2024. Május 15. - 16:18:59
Bodybuilding.hu Fórumok

Szerző Téma: Keresztszalag szakadás és előzményei  (Megtekintve 45521 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

2010. Január 10. - 19:57:11
Válasz #45
Nem elérhető

Cressler


voltam egyszer egy ilyen guggolós versenyen és egy gyerek 170-et  :-O  :-O  :-O guggolt a 100 kg.ba csak éppen azzal a különbséggel,hogy a srác 70 kg volt..  :-){   (12 percig guggolt folyamatosan-a szabály szerint 5 másodperc pihenő lehet a guggolások között)
aztán megnyerte a Superbodyt  ***)))

kivót az? :)
gugli guggolás Guiness rekord, Superbody győzelem  ?:-)





Molnár Zoltán
The Iron is the best antidepressant I have ever found. There is no better way to fight weakness than with strength. Once the mind and body have been awakened to their true potential, it's impossible to turn back.

"Tudnod kell, hogy a felhőkön túl mindig kék az ég!"

You want something? Go and get it!

2010. Január 11. - 20:07:24
Válasz #46
Nem elérhető

gurkha



2010. Január 12. - 21:29:24
Válasz #47
Nem elérhető

gurkha


Egy kis helyzet jelentés: bár már 7 "hetes" (gyógyult?!?) vagyok és kb. 10 napja járok egyedül (mankó nélkül!!), plusz járok gyógytornára (meg hát ugye csinálom otthon is rendesen!!!)és ennek ellenére a műtött bal lábam még mindig jelentős mértékben sorvad ami nem túl szép látvány... :----
Nem tudom milyen folyamatok zajlanak ott bent a térdemben,de az azért elégé beszédes,hogy jó pár fokkal magasabb a hőmérséklete mind a másiknak!A jobb térdem szinte hideg miközben a bal,ha nem is forró,de igen csak meleg a nap 24 órájában.. :laugh:
Ja és a térdkalácsom mozgása az nulla..miért nem tudom,de állítólag ez rendben van így..   8-}
Ennek örömére ma a gyógytornász saját kezűleg bemozgatta.. !+"%  állítólag ez is rendben van így..  ***))))

2010. Január 12. - 21:46:01
Válasz #48
Nem elérhető

God Vazzeg


Egy kis helyzet jelentés: bár már 7 "hetes" (gyógyult?!?) vagyok és kb. 10 napja járok egyedül (mankó nélkül!!), plusz járok gyógytornára (meg hát ugye csinálom otthon is rendesen!!!)és ennek ellenére a műtött bal lábam még mindig jelentős mértékben sorvad ami nem túl szép látvány... :----
Nem tudom milyen folyamatok zajlanak ott bent a térdemben,de az azért elégé beszédes,hogy jó pár fokkal magasabb a hőmérséklete mind a másiknak!A jobb térdem szinte hideg miközben a bal,ha nem is forró,de igen csak meleg a nap 24 órájában.. :laugh:
Ja és a térdkalácsom mozgása az nulla..miért nem tudom,de állítólag ez rendben van így..   8-}
Ennek örömére ma a gyógytornász saját kezűleg bemozgatta.. !+"%  állítólag ez is rendben van így..  ***))))

Nem értek hozzá, de valami izület javító kondroitines+msm téma nem kellene hozzá? Csak mert meg lett bolygatva..  ::)

2010. Január 12. - 21:54:13
Válasz #49
Nem elérhető

gurkha


Nem kell semmi rendben van ez így   @-o  @-o  @-o
De tényleg. Doki és gyógytornász szerint is előrébb vagyok gyógyulásban mint amire számítani lehetett.. (bár nekem ez is rohadtul lassúnak tűnik!!) szerintem a 2.5 hónapos full egészséges(már amennyire a mai világban lehet) kajákat eszek ráadásul tőlem szokatlan módon még proteint is nyomok(!)   ****).Ja és a napi 8!!! gyógytorna is "lehet" gyorsítja a folyamatokat..  ***))

2010. Január 12. - 21:58:48
Válasz #50
Nem elérhető

God Vazzeg


Nem kell semmi rendben van ez így   @-o  @-o  @-o
De tényleg. Doki és gyógytornász szerint is előrébb vagyok gyógyulásban mint amire számítani lehetett.. (bár nekem ez is rohadtul lassúnak tűnik!!) szerintem a 2.5 hónapos full egészséges(már amennyire a mai világban lehet) kajákat eszek ráadásul tőlem szokatlan módon még proteint is nyomok(!)   ****).Ja és a napi 8!!! gyógytorna is "lehet" gyorsítja a folyamatokat..  ***))

Nem akarok beleokoskodni, örülök ha javulsz, ez is a lényeg  :-){

2010. Január 12. - 22:00:34
Válasz #51
Nem elérhető

gurkha


Abszolute nem vettem okoskodásnak   /:-)

 :-){    :-){    :-){    :-){    :-){

2010. Január 12. - 22:54:23
Válasz #52
Nem elérhető

Rob


Úgy tudom akkor szoktak főleg zöldkagylóból kivont glükozamint ajánlani ha a meniscust(porcos szövet) kell operálni.Vagyis műtét után,értitek.. :)
" Úgy kell enni,mintha finom lenne" :D

2010. Január 20. - 17:52:15
Válasz #53
Nem elérhető

gurkha


A youtube-n fent lévő gyógytornámhoz hozzászólt valaki,hogy miért ajánlok én gyógytornát amikor nekem is elszakadt a keresztszalagom......  ????...
Nos,hogy mindenki jól lásson ez ügyben ,leírom a sorrendet ahogy velem történtek a dolgok....   ????...

Előbb megsérültem és utána gyógytornáztam...(és nem fordítva!)


Tehát:
2000-ben elszakadt focizásközben(egy fordulás közben,senki sem ért hozzám) a keresztszalagom...ezt ekkor nem tudtam(nem dagadt be vagy ilyesmi) nagyon-nagyon fájt,de 2 hét múlva rendbe jött és 4 hét múlva már megint fociztam......
Természetesen az első focizáskor ismét megsérültem--persze mivel ekkor sem dagadt be nem gondoltam,hogy ekkora baj van.....
Két hét múlva megint foci,ismét sérülés--persze most sem dagadt be....én még mindig nem gondoltam komoly bajra...
Megint két hét megint sérülés....majd újabb két hét ismét sérülés,de most már egy sima futás közben,na ekkor sejtettem,hogy valami komoly baj van elmentem dokihoz,de mivel elég gyorsan  regenerálódtam,mire a kivizsgálásra került a sor már semmi bajom nem volt...ráadásul egy szalagszakadást csak az MRI-tudja (persze ez sem 100%-os biztonsággal) kimutatni,amire természetesen a doki el sem küldött   ˝=/  (rohadjon meg,üzenem neki innen is!!!   :-p )
Majd következett 4 év esemény mentesen( természetesen a focit egy abbahagytam)..
2005-ben egy 2 méter magasról bemutatott csavarszaltónál ismét a már jól ismert iszonyatos recsegő-ropogó hang,de most már nem gyógyultam meg magamtól 2 hét után(mint később kiderült egy borsó szemnyi letört porcdarabka a térd és a lábszárcsont közé került,ezért éreztem nagy szúró fájdalmat akármikor ráálltam),ezért irány a sportkórház,majd arthroscopia-s műtét amivel csak a letört porc darabot vették ki,bár műtét közben megállapították a szakadást is a ma i napig nem értem,hogy miért nem csinálták meg akkor a műtétet...??  ????...   KÖSZÖNET érte BERKES ISTVÁNNAK..HOGY ROHADJON MEG.... &5*   &5*   &5*   Persze a pénzt azt el kérte.... :-p 


Gyakorlatilag,ha nem kezdek el versenyszerűen tollaslabdázni akkor semmi komolyabb hátrányom nem volt ebből a szakadásból--kivéve talán,hogy a nagy súlyokkal végzett guggolásokat abba kellett hagynom..
2009 augusztus: 4 hónapos kőkemény verseny felkészülés és az addigi összes versenyemen való indulásomon (ahol kivétel nélkül mindegyiken nagy pontszámmal nyertem..) probléma nélkül játszottam...DE ÉN tudtam már akkor is,hogy ez nem mehet sokáig így,csak idő kérdése és ilyen sérülésekkel a hátam mögött megint be fog ütni a baj.... úgy is lett...az egyik edzésen egy oldalra kilépéskor  forogtam egy picit és már jött is a már "jól" ismert hang..
Viszont ez után a sérülés után már mindenféleképpen műteni kellet,mert teljesen instabil lett..a sportkórházban(persze nem a Berkesnél-rohadjon meg még egyszer!!) szerencsémre a tollaslabda válogatott orvosához "kerültem",viszont a műtétig volt hátra 4 hónap,gondoltam ne vesszen kárba az idő elmentem gyógytornára (baj nem lehet belőle) és olyan szinten sikerült megerősíteni,hogy a sérülést követő 3 héten már megint mentek a body edzések és a tollas is...Persze a tollas már nem verseny szerűen(majd idén!!),de azért a házi versenyek kivételek voltak,nehogy már kihagyjam(  ***))) )
Tehát a gyógytornát ÉN IS A MŰTÉTEM UTÁN kezdtem el,(és nagyon-nagyon hasznosnak bizonyult,mert én magam nem sokkal a sérülés után,köszönhetően a gyógytornának SOKKAL DE SOKKAL JOBB ÁLLAPOTBAN VOLTAM MINT VALAHA,nagyon-nagyon gyors lett a lábam,bárhová ütötték az ellenfeleim a  labdát mindig elértem!!!)de hogy más inkább meg se sérüljön azért lett feltéve a youtube-ra..

Így már talán értetőbb..   /:-)   /:-)   /:-)


 

2010. Január 20. - 20:19:28
Válasz #54
Nem elérhető

Rob


Név szerint megtudnád nevezni,hogy a Sportkórházba ki műtött Berkes után?
Én is a sportkorházba kerestem fel egy újabb doki a vállam miatt, Dr. Hidas Pétert. ( http://drhidaspeter.hu/ )
Nov elején voltam nála. Alaposan megvizsgált,különböző váll tesztetket csinált velem,de egyiknél se fájt a vállam...
Aztán kérdezi,hogy de akkor mi fáj? Megmutattam ahogy ugrál a felkar csont feje a vállamba. Felírt egy 2 hónapos stabilizáló gyógytornát. PNMF. Ezt megmutatta a gyógytornász hogy kellene csinálnom. Azóta itthon csinálom az edzés mellett,de nemérzem,hogy javult volna. Most kell visszamennem kontrollra. Jövőhéten sztem csüt-ön megyek is. Erősen gondolkozok rajta,hogy megcsináltatom az artoszkópos vizsgálatot,hogy egyértelműen legyen,h mi a gond. ( MRI szerint kis elülső labrum szakadás) A labrum egy porcos szövet ami stabilizálja a humerus(felkarcsont) fejet a vállövbe.

Köszi előre is!
További gyors rehabilitációt kívánok! ;)
" Úgy kell enni,mintha finom lenne" :D

2010. Január 20. - 20:23:08
Válasz #55
Nem elérhető

gurkha


Természetesen!
Dr.Dobos József
Egyébként ő a kajak-kenu valamint a tollaslabda válogatott orvosa!
Ha kell a telefonszáma is akkor elküldöm privibe.

2010. Január 20. - 20:34:43
Válasz #56
Nem elérhető

Rob


Köszönöm,de én megmaradok Hidas Péternél. Csak Ő is több magyar válogatott csapat orvosa és azthittem,hogy Hidas csinálta a térded.
De azért köszönöm a segítőkészséged! ;)
" Úgy kell enni,mintha finom lenne" :D

2010. Január 20. - 20:36:02
Válasz #57
Nem elérhető

gurkha



2010. Január 22. - 13:26:27
Válasz #58
Nem elérhető

gurkha


Akit érdekel,itt megtekinthető maga a műtét animációval.....:

http://www.youtube.com/watch?v=q96M0jRqn7k

2010. Január 22. - 13:40:47
Válasz #59
Nem elérhető

God Vazzeg


Akit érdekel,itt megtekinthető maga a műtét animációval.....:

http://www.youtube.com/watch?v=q96M0jRqn7k

Atya Isten  :-O Azt hiszem vissza veszem a guggolást is, ez elég durvának tűnik..