2024. Május 11. - 15:35:16
Bodybuilding.hu Fórumok

Szerző Téma: Termékekről. Úgy általában  (Megtekintve 265202 alkalommal)

0 Felhasználó és 8 vendég van a témában

2009. Május 02. - 11:16:45
Válasz #465
Nem elérhető

Tweety


GOT-71;GPT-52.Mindkettő majdnem a duplája a megengedettnek!
"Mindaddig egy senki vagy,ameddig azt hiszed magadról,hogy vagy valaki!"

2009. Május 02. - 11:18:03
Válasz #466

SheHulk

Vendég
GOT-71;GPT-52.Mindkettő majdnem a duplája a megengedettnek!

Itt az ideje hogy temetkezési helyet vásárolj :-}


2009. Május 02. - 11:19:02
Válasz #467
Nem elérhető

Bubee


Lehet h hülyeséget mondok, de a májfunkció megnövekedése éppen pozitív és azt mutatja h a készítmény hatásos, hiszen a máj működését javítja, ezáltal fokozva a méregtelenítést stb. A májenzimek (asszem azt mutatja a vérkép) magasabb szintje arra utal h jobban működik a máj.

Szerintem. Ha hülyeséget mondtam akkor sorry  /:-)

Nem mondassz hülyeséget, Bubee, egyáltalán. Amihez még az is hozzátartozik, hogy azoknál az embereknél, akik rendszeresen sportolnak, általában mindig van pár májenzim érték, ami emelkedett. Ezeket az értékeket az orvosok a fotelben ülő emberek értékeihez hasonlitgatják kb.(és olyan sztenderd értékekhez, amik egyáltalán nem sportoló emberek sztenderdjei. De az orvostudománynak még sokat kell fejlődnie..., hogy kijöjjön saját káoszából.

Igen, ez alap. Az egész szervezet "túlműködik" - hiszen több mindent kell "elviselnie", feldolgozni etc. - egy kemény fizikai munkát / sportot végző embernél, pláne ha az etalon értékek egy - ahogy te is írtad - fotelben ülő átlagemberét reprezentálják - ami marhán nincs rendjén  ::)
Satrap Espressobar - Kávékorzó.hu - Kávéológia @ Index

2009. Május 02. - 11:23:18
Válasz #468
Nem elérhető

George


Lehet h hülyeséget mondok, de a májfunkció megnövekedése éppen pozitív és azt mutatja h a készítmény hatásos, hiszen a máj működését javítja, ezáltal fokozva a méregtelenítést stb. A májenzimek (asszem azt mutatja a vérkép) magasabb szintje arra utal h jobban működik a máj.

Szerintem. Ha hülyeséget mondtam akkor sorry  /:-)

Nem mondassz hülyeséget, Bubee, egyáltalán. Amihez még az is hozzátartozik, hogy azoknál az embereknél, akik rendszeresen sportolnak, általában mindig van pár májenzim érték, ami emelkedett. Ezeket az értékeket az orvosok a fotelben ülő emberek értékeihez hasonlitgatják kb.(és olyan sztenderd értékekhez, amik egyáltalán nem sportoló emberek sztenderdjei. De az orvostudománynak még sokat kell fejlődnie..., hogy kijöjjön saját káoszából.

Igen, ez alap. Az egész szervezet "túlműködik" - hiszen több mindent kell "elviselnie", feldolgozni etc. - egy kemény fizikai munkát / sportot végző embernél, pláne ha az etalon értékek egy - ahogy te is írtad - fotelben ülő átlagemberét reprezentálják - ami marhán nincs rendjén  ::)
És optimális esetben több dolgot is kap a szervezet a szükséges regenerálódáshoz. Én vért izzadtam mire megértettem egy orvos ismerősömmel ezeket az összefüggéseket, mert sokszor sajnos még alapvető anatómiával sincsenek tisztában, táplálkozástudományi ismeretek meg = 0 0o0o0

2009. Május 02. - 11:55:26
Válasz #469
Nem elérhető

efitmaster

Adminisztrátor
Ma egyébként a GnRH és a saját tesztoszteronszint visszaállitásáról akartam mégtöbbet irni  :D és egy ezzel kapcsolatos klinikai tanulmányról, de ha már itt vagyunk, akkor legyen a téma a májfunkciók sportolóknál.(miért nem a zsírégetőd okozza a rossz májfunkciókat alcímmel.  ;D )

Miért nem kell megijedni egy sportolónak a megváltozott májfunkcióktól?

Mivel ez egy természetes dolog. Csak azt nem tudom, hogy a magyar orvosok(vagy akár az amerikaiak) miért nem teszik fel mindig egy ilyen vizsgálatnál a mai napig sem sztenderden azt a kérdést, hogy sportol-e a kedves páciens és akkor nem kellene az emelkedett máj-értékeket zsirégetőkre fogni.

Itt egy 2007-ben a PubMed-en publikált klinikai tanulmány erről, aminek inkább csak a következtetését fordítom itt le most. (az orvosoknak többet kellene új klinikai tanulmányokat olvasni és tisztában lennének ezekkel, mielőtt a sportolóknak a napi kiflijükre vagy zsemléjükre fognák a rosszul végzett és elemzett vérvizsgálatokat):

"Muscular exercise can cause highly pathological liver function tests in healthy men"
Jonas Pettersson, Ulf Hindorf, Paula Persson, Thomas Bengtsson, Ulf Malmqvist,1 Viktoria Werkström,1 and Mats Ekelund2" (Received April 13, 2007; Accepted May 31, 2007.)

"Az izomedzés erősen kóros májfunkció teszteket okozhat egészséges embereknél"
Jonas Pettersson, Ulf Hindorf, Paula Persson, Thomas Bengtsson, Ulf Malmqvist,1 Viktoria Werkström,1 and Mats Ekelund2" (Received April 13, 2007; Accepted May 31, 2007.)


A tanulmány célja:
Az intenzív izomedzés(súlyemelés) hatásának vizsgálata klinikai kémiai paraméterekre, amelyek a máj funkciókat tükrözik egészséges embereknél.

Módszer

50 felnőtt egészséges ember 1 órai súlyzós edzés után végzett mérések 7 és 14 napi követéssel.....

Következtetés

A máj funkció paraméterei, AST(GOT) és ALT(GPT), jelentősen emelkedettek még legalább 7 napig az edzés után is. Ezzel egyidőben az LD és, különösen a CK és myoglobin mutatott erősen megemelkedett szinteket. A vizsgálat ezen eredményei kiemelik annak fontosságát, hogy tiltásokat iktassunk be a súlyzós edzésekre vonatkozóan klinikai tanulmányok előtt és közben. Az intenzív izomedzést, mint például a súlyemelést(súlyzós edzést), figyelembe kellene venni, mint az aszimptomatikus(betegség nélküli) májfunkció teszt emelkedések okozóját a napi klinikai gyakorlatban is!"

------------------------------------------------------------------------------------


És végül a 20 millió forintos kérdés: Az emelkedett májfunkció tesztek miatt tiltsuk be a súlyzós edzést? Az FDA és ANTSZ okosabb emberei biztos erre a következtetésre jutnának, hiszen kóros állapotokat okoz. hahaha...my goshhhh. :D again gimme a fuckin break
"Gyerekek, ne írjatok nekem privátokat kérdésekkel, mert még nem vagyok nyugdíjas és nincs időm válaszolni rájuk. Majd 25 év múlva! Thanx! " - efitmaster és anonym alcoholic

"Csak azok érhetnek el valaha is nagyot, akik mernek nagyot bukni" --Robert Francis Kennedy

"Egy hazugság a fél világot körbeutazza, mialatt az igazság még csak a cipőjét húzza"

2009. Május 02. - 12:20:13
Válasz #470

Zsuzsi

Vendég
Nekem is rossz lett két adatom, és arra jöttem rá, hogy kevés vizet iszom és sok fehérjét viszek be. Ennyi...de ettől még nem lett tropa a májam, és nem a tápkieg. produkálta ezt az értéket...sztem.

2009. Május 02. - 12:23:18
Válasz #471

Zsuzsi

Vendég
GOT-71;GPT-52.Mindkettő majdnem a duplája a megengedettnek!



Nem volt valami betegséged? Vmi vírus?

2009. Május 02. - 12:28:19
Válasz #472
Nem elérhető

efitmaster

Adminisztrátor
GOT-71;GPT-52.Mindkettő majdnem a duplája a megengedettnek!



Nem volt valami betegséged? Vmi vírus?

Zsuzsi, az imént irtam le, hogy a GOT és GPT értékeit önmagában az edzés emeli meg egészséges embereknél,(akár a duplájára is). Nem kell hozzá semmilyen vírus.  :D   ***))
"Gyerekek, ne írjatok nekem privátokat kérdésekkel, mert még nem vagyok nyugdíjas és nincs időm válaszolni rájuk. Majd 25 év múlva! Thanx! " - efitmaster és anonym alcoholic

"Csak azok érhetnek el valaha is nagyot, akik mernek nagyot bukni" --Robert Francis Kennedy

"Egy hazugság a fél világot körbeutazza, mialatt az igazság még csak a cipőjét húzza"

2009. Május 02. - 12:32:26
Válasz #473
Nem elérhető

H. Laci


azt nem írta hogy edzett is mellé, a muterom is ezt csinálta, ette a zsír égetőt és nem is edzett, a kaja ugyanaz maradt(pörköltek,disznóhús,vajas kenyér) és csodálkozott hogy nem fogy  :D

2009. Május 02. - 12:37:20
Válasz #474
Nem elérhető

efitmaster

Adminisztrátor
azt nem írta hogy edzett is mellé, a muterom is ezt csinálta, ette a zsír égetőt és nem is edzett, a kaja ugyanaz maradt(pörköltek,disznóhús,vajas kenyér) és csodálkozott hogy nem fogy  :D

Ja, lehet, hogy itt egy lány a bodybuilding.hu fórumon, aki nem edz. Értem Lacikám.
Tweety nem olyan lusta mint anyu, Lacikám, hidd el, ezt látatlanban megmondom neked.  :D
De ha akarod fogadhatunk is egy tízezresben, hogy tweety lányunk folyamatosan jár edzeni... 8) I am All in.  8)  :D
"Gyerekek, ne írjatok nekem privátokat kérdésekkel, mert még nem vagyok nyugdíjas és nincs időm válaszolni rájuk. Majd 25 év múlva! Thanx! " - efitmaster és anonym alcoholic

"Csak azok érhetnek el valaha is nagyot, akik mernek nagyot bukni" --Robert Francis Kennedy

"Egy hazugság a fél világot körbeutazza, mialatt az igazság még csak a cipőjét húzza"

2009. Május 02. - 12:39:56
Válasz #475
Nem elérhető

H. Laci


azt nem írta hogy edzett is mellé, a muterom is ezt csinálta, ette a zsír égetőt és nem is edzett, a kaja ugyanaz maradt(pörköltek,disznóhús,vajas kenyér) és csodálkozott hogy nem fogy  :D

Ja, lehet, hogy itt egy lány a bodybuilding.hu fórumon, aki nem edz. Értem Lacikám.
Tweety nem olyan lusta mint anyu, Lacikám, hidd el, ezt látatlanban megmondom neked.  :D
De ha akarod fogahatunk is egy tízezresben, hogy tweety lányunk folyamatosan jár edzeni... 8) I am All in.  8)  :D
jó, nem szoltam  :-){
én nem ismerem Tweety-t csak igy gondoltam

2009. Május 02. - 13:13:32
Válasz #476

Zsuzsi

Vendég
azt nem írta hogy edzett is mellé, a muterom is ezt csinálta, ette a zsír égetőt és nem is edzett, a kaja ugyanaz maradt(pörköltek,disznóhús,vajas kenyér) és csodálkozott hogy nem fogy  :D




Edzett. A saját szememmel láttam,mert egy helyre járunk.  ;)

2009. Május 02. - 14:52:53
Válasz #477
Nem elérhető

Tweety


Efitmaster köszi a segítégedet!Tudjátok nem vagyok egy göthös típus,ezért is paráztam be ezektől az eredményektől..és igen,járok edzeni,heti 4-et,5-öt.Nem volt vírusos fertőzésem Zsuzsi!
"Mindaddig egy senki vagy,ameddig azt hiszed magadról,hogy vagy valaki!"

2009. Május 02. - 18:34:29
Válasz #478
Nem elérhető

FirstLady


Hogy micsoda hülyeség ez az egész... kontroll vérvétel nyilván nem volt... érdekes dolog következtetéseket levonni ebből... többet károsít amúgy a szervezetben az Aspirin, mint a Detoxa...
mindegy...
"Don't insult my intelligence!"- Firstlady 24 c. sorozat.

FirstLady


2009. Május 02. - 18:44:56
Válasz #479
Nem elérhető

doncicco


Hogy micsoda hülyeség ez az egész... kontroll vérvétel nyilván nem volt... érdekes dolog következtetéseket levonni ebből... többet károsít amúgy a szervezetben az Aspirin, mint a Detoxa...
mindegy...

Na itt van a kutya elesve.. volt-e már hasonló, vagy bármilyen eredmény, vagy esetleg egyéni érzékenység bármire?? Nekem is volt már 50 a bilirubinom, két nap mulva kiderült összekeverték a mintát egy piáséval.Az egyik edzőtársam fél évi gasztroenterológiai megfigyelés után tudta meg, hogy bizonyos élelmiszerek emelkedett értékeket produkálnak nála.Egyébként több orvos állítja amit Efit leír.