2024. Május 12. - 16:15:44
Bodybuilding.hu Fórumok

Szerző Téma: HCG a kúra után? és más fontos dolgok az utókúrában...  (Megtekintve 451808 alkalommal)

Hnorbi8 és 5 vendég van a témában

2010. Május 02. - 09:03:35
Válasz #450
Nem elérhető

efitmaster

Adminisztrátor
Csak hogy ne legyenek ebben a topikban folyamatos hülyeségek.

Először is, az enantát nem 3 hét után kezd hatni, hanem max.4-5 nap után, de akár már 2-3 nap után is, adagolástól függően és a helyes használat mellett.
48-72 óra között valahol eléri a csúcs koncentrációt a vérben, és mivel kb. 10 nap a felezési ideje, ezért a 10. napon már csak fél mennyiség van jelen.

Másodszor, attól, hogy egy szer késleltetetten hasznosul, még nem jelenti azt, hogy nem lehet vagy nem érdemes vele rövid kúrákat csinálni.

Viszont az igaz, hogy heti 500mg alatt nem érdemes tesztoszteron kúrát kezdeni.
"Gyerekek, ne írjatok nekem privátokat kérdésekkel, mert még nem vagyok nyugdíjas és nincs időm válaszolni rájuk. Majd 25 év múlva! Thanx! " - efitmaster és anonym alcoholic

"Csak azok érhetnek el valaha is nagyot, akik mernek nagyot bukni" --Robert Francis Kennedy

"Egy hazugság a fél világot körbeutazza, mialatt az igazság még csak a cipőjét húzza"

2010. Május 02. - 09:13:52
Válasz #451
Nem elérhető

Maszat


kúra alatt, aromatizáció ellen a Proviron (mondjuk 50mg) vagy a novedex xt a jobb? Javítsatok ki, de úgy olvastam, hogy a proviron magában véve is androgén, a novedex xt viszont nem. De. A proviron gyógyszer, míg a novedex xt egy "táplálékkiegészítő". A gyártó elég jókat ír a novedex-ről (mondjuk meg is lepne ha nem jókat írna róla). Vagy esetleg a kúrától is függ, hogy milyen "anyag" mellé melyik jobb?

véleményem szerint sokkal jobb a novedex mint a proviron. 1 részt a benne lévő ATD leköti a hipotalamusz androgén receptorait, így az nem érzékeli olyan szinten a nagy mennyiségű tesztoszteront, így a saját termelés sem áll le teljesen.

Másrészt ahogy említetted nem minősül gyógyszernek, nem androgén. Nem okoz további hajhullást vagy fokozott erekciót. Fél adagolásban is hatásos(napi 2szem) 500mg teszto mellé, meg 1-2 másik dolog mellé.

SHBG lekötés szempontjábol viszont nem tom,h jobb-e mint a proviron .Ez engem is érdekelne. Azért nem mind1 mennyi szabad molekula kering a vérben.

"Nem minden tevepata visz át a sivatagon!"

"1200mg boldi okozhat e enyhe fejfájást?"  by dbr  ;D

"Ezekben a kíméletlen időkben muszáj csalni, hogy boldoguljunk!" -Eric Cartman :D

"Soha ne érd be kevesebbel, mint amit valójában akarsz!"

http://indavideo.hu/video/Cicak_26

2010. Május 02. - 09:16:33
Válasz #452
Nem elérhető

kemi


na jó, megfogalmazódott bennem egy érdekes felvetés...

A tesztó aromatizálódása kiküszöbölhető provironnal (ami meggátolja az ösztrogénné alakulást), vagy kezelhető tamoxifennel(ami a vérben keringő ösztrogént teszi hatástalanná oly módon, hogy nem hagyja kötédni a receptorokhoz) ez eddíg tiszta sor.

HCG=szintetikus ösztrogén igaz?

Szóval, mi a különbség a külsőleg bevitt tesztoszteron aromatizálódásából létrejött nemkívánatos ösztrogén és a HCG között?

Ha proviront használunk antiösztrogénnek, akkor a hetente adagolt HCG (a kúra közben) kifejti a hatását, de mivel a HCG is ösztrogén, ezért ugyanúgy okozhat vizesedést és gynokomestiát, igaz? Tehát ez majdnem épp olyan, mint ha nem is használnánk a proviront?!

Ha a HCG és a tesztoszteron aromatizációjából létrejött ösztrogén ugyan az, vagy hasonló, akkor az aromatizációból létrejött mért nem fejt ki pozitív hatást a herékre?

Végül a legérdekesebb felvetésem. Ha a HCG-t kúra közben használjuk és az ösztrogént provironnal és/vagy tamoxifennel (tehát tamoxifen midnenképp használunk) küszöblöljük ki a tesztoszteron aromatizációját, akkor a tamoxifen miatt blokkolt receptorok hogy érzékelik a HCG-t? Tehát a HCG ott kering a vében az aromatizált ösztrogénnel együtt. Kérdés: Tamoxifen miatt hogy fejti ki a hatását? Arra a következtetésre jutottam, hogy a Tamoxifen megakadályozza a HCG-t a feladatában. Elméletileg... De ha jól tudom, ez mégsincs így! Meg tudja ezt nekem valaki magyarázni?

Ha hülyeség a feltevésem, előre is elnézést^^

2010. Május 02. - 09:18:18
Válasz #453
Nem elérhető

Maszat


Én nem vagyok benne biztos,h a HCG az szintetikus ösztrogén. Eleve benne van a nevében,h Humán. Aztán lehet Én vagyok a tudatlan. ;D

És szerintem nem is ösztrogén.
"Nem minden tevepata visz át a sivatagon!"

"1200mg boldi okozhat e enyhe fejfájást?"  by dbr  ;D

"Ezekben a kíméletlen időkben muszáj csalni, hogy boldoguljunk!" -Eric Cartman :D

"Soha ne érd be kevesebbel, mint amit valójában akarsz!"

http://indavideo.hu/video/Cicak_26

2010. Május 02. - 09:31:55
Válasz #454
Nem elérhető

efitmaster

Adminisztrátor
na jó, megfogalmazódott bennem egy érdekes felvetés...

A tesztó aromatizálódása kiküszöbölhető provironnal (ami meggátolja az ösztrogénné alakulást), vagy kezelhető tamoxifennel(ami a vérben keringő ösztrogént teszi hatástalanná oly módon, hogy nem hagyja kötédni a receptorokhoz) ez eddíg tiszta sor.

HCG=szintetikus ösztrogén igaz?

Szóval, mi a különbség a külsőleg bevitt tesztoszteron aromatizálódásából létrejött nemkívánatos ösztrogén és a HCG között?

Ha proviront használunk antiösztrogénnek, akkor a hetente adagolt HCG (a kúra közben) kifejti a hatását, de mivel a HCG is ösztrogén, ezért ugyanúgy okozhat vizesedést és gynokomestiát, igaz? Tehát ez majdnem épp olyan, mint ha nem is használnánk a proviront?!

Ha a HCG és a tesztoszteron aromatizációjából létrejött ösztrogén ugyan az, vagy hasonló, akkor az aromatizációból létrejött mért nem fejt ki pozitív hatást a herékre?

Végül a legérdekesebb felvetésem. Ha a HCG-t kúra közben használjuk és az ösztrogént provironnal és/vagy tamoxifennel (tehát tamoxifen midnenképp használunk) küszöblöljük ki a tesztoszteron aromatizációját, akkor a tamoxifen miatt blokkolt receptorok hogy érzékelik a HCG-t? Tehát a HCG ott kering a vében az aromatizált ösztrogénnel együtt. Kérdés: Tamoxifen miatt hogy fejti ki a hatását? Arra a következtetésre jutottam, hogy a Tamoxifen megakadályozza a HCG-t a feladatában. Elméletileg... De ha jól tudom, ez mégsincs így! Meg tudja ezt nekem valaki magyarázni?

Ha hülyeség a feltevésem, előre is elnézést^^

Teljes hülyeség, amit leírtál. A HCG mitől lenne ösztrogén? Ezt honnan a pöcsből vetted egyáltalán? Neked szerintem nem is kellene ezekkel a dolgokkal foglalkoznod. A legalapvetőbb dolgokat nem érted meg. Nem hülyeség, amit írsz, hanem borzalmas.

A HCG  chorionic gonadotropin, ami a luteinizáló hormonhoz áll a leközelebb és semmi köze az ösztrogénhez.

Szerintem, jobb ha nem gondolkozol, hanem megtanulsz olvasni és elolvasod a dolgok definícióját elóször, amiről olvasol; és meg kéne próbálnod ráerőltetni magad arra, hogy meg is értsd, amit olvasol...mielőtt gondolkozni kezdenél...
"Gyerekek, ne írjatok nekem privátokat kérdésekkel, mert még nem vagyok nyugdíjas és nincs időm válaszolni rájuk. Majd 25 év múlva! Thanx! " - efitmaster és anonym alcoholic

"Csak azok érhetnek el valaha is nagyot, akik mernek nagyot bukni" --Robert Francis Kennedy

"Egy hazugság a fél világot körbeutazza, mialatt az igazság még csak a cipőjét húzza"

2010. Május 02. - 09:38:23
Válasz #455
Nem elérhető

Maszat


"Nem minden tevepata visz át a sivatagon!"

"1200mg boldi okozhat e enyhe fejfájást?"  by dbr  ;D

"Ezekben a kíméletlen időkben muszáj csalni, hogy boldoguljunk!" -Eric Cartman :D

"Soha ne érd be kevesebbel, mint amit valójában akarsz!"

http://indavideo.hu/video/Cicak_26

2010. Május 02. - 09:44:32
Válasz #456
Nem elérhető

kemi


na jó, megfogalmazódott bennem egy érdekes felvetés...

A tesztó aromatizálódása kiküszöbölhető provironnal (ami meggátolja az ösztrogénné alakulást), vagy kezelhető tamoxifennel(ami a vérben keringő ösztrogént teszi hatástalanná oly módon, hogy nem hagyja kötédni a receptorokhoz) ez eddíg tiszta sor.

HCG=szintetikus ösztrogén igaz?

Szóval, mi a különbség a külsőleg bevitt tesztoszteron aromatizálódásából létrejött nemkívánatos ösztrogén és a HCG között?


Én nem vagyok benne biztos,h a HCG az szintetikus ösztrogén. Eleve benne van a nevében,h Humán. Aztán lehet Én vagyok a tudatlan. ;D

És szerintem nem is ösztrogén.

Hm lehet rosszul tudom, annyiban biztos vagyo,k hogy a terhesség első szakaszában sok van belőle a nő vérében és a vizeletükből nyerik, hogy szintetikus úton-e, azt nemtudom :(


Ha proviront használunk antiösztrogénnek, akkor a hetente adagolt HCG (a kúra közben) kifejti a hatását, de mivel a HCG is ösztrogén, ezért ugyanúgy okozhat vizesedést és gynokomestiát, igaz? Tehát ez majdnem épp olyan, mint ha nem is használnánk a proviront?!

Ha a HCG és a tesztoszteron aromatizációjából létrejött ösztrogén ugyan az, vagy hasonló, akkor az aromatizációból létrejött mért nem fejt ki pozitív hatást a herékre?

Végül a legérdekesebb felvetésem. Ha a HCG-t kúra közben használjuk és az ösztrogént provironnal és/vagy tamoxifennel (tehát tamoxifen midnenképp használunk) küszöblöljük ki a tesztoszteron aromatizációját, akkor a tamoxifen miatt blokkolt receptorok hogy érzékelik a HCG-t? Tehát a HCG ott kering a vében az aromatizált ösztrogénnel együtt. Kérdés: Tamoxifen miatt hogy fejti ki a hatását? Arra a következtetésre jutottam, hogy a Tamoxifen megakadályozza a HCG-t a feladatában. Elméletileg... De ha jól tudom, ez mégsincs így! Meg tudja ezt nekem valaki magyarázni?

Ha hülyeség a feltevésem, előre is elnézést^^

Teljes hülyeség, amit leírtál. A HCG mitől lenne ösztrogén? Ezt honnan a pöcsből vetted egyáltalán? Neked szerintem nem is kellene ezekkel a dolgokkal foglalkoznod. A legalapvetőbb dolgokat nem érted meg. Nem hülyeség, amit írsz, hanem borzalmas.

A HCG  chorionic gonadotropin, ami a luteinizáló hormonhoz áll a leközelebb és semmi köze az ösztrogénhez.

Szerintem, jobb ha nem gondolkozol, hanem megtanulsz olvasni és elolvasod a dolgok definícióját elóször, amiről olvasol; és meg kéne próbálnod ráerőltetni magad arra, hogy meg is értsd, amit olvasol...mielőtt gondolkozni kezdenél...

Nem tudtam, hogy az, csak azt hittem, ezért kérdeztem rá! De ha nem ösztrogén akkor egyértelmű számomra, csak a betegtájékoztatón olvastam az ösztrogénre jellemző mellékhatásokat, pl: vízvisszatartás,gyno emiatt gondoltam erre.
Igaz azt is írja, hogy a gyno a megnövekedett tesztoszteron termelődés hatására léphet fel.

Köszi a választ!

Felvetődött bennem még egy kérdés. Ha a tesztoszteron folyamatosan jelen van a vérben (heti 500 enantát pl) akkor a HCG kúra alatti adagolása mégis hogy működik? HCG stimulálná a heréket, hogy azok termeljenek tesztoszteront, de amint a here próbálna dolgozni, a tesztoszteron lefolytja azonnal, nem? :O

2010. Május 02. - 09:47:02
Válasz #457
Nem elérhető

Maszat


Erre jó pl a novedexben találhato ATD.



"Ez az ATD két dolgot csinál:
1. Blokkolja az aromatizálódást, és ezáltal a túlzott ösztrogén mennyiséget megakadályozza, ami a megnövekedett tesztoszteron mennyiség következtében jönne létre aromatizálódáson keresztül.
2. A Hipotalamusznál leköti az androgén receptorokat(az izmoknál nem!), úgy hogy inaktívvá teszi azt a receptor oldalt és ezáltal a Hipotalamusz elkezdi/folytatja a GnRH kiválasztást, mivel nem érzékeli a túlzott tesztoszteront."


De ezt nyílván olvastad az első oldalon, nemde?  ;D
"Nem minden tevepata visz át a sivatagon!"

"1200mg boldi okozhat e enyhe fejfájást?"  by dbr  ;D

"Ezekben a kíméletlen időkben muszáj csalni, hogy boldoguljunk!" -Eric Cartman :D

"Soha ne érd be kevesebbel, mint amit valójában akarsz!"

http://indavideo.hu/video/Cicak_26

2010. Május 02. - 10:04:56
Válasz #458
Nem elérhető

kemi


Erre jó pl a novedexben találhato ATD.



"Ez az ATD két dolgot csinál:
1. Blokkolja az aromatizálódást, és ezáltal a túlzott ösztrogén mennyiséget megakadályozza, ami a megnövekedett tesztoszteron mennyiség következtében jönne létre aromatizálódáson keresztül.
2. A Hipotalamusznál leköti az androgén receptorokat(az izmoknál nem!), úgy hogy inaktívvá teszi azt a receptor oldalt és ezáltal a Hipotalamusz elkezdi/folytatja a GnRH kiválasztást, mivel nem érzékeli a túlzott tesztoszteront."


De ezt nyílván olvastad az első oldalon, nemde?  ;D

persze, de az már jó rég volt
bocsi a sok hülyeségért, csak próbáltam rájönni, hogy működik a hCG
igazából nem is fontos, csak működjön :)

2010. Május 02. - 10:13:36
Válasz #459
Nem elérhető

efitmaster

Adminisztrátor
.....

Felvetődött bennem még egy kérdés. Ha a tesztoszteron folyamatosan jelen van a vérben (heti 500 enantát pl) akkor a HCG kúra alatti adagolása mégis hogy működik? HCG stimulálná a heréket, hogy azok termeljenek tesztoszteront, de amint a here próbálna dolgozni, a tesztoszteron lefolytja azonnal, nem? :O

Nem abszolut nem így van! Annyira távol áll tőled ez az egész téma, hogy kár gondolkoznod, tényleg.

A heréket az LH stimulálja(vagy pl. a HCG, ha nincs LH vagy FSH) a termelésre és a herék már nem gondolkoznak, hogy csinálják-e a dolgot vagy nem, hanem csinálják a dolgot. Más szavakkal, a herék elég alacsonyan vannak a táplálkozási láncban, ahhoz, hogy ők döntsenek ilyesmiről, hogy dolgoznak-e vagy nem. A heréket egyszerű magyar munkavállalókként kell elképzelni, főleg az állami alkalmazottakhoz hasonlítanak stb. akiknek a vallásuk pl. a "zéró tolerancia", "a jobszabály kimondja" meg ilyesmi faszságok...saját elképzelésük az életről nem sok van, de ha van is, akkor azzal kár fárasztaniuk, kínozniuk az embertársaikat.

Érted már hogy működnek a herék?  :D
"Gyerekek, ne írjatok nekem privátokat kérdésekkel, mert még nem vagyok nyugdíjas és nincs időm válaszolni rájuk. Majd 25 év múlva! Thanx! " - efitmaster és anonym alcoholic

"Csak azok érhetnek el valaha is nagyot, akik mernek nagyot bukni" --Robert Francis Kennedy

"Egy hazugság a fél világot körbeutazza, mialatt az igazság még csak a cipőjét húzza"

2010. Május 02. - 10:21:36
Válasz #460
Nem elérhető

Maszat


szeintem ez a steroid topic úgy szar ahogy van. Meg se kellett volna nyitni, vagy pedig ha már van akkor részletes cikkeket kellett volan az anyagokrol írni. vagy van normálisan vagy sehogy. Sajnos ez ilyen, vagy kell rá időt és energiát szánni, vagy nem kell nyitni ilyet. Mert ez így csak sötétben való tapogatózás. Néha a leírt dolgokat is nehéz felfogni, mert azért nem egyszerű a téma, nemmég az olyat megérteni ami le sincs írva.

Van pár topic ami tényleg részletes és jó. Pl ez is. De majdnem minden anyagrol kellene. Úgy lenne teljes. Én tudom,h az kurva sok idő meg energia, de akkor megint ott vagyunk,h akkor minek.

Ezt csak úgy megjegyeztem, nem okoskodni akarok. Kövezzetek meg ha hülyeséget mondtam! ;D
"Nem minden tevepata visz át a sivatagon!"

"1200mg boldi okozhat e enyhe fejfájást?"  by dbr  ;D

"Ezekben a kíméletlen időkben muszáj csalni, hogy boldoguljunk!" -Eric Cartman :D

"Soha ne érd be kevesebbel, mint amit valójában akarsz!"

http://indavideo.hu/video/Cicak_26

2010. Május 02. - 10:25:47
Válasz #461
Nem elérhető

Maszat


efitmaster   10:23:49   Üzenetet küld a következőben: HCG a kúra után? és más fontos dolgok az utókúrában...


most akkor le leszek baszva?  ;D
"Nem minden tevepata visz át a sivatagon!"

"1200mg boldi okozhat e enyhe fejfájást?"  by dbr  ;D

"Ezekben a kíméletlen időkben muszáj csalni, hogy boldoguljunk!" -Eric Cartman :D

"Soha ne érd be kevesebbel, mint amit valójában akarsz!"

http://indavideo.hu/video/Cicak_26

2010. Május 02. - 10:27:21
Válasz #462
Nem elérhető

efitmaster

Adminisztrátor
szeintem ez a steroid topic úgy szar ahogy van. Meg se kellett volna nyitni, vagy pedig ha már van akkor részletes cikkeket kellett volan az anyagokrol írni. vagy van normálisan vagy sehogy. Sajnos ez ilyen, vagy kell rá időt és energiát szánni, vagy nem kell nyitni ilyet. Mert ez így csak sötétben való tapogatózás. Néha a leírt dolgokat is nehéz felfogni, mert azért nem egyszerű a téma, nemmég az olyat megérteni ami le sincs írva.

Van pár topic ami tényleg részletes és jó. Pl ez is. De majdnem minden anyagrol kellene. Úgy lenne teljes. Én tudom,h az kurva sok idő meg energia, de akkor megint ott vagyunk,h akkor minek.

Ezt csak úgy megjegyeztem, nem okoskodni akarok. Kövezzetek meg ha hülyeséget mondtam! ;D

Ezek a topikok, mint pl. ez is, nem kezdőknek nyíltak, hanem olyan embereknek, akik alapvető információkkal már tisztában vannak. De ez is le lett már írva máshol. Nem kezdők kiképzése a cél itt szteroidokról, hanem olyan embereknek nyújtani kiegészítő információkat, akik már gyakorlott felhasználók pl. ...de szeretnének több részletet tudni, nem pedig alapvető definiciókat.
"Gyerekek, ne írjatok nekem privátokat kérdésekkel, mert még nem vagyok nyugdíjas és nincs időm válaszolni rájuk. Majd 25 év múlva! Thanx! " - efitmaster és anonym alcoholic

"Csak azok érhetnek el valaha is nagyot, akik mernek nagyot bukni" --Robert Francis Kennedy

"Egy hazugság a fél világot körbeutazza, mialatt az igazság még csak a cipőjét húzza"

2010. Május 02. - 10:28:30
Válasz #463
Nem elérhető

Maszat


Ez a topic mondjuk messze  legkirályabb! Ebböl tényleg sokat lehet tanulni!
"Nem minden tevepata visz át a sivatagon!"

"1200mg boldi okozhat e enyhe fejfájást?"  by dbr  ;D

"Ezekben a kíméletlen időkben muszáj csalni, hogy boldoguljunk!" -Eric Cartman :D

"Soha ne érd be kevesebbel, mint amit valójában akarsz!"

http://indavideo.hu/video/Cicak_26

2010. Május 02. - 10:30:15
Válasz #464
Nem elérhető

kemi


.....

Felvetődött bennem még egy kérdés. Ha a tesztoszteron folyamatosan jelen van a vérben (heti 500 enantát pl) akkor a HCG kúra alatti adagolása mégis hogy működik? HCG stimulálná a heréket, hogy azok termeljenek tesztoszteront, de amint a here próbálna dolgozni, a tesztoszteron lefolytja azonnal, nem? :O

Nem abszolut nem így van! Annyira távol áll tőled ez az egész téma, hogy kár gondolkoznod, tényleg.

A heréket az LH stimulálja(vagy pl. a HCG, ha nincs LH vagy FSH) a termelésre és a herék már nem gondolkoznak, hogy csinálják-e a dolgot vagy nem, hanem csinálják a dolgot. Más szavakkal, a herék elég alacsonyan vannak a táplálkozási láncban, ahhoz, hogy ők döntsenek ilyesmiről, hogy dolgoznak-e vagy nem. A heréket egyszerű magyar munkavállalókként kell elképzelni, főleg az állami alkalmazottakhoz hasonlítanak stb. akiknek a vallásuk pl. a "zéró tolerancia", "a jobszabály kimondja" meg ilyesmi faszságok...saját elképzelésük az életről nem sok van, de ha van is, akkor azzal kár fárasztaniuk, kínozniuk az embertársaikat.

Érted már hogy működnek a herék?  :D

Azt hiszem, igen! Szóval az agyalapi mirigy termeli az LH-t. Ha túl sok a tesztoszteron, akkor az agyalapi mirigy ezt érzékeli és nem termel több LH-t, tehát a here működése leáll. Kívülről bevitt hCG stimulálja a heréket és megszünteti a problémát. Remélem ezt jól értelmeztem. Köszi a sok segítséget.