2024. Május 12. - 18:37:06
Bodybuilding.hu Fórumok

Szerző Téma: HCG a kúra után? és más fontos dolgok az utókúrában...  (Megtekintve 451819 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

2013. Február 24. - 20:33:58
Válasz #945
Nem elérhető

Maszat


Amcsi oldalakon olvasni,hogy 30-40 éves férfiak 4-5 éve folyamatosan használják a DHEA-t ,s úgy érzik magukat mint 20 évesen.Ennyire lent lenne a tesztójuk,ösztrogénjük?

Ja ja, azt olvasni az amcsi fórumokon, persze természetesen... 20 évesnek érzik magukat a dhea-tól, ja... ;D
Én meg 43 vagyok és 23-nak érzem magam, dhea nélkül...

Ha dhea-t használnék, akkor biztos nyernék még 3 évet érzésben, nem?  :D


:DDDDDDDDDDDD
"Nem minden tevepata visz át a sivatagon!"

"1200mg boldi okozhat e enyhe fejfájást?"  by dbr  ;D

"Ezekben a kíméletlen időkben muszáj csalni, hogy boldoguljunk!" -Eric Cartman :D

"Soha ne érd be kevesebbel, mint amit valójában akarsz!"

http://indavideo.hu/video/Cicak_26

2013. Február 24. - 20:53:59
Válasz #946
Nem elérhető

Maszat




A fesztiválon, természetesen dolgoztam, nem buliztam.

Egy fesztiválon többen buliznak, mint amennyien melóznak. Úgyhogy ez kurvára nem természetes, már bocs  :D
"Nem minden tevepata visz át a sivatagon!"

"1200mg boldi okozhat e enyhe fejfájást?"  by dbr  ;D

"Ezekben a kíméletlen időkben muszáj csalni, hogy boldoguljunk!" -Eric Cartman :D

"Soha ne érd be kevesebbel, mint amit valójában akarsz!"

http://indavideo.hu/video/Cicak_26

2013. Február 24. - 22:13:15
Válasz #947
Nem elérhető

Delta88


Ezzel csak arra akartam célozni, hogy nem álltam drogok vagy alkohol hatása alatt. Az alváshiány, rendszertelen és kevés étkezés, sok koffein, idegeskedés, rohangálás, tudtommal jelentősen rontja a tesztoszteron szintet. A gyakorlatban több kg súlyveszteség pár nap alatt.

Ezt az egészet, csak azért hoztam fel, hogy lehet e egy ilyen helyzetet összemérni, a kúra utáni hpta állapotával, abban az esetben ha a herék egészséges állapotban vannak. Tudom, hogy az egy jóval hosszabb állapot, de ez viszont egy igen intenzív terhelés. A több napig húzódó alváshiány kemény dolgokat tud produkálni.

Ha lenne bármilyen tanulmány, tapasztalat, vagy bármi információ az ilyen helyzetekről, akkor meg lehetne állapítani, hogy "ki lehet e aludni" a tesztószint visszaállását, ép herékkel, nulla ösztrogénnel.

Gyakorlatilag alvással helyettesíteném a kémiai szereket, mint a closty vagy nolva. Természetesen ez csak egy elvi felvetés.

2013. Február 24. - 22:16:04
Válasz #948
Nem elérhető

Maszat


Én meg csak úgy poénkodtam itt a nagy hpta-zás, meg gonadrotopinozás közbe  ;D
"Nem minden tevepata visz át a sivatagon!"

"1200mg boldi okozhat e enyhe fejfájást?"  by dbr  ;D

"Ezekben a kíméletlen időkben muszáj csalni, hogy boldoguljunk!" -Eric Cartman :D

"Soha ne érd be kevesebbel, mint amit valójában akarsz!"

http://indavideo.hu/video/Cicak_26

2013. Február 24. - 22:35:04
Válasz #949
Nem elérhető

efitmaster

Adminisztrátor
Ezzel csak arra akartam célozni, hogy nem álltam drogok vagy alkohol hatása alatt. Az alváshiány, rendszertelen és kevés étkezés, sok koffein, idegeskedés, rohangálás, tudtommal jelentősen rontja a tesztoszteron szintet. A gyakorlatban több kg súlyveszteség pár nap alatt.

Ezt az egészet, csak azért hoztam fel, hogy lehet e egy ilyen helyzetet összemérni, a kúra utáni hpta állapotával, abban az esetben ha a herék egészséges állapotban vannak. Tudom, hogy az egy jóval hosszabb állapot, de ez viszont egy igen intenzív terhelés. A több napig húzódó alváshiány kemény dolgokat tud produkálni.

Ha lenne bármilyen tanulmány, tapasztalat, vagy bármi információ az ilyen helyzetekről, akkor meg lehetne állapítani, hogy "ki lehet e aludni" a tesztószint visszaállását, ép herékkel, nulla ösztrogénnel.

Gyakorlatilag alvással helyettesíteném a kémiai szereket, mint a closty vagy nolva. Természetesen ez csak egy elvi felvetés.

Ez a tanulmány csak azt mutatta, hogy 10-15%-kal esett a tesztoszteron szint ha napi csak 5 órára korlátozták az alvásidőt, átlagban 23 éves fiataloknál egy héten át. Ami annyit jelent, hogy kevés alvás mellett annyit csökken a tesztó szint, mintha 10-15 évet öregedne valaki, mivel évente kb. 1-2%-kal csökken az átlag tesztoszteron szint a férfiaknál.(csak átfutottam, akit érdekel, részletesebben is elolvashatja, angolul csak sajnos.)

Itt a tanulmány kivonata:



Itt meg a teljes kisérlet leírása
"Gyerekek, ne írjatok nekem privátokat kérdésekkel, mert még nem vagyok nyugdíjas és nincs időm válaszolni rájuk. Majd 25 év múlva! Thanx! " - efitmaster és anonym alcoholic

"Csak azok érhetnek el valaha is nagyot, akik mernek nagyot bukni" --Robert Francis Kennedy

"Egy hazugság a fél világot körbeutazza, mialatt az igazság még csak a cipőjét húzza"

2013. Február 24. - 22:56:01
Válasz #950
Nem elérhető

Delta88


Ez így egy kicsit borította az elképzelésem, de emellett igazolja az alvás fontosságát. Lustaság fél egészség, meg magas tesztó :)

Köszi a gyors választ!

A hpta működéséről olvasgatva, elméletileg gyorsan kéne reagálnia. Van egy rakás egyéb funkciója a gnrh kiválasztáson kívül. Tehát a kúra alatt a tevékenységének csak egy része inaktív. Vagyis aktív az is, csak éppen azt érzékeli, hogy nem kell csinálnia semmit, mert minden rendben van.

Az eddig itt összegyűlt tudásból, nekem az jön le, hogy bármivel is trükközünk kúra alatt és után, egyszer mindenképpen eljön az a pillanat, amikor a hpta-nak be kell lépnie. Ez se külső tesztó, se hcg alatt nem történhet meg.

Ha valaki nulla pct -vigyázat, szóalkotás jön :) - ict kezelést használ, akkor a hpta eszmélésének időpontjában sorvadt herék valamint magas ösztrogén szint lehet. Ebből nehéz felállni a rendszernek. Azonban eddig is túléltük valahogy a dolgokat. Lement a kúra, jött a hcg. Az még egy kicsit kerekített, úgy tűnt, hogy minden fasza. Aztán a kúra után 3-4 héttel jöttek a szar napok. Persze ezt mindenki letudta azzal - saját és környezeti tapasztalatokból - hogy persze, hogy szarabbak a dolgok mintha koxolnék, a heréket meg már úgyis rendbe tettem. Ez lehet az, amikor a hpta megpróbálja visszavenni a rendszer fölötti kontrollt.

Ezeket a szar napokat szeretném előre tervezetten optimalizálni, felkészülni az érkezésükre. Ebben az alvásnak nagy szerepe lehet.

2013. Február 25. - 20:04:22
Válasz #951
Nem elérhető

atleeta




Én személy szerint mindenképpen javaslom a kúra után egy rövid ideig a kis dózisú HCG használatát(250-500NE között/2 nap, de inkább, ahogy Delta barátunk is leírta 250NE), míg átveszi a külső teszteszteron helyét, vagyis amíg a külső tesztoszteron már nem nagyon kering a vérben, mondjuk két hétig kúra után pl. Ebben a két hétben javasolnám szintén a Nolvadex használatát(vagy Arimasin pl.) És azután jön a dáridó.(3. héten már csak egy 250NE HCG-t adsz be, amivel be is fejezed) Ússzon be egy kis DHEA a képbe mondjuk, aztán egy kis DAA, mindenféle afrodiziákum amit csak érsz, hogy nehogy depresszióssá válj.  ;D Innen folytatjuk majd...biztos lesz pár kérdés ismét...

 :-}


Kúra után a DHEA mellé illene valami aromatázgátló is, vagy jobb lenne inkább nem bolygatni, hanem kicsit békénhagyni a hormonháztartást ?
Ma kezdődik életed hátralevő része...

http://www.youtube.com/watch?v=Bt1BDSAzHOA

2013. Február 25. - 21:43:29
Válasz #952
Nem elérhető

efitmaster

Adminisztrátor


Én személy szerint mindenképpen javaslom a kúra után egy rövid ideig a kis dózisú HCG használatát(250-500NE között/2 nap, de inkább, ahogy Delta barátunk is leírta 250NE), míg átveszi a külső teszteszteron helyét, vagyis amíg a külső tesztoszteron már nem nagyon kering a vérben, mondjuk két hétig kúra után pl. Ebben a két hétben javasolnám szintén a Nolvadex használatát(vagy Arimasin pl.) És azután jön a dáridó.(3. héten már csak egy 250NE HCG-t adsz be, amivel be is fejezed) Ússzon be egy kis DHEA a képbe mondjuk, aztán egy kis DAA, mindenféle afrodiziákum amit csak érsz, hogy nehogy depresszióssá válj.  ;D Innen folytatjuk majd...biztos lesz pár kérdés ismét...

 :-}


Kúra után a DHEA mellé illene valami aromatázgátló is, vagy jobb lenne inkább nem bolygatni, hanem kicsit békénhagyni a hormonháztartást ?

Igazad van! Néha fáradt vagyok én is és kihagyok fontos dolgokat. Az aromatázgátló mindíg kell, hogy kéznél legyen! Habár az Aromasin-t megemlítettem zárójelben, ami egy nagyon jó választás erre a célra.(de más is megteszi.) Ezek segíthetnek tovább a megfelelő tesztoszteronszint visszaszerzésében az utókúrában.  8-)
"Gyerekek, ne írjatok nekem privátokat kérdésekkel, mert még nem vagyok nyugdíjas és nincs időm válaszolni rájuk. Majd 25 év múlva! Thanx! " - efitmaster és anonym alcoholic

"Csak azok érhetnek el valaha is nagyot, akik mernek nagyot bukni" --Robert Francis Kennedy

"Egy hazugság a fél világot körbeutazza, mialatt az igazság még csak a cipőjét húzza"

2013. Február 25. - 21:48:41
Válasz #953
Nem elérhető

Maszat


Efit jó nagy koxos lehet, tud mindent. Tuti most is televan  ;D
"Nem minden tevepata visz át a sivatagon!"

"1200mg boldi okozhat e enyhe fejfájást?"  by dbr  ;D

"Ezekben a kíméletlen időkben muszáj csalni, hogy boldoguljunk!" -Eric Cartman :D

"Soha ne érd be kevesebbel, mint amit valójában akarsz!"

http://indavideo.hu/video/Cicak_26

2013. Február 25. - 21:51:48
Válasz #954
Nem elérhető

efitmaster

Adminisztrátor
"Gyerekek, ne írjatok nekem privátokat kérdésekkel, mert még nem vagyok nyugdíjas és nincs időm válaszolni rájuk. Majd 25 év múlva! Thanx! " - efitmaster és anonym alcoholic

"Csak azok érhetnek el valaha is nagyot, akik mernek nagyot bukni" --Robert Francis Kennedy

"Egy hazugság a fél világot körbeutazza, mialatt az igazság még csak a cipőjét húzza"

2013. Február 25. - 21:52:41
Válasz #955
Nem elérhető

Maszat


Efit jó nagy koxos lehet, tud mindent. Tuti most is televan  ;D

Tévedés.  ;D

Persze persze. Fekete atléta, tetkó a bal vállon, x5...  tudjuk mi ;D
"Nem minden tevepata visz át a sivatagon!"

"1200mg boldi okozhat e enyhe fejfájást?"  by dbr  ;D

"Ezekben a kíméletlen időkben muszáj csalni, hogy boldoguljunk!" -Eric Cartman :D

"Soha ne érd be kevesebbel, mint amit valójában akarsz!"

http://indavideo.hu/video/Cicak_26

2013. Február 25. - 21:57:12
Válasz #956
Nem elérhető

efitmaster

Adminisztrátor
Efit jó nagy koxos lehet, tud mindent. Tuti most is televan  ;D

Tévedés.  ;D

Persze persze. Fekete atléta, tetkó a bal vállon, x5...  tudjuk mi ;D

kifelejtetted, hogy a kémia meg dolgozik fullon az öregben... ;D
"Gyerekek, ne írjatok nekem privátokat kérdésekkel, mert még nem vagyok nyugdíjas és nincs időm válaszolni rájuk. Majd 25 év múlva! Thanx! " - efitmaster és anonym alcoholic

"Csak azok érhetnek el valaha is nagyot, akik mernek nagyot bukni" --Robert Francis Kennedy

"Egy hazugság a fél világot körbeutazza, mialatt az igazság még csak a cipőjét húzza"

2013. Február 25. - 21:58:48
Válasz #957
Nem elérhető

Maszat


gondoltam diszkrét leszek, de ezek szerint nem vagy szégyenlős  :D 
"Nem minden tevepata visz át a sivatagon!"

"1200mg boldi okozhat e enyhe fejfájást?"  by dbr  ;D

"Ezekben a kíméletlen időkben muszáj csalni, hogy boldoguljunk!" -Eric Cartman :D

"Soha ne érd be kevesebbel, mint amit valójában akarsz!"

http://indavideo.hu/video/Cicak_26

2013. Február 25. - 22:39:55
Válasz #958
Nem elérhető

efitmaster

Adminisztrátor
"Gyerekek, ne írjatok nekem privátokat kérdésekkel, mert még nem vagyok nyugdíjas és nincs időm válaszolni rájuk. Majd 25 év múlva! Thanx! " - efitmaster és anonym alcoholic

"Csak azok érhetnek el valaha is nagyot, akik mernek nagyot bukni" --Robert Francis Kennedy

"Egy hazugság a fél világot körbeutazza, mialatt az igazság még csak a cipőjét húzza"

2013. Február 26. - 09:47:29
Válasz #959
Nem elérhető

God Vazzeg