2024. Április 27. - 20:38:25
Bodybuilding.hu Fórumok

Szerző Téma: Edző cipő jelentősége  (Megtekintve 28768 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

2008. Június 15. - 10:29:36
Megtekintve 28768 alkalommal
Nem elérhető

Dopamin


Itt lehetne ajánlani cipőket különböző 'munkavégzésre'.(erőemelés,guggolás,vádlizás,kardió stb.)
Érdekelne kinek mennyit számít a cipő megválasztása,milyen változásokat tapasztalt bizonyos prototípusoknál stb.

A mostani Ironmanban olvastam egy cikket a makacs vádlik fejlesztéséről,ott a cikk írójának edzőtársa 2-3 centit tudott fejleszteni a vádliján ugyanazzal az edzésmetódussal mint amivel a cikk írója is dolgozott pedig ugyanúgy stagnáló állapotba volt az ő vádlija is.
Ő (és később a cikk írója is) Nike Free futócipőt használt.Illetve a mezítlábas vádlizás mellet érvelnek még.A mezítlábas vádlizás referenciája Vince Gironda aki állítólag megkövetelte hogy mindenki mezítláb edzen a termében,volt olyan eset hogy e szabály megsértése miatt dobta ki a delikvenst. :D :D

Engem főleg a guggoló cipő kiválasztása érdekel most,ha valakinek van tapasztalata írjon

és egy link:http://www.titanpower.hu/huindex.php?lp=termekeink&kat=cipok

2008. Június 15. - 10:43:48
Válasz #1
Nem elérhető

Boresz


Kardió közben olvastam azt hiszem GYM-ben hogy a vádlit nagyon jól lehet fejleszteni biciklizés közben.NEm a teljes mozgástartományt végigvezetni,mint pölö álló vagy ülővádli módszerrel,hanem a középtartományban tartani a gyakorlat végzését.Tekerés közben nem nyújtódik ki teljesen a láb és nem feszül meg a vádli teljesen.Valami ez jöt le nekem ,de ennél tudományosabban nem tudom megfogalmazni  :D.Akkor lesz szép "kövér" állítólag.
Majd hétfőn megkeresem és beírom hogy melyik az a lap/szám/oldal.Ha érdekel ezen része.
nem értek semmihez,csak azért vagyok itt mert jó a társaság

2008. Június 15. - 11:12:12
Válasz #2
Nem elérhető

Dopamin


Biciklizés is jó vádlifejlesztésnek,mert akkor is a középső tartományba dolgozik a vádlid; létrehozva a  dugattyú-effektust az Ironman szerint :)
Illetve mivel a vádli állóképességi izom szerintem a kardiok nagy része jó hatással lehet a vádlihipertrófiára.

Engem most főleg egy jó guggolócipő érdekelne,ha valaki eltud látni hasznos tanáccsal ne habozzon. ;)  @:-) @:-)

2008. Június 15. - 11:15:06
Válasz #3
Nem elérhető

Boresz


súlyemelő cipőt,néztél már?
nem értek semmihez,csak azért vagyok itt mert jó a társaság

2008. Június 16. - 19:34:22
Válasz #4
Nem elérhető

Johnnyx


Én most ezt használom. Nagyon stabil a sarka, van rajta 4 ilyen bigyó, ami rugónak van álcázva, de valójábon kemény és rugalmatlan. Szerintem jó guggoláshoz, lábtoláshoz.
Egyetek zabot!

2008. Július 06. - 20:10:21
Válasz #5
Nem elérhető

tomasz


Tudja valaki hol kapható súlyemelő(erőemelő?)cipő.Mondjuk Győrben.Esetleg rendelhető valahonnét?
Kösz ;D
"kisfiam,addig örülj míg gyerek vagy...."(apu,nyugodjék békében!)
....patkány vagyok,de nem féreg,az élet a legjobb méreg....

2009. Március 05. - 20:32:10
Válasz #6
Nem elérhető

dumbass


Kicsit halott a téma, de azért írok :D
Én egy Wink kosaras cipőt használok. Nekem bevált. A bokát is tartja kellőképen. Ajánlom mindenkinek és az ára vagy 5-6K.... ***))

2009. Május 23. - 21:52:27
Válasz #7
Nem elérhető

Pompa_G


Sziasztok!
Nekem is kosaras cipőm van volt és remélem lesz is... ****:)))))) Nagyon elégedett vagyok vele!! Szerintem edzéshez nincs is jobb
- Bárkivel lehetsz toleráns... De magaddal soha!!! -

2009. Június 26. - 10:37:51
Válasz #8
Nem elérhető

rainmaster


Fontos hogy mindenki cipőben eddzen,főleg lábedzésnél fontos a cipő és a cipő milyensége.Ja mielőtt elfelejteném!!!:Soha ne eddzetek papucsban...Múltkor is a teremben guggolok 18 évesen 220-ba 6-ot,odajön egy pasi hogy mitől vagyok én ilyen erős(papucsban volt,és 50-nel guggolt szériába)  :)  Aztán mondtam neki hogy legközelebb cipőbe jöjjön.1 héttel később mikor jött cipőben jött,és máris 80-nal guggolt szériába.Mondtam neki hogy így kell ezt...Kérdezte tőlem hogy következő héten lábazunk-e együtt mert én motiválom őt  o:) . Mondtam neki hogy persze. Következő héten mibe jött?  >:D PAPUCSBA!!!!!!! Hát mondtam neki hogy: ENNYI!!!!  =/+'

2009. Július 24. - 21:00:56
Válasz #9
Nem elérhető

agica_



2009. Augusztus 17. - 07:27:35
Válasz #10
Nem elérhető

Powerzsolt



2010. Január 03. - 19:25:24
Válasz #11
Nem elérhető

aleb


A vádlinál,lehetséges,hogy megfelelő lehet a mezítlábas edzés,de a gugolásnál a magassabb szárú cipőt használom.

2010. Augusztus 26. - 23:01:28
Válasz #12
Nem elérhető

Maszat


Fontos hogy mindenki cipőben eddzen,főleg lábedzésnél fontos a cipő és a cipő milyensége.Ja mielőtt elfelejteném!!!:Soha ne eddzetek papucsban...Múltkor is a teremben guggolok 18 évesen 220-ba 6-ot,odajön egy pasi hogy mitől vagyok én ilyen erős(papucsban volt,és 50-nel guggolt szériába)  :)  Aztán mondtam neki hogy legközelebb cipőbe jöjjön.1 héttel később mikor jött cipőben jött,és máris 80-nal guggolt szériába.Mondtam neki hogy így kell ezt...Kérdezte tőlem hogy következő héten lábazunk-e együtt mert én motiválom őt  o:) . Mondtam neki hogy persze. Következő héten mibe jött?  >:D PAPUCSBA!!!!!!! Hát mondtam neki hogy: ENNYI!!!!  =/+'

igaz 1 éve lett írva, de csak most olvasom...

te mekkora 1 segg vagy rainmaster. ezt a dumát a Lauter Viktor nyomta 1 edzésvideóban.  Nagy király vagy, menj anyádba.szánalom  ;D
"Nem minden tevepata visz át a sivatagon!"

"1200mg boldi okozhat e enyhe fejfájást?"  by dbr  ;D

"Ezekben a kíméletlen időkben muszáj csalni, hogy boldoguljunk!" -Eric Cartman :D

"Soha ne érd be kevesebbel, mint amit valójában akarsz!"

http://indavideo.hu/video/Cicak_26

2010. Augusztus 26. - 23:10:38
Válasz #13
Nem elérhető

Cressler


Fontos hogy mindenki cipőben eddzen,főleg lábedzésnél fontos a cipő és a cipő milyensége.Ja mielőtt elfelejteném!!!:Soha ne eddzetek papucsban...Múltkor is a teremben guggolok 18 évesen 220-ba 6-ot,odajön egy pasi hogy mitől vagyok én ilyen erős(papucsban volt,és 50-nel guggolt szériába)  :)  Aztán mondtam neki hogy legközelebb cipőbe jöjjön.1 héttel később mikor jött cipőben jött,és máris 80-nal guggolt szériába.Mondtam neki hogy így kell ezt...Kérdezte tőlem hogy következő héten lábazunk-e együtt mert én motiválom őt  o:) . Mondtam neki hogy persze. Következő héten mibe jött?  >:D PAPUCSBA!!!!!!! Hát mondtam neki hogy: ENNYI!!!!  =/+'

igaz 1 éve lett írva, de csak most olvasom...

te mekkora 1 segg vagy rainmaster. ezt a dumát a Lauter Viktor nyomta 1 edzésideóban.  Nagy király vagy, menj anyádba.szánalom  ;D
;D ;D ;D ;D ;D múltkor 420-ba guggoltam 45-t szériába jött a fazon stoplis gumicsizmába beleguggolt 780-ba 52-t 12 évesen mondom húbazze mitől vagy te ilyen erős  @-o
The Iron is the best antidepressant I have ever found. There is no better way to fight weakness than with strength. Once the mind and body have been awakened to their true potential, it's impossible to turn back.

"Tudnod kell, hogy a felhőkön túl mindig kék az ég!"

You want something? Go and get it!

2010. Augusztus 27. - 01:52:53
Válasz #14
Nem elérhető

pmiller06


Fontos hogy mindenki cipőben eddzen,főleg lábedzésnél fontos a cipő és a cipő milyensége.Ja mielőtt elfelejteném!!!:Soha ne eddzetek papucsban...Múltkor is a teremben guggolok 18 évesen 220-ba 6-ot,odajön egy pasi hogy mitől vagyok én ilyen erős(papucsban volt,és 50-nel guggolt szériába)  :)  Aztán mondtam neki hogy legközelebb cipőbe jöjjön.1 héttel később mikor jött cipőben jött,és máris 80-nal guggolt szériába.Mondtam neki hogy így kell ezt...Kérdezte tőlem hogy következő héten lábazunk-e együtt mert én motiválom őt  o:) . Mondtam neki hogy persze. Következő héten mibe jött?  >:D PAPUCSBA!!!!!!! Hát mondtam neki hogy: ENNYI!!!!  =/+'

igaz 1 éve lett írva, de csak most olvasom...

te mekkora 1 segg vagy rainmaster. ezt a dumát a Lauter Viktor nyomta 1 edzésideóban.  Nagy király vagy, menj anyádba.szánalom  ;D
;D ;D ;D ;D ;D múltkor 420-ba guggoltam 45-t szériába jött a fazon stoplis gumicsizmába beleguggolt 780-ba 52-t 12 évesen mondom húbazze mitől vagy te ilyen erős  @-o

há adidasz bogzcipőmva' minda Laudervigtornak! :D :D :D Sosem értettem, amúgy az ilyen szerencsétleneket. Ők otthon arra verik, hogy a fórumon bekamuztam vmit?