2024. Május 12. - 19:49:15
Bodybuilding.hu Fórumok

Szerző Téma: HCG a kúra után? és más fontos dolgok az utókúrában...  (Megtekintve 451824 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

2013. Szeptember 17. - 21:33:37
Válasz #1170
Nem elérhető

Milo


Riceman

2013. Szeptember 17. - 22:43:01
Válasz #1171
Nem elérhető

try2bebig


A másik dolog pedig, hogy pontosan senki sem tudja, hogy mi okozza a libidócsökkenést igazából. Az orvostudományban, ha őszintén megnézzük, senki nem tudja, szóval a progeszteron csak egy a sok közül, ami közrejátszhat ebben, de messze távol állhat a megoldástól.(szerintem a libidó pl. inkább neurológiai probléma...)

A neurológiai alatt pontosan mit értesz? Illetve hogyan jöhetne ez ki szteroidoktól?

2013. Szeptember 18. - 05:44:22
Válasz #1172
Nem elérhető

eo2eo


A másik dolog pedig, hogy pontosan senki sem tudja, hogy mi okozza a libidócsökkenést igazából. Az orvostudományban, ha őszintén megnézzük, senki nem tudja, szóval a progeszteron csak egy a sok közül, ami közrejátszhat ebben, de messze távol állhat a megoldástól.(szerintem a libidó pl. inkább neurológiai probléma...)

A neurológiai alatt pontosan mit értesz? Illetve hogyan jöhetne ez ki szteroidoktól?

Halkan teszem közzé meglátásom nehogy megkövezzenek...  :-/-(-: :D

Pl. lehetséges, hogy a kúra alatti többlet androgén hormon szint pozitívan korrelál bizonyos ingerületátvivő idegrendszeri hormonokkal ( amik a szexuális működés szabályozásában vesznek részt... ) , ezek pedig elérzéketlenítik, vagy lecsökkentik az affinitásukat a rájuk érzékeny receptorsejteknek. Akár az agyban, akár máshol.

Nekem pl. ez a problémám a kamagrával és a stimuláló hatással bíró cuccokkal... Kételkedem, hogy mindenféle mellékhatás nélkül képes elviselni az idegrendszer a túlműködött állapotot... és itt hosszútávú mellékhatásokra gondolok, nyilván rövidtávon egyértelműen végbemegy bizonyos regeneráció, kérdés a valóságos hatásfoka. Ha már kevesebb, mint 100%, akkor lehet kezdeni gondolkozni a következményeken :P

2013. Szeptember 18. - 12:27:50
Válasz #1173
Nem elérhető

God Vazzeg


A másik dolog pedig, hogy pontosan senki sem tudja, hogy mi okozza a libidócsökkenést igazából. Az orvostudományban, ha őszintén megnézzük, senki nem tudja, szóval a progeszteron csak egy a sok közül, ami közrejátszhat ebben, de messze távol állhat a megoldástól.(szerintem a libidó pl. inkább neurológiai probléma...)

A neurológiai alatt pontosan mit értesz? Illetve hogyan jöhetne ez ki szteroidoktól?

Halkan teszem közzé meglátásom nehogy megkövezzenek...  :-/-(-: :D

Pl. lehetséges, hogy a kúra alatti többlet androgén hormon szint pozitívan korrelál bizonyos ingerületátvivő idegrendszeri hormonokkal ( amik a szexuális működés szabályozásában vesznek részt... ) , ezek pedig elérzéketlenítik, vagy lecsökkentik az affinitásukat a rájuk érzékeny receptorsejteknek. Akár az agyban, akár máshol.

Nekem pl. ez a problémám a kamagrával és a stimuláló hatással bíró cuccokkal... Kételkedem, hogy mindenféle mellékhatás nélkül képes elviselni az idegrendszer a túlműködött állapotot... és itt hosszútávú mellékhatásokra gondolok, nyilván rövidtávon egyértelműen végbemegy bizonyos regeneráció, kérdés a valóságos hatásfoka. Ha már kevesebb, mint 100%, akkor lehet kezdeni gondolkozni a következményeken :P

Én úgy hallottam a kamagrának pont libidó javító hatása van hosszabb távon. De lehet hogy kamu  8)

2013. Szeptember 18. - 12:33:39
Válasz #1174
Nem elérhető

Maszat


Volt,h kamura vettem be viagrát, semmi hatása nem volt a libidómra. Az erekcióban ugyan segít, de ez a keringési rendszerre gyakorolt hatása miatt van. Semmiféle pluszt nem érzek tőle ha nincs olyan dolog ami szexuálisan izgatna. Max ha a nadrág szorosabb, akkor feláll magától, de ha nulla inger ér, akkor még az sem.
"Nem minden tevepata visz át a sivatagon!"

"1200mg boldi okozhat e enyhe fejfájást?"  by dbr  ;D

"Ezekben a kíméletlen időkben muszáj csalni, hogy boldoguljunk!" -Eric Cartman :D

"Soha ne érd be kevesebbel, mint amit valójában akarsz!"

http://indavideo.hu/video/Cicak_26

2013. Szeptember 18. - 15:40:47
Válasz #1175
Nem elérhető

vikker


http://hu.wikipedia.org/wiki/Szildenafil

a viagrának (kamagrának) libidóra gyalorolt hatása nincsen,eredetileg ugye szívgyógyszernek indult... ( alkalmazzák is bizonyos betegségekben,pl tüdőhipertenzióban )

2013. Szeptember 18. - 16:52:15
Válasz #1176
Nem elérhető

efitmaster

Adminisztrátor
A másik dolog pedig, hogy pontosan senki sem tudja, hogy mi okozza a libidócsökkenést igazából. Az orvostudományban, ha őszintén megnézzük, senki nem tudja, szóval a progeszteron csak egy a sok közül, ami közrejátszhat ebben, de messze távol állhat a megoldástól.(szerintem a libidó pl. inkább neurológiai probléma...)

A neurológiai alatt pontosan mit értesz? Illetve hogyan jöhetne ez ki szteroidoktól?

Halkan teszem közzé meglátásom nehogy megkövezzenek...  :-/-(-: :D

Pl. lehetséges, hogy a kúra alatti többlet androgén hormon szint pozitívan korrelál bizonyos ingerületátvivő idegrendszeri hormonokkal ( amik a szexuális működés szabályozásában vesznek részt... ) , ezek pedig elérzéketlenítik, vagy lecsökkentik az affinitásukat a rájuk érzékeny receptorsejteknek. Akár az agyban, akár máshol.

Nekem pl. ez a problémám a kamagrával és a stimuláló hatással bíró cuccokkal... Kételkedem, hogy mindenféle mellékhatás nélkül képes elviselni az idegrendszer a túlműködött állapotot... és itt hosszútávú mellékhatásokra gondolok, nyilván rövidtávon egyértelműen végbemegy bizonyos regeneráció, kérdés a valóságos hatásfoka. Ha már kevesebb, mint 100%, akkor lehet kezdeni gondolkozni a következményeken :P

eoeo,

Most jó helyen kapirgálsz a témával kapcsolatban!  :D Az ingerületátvivőkre és a neuronokra(idegsejtekre) közvetlenül is hatással vannak ezek az anyagok.

Remélem, hogy lesz időm kicsit részletesebben is írni erről is. Elég összetett téma.

(Maszatnak csupán kb. fél éve tartozom a gyno leírással...  ;D )
"Gyerekek, ne írjatok nekem privátokat kérdésekkel, mert még nem vagyok nyugdíjas és nincs időm válaszolni rájuk. Majd 25 év múlva! Thanx! " - efitmaster és anonym alcoholic

"Csak azok érhetnek el valaha is nagyot, akik mernek nagyot bukni" --Robert Francis Kennedy

"Egy hazugság a fél világot körbeutazza, mialatt az igazság még csak a cipőjét húzza"

2013. Szeptember 18. - 16:53:44
Válasz #1177
Nem elérhető

efitmaster

Adminisztrátor
http://hu.wikipedia.org/wiki/Szildenafil

a viagrának (kamagrának) libidóra gyalorolt hatása nincsen,eredetileg ugye szívgyógyszernek indult... ( alkalmazzák is bizonyos betegségekben,pl tüdőhipertenzióban )

Már én is írtam valahol, hogy a szildenafil nekem is csak fejfájást okozott, libidót nem...  :D
"Gyerekek, ne írjatok nekem privátokat kérdésekkel, mert még nem vagyok nyugdíjas és nincs időm válaszolni rájuk. Majd 25 év múlva! Thanx! " - efitmaster és anonym alcoholic

"Csak azok érhetnek el valaha is nagyot, akik mernek nagyot bukni" --Robert Francis Kennedy

"Egy hazugság a fél világot körbeutazza, mialatt az igazság még csak a cipőjét húzza"

2013. Szeptember 18. - 18:53:06
Válasz #1178
Nem elérhető

Maszat




Remélem, hogy lesz időm kicsit részletesebben is írni erről is. Elég összetett téma.



Én láttam az online felhasználóknál valamelyik késő este, hogy elkezdtél írni a topicba, ránéztem az órára, már akkor tudtam,h ez egy kibaszott hosszú hozzászólás lesz, aztán 5 perc múlva jót nevettem amikor láttam,h már nem írod  ;D 
"Nem minden tevepata visz át a sivatagon!"

"1200mg boldi okozhat e enyhe fejfájást?"  by dbr  ;D

"Ezekben a kíméletlen időkben muszáj csalni, hogy boldoguljunk!" -Eric Cartman :D

"Soha ne érd be kevesebbel, mint amit valójában akarsz!"

http://indavideo.hu/video/Cicak_26

2013. Szeptember 18. - 19:15:28
Válasz #1179
Nem elérhető

Milo


kamától nem jobb a libidó, nagy vérbőség,kemnény erekció van tőle,ennyi. proviron  a legjobb libidóra
Riceman

2013. Szeptember 18. - 20:14:08
Válasz #1180
Nem elérhető

efitmaster

Adminisztrátor
kamától nem jobb a libidó, nagy vérbőség,kemnény erekció van tőle,ennyi. proviron  a legjobb libidóra

Ez így van, ezt már többször többen is leírtuk itt, hogy a proviron jó a libidóra, de proviron egy androgén anyag. Pont ez a hibája is, hogy több más nem kívánt mellékhatása van(régi és elég elavult gyógyszer egyébként). Egy hosszabb, legtöbbször erősen androgén, kúra után pedig nem a legjobb mégegy androgén a szervezetnek.(Max. kis mennyiségben és a lehető legrövidebb ideig. Gyors megoldásnak jó.)

Szóval ezért itt a kérdés most az lenne, hogy mi más jöhet még szóba a provironon kívül? Azon is túl vagyunk most itt éppen, hogy az nem opció és nem lehet kérdés pl. hogy csökkentsük a progeszteron-szintet(mondjuk anti-progesztinnel), mivel azzal is elkúrhatjuk nagyon-nagyon rendesen a szervezetünket.

Még mindig a növényi afrodiziákumok maradnak pl., mint lehetséges jó megoldás.
"Gyerekek, ne írjatok nekem privátokat kérdésekkel, mert még nem vagyok nyugdíjas és nincs időm válaszolni rájuk. Majd 25 év múlva! Thanx! " - efitmaster és anonym alcoholic

"Csak azok érhetnek el valaha is nagyot, akik mernek nagyot bukni" --Robert Francis Kennedy

"Egy hazugság a fél világot körbeutazza, mialatt az igazság még csak a cipőjét húzza"

2013. Szeptember 18. - 20:30:26
Válasz #1181
Nem elérhető

Maszat




Még mindig a növényi afrodiziákumok maradnak pl., mint lehetséges jó megoldás.

5 napja ajánlottam ginzenget és yohimbét  :-} ;D

Egyébként Én sem vagyok a kúra utáni androgének mellett. Hiába írta jrk, hogy a proviron 150mg alatt nem szupresszív. (orvosi tanulmánnyal alátámasztva) Akkor sem értek vele egyet kúra után. Ez olyan mintha valakinek fájna a feje a kevés folyadék miatt, és nem a folyadékbevitelt növelné, hanem bedobna egy fejfájás csillapítót. Ez tüneti kezelés, nem probléma megoldás. Pont erről szól a mai orvostudomány. Tünetet kezelnek, nem gyógyítanak.
"Nem minden tevepata visz át a sivatagon!"

"1200mg boldi okozhat e enyhe fejfájást?"  by dbr  ;D

"Ezekben a kíméletlen időkben muszáj csalni, hogy boldoguljunk!" -Eric Cartman :D

"Soha ne érd be kevesebbel, mint amit valójában akarsz!"

http://indavideo.hu/video/Cicak_26

2013. Szeptember 18. - 21:57:49
Válasz #1182
Nem elérhető

efitmaster

Adminisztrátor


Még mindig a növényi afrodiziákumok maradnak pl., mint lehetséges jó megoldás.

5 napja ajánlottam ginzenget és yohimbét  :-} ;D

Egyébként Én sem vagyok a kúra utáni androgének mellett. Hiába írta jrk, hogy a proviron 150mg alatt nem szupresszív. (orvosi tanulmánnyal alátámasztva) Akkor sem értek vele egyet kúra után. Ez olyan mintha valakinek fájna a feje a kevés folyadék miatt, és nem a folyadékbevitelt növelné, hanem bedobna egy fejfájás csillapítót. Ez tüneti kezelés, nem probléma megoldás. Pont erről szól a mai orvostudomány. Tünetet kezelnek, nem gyógyítanak.

Láttam én is olyan írásokat a neten, ahol proviron tanulmányokat/kisérleteket értelemeztek úgy például, hogy "a vizsgálat szerint a proviron nem növeli a szérum tesztoszteron szintet, de nem is írják, hogy csökkenti, tehát ennek az üzenete az, hogy nincs hatással a HPTA-ra, tehát nem csökkenti, nem nyomja el a saját tesztoszteron termelést." Ez hazugság így, egyszerűen mondva.
 
Erre minimum azt mondhatnánk, hogy valaki félrevezetően mutatja be a klinikai kisérletek eredményeit és teljesen illogikus következtetéseket von le, úgy forgatva a szavakat, mintha az logikusan következne a tanulmányból. Ezt a politikában abszolut profin csinálják manapság ebben az országban is.

Egyébként a steroid.com is terjeszti azt, hogy a proviron nem nyomja el a HPTA-t és alulra betesz egy olyan tanulmányt, ami azt mondja ki egyszerűen leírva, hogy "a proviron az alacsony vagy normál LH, és FSH termelést nem rontja tovább, de ha emelkedni kezd/emelkedett, azt visszaszorítja...", ami magyarul egyszerűen annyit jelent, hogy elnyomja a HPTA-t, ezáltal elnyomja az egyszerű halandó saját tesztoszteron termelését. Nem értem ezeket az embereket, de valószínűleg el se olvassák a tanulmányt amire hivatkoznak...Valószínűleg úgy gondolják, hogy úgyse olvassa el senki más se...

Valódi emberek valódi vérvizsgálati eredményei azt mutatják, hogy a proviron elnyomja a HPTA-t vagy legalább elnyomva tartja. Ami logikusan annyit jelent, hogy nem segít egy alacsony tesztoszteron-termelésű ember saját tesztoszteron termelésének a visszaállításában.
"Gyerekek, ne írjatok nekem privátokat kérdésekkel, mert még nem vagyok nyugdíjas és nincs időm válaszolni rájuk. Majd 25 év múlva! Thanx! " - efitmaster és anonym alcoholic

"Csak azok érhetnek el valaha is nagyot, akik mernek nagyot bukni" --Robert Francis Kennedy

"Egy hazugság a fél világot körbeutazza, mialatt az igazság még csak a cipőjét húzza"

2013. Szeptember 18. - 22:23:24
Válasz #1183
Nem elérhető

efitmaster

Adminisztrátor
Ja és mégvalami az iménti eszmefuttatáshoz: A steroid.com "el akarja adni" a proviront mindenkinek mintha valami szuper gyógyszer lenne, tehát a proviront olyan megvilágításban próbálja bemutatni, olyan klinikai vizsgálati eredményekkel alátámasztva, ami a proviront egy ártatlan, szinte nem kívánt mellékhatás mentes, nagyon jó hatású szer lenne. What?? ;D
"Gyerekek, ne írjatok nekem privátokat kérdésekkel, mert még nem vagyok nyugdíjas és nincs időm válaszolni rájuk. Majd 25 év múlva! Thanx! " - efitmaster és anonym alcoholic

"Csak azok érhetnek el valaha is nagyot, akik mernek nagyot bukni" --Robert Francis Kennedy

"Egy hazugság a fél világot körbeutazza, mialatt az igazság még csak a cipőjét húzza"

2013. Szeptember 18. - 22:48:55
Válasz #1184
Nem elérhető

Maszat




Még mindig a növényi afrodiziákumok maradnak pl., mint lehetséges jó megoldás.

5 napja ajánlottam ginzenget és yohimbét  :-} ;D

Egyébként Én sem vagyok a kúra utáni androgének mellett. Hiába írta jrk, hogy a proviron 150mg alatt nem szupresszív. (orvosi tanulmánnyal alátámasztva) Akkor sem értek vele egyet kúra után. Ez olyan mintha valakinek fájna a feje a kevés folyadék miatt, és nem a folyadékbevitelt növelné, hanem bedobna egy fejfájás csillapítót. Ez tüneti kezelés, nem probléma megoldás. Pont erről szól a mai orvostudomány. Tünetet kezelnek, nem gyógyítanak.

Láttam én is olyan írásokat a neten, ahol proviron tanulmányokat/kisérleteket értelemeztek úgy például, hogy "a vizsgálat szerint a proviron nem növeli a szérum tesztoszteron szintet, de nem is írják, hogy csökkenti, tehát ennek az üzenete az, hogy nincs hatással a HPTA-ra, tehát nem csökkenti, nem nyomja el a saját tesztoszteron termelést." Ez hazugság így, egyszerűen mondva.
 
Erre minimum azt mondhatnánk, hogy valaki félrevezetően mutatja be a klinikai kisérletek eredményeit és teljesen illogikus következtetéseket von le, úgy forgatva a szavakat, mintha az logikusan következne a tanulmányból. Ezt a politikában abszolut profin csinálják manapság ebben az országban is.

Egyébként a steroid.com is terjeszti azt, hogy a proviron nem nyomja el a HPTA-t és alulra betesz egy olyan tanulmányt, ami azt mondja ki egyszerűen leírva, hogy "a proviron az alacsony vagy normál LH, és FSH termelést nem rontja tovább, de ha emelkedni kezd/emelkedett, azt visszaszorítja...", ami magyarul egyszerűen annyit jelent, hogy elnyomja a HPTA-t, ezáltal elnyomja az egyszerű halandó saját tesztoszteron termelését. Nem értem ezeket az embereket, de valószínűleg el se olvassák a tanulmányt amire hivatkoznak...Valószínűleg úgy gondolják, hogy úgyse olvassa el senki más se...

Valódi emberek valódi vérvizsgálati eredményei azt mutatják, hogy a proviron elnyomja a HPTA-t vagy legalább elnyomva tartja. Ami logikusan annyit jelent, hogy nem segít egy alacsony tesztoszteron-termelésű ember saját tesztoszteron termelésének a visszaállításában.

Erre a tanulmányra hivatkozott jrk. Erre gondoltál Te is?


Proviron utókúrában? Olvashattam valamit, talán itt a HCG topicban ennek az ellenkezőjéről. Olyasmivel lett magyarázva a dolog,h igen segít az alacsony angrogénszint okozta tüneteken, de  helyzetet nem oldja meg, csak elnyomja, erre most azt olvasom,h okés a dolog, ha megy mellé DHEA, és a dózis nem megy 200mg felé.




Maszat, nézd: The effect of mesterolone on sperm count, on serum follicle stimulating hormone, luteinizing hormone, plasma testosterone and outcome in idiopathic oligospermic men.Int J Gynaecol Obstet. 1988 Feb;26(1):121-8.

Részletezve: http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/2892728

"Mesterolone had no depressing effect on low or normal serum FSH and LH levels but had depressing effect on 25% if the levels were elevated. There was no significant adverse effect on testosterone levels or on liver function."

100-150mg-os dózist adagoltak oligospermiában szenvedő betegeknek. Fontos megjegyezni, hogy az oligospermia nem hozható összefüggésbe kizárólag az alacsony hormonszintekkel, éppen ezért egészséges emberekre nézve is reprezentatív eredménynek minősül. Én régóta nagyobb jelentőséget tulajdonítok a Provironnak, és számtalanszor felmerült már bennem, hogy egy esetleges kúra után vagy kúrák között moderált mennyiségben "hidaljak" vele. Tapasztalatom nincs, de mindenképpen lehet létjogosultsága. Évekkel ezelőtt kezdett elterjedni az a nézet, hogy a Proviron szupresszív, de ezt az egyszerű magyar koxos semmi másra nem alapozta, pusztán az anyag androgén mivoltára, pedig ez nem ilyen egyszerű. Régen pedig félreértésből használták az emberek levezetéshez, mert azt gondolták, az eredetileg elvárt hatás két kúra közötti időszakban is érvényesül, és valahogyan összekombinálták azzal, hogy helyreállítja a tesztoszteronszintet, holott nem erről van szó. Aztán elkezdtek gondolkodni, tudatosult bennük, hogy ez egy androgén, márpedig ha androgén, akkor szupresszív, és kerülni kell kúra után. Itt tartunk most. Pedig minden jel arra mutat, hogy ez nem igaz.


"Nem minden tevepata visz át a sivatagon!"

"1200mg boldi okozhat e enyhe fejfájást?"  by dbr  ;D

"Ezekben a kíméletlen időkben muszáj csalni, hogy boldoguljunk!" -Eric Cartman :D

"Soha ne érd be kevesebbel, mint amit valójában akarsz!"

http://indavideo.hu/video/Cicak_26