2024. Április 27. - 15:19:42
Bodybuilding.hu Fórumok

Szerző Téma: Yanou naplója...  (Megtekintve 29587 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

2011. Január 06. - 15:50:11
Válasz #15
Nem elérhető

Yanou


Roberto alkar fétise a felszínre tört ;D Rakj neki egy fényképet bedurrantva, halvány fénynél, bőven leöntve babaolajjal ;D

Most ezt nem úgy basztatásból írtam,csak akkora testsúlyhoz az nevetségesen kicsi!!

Őszinte leszek, soha nem alkaroztam külön, szerintem az ember alkarja az összes többi gyakorlattal erősödik annyit, hogy ne legyen vele probléma. Volt olyan, hogy fájt, némi pihentetés után helyrejött és hozzáerősödött a nagyobb súlyokhoz. Néha jókat mosolyogtam a terembe járó vékony emberkéken, ahogy koncentrált bicepszeznek, meg scott padon franciarúddal alkaroznak, holott a scott paddal együtt volt 80 kiló a versenyző. Ha sikerül tiz-tizenkét kilót ledobnom és az alkarom marad 34-es én totál elégedett leszek.

Robi, nemtom, hogy hogy kell alkart mérni, de én nyújtott karnál mértem meg könyök alatt, ha behajlítva kell azt is mérni, mint a felkart, akkor nincs kizárva, hogy más adat jönne ki.

2011. Január 06. - 15:55:50
Válasz #16
Nem elérhető

trobert2


Roberto alkar fétise a felszínre tört ;D Rakj neki egy fényképet bedurrantva, halvány fénynél, bőven leöntve babaolajjal ;D

Most ezt nem úgy basztatásból írtam,csak akkora testsúlyhoz az nevetségesen kicsi!!

Őszinte leszek, soha nem alkaroztam külön, szerintem az ember alkarja az összes többi gyakorlattal erősödik annyit, hogy ne legyen vele probléma. Volt olyan, hogy fájt, némi pihentetés után helyrejött és hozzáerősödött a nagyobb súlyokhoz. Néha jókat mosolyogtam a terembe járó vékony emberkéken, ahogy koncentrált bicepszeznek, meg scott padon franciarúddal alkaroznak, holott a scott paddal együtt volt 80 kiló a versenyző. Ha sikerül tiz-tizenkét kilót ledobnom és az alkarom marad 34-es én totál elégedett leszek.

Robi, nemtom, hogy hogy kell alkart mérni, de én nyújtott karnál mértem meg könyök alatt, ha behajlítva kell azt is mérni, mint a felkart, akkor nincs kizárva, hogy más adat jönne ki.
ez függ attól is hogy mi a célod,én amondója vagyok ha eddig nem edzetted akkor most gyorsan nőne,és miért ne legyen ott is egy kis plusz izom? ;D ártani nem árt ;-oo-;
Azt csinálhatom, amihez értek, amit mindennél jobban szeretek. Hobbi ez, de a lehető legkomolyabban fogom fel, mondhatnám, hivatásszerű hobbi. Hajtom a lovaimat, s megpróbálom belőlük is, magamból is a maximumot kihozni.
    


Az élet csatáit nem mindig
Az erősebb, gyorsabb nyeri,
És előbb-utóbb az győz,
Aki, hogy győzhet, elhiszi

http://www.youtube.com/watch?v=i6wew2MPscE

2011. Január 06. - 16:43:38
Válasz #17
Nem elérhető

Milo


Elején én se alkaroztam ,miután egyre nagyobb súlyokkal hátaztam elkezdett nőni,kedvet kaptam azóta hát edzés végén,kar edzés végén csinálok rá 3-4sorozatot
Riceman

2011. Január 07. - 09:26:51
Válasz #18
Nem elérhető

Yanou


Tegnap tricepsz, has mellett ALKAR ( :D ) és futás volt a program. Itt van két kép, ahogy ígértem, ma reggel készültek mindenféle szempontból üresen.
Halkan jegyezném meg, hogy az alkaromban kezdődő izomláz jeleit vélem felfedezni...   :)

2011. Január 08. - 16:13:20
Válasz #19
Nem elérhető

Yanou


Nézzük a kaját…

Tömegnövelő időszakban alapjában véve napi legalább 7 kajálásom van, de van, hogy több sikerül. Most a diéta alatt is próbálom tartani ezt a számot, egyelőre annyit változtattam, hogy az adagokhoz kevesebb szénhidrát megy, illetve a fehérjebevitelt valamelyest megemeltem. Fokozatosan akarom csökkenteni a szénhidrát mennyiséget, már ezt az első lépcsőt is igen erősen érzem erőnlétügyileg, az edzésen használt súlyokat tudatosan is csökkenteni akartam (meg persze a 8 ismétléses sorozatokat felemeltem 12-14-re), de sajnos ebből a tudatosságból önkéntelenség lett. El sem hiszi az ember mennyit tud gyengülni „pár” deka gabona hiányától.
Tehát a kajám összetételében sok változás egyelőre nem történt, az első 2 hetet így is terveztem, próbálom a fokozatosság elvét betartani. Alapvető dolgok azért történtek, az egész tojásokból készült rántotta kiesett, főtt tojásfehérje megy helyette. Hús is ment eddig mindenféle, most csirkemellen kívül max. marha hátszínt engedélyeztem magamnak ezek is csak kevés olívaolajon megsütve. Szénhidrátügyileg eddig szintén bő volt a választék, rizs különböző fajtái, hajdina, köles, zab, burgonya, durumtészta, stb., ezek közül is próbálok időszakonként majd egyet-egyet kiválasztani, hátha van köztük befutó, amit kifejezetten zsírégetéskor érdemes alkalmazni.

Egy napom nagyjából így néz ki jelenleg:
A reggeli Lipo6X-et 1 vörös grapefruit kifacsart levével veszem be, erre jön rá fél órával később az 1 adag fehérje+csökkentett adag zabpehelyliszt, majd később második étkezésként a főtt tojásfehérje valamilyen körettel, harmadiknak még egy adag fehérje+zabpehelyliszt, negyediknek csirkerizs, ötödiknek edzés előtt fehérje+zabpehelyliszt, edzés után hatodiknak 2 adag Nectar+waxy maize, hetediknek csirkerizs, lefekvés előtt nyolcadiknak pedig negyed kiló túró. A vízfogyasztásomon is növeltem, durván 4-5 liter megy naponta mindennel együtt.
A nassolást leredukáltam kizárólag olajos magvakra, szeretem mindegyiket, úgyhogy ezzel nem lesz gond, különösebben édesszájú sem vagyok, ha meg néha mégis rám jönne a csokievés, akkor beszerzek valami nagyon ét fajtát és abból szemezgetek egy-egy kockát.

Pénteken elkezdtem a Halodtolt, ma ment be a második szem, ettől ugye még nem várhatok semmit, a Lipo megy már egy hete, de sok extrát nem tudok rá mondani. Valamivel talán jobban izzadok, de mivel amúgy is eléggé izzadós vagyok sokat ez nem oszt, nem szoroz. Pörgetni pörget, de nem durván, illetve én nem érzem durvának, ez valszeg a koffeintartalmának köszönhető, a Stimulant X próbaadagja régebben sokkal, de sokkal jobban seggberúgott. Mérleget még nem néztem, de nem is terveztem, úgy gondolom egy hét még sok változást nem eredményez és ugye ez nem a türelmetlenek sportja…

Szép hétvégét, legközelebb hétfőn jelentkezem.

2011. Január 08. - 16:27:15
Válasz #20
Nem elérhető

Gabe


Szerintem kicsit sok a folyékony kaja, próbálj meg több szilárdat enni, a diétának is jót fog tenni, kevesebb cukrot viszel így be.
"Yeah buddy, light weight baby!"

2011. Január 11. - 11:16:12
Válasz #21
Nem elérhető

Yanou


Szerintem kicsit sok a folyékony kaja, próbálj meg több szilárdat enni, a diétának is jót fog tenni, kevesebb cukrot viszel így be.

Még alakulóban van a dolog, keresem, hogy mi lenne az ideális. Ha kell, akkor mindenképp berakok csirkemellet az egyik shake helyett. Tegnap nem bírtam megállni, kíváncsiságból ráálltam a mérlegre, picit több, mint 1 kilóval vagyok könnyebb. A terv nagyjából ez, heti 0,5-1 kiló mínusz, amíg ezt hozom úgy, hogy erőben nem 3 emeletet zuhanok, addig nincs gond szerintem.

2011. Január 11. - 12:11:27
Válasz #22
Nem elérhető

Yanou


Na és akkor az edzésről...

Általánosságok a következő időre:
Pörgetem az edzést! Kevés pihenőidő a sorozatok között, durván 30-45 másodperc. Egy gyakorlatból 3-4 sorozat helyett 4-6 sorozatot csinálok, ismétlésszámot tekintve 6-8 helyett 12-16-ot csinálok. A súlyokon általánosan csökkentettem, bár ez nem mindenhol igaz. Elővettem a piramisokat, kis súllyal kezdem a gyakorlatot sok ismétléssel, lépcsőzetesen megyek felfelé egyre csökkenő ismétlésszámmal (minimum 10-12) a fent említett pihenőidőt tartva, majd elindulok a súlyokkal lefelé, annyi pihenőidővel, amíg átrakom a stiftet, vagy ledobálom a tárcsákat és már kezdem is a következő sorozatot.
Beiktattam az edzés utáni kardiót futás formájában. Mikor pár hete elkezdtem a futást edzés után, bevallom őszintén 8 perc kocogás (inkább gyors sétának nevezném) után meg akartam dögleni, patakokban folyt rólam a víz. Mostanra eljutottam odáig, hogy 15 percet futok úgy, hogy váltogatom az 1 perc kocogást (itt már ténylegesen), 1 perc gyors futással. Minden edzésen növelek vagy az időn, vagy a kocogás, illetve a futás sebességén, a végét 30 perc környékére szeretném tenni.

A tegnapi napon láb napom volt. Pont ez az a testrészem, amit diéta alatt is erőltetek, mert valamiért marha lassan és nehezen fejlődik. Bár itt is visszavettem a súlyokból, a lábtolót így is próbálom tartani. 5 perc bemelegítő kocogás után:
Lábtoló:
20 ism. 150kg
16 ism. 200kg
12 ism. 250kg
10 ism. 300kg
8 ism. 360kg

Combfeszítő:
4 X 14 40kg
2 X 12 40kg

Combhajlító:
2 X 14 30kg
2 X 14 40kg
2 X 12 40kg

Ezek után próbáltam felállni a futógépre, de 5 perc után úgy felkavarodott a gyomrom, hogy az okádás elkerülése érdekében inkább hagytam az egészet és a turmix után hazamentem. Ennek ellenére ma igen szép izomlázam van.

Syntrax Nectar: Meggyes ízben iszom jelenleg, finom nagyon...amíg issza az ember. A leküldése után pár perccel jelenik meg egy elég kellemetlen utóíz. Nem vészes, de az edzés utáni turmixot követő kajálásig simán érezhető, még akkor is ha ráküldök 2 pohár vizet. Ettől eltekintve tökéletes, puffadásnak nyoma sincs, a waxy maize-zal együtt (szerintem nélküle is) nagyon gyorsan felszívódik. Még egyetlen egy apró negatívumot tudnék említeni, mégpedig, hogy eléggé habzik. Legalább háromszor át szoktam öblíteni a shakert, hogy eltűnjön belőle, van mikor még ezután is találok pár helyen megtapadt fehérjedarabkákat.

2011. Január 11. - 12:23:41
Válasz #23
Nem elérhető

Balu

Globális moderátor
Húúúú...a Nectar szinte minden ízével kacsintgatok...tavasszal szerintem kipróbálgatom mindet.  :-oD

2011. Január 11. - 12:31:32
Válasz #24
Nem elérhető

George


Nagyon kíváncsi vagyok az eredményeidre, amiket eddig írsz, az nagyon precíznek tűnik, szinte teljesen eltér az én módszeremtől :D

2011. Január 11. - 13:53:20
Válasz #25
Nem elérhető

Yanou


Nagyon kíváncsi vagyok az eredményeidre, amiket eddig írsz, az nagyon precíznek tűnik, szinte teljesen eltér az én módszeremtől :D

Ha szerinted valami hülyeség, vagy más véleményen vagy valamivel kapcsolatban, akkor nyugodtan írd ide, szívesen olvasom!

2011. Január 11. - 17:54:54
Válasz #26
Nem elérhető

George


Nagyon kíváncsi vagyok az eredményeidre, amiket eddig írsz, az nagyon precíznek tűnik, szinte teljesen eltér az én módszeremtől :D

Ha szerinted valami hülyeség, vagy más véleményen vagy valamivel kapcsolatban, akkor nyugodtan írd ide, szívesen olvasom!
Nem erről van szó, tényleg érdekel a fejlődésed, mert a leírtak alapján komolyan veszed az egész dolgot. Én olyan szinten motivációt vesztettem az utóbbi hónapokban(évben), hogy nem tudnám ennyire precízen belőni és végrehajtani a dolgokat.

2011. Január 11. - 21:48:11
Válasz #27
Nem elérhető

Gabe


HA elfogadsz egy jó tanácsot, ne csökkents súlyokat diéta alatt és ismétlésszámot se.
Ez egy általános tévhit, hogy ez szálkásítja az embert. Maradj a diétához viszonyítva nagy súlyoknál 6-8, max. 10 ismétléssel.
Esetleg tegyél be utolsóként egy ilyen típusú gyakorlatot, pl. csigás gyakorlat, magasabb ismétlésszámmal.
De inkább alkalmazz szuperszetteket. Persze csak abban az esetben tedd mindezt, ha a jelentősebb izomvesztés nem célod a zsírvesztés mellett.
"Yeah buddy, light weight baby!"

2011. Január 12. - 12:01:43
Válasz #28
Nem elérhető

Yanou


Nagyon kíváncsi vagyok az eredményeidre, amiket eddig írsz, az nagyon precíznek tűnik, szinte teljesen eltér az én módszeremtől :D

Ha szerinted valami hülyeség, vagy más véleményen vagy valamivel kapcsolatban, akkor nyugodtan írd ide, szívesen olvasom!
Nem erről van szó, tényleg érdekel a fejlődésed, mert a leírtak alapján komolyan veszed az egész dolgot. Én olyan szinten motivációt vesztettem az utóbbi hónapokban(évben), hogy nem tudnám ennyire precízen belőni és végrehajtani a dolgokat.

Motivációval semmi gond nincs hál isten, amíg látom magamon a fejlődést, addig nem hiszem, hogy belefásulnék. Úgy vagyok vele, hogy ha az ember csinál valamit, azt csinálja az általa kivitelezhető legnagyobb erőbedobással, de tartsa magát a realitás talaján. A tömegnövelés is ment volna még fentebb, de feleslegesnek tartok egy olyan célt kitűzni magamnak, amit ideig-óráig tudok csak tartani. Szép lett volna felmenni 120-125 kilóig, beleölni egy halom lóvét, csinálni magamról pár fényképet, hogy "húdefaszánnéztemki", aztán meg 2 hónap elteltével már csak hírből fogom ismerni a régi magamat, mert mondjuk nem szánok annyi pénzt erre az egészre, annak én nem látom értelmét. Kitűztem magam elé egy szerintem megvalósítható célt, amit akár hosszabb ideig is fent tudok tartani mondjuk nem a mostani heti 4-5 edzéssel, hanem teszemazt 3-mal is. Ha még pár év edzésmúlt lesz a hátam mögött és 100 kilósan egy olyan fizikummal fogok létezni, hogy ha belenézek a tükörbe megelégedés töltsön el és úgy fogom látni magam mögött a végigjárt utat, hogy az az út lassú, de folyamatos fejlődést mutatott a végkifejletig, akkor én már tökéletesen elégedett leszek!
Neked is motivációt csak egy általad kitűzött cél fog adni. Ez egy ilyen egoista sport... Ha ez nincs és csak azért jársz le a terembe, hogy eltöltsd az időd, vagy valamilyen probléma elől menekülsz oda, akkor lófasz se fog történni.
Szerintem...

2011. Január 12. - 12:49:31
Válasz #29
Nem elérhető

Yanou


HA elfogadsz egy jó tanácsot, ne csökkents súlyokat diéta alatt és ismétlésszámot se.
Ez egy általános tévhit, hogy ez szálkásítja az embert. Maradj a diétához viszonyítva nagy súlyoknál 6-8, max. 10 ismétléssel.
Esetleg tegyél be utolsóként egy ilyen típusú gyakorlatot, pl. csigás gyakorlat, magasabb ismétlésszámmal.
De inkább alkalmazz szuperszetteket. Persze csak abban az esetben tedd mindezt, ha a jelentősebb izomvesztés nem célod a zsírvesztés mellett.

A súlyokat a NÖVELT ismétlésszám és sorozatszám miatt kellett csökkentenem. Ha akarnám se tudnám akkora súllyal csinálni, mintha a tömegnövelő edzéstervet folytatnám. Valamint ugye zsírégetés akkor jöhet létre, ha a pulzusszámod egy adott tartományban marad az egész edzés ideje alatt. Ezt az én meglátásomban a csökkentett pihenőidővel és a nagyobb intenzitással végzett sorozatokkal lehet megoldani. A súlyok ehhez képest is nagyok, tehát például tömegnövelő időszakban a fekvenyomást illetően egy bemelegítő sorozat után nyomtam 4 X 8-at 110kg-ba, most a diéta alatt piramisban 20ism. 50kg, 16ism. 70kg, 12ism. 80kg, 10ism. 90kg, 7ism. 100kg, 5ism. 110kg, eddig pihenőkkel, majd lefelé indulva tárcsalehajigálásnyi pihenővel 7ism. 90kg, 9ism. 70kg, 12ism.
50kg. Tehát ha tudok, akkor felmegyek az általánosan használt súlyig, de nem tudok minden esetben. Van egy elgondolásom erről a kérdésről, nem tudom be fog e jönni jelentősebb izomvesztés nélkül, ha priki lesz, akkor természetesen mindenképp változtatok.
A következő postban leírom a tegnapi melledzést...