2024. Május 13. - 00:42:09
Bodybuilding.hu Fórumok

Szerző Téma: HCG a kúra után? és más fontos dolgok az utókúrában...  (Megtekintve 451846 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

2013. Január 25. - 20:49:28
Válasz #765
Nem elérhető

God Vazzeg


Köszönjük jrk  ;-oo-;
Nagyon informatív, kedvet is kaptam a DHEA kiegészítő kipróbálásához  ;D 34 éves vagyok, lehet lesz már valami eredménye  Łł=

2013. Január 25. - 23:19:54
Válasz #766
Nem elérhető

Maszat


Proviron utókúrában? Olvashattam valamit, talán itt a HCG topicban ennek az ellenkezőjéről. Olyasmivel lett magyarázva a dolog,h igen segít az alacsony angrogénszint okozta tüneteken, de  helyzetet nem oldja meg, csak elnyomja, erre most azt olvasom,h okés a dolog, ha megy mellé DHEA, és a dózis nem megy 200mg felé.

Én eléggé megszenvedem a kúrák utáni alacsony androgén szintet, ha a provironnak 200mg alatt valóban nincsen elfojtó hatása, átgondolom a levezetéseimet. Mindig tanul valamit az ember a gyógyszerhasználatról.
"Nem minden tevepata visz át a sivatagon!"

"1200mg boldi okozhat e enyhe fejfájást?"  by dbr  ;D

"Ezekben a kíméletlen időkben muszáj csalni, hogy boldoguljunk!" -Eric Cartman :D

"Soha ne érd be kevesebbel, mint amit valójában akarsz!"

http://indavideo.hu/video/Cicak_26

2013. Január 26. - 01:31:34
Válasz #767
Nem elérhető

jrk


Proviron utókúrában? Olvashattam valamit, talán itt a HCG topicban ennek az ellenkezőjéről. Olyasmivel lett magyarázva a dolog,h igen segít az alacsony angrogénszint okozta tüneteken, de  helyzetet nem oldja meg, csak elnyomja, erre most azt olvasom,h okés a dolog, ha megy mellé DHEA, és a dózis nem megy 200mg felé.

Én eléggé megszenvedem a kúrák utáni alacsony androgén szintet, ha a provironnak 200mg alatt valóban nincsen elfojtó hatása, átgondolom a levezetéseimet. Mindig tanul valamit az ember a gyógyszerhasználatról.


Maszat, nézd: The effect of mesterolone on sperm count, on serum follicle stimulating hormone, luteinizing hormone, plasma testosterone and outcome in idiopathic oligospermic men.Int J Gynaecol Obstet. 1988 Feb;26(1):121-8.

Részletezve: http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/2892728

"Mesterolone had no depressing effect on low or normal serum FSH and LH levels but had depressing effect on 25% if the levels were elevated. There was no significant adverse effect on testosterone levels or on liver function."

100-150mg-os dózist adagoltak oligospermiában szenvedő betegeknek. Fontos megjegyezni, hogy az oligospermia nem hozható összefüggésbe kizárólag az alacsony hormonszintekkel, éppen ezért egészséges emberekre nézve is reprezentatív eredménynek minősül. Én régóta nagyobb jelentőséget tulajdonítok a Provironnak, és számtalanszor felmerült már bennem, hogy egy esetleges kúra után vagy kúrák között moderált mennyiségben "hidaljak" vele. Tapasztalatom nincs, de mindenképpen lehet létjogosultsága. Évekkel ezelőtt kezdett elterjedni az a nézet, hogy a Proviron szupresszív, de ezt az egyszerű magyar koxos semmi másra nem alapozta, pusztán az anyag androgén mivoltára, pedig ez nem ilyen egyszerű. Régen pedig félreértésből használták az emberek levezetéshez, mert azt gondolták, az eredetileg elvárt hatás két kúra közötti időszakban is érvényesül, és valahogyan összekombinálták azzal, hogy helyreállítja a tesztoszteronszintet, holott nem erről van szó. Aztán elkezdtek gondolkodni, tudatosult bennük, hogy ez egy androgén, márpedig ha androgén, akkor szupresszív, és kerülni kell kúra után. Itt tartunk most. Pedig minden jel arra mutat, hogy ez nem igaz.


2013. Január 26. - 01:38:34
Válasz #768
Nem elérhető

jrk


Köszönjük jrk  ;-oo-;
Nagyon informatív, kedvet is kaptam a DHEA kiegészítő kipróbálásához  ;D 34 éves vagyok, lehet lesz már valami eredménye  Łł=


Ha mégsem, csak duplázd a dózist, az mindig működik  !+"%

A viccet félretéve, próbáltad Te már, és éreztél is tőle valamit. Nem is tudtad? Pedig anno Te is megkóstoltad a Methyl 1-D-t... :)

2013. Január 26. - 01:51:13
Válasz #769
Nem elérhető

Maszat


Jelenleg kúra után vagyok 1 hónappal kb, most éppen methy arimatestet szedek azért mert sok jó tapasztalatot hallottam róla, de igazából elég gyengén muzsikál. Kipróbálnám,h dobok mellé kis DHEA-t, ha megteszem, akkor a methyl arimatestben lévő "hatóanyagok" (már ha ebben a termékben van valami épkézláb hatóanyag) elegendőek az ösztrogén okozta mellékhatások kiküszöbölésére, vagy érdemes lenne még 25-50 (de inkább 25)mg provironnal megtoldani?
"Nem minden tevepata visz át a sivatagon!"

"1200mg boldi okozhat e enyhe fejfájást?"  by dbr  ;D

"Ezekben a kíméletlen időkben muszáj csalni, hogy boldoguljunk!" -Eric Cartman :D

"Soha ne érd be kevesebbel, mint amit valójában akarsz!"

http://indavideo.hu/video/Cicak_26

2013. Január 26. - 02:09:08
Válasz #770
Nem elérhető

jrk


Jelenleg kúra után vagyok 1 hónappal kb, most éppen methy arimatestet szedek azért mert sok jó tapasztalatot hallottam róla, de igazából elég gyengén muzsikál. Kipróbálnám,h dobok mellé kis DHEA-t, ha megteszem, akkor a methyl arimatestben lévő "hatóanyagok" (már ha ebben a termékben van valami épkézláb hatóanyag) elegendőek az ösztrogén okozta mellékhatások kiküszöbölésére, vagy érdemes lenne még 25-50 (de inkább 25)mg provironnal megtoldani?


Én üres voltam, amikor kipróbáltam a Methyl Arimatest-et. Nehezen akart beindulni a dolog, majd az utolsó héten elkezdtem tőle keményedni, mint az állat, és pucolt is egy kicsit. Az erőszintemre teljesen ingadozó hatással volt. Szerintem az Arimatest nem alkalmas aromatázgátlónak. Egy kis extrának mindenképpen jó, de a hormonrendszeremet már nem bíznám rá... a DHEA megér egy próbát, de én nélküle is kipróbálnám az 50mg Proviront kúra után. 25 szerintem kevés, az 50 pedig még mindig nagyon messze van a 200-tól, én nem félnék tőle. Még kicsit magasabb dózistól sem. Mint ahogyan a tanulmányban is olvasható, ahol eleve magas volt az LH illetve az FSH, ott érzékelhető volt némi szupresszió... de itt 150mg Provironról beszélünk. Ha megy a HCG, elvileg az LH nem magas, a HCG nem emeli azt meg, csak azt "utánozva" stimulál. A pontos mechanizmust én nem ismerem, de ha azt is feltételezzük, hogy LH-ként viselkedik, és emiatt (a magas "LH" miatt) szupresszív lehet a Proviron, akkor egyrészt még mindig lehet létjogosultsága a kis dózisnak a fentiek tükrében, másrészt az időzítéssel is lehetne játszogatni. Ezalatt azt értem, ha mondjuk nyomsz egy relatív nagyobb löket HCG-t (1000 egységnél többet), az utolsó után mondjuk egy héttel szerintem mehetne a Proviron.

Ha a legrosszabb lehetőséggel számolunk, akkor is elviekben annyi történhet, hogy némileg lassítja a tesztoszterontermelődésed helyreállását, de akkor sem akadályozza azt meg. Viszont ha emellett jól/jobban érzem magad tőle, akkor lehet, hogy megéri... :)
 


2013. Január 26. - 02:15:24
Válasz #771
Nem elérhető

Maszat


Ez a pubmed 1 nagyon jó oldal, csak meg kellene tanulni normálisan angolul  :D   rákerestem pár dologra, és azt kell mondjam 1 kincs az az oldal!

Köszi a választ.   :)
"Nem minden tevepata visz át a sivatagon!"

"1200mg boldi okozhat e enyhe fejfájást?"  by dbr  ;D

"Ezekben a kíméletlen időkben muszáj csalni, hogy boldoguljunk!" -Eric Cartman :D

"Soha ne érd be kevesebbel, mint amit valójában akarsz!"

http://indavideo.hu/video/Cicak_26

2013. Január 26. - 02:21:12
Válasz #772
Nem elérhető

jrk




Jaja, sokat lehet tanulni onnan. Csak a Google-fordítót kerüld... :D

Amúgy nincs mit. De nem vagyok ám olyan önzetlen, ne lepődj meg, ha én is kérdezek majd, az utóbbi 1-2 évben kicsit hanyagoltam a témát, és most kezdek visszazökkenni. :)

2013. Január 26. - 08:45:58
Válasz #773
Nem elérhető

jrk


én valahol azt olvastam hogy magas androgén szintről nincs egyértelmü kutatás h. prosztatarákot okozna. vagy mégis?

Mégis. Az esetek döntő többségében erre vezethető vissza. Édesapámnak volt része benne... eleve nagyon magas volt a tesztoszteronszintje, sok DHT is keringett a szervezetében. Olyan antiandrogéneket nyomtak bele, ami receptre csak 3000Ft volt, anélkül meg 300.000. Legalábbis a tudomány mai állása szerint a legfőbb kiváltó ok, akár a saját magas androgénszint, akár a szteroidokkal elért magas androgénszint. De tény, hogy pl. a DHT-nak rettenetesen erős affinitása van a prosztata androgénreceptorai felé, innentől talán felesleges is tovább ragozni a dolgot.

2013. Január 26. - 10:16:04
Válasz #774
Nem elérhető

God Vazzeg


Köszönjük jrk  ;-oo-;
Nagyon informatív, kedvet is kaptam a DHEA kiegészítő kipróbálásához  ;D 34 éves vagyok, lehet lesz már valami eredménye  Łł=


Ha mégsem, csak duplázd a dózist, az mindig működik  !+"%

A viccet félretéve, próbáltad Te már, és éreztél is tőle valamit. Nem is tudtad? Pedig anno Te is megkóstoltad a Methyl 1-D-t... :)


Neeee, abban is dhea volt?? Tényleg elég jó kis cucc volt, bár nem "átütő"  ;D A superdrol az adta rendesen anno  Łł=

2013. Január 26. - 11:24:12
Válasz #775
Nem elérhető

XA

Globális moderátor
én valahol azt olvastam hogy magas androgén szintről nincs egyértelmü kutatás h. prosztatarákot okozna. vagy mégis?

Mégis. Az esetek döntő többségében erre vezethető vissza. Édesapámnak volt része benne... eleve nagyon magas volt a tesztoszteronszintje, sok DHT is keringett a szervezetében. Olyan antiandrogéneket nyomtak bele, ami receptre csak 3000Ft volt, anélkül meg 300.000. Legalábbis a tudomány mai állása szerint a legfőbb kiváltó ok, akár a saját magas androgénszint, akár a szteroidokkal elért magas androgénszint. De tény, hogy pl. a DHT-nak rettenetesen erős affinitása van a prosztata androgénreceptorai felé, innentől talán felesleges is tovább ragozni a dolgot.
Sok-sok év kutatás után, már az ösztrogénre vezetik vissza a dolgot a tudósok ( ha nagyon akarod, talán még az angol nyelvű kutatások forrását is előkereshetem ), a megváltozott hormon arány miatt lehetséges megbetegedés, csökkenő tesztoszteron termelés, növekvő aromatizáció, ami azért igencsak jellemző a modern kori emberre, férfiakra, főleg 50 felett.
Annyira anabolikus vagyok,hogy már félek :-).

2013. Január 26. - 12:05:57
Válasz #776
Nem elérhető

Fuji


én valahol azt olvastam hogy magas androgén szintről nincs egyértelmü kutatás h. prosztatarákot okozna. vagy mégis?

Mégis. Az esetek döntő többségében erre vezethető vissza. Édesapámnak volt része benne... eleve nagyon magas volt a tesztoszteronszintje, sok DHT is keringett a szervezetében. Olyan antiandrogéneket nyomtak bele, ami receptre csak 3000Ft volt, anélkül meg 300.000. Legalábbis a tudomány mai állása szerint a legfőbb kiváltó ok, akár a saját magas androgénszint, akár a szteroidokkal elért magas androgénszint. De tény, hogy pl. a DHT-nak rettenetesen erős affinitása van a prosztata androgénreceptorai felé, innentől talán felesleges is tovább ragozni a dolgot.
Sok-sok év kutatás után, már az ösztrogénre vezetik vissza a dolgot a tudósok ( ha nagyon akarod, talán még az angol nyelvű kutatások forrását is előkereshetem ), a megváltozott hormon arány miatt lehetséges megbetegedés, csökkenő tesztoszteron termelés, növekvő aromatizáció, ami azért igencsak jellemző a modern kori emberre, férfiakra, főleg 50 felett.
Ha megkeresned megkoszonnem!  ****:))))))

2013. Január 26. - 13:13:06
Válasz #777
Nem elérhető

Milo


ebbe a sportba vannak azért emberkék akiknek igen magas az androgénszintjük a sok cucctól, elsősorban a súlyemelőkre gondolok, nemhiszem hogy gyakoribb lenne náluk a prosztatarák, mint az átlagembernél
Riceman

2013. Január 26. - 14:17:43
Válasz #778
Nem elérhető

Fuji


ebbe a sportba vannak azért emberkék akiknek igen magas az androgénszintjük a sok cucctól, elsősorban a súlyemelőkre gondolok, nemhiszem hogy gyakoribb lenne náluk a prosztatarák, mint az átlagembernél
En amikor elkezdtem edzeni (10 éve), eroemelokkel edzettem.Eleg ligtosan az akkori 70 kilommal  :D
Nagyon szerettek a szemestakarmanyt (methyl,metha,halotestin) es a tesztoval se nagyon takarekoskodtak.Tipikus nagy dagadt,puffadt szoros allatok voltak.
Sokan nem versenyeznek de szoktak edzeni a mai napig.Van aki mar 50 felett van de prosztata baja senkinek nincs meg.
Ezzel nem azt akarom mondani hogy,nincs koze a magas androgen szintnek a prosztatarak kialakulasahoz,csak olvastam mar egy par cikket rola es elegge megoszloak a velemenyek.

2013. Január 26. - 23:03:01
Válasz #779
Nem elérhető

jrk


Én azért nem sarkítanám le ennyire a dolgot, nyilvánvalóan hajlam kérdése is, csak úgy, mint a kopaszodás a DHT miatt. A kopaszodás esetében meghatározó többek között, hogy a hajas fejbőrben mennyi receptor van, amihez a DHT kötődhet. Ez szintén hajlam kérdése. Nekem pl. egy szál hajam nem hullott ki a Provirontól soha... sőt, dúsabb, mint valaha. Tehát megalapozatlan szerintem az a kijelentés/feltételezés, hogy ha pár erőemelő nem kapott prosztatarákot a sok androgéntől, akkor valójában az androgének nem is tehetőek felelőssé a prosztatarák kialakulásáért. Aztán millió tényező van még, hogy ki hogyan reagál a bevitt szteroidokra, mint ahogyan az is biztos, hogy nem mindenkinek a szervezetében lesz koppra ugyanannyi DHT adott mennyiségű szteroidtól...