2024. Május 13. - 01:51:19
Bodybuilding.hu Fórumok

Szerző Téma: HCG a kúra után? és más fontos dolgok az utókúrában...  (Megtekintve 451847 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

2013. Február 24. - 10:48:35
Válasz #930
Nem elérhető

efitmaster

Adminisztrátor
Az igazság az,hogy az elmúlt hónapokban rendkívül leépültem, a körülmények miatt minden egyes katabolikus jellegű folyamatot sikerült beindítanom a testemben. Főleg a stressz által létrejövőket. Most keresem a "tökéletes kúrát", amit napi 4-5 óra olvasgatás előz meg.

Az eddig leírtakból felmerült bennem a kúra utáni hcg teljes elhagyása. Elég unortodox az ötlet, de ha a kúra során el tudjuk kerülni a heresorvadást, akkor már gyakorlatilag csak a hipotalamuszt kell támogatni. Ebben a hcg ellenséges tevékenységet végez.

Ennek szellemében úgy módoslulhatna a fenti referencia kúra, hogy a hcg a teljes kúra alatt megy, két naponta 250 egység. Mivel elég agresszív a hatása, időnként pihentetném, és esetleg bekerülne még heti 250 test cyp, mert elég horror dolgokat olvastam a tren libidó gyilkosságáról. Bár már nyomtam, és elég jó is volt, akkor 500 cypivel ment, nem tudom, hogy a helyette levő bolde elég lenne, mert azt még soha nem nyomtam.

Gondolkodom a nolva elhagyásán is, bár az még kérdéses. A lehető legjobb körülményeket akarom megteremteni a gyors hipotalamusz regenhez. A zéró tesztó és ösztrogén, egészséges herékkel talán jó alap lehet. Ebben az esetben a proviron és a DAA lenne a fő fegyver. Esetleg még Musclemeds Arimatest. Olyan erős ez a kieg, hogy még az oxi vizesítő hatását is 100%-ban elnyomta. Az oxi biztos jó volt, mert abból az üvegből volt, amivel előtte 2 hét alatt 10 kg-t szedtem fel, napi 1 szemmel. Igaz akkor is visszaesés után voltam.

A hatékony hpta tengely visszaállítás azzal is járhat, hogy hamarabb kezdhetsz új kúrába  :-/-

Pontosan. Ebben a hozzászólásban ismét benne van az, amiért ez a téma annak idején elindult(és amiért ezt 2005-ben elkezdtem feszegetni itt kishazánk kiberterében). Ez a téma elég ellentmondásos, ez a lényege. A tudományok szintén tele vannak ellentmondással, amiknek nem ez lenne a lényege, de ettől fejlődnek folyamatosan. Szóval nem kell félni az ellentmondásoktól, meg attól sem, ha egy hónap múlva már máshogy gondolod mint most, mivel így fejlődik minden. Ha valaki nem így áll hozzá az élethez és a tudáshoz, az valójában elveszett, mielőtt még elveszhetett volna.

Szóval az idegesítő kérdés mindig is az volt utókúrában, hogy a Hipotalamuszt támogassuk-e, vagy az Izmainkat védjük. A kettőt egyszerre lenne jó természetesen, de ez elég nehéz probléma. Mivel miközben azon dolgozunk nagyban a kúra után, hogy visszaállítsuk a HPT-tengelyt a szervezetünkben, közben esetleg a felszedett izomnyereséget veszíthetjük el pár hét alatt.

A Hipotalamusz és az agyalapi mirigy(Pituitary) helye az agyban:


Az egyik nagyon jó dolog abban, hogy a "fiúk" nem álltak le a saját tesztoszteron-termeléssel a kúra alatt az, hogy amikor már nem adagolod tovább a külső tesztoszteront, akkor azonnal van lehetősége a szervezetednek saját tesztoszteront kapni kis mennyiségű HCG adagolása mellett. Ellenben azzal, amit a csak kúra után használt nagy dózisú HCG injekciókkal érnek el.(5000NE HCG például majdnem egy hétre kifekteti totálisan a heréket, úgy hogy esélyük sincs semmit termelni! Mire magukhoz térnek a golyók a sokktól, a nagyon kemény gyerek lövi a második 5000NE HCG-t).

Az okos kérdés az, amit sok embertől olvashattunk már ebben a topikban az utóbbi időben is, hogy akkor mi legyen, mit csináljak a HCG-vel utókúrában. Használjam tovább és ezáltal biztos, hogy lesz tesztoszteron-termelés, vagy álljak le vele, hogy visszaállítsam a HPT-tengelyt, de ezzel kockáztassam, hogy egy ideig esetleg nem kap tesztoszteront a szervezetem és így izmot veszítsek?

Itt jön be a képbe például a DHEA. A DHEA egy másik nyomvonalon segít a tesztoszteron termelésben és nem a HPT-tengelyen keresztül. A DHEA nem segít egészséges tesztoszteron-szintű embereknek! Ezért nem jó izomépítő kiegészítő önmagában(ezért nem működnek az ilyen kamu kiegészítők, mint az LG methyl 1-d és hasonlók, csak utókúrában esetleg) Mivel a szervezet normál tesztoszteronszintnél kiválasztja a felesleges DHEA-t és felhasználás nélkül űriti a szervezetből. Viszont alacsony tesztoszteronszint-nél segíthet a tesztoszteronszint emelésében, amíg a HPT-tengely nem működik megfelelően esetleg az LH(Luteinizáló Hormon) hiánya miatt.

És itt van, elérkeztünk egy másik kemény kérdéshez ebben a problémában. Hogy ha a tesztoszteronszint növekszik mondjuk a DHEA hatására és ezt a hipotalamusz érzékeli - akár ösztrogén, akár a tesztoszteron mennyisége miatt - akkor szintén elkezdi elnyomni a már így se létezó LH termelésünket és a HPT-tengely soha sem áll vissza. Tehát, hagyjunk abba mindent és hagyjuk hogy a természet elintézze? Ez sem egy rossz megoldás. Kicsit olyan mint a bungi jumping.  ;D Az emberi szervezet nagyon kemény és elég sok mindent képes helyreállítani.



Nem akarok csak úgy biztos megoldásokat adni, mivel ez egy komplex probléma tényleg, és nem olyan egyszerű ez, hogy ezt kell csinálni és kész itt a megoldás. Csak az igazán hülye embereknek egyszerű az élet, mivel nem képesek látni a valódi problémákat és azok tényleges összetevőit. Valojában nem egy hanem több megoldás is létezik erre a problémára, ami nem annyira rossz, mint amit régen használtak.

Én személy szerint mindenképpen javaslom a kúra után egy rövid ideig a kis dózisú HCG használatát(250-500NE között/2 nap, de inkább, ahogy Delta barátunk is leírta 250NE), míg átveszi a külső teszteszteron helyét, vagyis amíg a külső tesztoszteron már nem nagyon kering a vérben, mondjuk két hétig kúra után pl. Ebben a két hétben javasolnám szintén a Nolvadex használatát(vagy Arimasin pl.) És azután jön a dáridó.(3. héten már csak egy 250NE HCG-t adsz be, amivel be is fejezed) Ússzon be egy kis DHEA a képbe mondjuk, aztán egy kis DAA, mindenféle afrodiziákum amit csak érsz, hogy nehogy depresszióssá válj.  ;D Innen folytatjuk majd...biztos lesz pár kérdés ismét...

 :-}

(Ja és gratulálok Delta barátomnak, ő tényleg érti is amit olvas angolul is és magyarul is! Megnyugtató...  8) )
"Gyerekek, ne írjatok nekem privátokat kérdésekkel, mert még nem vagyok nyugdíjas és nincs időm válaszolni rájuk. Majd 25 év múlva! Thanx! " - efitmaster és anonym alcoholic

"Csak azok érhetnek el valaha is nagyot, akik mernek nagyot bukni" --Robert Francis Kennedy

"Egy hazugság a fél világot körbeutazza, mialatt az igazság még csak a cipőjét húzza"

2013. Február 24. - 11:10:39
Válasz #931
Nem elérhető

XA

Globális moderátor
Az igazság az,hogy az elmúlt hónapokban rendkívül leépültem, a körülmények miatt minden egyes katabolikus jellegű folyamatot sikerült beindítanom a testemben. Főleg a stressz által létrejövőket. Most keresem a "tökéletes kúrát", amit napi 4-5 óra olvasgatás előz meg.

Az eddig leírtakból felmerült bennem a kúra utáni hcg teljes elhagyása. Elég unortodox az ötlet, de ha a kúra során el tudjuk kerülni a heresorvadást, akkor már gyakorlatilag csak a hipotalamuszt kell támogatni. Ebben a hcg ellenséges tevékenységet végez.

Ennek szellemében úgy módoslulhatna a fenti referencia kúra, hogy a hcg a teljes kúra alatt megy, két naponta 250 egység. Mivel elég agresszív a hatása, időnként pihentetném, és esetleg bekerülne még heti 250 test cyp, mert elég horror dolgokat olvastam a tren libidó gyilkosságáról. Bár már nyomtam, és elég jó is volt, akkor 500 cypivel ment, nem tudom, hogy a helyette levő bolde elég lenne, mert azt még soha nem nyomtam.

Gondolkodom a nolva elhagyásán is, bár az még kérdéses. A lehető legjobb körülményeket akarom megteremteni a gyors hipotalamusz regenhez. A zéró tesztó és ösztrogén, egészséges herékkel talán jó alap lehet. Ebben az esetben a proviron és a DAA lenne a fő fegyver. Esetleg még Musclemeds Arimatest. Olyan erős ez a kieg, hogy még az oxi vizesítő hatását is 100%-ban elnyomta. Az oxi biztos jó volt, mert abból az üvegből volt, amivel előtte 2 hét alatt 10 kg-t szedtem fel, napi 1 szemmel. Igaz akkor is visszaesés után voltam.

A hatékony hpta tengely visszaállítás azzal is járhat, hogy hamarabb kezdhetsz új kúrába  :-/-
Nem egy ismerősöm van aki kúra után már nem használ HCG-t, csak különböző teszto termelés serkentőket kombinálva nolvadex-el, vagy clomiddal, és úgy vettem észre, hogy ugyanúgy helyreállt a szervezetükben a hormontermelés, sőt, relatív kevés izmot, erőt veszítettek, libidó megmaradt.
A másik Efit írását végigolvasva. A teszto termelésem akkor már évek óta nem lehet kielégítő, mert érdekes módon a DHEA-ra mindig reagálok. Visszavezethető ez a rossz alvásomra, illetve ez pedig arra, hogy sokat stresszelek-agyalok ( idegrendszeri túlterheltség ). De nem csak a DHEA-ra reagálok jól, hanem a teszto termelés fokozók is jobban működnek nálam az átlagnál, pl. Arimatest, de itt valószínűleg az aromatáz emzim szintem is a "normál" felett lehet. Itt ne Maszatot vegyük alapul  ;D, neki nem lehet túl sok ebből az enzimből.
Annyira anabolikus vagyok,hogy már félek :-).

2013. Február 24. - 11:16:30
Válasz #932
Nem elérhető

Delta88


A tesztoszteron szint határozott törése így is úgy is be fog következni. Szerintem jobb hamar átesni rajta. Bár ez csak elmélet, eddig én is  mindig a klasszikus hcg használatot alkalmaztam. Ha a kúra után tovább folyik a levezetés hcg-vel fenntartott hereműködéssel, akkor tényleg nem lesz akkora törés. A 250 ui hcg még mindig nagyobb tesztószintet ad mint az alap termelésed normál esetben.

Amennyiben a természetre bíznám, szintén egy unortodox módszert használnék. Edzéskihagyás, 4-5 napig. Alvás a lehető legtöbb. Semmi stimuláns, sok vitamin és vöröshagyma :) Az összeesés ellen bcaa. Amúgy szerintem ez az összeesés túl van dramatizálva olyan cuccok esetén mint a tren.

2013. Február 24. - 12:44:56
Válasz #933
Nem elérhető

doncicco



2013. Február 24. - 12:51:36
Válasz #934
Nem elérhető

efitmaster

Adminisztrátor
"Gyerekek, ne írjatok nekem privátokat kérdésekkel, mert még nem vagyok nyugdíjas és nincs időm válaszolni rájuk. Majd 25 év múlva! Thanx! " - efitmaster és anonym alcoholic

"Csak azok érhetnek el valaha is nagyot, akik mernek nagyot bukni" --Robert Francis Kennedy

"Egy hazugság a fél világot körbeutazza, mialatt az igazság még csak a cipőjét húzza"

2013. Február 24. - 13:58:08
Válasz #935
Nem elérhető

Rebel


Egyetértek.Az egészben a hcg "érzékenység" elvesztésének esélye zavar a legjobban a kúra közbeni hcg esetében- és akkor mi lesz kúra után??elég nagy baj :-\..?!erre még senki nem adott hiteles választ ::)

Milyen HCG érzékenység elvesztéséről beszélsz kúra közben??? Semmilyen HCG érzékenység elvesztése nem történik kúra közben a HCG kis dózisú adagolásánál.
(1. Belinkeltem erről egy komplett klinikai tanulmányt basszus. 2 Az érzéketlenséget pont a nagy dózisú HCG okozza, amit kúra után alkalmaznak/tak idióták.) De ezt is megbeszéltük itt már évekkel ezelőtt.

Az a baj, hogy rettentő fárasztóak a kérdéseitek néha, amik abból erednek, hogy néhány embernek egyszerűen csak nem kellene ezzel a területtel foglalkoznia egyáltalán, mert nem neki való ez a terület. Ennyi sajnos.
Basszus nekem etalon volt egy  K.Tibi által fordított Anthony Roberts írás:
"A kérdés, hogy milyen hosszú legyen a PCT? Nos…a HCG-t relatíve rövid ideig alkalmazzuk. De a Tamoxifein és az Aromasin vagy Arimidex hosszabb ideig szükséges. Ideális lenne, ha hetente tudnánk egy vérvizsgálatot végeztetni, de ezt kevesen tehetik meg, de havonta mindenképpen érdemes lenne, mert ez befolyásolja a PCT hosszát. Ha ez sem tehetjük akkor egy általános sémát az alábbiakban találsz.
Lényeges kiemelni, hogy számos olyan tápanyag és kiegészítő van ami segíthet…de ez az írás most nem erről szól, hanem a hormonális funkciók helyreállításáról.

Tamoxifein 1-6. hét 20 mg/nap vagy (II) Clomid 1-5. hét 100 mg/nap
HCG 1-3. hét 500 IU/nap
Aromasin 1-4. hé 20 mg/nap vagy (II) Arimidex 1-4. hét 1 mg/nap
E-vitamin 1-3. hét 1000 IU/nap"
Ez nem alaternatíva az alacsony dózisú hCG adagolására?

2013. Február 24. - 14:03:44
Válasz #936
Nem elérhető

Rebel


Az igazság az,hogy az elmúlt hónapokban rendkívül leépültem, a körülmények miatt minden egyes katabolikus jellegű folyamatot sikerült beindítanom a testemben. Főleg a stressz által létrejövőket. Most keresem a "tökéletes kúrát", amit napi 4-5 óra olvasgatás előz meg.

Az eddig leírtakból felmerült bennem a kúra utáni hcg teljes elhagyása. Elég unortodox az ötlet, de ha a kúra során el tudjuk kerülni a heresorvadást, akkor már gyakorlatilag csak a hipotalamuszt kell támogatni. Ebben a hcg ellenséges tevékenységet végez.

Ennek szellemében úgy módoslulhatna a fenti referencia kúra, hogy a hcg a teljes kúra alatt megy, két naponta 250 egység. Mivel elég agresszív a hatása, időnként pihentetném, és esetleg bekerülne még heti 250 test cyp, mert elég horror dolgokat olvastam a tren libidó gyilkosságáról. Bár már nyomtam, és elég jó is volt, akkor 500 cypivel ment, nem tudom, hogy a helyette levő bolde elég lenne, mert azt még soha nem nyomtam.

Gondolkodom a nolva elhagyásán is, bár az még kérdéses. A lehető legjobb körülményeket akarom megteremteni a gyors hipotalamusz regenhez. A zéró tesztó és ösztrogén, egészséges herékkel talán jó alap lehet. Ebben az esetben a proviron és a DAA lenne a fő fegyver. Esetleg még Musclemeds Arimatest. Olyan erős ez a kieg, hogy még az oxi vizesítő hatását is 100%-ban elnyomta. Az oxi biztos jó volt, mert abból az üvegből volt, amivel előtte 2 hét alatt 10 kg-t szedtem fel, napi 1 szemmel. Igaz akkor is visszaesés után voltam.

A hatékony hpta tengely visszaállítás azzal is járhat, hogy hamarabb kezdhetsz új kúrába  :-/-
Nem egy ismerősöm van aki kúra után már nem használ HCG-t, csak különböző teszto termelés serkentőket kombinálva nolvadex-el, vagy clomiddal, és úgy vettem észre, hogy ugyanúgy helyreállt a szervezetükben a hormontermelés, sőt, relatív kevés izmot, erőt veszítettek, libidó megmaradt.
A másik Efit írását végigolvasva. A teszto termelésem akkor már évek óta nem lehet kielégítő, mert érdekes módon a DHEA-ra mindig reagálok. Visszavezethető ez a rossz alvásomra, illetve ez pedig arra, hogy sokat stresszelek-agyalok ( idegrendszeri túlterheltség ). De nem csak a DHEA-ra reagálok jól, hanem a teszto termelés fokozók is jobban működnek nálam az átlagnál, pl. Arimatest, de itt valószínűleg az aromatáz emzim szintem is a "normál" felett lehet. Itt ne Maszatot vegyük alapul  ;D, neki nem lehet túl sok ebből az enzimből.
Amcsi oldalakon olvasni,hogy 30-40 éves férfiak 4-5 éve folyamatosan használják a DHEA-t ,s úgy érzik magukat mint 20 évesen.Ennyire lent lenne a tesztójuk,ösztrogénjük?

2013. Február 24. - 14:20:57
Válasz #937
Nem elérhető

XA

Globális moderátor
Egyetértek.Az egészben a hcg "érzékenység" elvesztésének esélye zavar a legjobban a kúra közbeni hcg esetében- és akkor mi lesz kúra után??elég nagy baj :-\..?!erre még senki nem adott hiteles választ ::)

Milyen HCG érzékenység elvesztéséről beszélsz kúra közben??? Semmilyen HCG érzékenység elvesztése nem történik kúra közben a HCG kis dózisú adagolásánál.
(1. Belinkeltem erről egy komplett klinikai tanulmányt basszus. 2 Az érzéketlenséget pont a nagy dózisú HCG okozza, amit kúra után alkalmaznak/tak idióták.) De ezt is megbeszéltük itt már évekkel ezelőtt.

Az a baj, hogy rettentő fárasztóak a kérdéseitek néha, amik abból erednek, hogy néhány embernek egyszerűen csak nem kellene ezzel a területtel foglalkoznia egyáltalán, mert nem neki való ez a terület. Ennyi sajnos.
Basszus nekem etalon volt egy  K.Tibi által fordított Anthony Roberts írás:


Úristen, remélem nem a Kasza Tibire gondolsz  ;D ;D.
Annyira anabolikus vagyok,hogy már félek :-).

2013. Február 24. - 14:23:05
Válasz #938
Nem elérhető

XA

Globális moderátor
Az igazság az,hogy az elmúlt hónapokban rendkívül leépültem, a körülmények miatt minden egyes katabolikus jellegű folyamatot sikerült beindítanom a testemben. Főleg a stressz által létrejövőket. Most keresem a "tökéletes kúrát", amit napi 4-5 óra olvasgatás előz meg.

Az eddig leírtakból felmerült bennem a kúra utáni hcg teljes elhagyása. Elég unortodox az ötlet, de ha a kúra során el tudjuk kerülni a heresorvadást, akkor már gyakorlatilag csak a hipotalamuszt kell támogatni. Ebben a hcg ellenséges tevékenységet végez.

Ennek szellemében úgy módoslulhatna a fenti referencia kúra, hogy a hcg a teljes kúra alatt megy, két naponta 250 egység. Mivel elég agresszív a hatása, időnként pihentetném, és esetleg bekerülne még heti 250 test cyp, mert elég horror dolgokat olvastam a tren libidó gyilkosságáról. Bár már nyomtam, és elég jó is volt, akkor 500 cypivel ment, nem tudom, hogy a helyette levő bolde elég lenne, mert azt még soha nem nyomtam.

Gondolkodom a nolva elhagyásán is, bár az még kérdéses. A lehető legjobb körülményeket akarom megteremteni a gyors hipotalamusz regenhez. A zéró tesztó és ösztrogén, egészséges herékkel talán jó alap lehet. Ebben az esetben a proviron és a DAA lenne a fő fegyver. Esetleg még Musclemeds Arimatest. Olyan erős ez a kieg, hogy még az oxi vizesítő hatását is 100%-ban elnyomta. Az oxi biztos jó volt, mert abból az üvegből volt, amivel előtte 2 hét alatt 10 kg-t szedtem fel, napi 1 szemmel. Igaz akkor is visszaesés után voltam.

A hatékony hpta tengely visszaállítás azzal is járhat, hogy hamarabb kezdhetsz új kúrába  :-/-
Nem egy ismerősöm van aki kúra után már nem használ HCG-t, csak különböző teszto termelés serkentőket kombinálva nolvadex-el, vagy clomiddal, és úgy vettem észre, hogy ugyanúgy helyreállt a szervezetükben a hormontermelés, sőt, relatív kevés izmot, erőt veszítettek, libidó megmaradt.
A másik Efit írását végigolvasva. A teszto termelésem akkor már évek óta nem lehet kielégítő, mert érdekes módon a DHEA-ra mindig reagálok. Visszavezethető ez a rossz alvásomra, illetve ez pedig arra, hogy sokat stresszelek-agyalok ( idegrendszeri túlterheltség ). De nem csak a DHEA-ra reagálok jól, hanem a teszto termelés fokozók is jobban működnek nálam az átlagnál, pl. Arimatest, de itt valószínűleg az aromatáz emzim szintem is a "normál" felett lehet. Itt ne Maszatot vegyük alapul  ;D, neki nem lehet túl sok ebből az enzimből.
Amcsi oldalakon olvasni,hogy 30-40 éves férfiak 4-5 éve folyamatosan használják a DHEA-t ,s úgy érzik magukat mint 20 évesen.Ennyire lent lenne a tesztójuk,ösztrogénjük?
Szerintem 40 felett simán mehetne folyamatosan is. Amerikai férfiak teszto termelése visszavezetve életmódjukra, "példaértékű" táplálkozásukra, valószínűleg kiemelkedő lehet  :D.
Annyira anabolikus vagyok,hogy már félek :-).

2013. Február 24. - 14:25:06
Válasz #939
Nem elérhető

efitmaster

Adminisztrátor
Amcsi oldalakon olvasni,hogy 30-40 éves férfiak 4-5 éve folyamatosan használják a DHEA-t ,s úgy érzik magukat mint 20 évesen.Ennyire lent lenne a tesztójuk,ösztrogénjük?

Ja ja, azt olvasni az amcsi fórumokon, persze természetesen... 20 évesnek érzik magukat a dhea-tól, ja... ;D
Én meg 43 vagyok és 23-nak érzem magam, dhea nélkül...

Ha dhea-t használnék, akkor biztos nyernék még 3 évet érzésben, nem?  :D
"Gyerekek, ne írjatok nekem privátokat kérdésekkel, mert még nem vagyok nyugdíjas és nincs időm válaszolni rájuk. Majd 25 év múlva! Thanx! " - efitmaster és anonym alcoholic

"Csak azok érhetnek el valaha is nagyot, akik mernek nagyot bukni" --Robert Francis Kennedy

"Egy hazugság a fél világot körbeutazza, mialatt az igazság még csak a cipőjét húzza"

2013. Február 24. - 14:28:10
Válasz #940
Nem elérhető

XA

Globális moderátor
Ezt valószínűleg arra értették, hogy van némi libidójuk  :).
Nyilván senki sem fog már 40 évesen úgy regenerálódni, mint 20 évesen.....sajnos.
Annyira anabolikus vagyok,hogy már félek :-).

2013. Február 24. - 14:35:13
Válasz #941
Nem elérhető

Cook88


Előre is elnézést kérek ha hülyeség! De ha jól értelmezem akkor ha lenyomok egy kúrát és a 2-3 héttől 2 naponta adok magamnak 250 NE HCG-ét akkor nem következik be a heresorvadás!És a kúra végén már "csak" tesztoszteront kell termelni a heréknek amit  fel tudok pörgetni DAA-val és DHEA-val tehát sokkal gyorsabban helyre áll minden a régi kerékvágásba!?
Mert ha  csak a kúra végén nyomnék 5000 NE HCG-t azzal csak azt érem el hogy vissza ugrik a rendes méretére, de nem termel semmit míg ekkora mennyiségű HCG-t van a szervezetbe!

2013. Február 24. - 14:43:06
Válasz #942
Nem elérhető

efitmaster

Adminisztrátor
Csak annyit akartam kifejezni a dhea-s hozzászólásommal, hogy az emberek a fórumokon annyira elferdültek, hogy éreznek már mindent mindentől. A legtöbb ilyen inkább holdkóros egyszerűen, és ámítja saját magát és a többi holdkórost. Nem vicc.

Mint ahogy írtam, van előnyös hatása a dhea-nak azokra az emberekre, akiknek valamilyen okból alacsony a tesztoszteron-termelésük.(és támogatom a használtatát is az utókúrában)

Ha ezek a bizonyos amcsi fórumozók éppen alapvetően ilyen alacsony tesztoszteronszinttel élnek, akkor igazat írhatnak.
"Gyerekek, ne írjatok nekem privátokat kérdésekkel, mert még nem vagyok nyugdíjas és nincs időm válaszolni rájuk. Majd 25 év múlva! Thanx! " - efitmaster és anonym alcoholic

"Csak azok érhetnek el valaha is nagyot, akik mernek nagyot bukni" --Robert Francis Kennedy

"Egy hazugság a fél világot körbeutazza, mialatt az igazság még csak a cipőjét húzza"

2013. Február 24. - 15:16:26
Válasz #943
Nem elérhető

Rebel


Amcsi oldalakon olvasni,hogy 30-40 éves férfiak 4-5 éve folyamatosan használják a DHEA-t ,s úgy érzik magukat mint 20 évesen.Ennyire lent lenne a tesztójuk,ösztrogénjük?

Ja ja, azt olvasni az amcsi fórumokon, persze természetesen... 20 évesnek érzik magukat a dhea-tól, ja... ;D
Én meg 43 vagyok és 23-nak érzem magam, dhea nélkül...

Ha dhea-t használnék, akkor biztos nyernék még 3 évet érzésben, nem?  :D

"De így sem érzem jobban magam és úgyse voltam rosszul,
" L.L.

2013. Február 24. - 16:32:28
Válasz #944
Nem elérhető

Delta88


Az utókúra profi megtervezéséhez, hasznos lenne tudni, hogy kémia nélkül mennyire tudjuk kinyírni a tesztoszteron szintet simán a hétköznapokban.

Például egy 36 órás szolgálat szekuban, nem alvós, pörgős figyelős, végig koffein, cigihegyek, vitatkozás, fegyelmezés , napégés stb. Itt nyilvánvalóan drasztikusan csökken a tesztószint, az a kérdéses, hogy ez milyen úton jön létre. Ehhez nem értek annyira, de ha ez is gnrh csökkenést vált ki, akkor elméletileg hasonló a helyzet mint a hcg-vel fenntartott hereműködés kikapcsolásakor. Ép herék, padlón lévő hipotalamusszal.

Egy 5 napos fesztivál után - 5 nap alatt kb 12 óra alvás - kb. 3 nap folyamatos döglés kellett, hogy rendbe jöjjek. Utána viszont jobb volt mint előtte. Lehet, hogy hülyeség amit írok, de nem lehet, hogy ilyen helyzetekben a hipotalamusz turbóra kapcsol, ha megvannak a körülmények -alvás, tápanyag ?

Tudom, hogy ez így egy kicsit meredek összehasonlítás, de hozott anyagból dolgozom :)

A fesztiválon, természetesen dolgoztam, nem buliztam.