2024. Május 15. - 00:17:42
Bodybuilding.hu Fórumok

Szerző Téma: Teljesítmény fokozók, egyéb gyógyszerek és egészség  (Megtekintve 49039 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

2021. November 05. - 22:01:18
Válasz #165
Nem elérhető

Gyuf


Ezt a topikot találtam legmegfelelőbbnek a kérdésemnek.
Voltam  egy ilyen általános laboron ahol egy-két máj érték magas(abb) lett:
Jobb bordámnál fáj sokszor ami a hátamba sugárzik ki,de a doki benyomkodta és akkor érdekes nem volt érzékeny. Ha a csontot nyomom akkor fáj. (oldal fekvésnél szokott fájni) Tárcsás felülést szoktam csinálni nem tudom nem-e attól...


Se aszpartat aminotranszferáz megh 50+ (ref: 37 alatt jó)


Se alanin aminotranszferáz megh: 93+ ( ref 40 alatt jó)



Gamma-GT 15 (ref:11-50)

Bilirubin össz 7,5 (Ref:5,0-21,0)


Bilirubin direkt: 3,1 (5 alatt jó)

Alkalikus fostfatáz 120 ( de mindig emelkedett volt kicsit ref: 30-120)


Kreatin kináz: Na az nagyon magas! ( 466+) és 190 a referencia.

CRP: 0,9 (ref:0,00-3,00)

Egyéb tünetem: sárgaság,viszketés nincs. Székletem: mindennap van, állaga színe mennyisége jó. Étvágyam kiváló sőt. Fáradékonyság,gyengeség nincs.
Puffadás,hasi fájdalom nincs.

Epés refluxom van reggeli sav hányással néha: kivizsgálva, teendőt nem igénye a gasztrodoki szerint. (pszcihésen idegeskedés van állítólag..)

(Étrend: Fehérje 200g,Ch: 350g Zsír:90g) Heti 5x edzek másfél órát,legutóbb tegnap délután volt edzés,a vérvétel ma reggel történt.

Szerintetek ez májkárosodás vagy egy izomsérülésből (edzés miatt) keletkezett magasabb értékek?
köszi.
feldobhatnád az egészet mert igy kicsit hiányos.
irtad hogy:  egy-két máj érték magas(abb) lett
egyedül a gamma gt van ott ami ref. érték-ben van

2021. November 05. - 22:38:12
Válasz #166
Nem elérhető

cczw95


Bemásolom,ezek a máj értékek: (Úgy kértem hogy a máj felé vizsgálódjunk,de kiírt a doki rutinból mást is)

Se aszpartat aminotranszferáz (GOT)  megh: 50+ (ref: 37 alatt jó) EZ MAGAS.
Se alanin aminotranszferáz (GPT) megh: 93+ ( ref 40 alatt jó) ÉS EZ MAGAS.
Gamma-GT: 15 (ref:11-50)
Bilirubin össz: 7,5 (Ref:5,0-21,0)
Bilirubin direkt: 3,1 (5 alatt jó)
Alkalikus fostfatáz: 120 ( de mindig emelkedett volt kicsit ref: 30-120)

Más:
Ez meg pedig a kreatin-kináz: ami 466+ lett. (ref:190 alatt)  Mondjuk ez természetes állítólag, ha edzek,csak nem tudom a két fenti értéknek van e ehhez esetleg köze?

2021. November 06. - 01:35:06
Válasz #167
Nem elérhető

Gyuf


Bemásolom,ezek a máj értékek: (Úgy kértem hogy a máj felé vizsgálódjunk,de kiírt a doki rutinból mást is)

Se aszpartat aminotranszferáz (GOT)  megh: 50+ (ref: 37 alatt jó) EZ MAGAS.
Se alanin aminotranszferáz (GPT) megh: 93+ ( ref 40 alatt jó) ÉS EZ MAGAS.
Gamma-GT: 15 (ref:11-50)
Bilirubin össz: 7,5 (Ref:5,0-21,0)
Bilirubin direkt: 3,1 (5 alatt jó)
Alkalikus fostfatáz: 120 ( de mindig emelkedett volt kicsit ref: 30-120)

Más:
Ez meg pedig a kreatin-kináz: ami 466+ lett. (ref:190 alatt)  Mondjuk ez természetes állítólag, ha edzek,csak nem tudom a két fenti értéknek van e ehhez esetleg köze?
Ennyi az össz?
Hát nálunk egy labor, az kb egy teljes vérkép.
Ezt a kreatinin kinázt még sose láttam de szerintem nem egyenlő ami nálam van mérésben a kreatinin-el, mert a ref érték is más.

2021. November 06. - 10:03:28
Válasz #168
Nem elérhető

cczw95


Aha,még a vérpanel van a fvs-el. De azok totál rendben vannak,azért nem másoltam be
A kreatin Kínáz az a "izom enzim" ha sérül az izom állítólag akkor termelődik. A kreatinin meg úgy tudom a vese.

Bemásolom,ezek a máj értékek: (Úgy kértem hogy a máj felé vizsgálódjunk,de kiírt a doki rutinból mást is)

Se aszpartat aminotranszferáz (GOT)  megh: 50+ (ref: 37 alatt jó) EZ MAGAS.
Se alanin aminotranszferáz (GPT) megh: 93+ ( ref 40 alatt jó) ÉS EZ MAGAS.
Gamma-GT: 15 (ref:11-50)
Bilirubin össz: 7,5 (Ref:5,0-21,0)
Bilirubin direkt: 3,1 (5 alatt jó)
Alkalikus fostfatáz: 120 ( de mindig emelkedett volt kicsit ref: 30-120)

Más:
Ez meg pedig a kreatin-kináz: ami 466+ lett. (ref:190 alatt)  Mondjuk ez természetes állítólag, ha edzek,csak nem tudom a két fenti értéknek van e ehhez esetleg köze?
Ennyi az össz?
Hát nálunk egy labor, az kb egy teljes vérkép.
Ezt a kreatinin kinázt még sose láttam de szerintem nem egyenlő ami nálam van mérésben a kreatinin-el, mert a ref érték is más.

2021. November 06. - 16:37:22
Válasz #169
Nem elérhető

G


Bocsánat srácok akiknek nem válaszoltam az üzenetekre sajna nagyon összejött a hetem és sikerült valami kórságot is benyelni próbálok a következő pár napban max mindenkinek válaszolni.

2021. November 23. - 22:32:25
Válasz #170
Nem elérhető

Attila80


G!
Baratomtol kaptam Dedicated IG ONE- t.
A neten eleg rovid leiras van fent rola.
Azt irjak ,hogy novenyi inzulun.Tudnal irni bivebben rola legyszives?  Koszonom!

2021. November 24. - 11:17:38
Válasz #171
Nem elérhető

EDR


Sziasztok!

Debrecen környékén tudnátok ajánlani egy labort, ahol normális áron csináltathatnék vérvizsgálatot? Egy ilyen kiindulási hormonális felmérést vagyhogyisfejezzemkimagam :D szeretnék csináltatni, de nálunk (Ro) eléggé húzós árban van ...
Amúgy ebbe tesztó, szabad tesztó, kortizol, ösztrogén, progeszteron(?) tartozik bele?

Vagy mit kell még kérni?

LH, FSH? (ezt a kettőt pl. nálunk még kérni sem lehet..)

Köszi!

2021. November 24. - 11:20:26
Válasz #172
Nem elérhető

cczw95


Synlab.
Vérvételi díj 2500 forint+ a vizsgálatok
Szerk: Olyan vizsgálatot kérsz náluk amilyet akarsz.
Van a szabad testo (csomag) Amibe benne van a biológiailag aktív testo,szabad testo,SHBG,totál testo.
Kérhetsz LH-FSH-t is.
Attól függ miért kéred a vizsgálatot.
Ha nincs komolyabb hormon bajod, akkor szerintem felesleges a tesztoszteronokon és a ösztrogénen kívül mást is kérni.


Idézetet írta: EDR
link=topic=2636.msg271327#msg271327 date=1637749058
Sziasztok!

Debrecen környékén tudnátok ajánlani egy labort, ahol normális áron csináltathatnék vérvizsgálatot? Egy ilyen kiindulási hormonális felmérést vagyhogyisfejezzemkimagam :D szeretnék csináltatni, de nálunk (Ro) eléggé húzós árban van ...
Amúgy ebbe tesztó, szabad tesztó, kortizol, ösztrogén, progeszteron(?) tartozik bele?

Vagy mit kell még kérni?

LH, FSH? (ezt a kettőt pl. nálunk még kérni sem lehet..)

Köszi!

2021. November 24. - 16:27:15
Válasz #173
Nem elérhető

EDR


Azért csináltatnék egy ilyet, hogy le tudjak tesztelni pár terméket.
Eddig még semmi komolyat nem szedtem/szúrtam. Max kis Arimidex, 2 doboz prohormon tavaly. Ennyi ami a "legdurvább" volt. S arra gondoltam, hogy egyesével letesztelnék pár cuccot, s hogy legyen mihez viszonyítani, elvégeztetnék egy ilyen felmérést. Korábbra terveztem, de a koronavírus közbeszólt - mármint anyagilag ...

Szóval ... ezek figyelembevételével, egy viszonylag komplex felmérést szeretnék, hogy majd legyen mihez viszonyítanom.

Amúgy betervezett cuccok 6 bromo, arimidex, atd, DHEA. Utána talán HCG. Ilyesmik :)

Nézegetem itt az Synlab oldalát, de k.rva sok vizsgálat van ... tudnál adni pár konkrét tippet?


Totál tesztoszteron
Szabad tesztoszteron
SHBG

Esetleg
prolaktin, ösztradiol, progeszteron?

Ilyeneket látok ott ami ismerősnek tűnik innen a fórumról, de simán lehet, hogy mások is kellenek, vagy hogy ezek feleslegesek..

Köszi


Synlab.
Vérvételi díj 2500 forint+ a vizsgálatok
Szerk: Olyan vizsgálatot kérsz náluk amilyet akarsz.
Van a szabad testo (csomag) Amibe benne van a biológiailag aktív testo,szabad testo,SHBG,totál testo.
Kérhetsz LH-FSH-t is.
Attól függ miért kéred a vizsgálatot.
Ha nincs komolyabb hormon bajod, akkor szerintem felesleges a tesztoszteronokon és a ösztrogénen kívül mást is kérni.


Idézetet írta: EDR
link=topic=2636.msg271327#msg271327 date=1637749058
Sziasztok!

Debrecen környékén tudnátok ajánlani egy labort, ahol normális áron csináltathatnék vérvizsgálatot? Egy ilyen kiindulási hormonális felmérést vagyhogyisfejezzemkimagam :D szeretnék csináltatni, de nálunk (Ro) eléggé húzós árban van ...
Amúgy ebbe tesztó, szabad tesztó, kortizol, ösztrogén, progeszteron(?) tartozik bele?

Vagy mit kell még kérni?

LH, FSH? (ezt a kettőt pl. nálunk még kérni sem lehet..)

Köszi!

2021. November 24. - 16:42:40
Válasz #174
Nem elérhető

cczw95


Értem.
Akkor:
:-Totál tesztoszteron
-SHBG
- Szabad és aktív tesztoszteron
- Kortizol ( reggel)
- Ösztradiol ( E2)
A többi felesleges, mert elmozdulást ezek a szerek nem fognak okozni érdemben.

Ezek a cuccok után amiket felsoroltál felesleges a hCg mivel ezek magukban is hormon helyreállítók ( PCT). Belső hormont nem nyomnak el.


Azért csináltatnék egy ilyet, hogy le tudjak tesztelni pár terméket.
Eddig még semmi komolyat nem szedtem/szúrtam. Max kis Arimidex, 2 doboz prohormon tavaly. Ennyi ami a "legdurvább" volt. S arra gondoltam, hogy egyesével letesztelnék pár cuccot, s hogy legyen mihez viszonyítani, elvégeztetnék egy ilyen felmérést. Korábbra terveztem, de a koronavírus közbeszólt - mármint anyagilag ...

Szóval ... ezek figyelembevételével, egy viszonylag komplex felmérést szeretnék, hogy majd legyen mihez viszonyítanom.

Amúgy betervezett cuccok 6 bromo, arimidex, atd, DHEA. Utána talán HCG. Ilyesmik :)

Nézegetem itt az Synlab oldalát, de k.rva sok vizsgálat van ... tudnál adni pár konkrét tippet?


Totál tesztoszteron
Szabad tesztoszteron
SHBG

Esetleg
prolaktin, ösztradiol, progeszteron?

Ilyeneket látok ott ami ismerősnek tűnik innen a fórumról, de simán lehet, hogy mások is kellenek, vagy hogy ezek feleslegesek..

Köszi


Synlab.
Vérvételi díj 2500 forint+ a vizsgálatok
Szerk: Olyan vizsgálatot kérsz náluk amilyet akarsz.
Van a szabad testo (csomag) Amibe benne van a biológiailag aktív testo,szabad testo,SHBG,totál testo.
Kérhetsz LH-FSH-t is.
Attól függ miért kéred a vizsgálatot.
Ha nincs komolyabb hormon bajod, akkor szerintem felesleges a tesztoszteronokon és a ösztrogénen kívül mást is kérni.


Idézetet írta: EDR
link=topic=2636.msg271327#msg271327 date=1637749058
Sziasztok!

Debrecen környékén tudnátok ajánlani egy labort, ahol normális áron csináltathatnék vérvizsgálatot? Egy ilyen kiindulási hormonális felmérést vagyhogyisfejezzemkimagam :D szeretnék csináltatni, de nálunk (Ro) eléggé húzós árban van ...
Amúgy ebbe tesztó, szabad tesztó, kortizol, ösztrogén, progeszteron(?) tartozik bele?

Vagy mit kell még kérni?

LH, FSH? (ezt a kettőt pl. nálunk még kérni sem lehet..)

Köszi!

2021. November 24. - 17:46:02
Válasz #175
Nem elérhető

Gyuf


Sziasztok!

Debrecen környékén tudnátok ajánlani egy labort, ahol normális áron csináltathatnék vérvizsgálatot? Egy ilyen kiindulási hormonális felmérést vagyhogyisfejezzemkimagam :D szeretnék csináltatni, de nálunk (Ro) eléggé húzós árban van ...
Amúgy ebbe tesztó, szabad tesztó, kortizol, ösztrogén, progeszteron(?) tartozik bele?

Vagy mit kell még kérni?

LH, FSH? (ezt a kettőt pl. nálunk még kérni sem lehet..)

Köszi!

Ahogy cczw95 is írta a Synlab tökéletes választás.
Én minden fél-évben oda járok.
A csomagok szinte mindig akcióban vannak, és nem vészes az áruk sem.
én a helyedbe reggelre mennék éhgyomorra, és kérnék egy "élni jó csomag"-ot, mellé egy totál tesztót és másra biztos nincs szükséged.

2021. November 26. - 01:33:48
Válasz #176
Nem elérhető

Logan


Üdv G!
Egyszer említetted még régebben hogy a stananak van prolaktin csökkentő hatása… oxandrolone nál mi a helyzet az is csökkenti? Azért kérdem mert oxat használnék de nekem valamiért minden cucc a prolaktin szintem megemeli és olyat keresek ami nem…köszi

2022. Február 06. - 21:03:32
Válasz #177
Nem elérhető

Dobó1970


Sziasztok!
Valaki foglalkozik kortikol szteroidokkal ??  (medrol érdekelne)
Vényköteles fájdalom csillapítókkal, gyulladás csökkentőkkel?

Előre is Köszönöm!
Üzenet módosítása

2022. Február 06. - 21:12:23
Válasz #178
Nem elérhető

G


Sziasztok!
Valaki foglalkozik kortikol szteroidokkal ??  (medrol érdekelne)
Vényköteles fájdalom csillapítókkal, gyulladás csökkentőkkel?

Előre is Köszönöm!
Üzenet módosítása

Hülye gyerek nem bírtad elolvasni a topic  legelső hozzá szólását?


2022. Február 07. - 17:45:12
Válasz #179
Nem elérhető

G


Sziasztok!
Sikerült eléggé elhanyagolni a topicot és a fórumot.
Csak egy kis tájékoztató jelleggel.
A napokban fel fog kerülni majd 2 rövid "cikk" arról h én milyen vérvizsgálatokat is javasolnék ezek közül kiemelem majd amit rendszeren meg lesz pár olyan drágább vizsgálat is amit akár elég egy életben egyszer is megtenni.
A másik pedig az általam használt és természetesen szakorvos által felírt gyógyszerek amik segíthetnek egy testépítőnek az egészsége megtartásában.