Fórum > Gyakorlatok

Sérült rotátor köpeny

(1/10) > >>

Iron Bear:
Sziasztok!
Sajnos, idáig csak magamtól edzettem, és valszeg sok olyan gyakorlatot csinálhattam egyszerre, hogy manapság már képtelen vagyok vállra edzeni. Legalábbis, a nyakból nyomást, oldalemelést egy időre el kell felejtsem, mert iszonyúan fáj a vállam, de tegnap fekvenyomás után éreztem a könyökömet is... Olvastam Charles Glass cikkét, és tökéletesen rámillenek az ott leírt tünetek.
Az volna a kérdésem, hogy akkor most kezelgessem magamat az ott leírtak szerint, és ne vállazzak, vagy volna-e valami hatásos, ámde kímélő gyakorlat? Régebben napi 5-600 fekvőtámaszt nyomattam...
Az vajon mitől van, hogy fekvenyomás után is inkább a vállamat érzem, mint a mellemet? Lehet, ezért nem fejlődök fekvenyomásban?
Előre is köszi a hasznos tippeket!
Üdv!

Suncity:
 :-}
tavay nekem is ez volt a bajom, kétoldali rotátor köpenygyulladás ˝=/
pihentetés, gyulladáscsökkentő,+ vmi glükozaminos kiegészítő, 2hónap alatt jött rendbe
amugy vannak oyan gyakorlatok ameyek megelőzik a bajt és vannak oyanok amik rátesznek még 1pár lapáttal
ajánlom figyelmedbe: ?:-)
:http://www.tesztoszteron.hu/emagazin_01_62_xci_414_vallak_megmentese_1.php
2részes cikk+van még 1 ami erről a témáról szól
ebből én is sokat "okosodtam"
Jobbulást! @:-)

kes:

--- Idézetet írta: Iron Bear - 2008. Július 11. - 23:56:25 ---Sziasztok!
Sajnos, idáig csak magamtól edzettem, és valszeg sok olyan gyakorlatot csinálhattam egyszerre, hogy manapság már képtelen vagyok vállra edzeni. Legalábbis, a nyakból nyomást, oldalemelést egy időre el kell felejtsem, mert iszonyúan fáj a vállam, de tegnap fekvenyomás után éreztem a könyökömet is... Olvastam Charles Glass cikkét, és tökéletesen rámillenek az ott leírt tünetek.
Az volna a kérdésem, hogy akkor most kezelgessem magamat az ott leírtak szerint, és ne vállazzak, vagy volna-e valami hatásos, ámde kímélő gyakorlat? Régebben napi 5-600 fekvőtámaszt nyomattam...
Az vajon mitől van, hogy fekvenyomás után is inkább a vállamat érzem, mint a mellemet? Lehet, ezért nem fejlődök fekvenyomásban?
Előre is köszi a hasznos tippeket!
Üdv!

--- Idézet vége ---

Nem tudom, hogy Charles Glass cikkében mit írtak, mivel nem találtam meg, de nem rég elkezdett fájni a vállam edzés közben! Hiába melegítettem be...  @-o Én reménykedni tudok csak, hogy semmi komoly!  :-}

Iron Bear:
Mellet nem lehet háttal együtt edzeni!!
Nekem az nyírta ki a vállamat, hogy kezdetben fekvenyomás után közvetlenül nyakbólnyomást csináltam.
Ha fáj a vállad, akkor szerintem most 1-2 hétig pihentesd,semmiképp  ne erőltesd a válledzést!
Ha tömeget akarsz növelni, akkor kerüld a mell-váll együtt edzését is! A legjobb, ha ezeket az izomcsoportokat külön-külön edzed!
Mi előbbi jobbulást, de ha a lepihentetés után is fáj a vállad, akkor jobb, ha orvoshoz fordulsz!Még időben tudnak segíteni Rajtad!
Üdv!

kes:

--- Idézetet írta: Iron Bear - 2008. Július 15. - 23:34:56 ---Mellet nem lehet háttal együtt edzeni!!
Nekem az nyírta ki a vállamat, hogy kezdetben fekvenyomás után közvetlenül nyakbólnyomást csináltam.
Ha fáj a vállad, akkor szerintem most 1-2 hétig pihentesd,semmiképp  ne erőltesd a válledzést!
Ha tömeget akarsz növelni, akkor kerüld a mell-váll együtt edzését is! A legjobb, ha ezeket az izomcsoportokat külön-külön edzed!
Mi előbbi jobbulást, de ha a lepihentetés után is fáj a vállad, akkor jobb, ha orvoshoz fordulsz!Még időben tudnak segíteni Rajtad!
Üdv!

--- Idézet vége ---

Bocsi, de egy kicsit későn néztem vissza ebbe a Topikba! Már nem fáj, de még mindig ropog! Megfogadom a tanácsod és megpróbálom egy kicsit átrendezni az edzéstervem, bár már egy jó ideje nem csinálom a nyakmögűl nyomást...! de kösz az S.O.S.-t!  :-){

Navigáció

[0] Üzenetek főoldala

[#] Következő oldal

Teljes verzió megtekintése