldanátok meg.

2010. December 28. - 20:08:11
Válasz #9
Nem elérhető

Tóth Attila


Tartsd meg a lábát,segítsd,picit emeld,hogy könnyebb legyen a két gyaki...
Leendő mesterszakács úr!!!


"Az életben az ember úgy van,sodródik mint bacilus a húgyban!"

2010. December 28. - 20:19:21
Válasz #10
Nem elérhető

dumbass


Tartsd meg a lábát,segítsd,picit emeld,hogy könnyebb legyen a két gyaki...

Az lesz sztem. Valami ilyesmi kéne:

Kar napon:
Húzódzkodás bicepszből
Valami 1 kezes bicepsz gyak.

Tolódzkodás
Letolás kis súllyal, nagy ismétlésszámban

Mellre:
Fekvenyomás ugyancsak kis súllyal
Tárogatás

Hát:
Húzódzkodás
45 fokos T-rúd, hogy ne terhelje a derekat

Váll:
Na ide foggalmam sincs, oldalemelések 2kg-val, esetleg vállbólnyomás 1kezesekkel? Azért kérdőjel mert valaki írta hogy nem éppen szerencsés fej fölé súlyt emelni...

Láb:
Guggolás saját súlyával
Sétálós kitörés, esetleg kis plussz súllyal
Ülővádli, vagy 1 lábas sajátsúlyos vádli

Szóval én valahogy így képzeltem el, kevesebb gyakorlat, sok ismétléses sorozatokkal. Vélemény?

2010. December 28. - 20:23:17
Válasz #11
Nem elérhető

Tóth Attila


Jóez!vállra esetleg állig húzás de ráértek még elég az oldalemelés.kis súly,magas ismétlés...
Leendő mesterszakács úr!!!


"Az életben az ember úgy van,sodródik mint bacilus a húgyban!"

2010. December 28. - 20:27:26
Válasz #12
Nem elérhető

Jordan


Az ismetlesszam teljesen  mindegy, nem is tudna 10 ismetlesnel tobbre odafigyelni, inkabb a szabalyos vegrehajtas ami fontos. Egyetlen gyakorlat sem art, amig nem az erejet akarja fitogtatni, meg nem hulyegyerek mondjara csinalja.  ;) (A hulyegyerek jelzot csak ugy mondom, nem a kora miatt  :D )
Drugs Bunny Edző Válaszol
Szia Bunny! A Sárga kapszula olyan lett nekem, mint a Szent Grál, egy Szentírás, maga a Szent Biblia :)

2010. December 28. - 21:31:52
Válasz #13
Nem elérhető

George


Várj még vagy két évet mielőtt terembe mész. Nyomj otthon fekvőtámaszt minél többet, de a súlyokkal most csak ártanál magadnak.

2010. December 29. - 10:20:34
Válasz #14
Nem elérhető

csakisti


Tartsd meg a lábát,segítsd,picit emeld,hogy könnyebb legyen a két gyaki...

Az lesz sztem. Valami ilyesmi kéne:

Kar napon:
Húzódzkodás bicepszből
Valami 1 kezes bicepsz gyak.

Tolódzkodás
Letolás kis súllyal, nagy ismétlésszámban

Felesleges még szétbontani izmokra az edzést, teljes test minden alkalommal sokkal célravezetőbb.

A húzódzkodás, tolódzkodás gyengeség ismerős, hónapokig kellett csigán lehúznom, és tricepszre letolnom, mire annyira megerősödtem, h. legalább hat menjen...

Sok sikert!

Mellre:
Fekvenyomás ugyancsak kis súllyal
Tárogatás

Hát:
Húzódzkodás
45 fokos T-rúd, hogy ne terhelje a derekat

Váll:
Na ide foggalmam sincs, oldalemelések 2kg-val, esetleg vállbólnyomás 1kezesekkel? Azért kérdőjel mert valaki írta hogy nem éppen szerencsés fej fölé súlyt emelni...

Láb:
Guggolás saját súlyával
Sétálós kitörés, esetleg kis plussz súllyal
Ülővádli, vagy 1 lábas sajátsúlyos vádli

Szóval én valahogy így képzeltem el, kevesebb gyakorlat, sok ismétléses sorozatokkal. Vélemény?
-Mit szedsz?
-A lábamat, hogy hamarabb odaérjek edzésre :-D


www.csakisti.hu