2024. Május 11. - 15:26:13
Bodybuilding.hu Fórumok

Szerző Téma: Termékekről. Úgy általában  (Megtekintve 265201 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

2009. Január 04. - 17:59:16
Válasz #375
Nem elérhető

God Vazzeg


Üdv!
 ?:-/
Pici segítséget kérnék. Egy ismerősöm szeretne tömegnövelőt edzés mellé, de gyógyszereket szed a gyomorsavára és az eddig használttól (volumass 35 pro)az orvos eltiltotta. Tudtok valamit ajánlani neki?
Előre is köszi.:)

Először megnézném mitől savasodik. Ha nem beteg (és ezért van sok gyomorsava), elsőkörben hagyja el a tejtermékeket, nekem ez volt a gond..  ;)

2009. Január 04. - 18:01:52
Válasz #376
Nem elérhető

Gabe


Ha tejjel issza, valószínűsíthető, hogy a tej összetevőinek valamelyike okozza.
Egyébként meg mondd meg, melyik doki nem tilt el, vagy nem fogja rá, ha megmondod, hogy szedsz valamit?  :-/-(-:
"Yeah buddy, light weight baby!"

2009. Január 04. - 18:07:34
Válasz #377
Nem elérhető

Szandi


Üdv!
 ?:-/
Pici segítséget kérnék. Egy ismerősöm szeretne tömegnövelőt edzés mellé, de gyógyszereket szed a gyomorsavára és az eddig használttól (volumass 35 pro)az orvos eltiltotta. Tudtok valamit ajánlani neki?
Előre is köszi.:)

Először megnézném mitől savasodik. Ha nem beteg (és ezért van sok gyomorsava), elsőkörben hagyja el a tejtermékeket, nekem ez volt a gond..  ;)
Gyógyszert kap rá, de ajánlom neki ezt.

Ha tejjel issza, valószínűsíthető, hogy a tej összetevőinek valamelyike okozza.
Egyébként meg mondd meg, melyik doki nem tilt el, vagy nem fogja rá, ha megmondod, hogy szedsz valamit?  :-/-(-:
Engem még nem akartak eltiltani semmitől szerencsére, csak átmenetileg,pl lábujjtörés, vérvétel,stb.
Na ezt a tejes dolgot megbeszélem vele.

Szerk.: Megbeszéltem...Nem iszik tejet egyáltalán.
Az ember fizikai korlátja csak az, amit ő épít saját maga köré.

2009. Január 04. - 18:13:23
Válasz #378
Nem elérhető

Nutzilla

VIP Member
Vannak ilyen egyszerűen komplikált emberek na.  ;D

Ha hiszitek ha nem ebben a kérdésben a Firstlady nagyon otthon van.  ;)

2009. Január 04. - 18:25:25
Válasz #379
Nem elérhető

sasa


Nekem már az lenne furcs ha valamelyik nap nem lennék rosszul a gyomorsavam miatt.

2009. Január 04. - 18:44:41
Válasz #380
Nem elérhető

FirstLady


Vannak ilyen egyszerűen komplikált emberek na.  ;D

Ha hiszitek ha nem ebben a kérdésben a Firstlady nagyon otthon van.  ;)
Köszi :D
Jah, én is szenvedtem ezzel (is) :D

Szandi:
Igyon inkább (ha tömegnövelő kell) BSN - True Masst, nincs benne aszpartam sem, mert az aszpartam érzékenység is okozhat gyomorsav túltermelést. ;)
Ha a refluxon-t kapta rá, akkor elvileg proteinturmixot ihat, szóval igyon akkor fehérjét zabbal, pl. Syntha-6 -ot (se aszpartam, se laktóz) vagy On whey-t (se aszpartam, viszont van benne laktáz enzim, ami lebontja az esetleges laktózt, ami a lehet benne). Valamint ha magasdózisú vitaminkészítményt szed, amely több kapszulából áll, (mint az animalpak), akkor egy kicsit pihentesse a dolgot :)

Egyébként az én gasztro-enterológusom se tiltott el a fehérjeturmixtól, sőt ő azt mondta, hogy igyam, legalább normális tápanyagot viszek a szervezetembe ****:))))))

Sasa, akkor neked is kéne refluxra gyógyszert szedned ;) fél évig kb. nap egy kapszula pl. refluxon (állami támogatással egy havi adag kb. 1.500 ft, szóval nem is drága) és megoldja évekig (vagy örökre) ezt a gondot ;)

"Don't insult my intelligence!"- Firstlady 24 c. sorozat.

FirstLady


2009. Január 04. - 18:55:34
Válasz #381
Nem elérhető

Szandi


Vannak ilyen egyszerűen komplikált emberek na.  ;D

Ha hiszitek ha nem ebben a kérdésben a Firstlady nagyon otthon van.  ;)
Köszi :D
Jah, én is szenvedtem ezzel (is) :D

Szandi:
Igyon inkább (ha tömegnövelő kell) BSN - True Masst, nincs benne aszpartam sem, mert az aszpartam érzékenység is okozhat gyomorsav túltermelést. ;)
Ha a refluxon-t kapta rá, akkor elvileg proteinturmixot ihat, szóval igyon akkor fehérjét zabbal, pl. Syntha-6 -ot (se aszpartam, se laktóz) vagy On whey-t (se aszpartam, viszont van benne laktáz enzim, ami lebontja az esetleges laktózt, ami a lehet benne). Valamint ha magasdózisú vitaminkészítményt szed, amely több kapszulából áll, (mint az animalpak), akkor egy kicsit pihentesse a dolgot :)

Egyébként az én gasztro-enterológusom se tiltott el a fehérjeturmixtól, sőt ő azt mondta, hogy igyam, legalább normális tápanyagot viszek a szervezetembe ****:))))))

Sasa, akkor neked is kéne refluxra gyógyszert szedned ;) fél évig kb. nap egy kapszula pl. refluxon (állami támogatással egy havi adag kb. 1.500 ft, szóval nem is drága) és megoldja évekig (vagy örökre) ezt a gondot ;)



Köszönöm.:)
Az ember fizikai korlátja csak az, amit ő épít saját maga köré.

2009. Január 04. - 18:58:17
Válasz #382
Nem elérhető

FirstLady


Vannak ilyen egyszerűen komplikált emberek na.  ;D

Ha hiszitek ha nem ebben a kérdésben a Firstlady nagyon otthon van.  ;)
Köszi :D
Jah, én is szenvedtem ezzel (is) :D

Szandi:
Igyon inkább (ha tömegnövelő kell) BSN - True Masst, nincs benne aszpartam sem, mert az aszpartam érzékenység is okozhat gyomorsav túltermelést. ;)
Ha a refluxon-t kapta rá, akkor elvileg proteinturmixot ihat, szóval igyon akkor fehérjét zabbal, pl. Syntha-6 -ot (se aszpartam, se laktóz) vagy On whey-t (se aszpartam, viszont van benne laktáz enzim, ami lebontja az esetleges laktózt, ami a lehet benne). Valamint ha magasdózisú vitaminkészítményt szed, amely több kapszulából áll, (mint az animalpak), akkor egy kicsit pihentesse a dolgot :)

Egyébként az én gasztro-enterológusom se tiltott el a fehérjeturmixtól, sőt ő azt mondta, hogy igyam, legalább normális tápanyagot viszek a szervezetembe ****:))))))

Sasa, akkor neked is kéne refluxra gyógyszert szedned ;) fél évig kb. nap egy kapszula pl. refluxon (állami támogatással egy havi adag kb. 1.500 ft, szóval nem is drága) és megoldja évekig (vagy örökre) ezt a gondot ;)



Köszönöm.:)
Szívesen :)
"Don't insult my intelligence!"- Firstlady 24 c. sorozat.

FirstLady


2009. Január 04. - 19:09:12
Válasz #383
Nem elérhető

Szandi


Az ember fizikai korlátja csak az, amit ő épít saját maga köré.

2009. Január 04. - 19:11:41
Válasz #384
Nem elérhető

God Vazzeg


Köszönöm.:)
Szívesen :)
Amúgy ezt szedi: motilium és protonexa

Motilium nekem nagyon jó volt magában is, de a titok a tejtermékek elhagyása volt, sajna sokat kellett kísérleteznem, de most tavasszal már remélem nem fogja ilyen hüJeség gátolni a tömegelésemet  ˝=/

2009. Január 04. - 19:46:21
Válasz #385
Nem elérhető

FirstLady


Köszönöm.:)
Szívesen :)
Amúgy ezt szedi: motilium és protonexa
ugh... kettőt is? Lanzoprazolt és domperidont adtak neki, ugh akkor elég súlyos tünetei lehettek :-O
Én csak lanzoprazol tartalmút kaptam...

Szóval akkor biztos, ami biztos alapon próbálja ki, hogy melyik módszer jön be neki, és közben figyelje a teste tüneteit, nagyjából egy hét alatt kiderül, hogy mit bír a gyomra, és  mit nem... Kérdés, hogy még meddig kell szednie ezeket a gyógyszereket, vagy netán melyiket hagyja abba előbb, ha a domperidon tartalamút (Motilium), akkor amíg azt szedi, inkább ne igyon turmixot. Az az igazság, hogy én nem szedtem domperidonost, ezért azzal saját tapasztalatot nem tudok megosztani.
A lanzoprazolos (Protonexa) mellett nekem nem volt semmi kellemetlen tünet a turmixokkal kapcsolatban. Ha viszont nem kell már sokáig szednie a gyógyszereket, akkor várja ki, nem lenne valószínűleg baj, de sosem lehet tudni...

Mondjuk, ha már a tejnél vagyunk (tudom, hogy nem iszik tejet), de ha lehet, akkor hagyjon el minden tejterméket, főleg a sajtot, a joghurtot, és a tejes péksüteményeket. Azok sokat segítenek ilyenkor. Nem lesz nehéz ez, mert sok tejérzékeny általában nem is kívánja a tejes dolgokat, ez a sajttal nálam mondjuk nem jött be  ****:)))

Jah, és jut eszembe, ha durva ételt ettem, akkor nekem a cukros kóla sokat segített emésztésügyileg, szóval ha netán sos segítség kell, mert az étel a gyógyszer mellett nehezen kezd el "emésztődni", próbálja ki, hátha neki is működik ;)

És csak egy furcsaság, hogy az én dokim is azt mondta először, amikor fájt a gyomrom, hogy ANNAK a gyártónak a termékét inkább ne válasszam, nézzek inkább valami jobbminőségűt...
"Don't insult my intelligence!"- Firstlady 24 c. sorozat.

FirstLady


2009. Január 04. - 20:22:38
Válasz #386

Torony

Vendég
a domperidom nem egy kurvadrága pezsgő?! :D

2009. Január 04. - 20:25:27
Válasz #387
Nem elérhető

God Vazzeg


a domperidom nem egy kurvadrága pezsgő?! :D

Az don perignon ha jól írom :D

2009. Január 04. - 20:35:01
Válasz #388
Nem elérhető

FirstLady


a domperidom nem egy kurvadrága pezsgő?! :D

Az don perignon ha jól írom :D
Majdnem ;)

Dom Pérignon  :-oD

MÓD: bizonyíték a képen :D :D :D
"Don't insult my intelligence!"- Firstlady 24 c. sorozat.

FirstLady


2009. Január 04. - 20:41:10
Válasz #389
Nem elérhető

Gabe


Még jó, hogy a topic címe: Termékekről. Úgy általában!

Így nincs OFF!  :-!
"Yeah buddy, light weight baby!"