2024. Május 13. - 00:58:57
Bodybuilding.hu Fórumok

Szerző Téma: HCG a kúra után? és más fontos dolgok az utókúrában...  (Megtekintve 451846 alkalommal)

0 Felhasználó és 7 vendég van a témában

2015. Augusztus 29. - 06:52:30
Válasz #1380
Nem elérhető

supchh


2-3 hetet a bac vízre mondanak. Saját oldószerében jóval kevesebb.

2015. Október 03. - 13:10:57
Válasz #1381
Nem elérhető

vikker


sziasztok! mit szóltok a következő PCT-hez? kúra közben hetente ment kis mennyiségű (kb 300IU ) hcg,így utolsó szuri ( propi észterek ) után 2 nappal mindennap 250IU 10 napig vagy egyszeri adag 50 mcg triptorelin? az utolsó szuri után 7 nappal a következők vannak betervezve: 14 napig napi fél szem exemestane,14 napig closty,30 vagy 45 napig zita,mindezek párhuzamosan emellet a szokásos daa,dhea,természetes tesztó fokozók,cink,magas dózisú D és E vitamin...... 

2015. Október 14. - 09:50:09
Válasz #1382
Nem elérhető

freem


Sziasztok!

Elég hosszú ideje olvaslak benneteket, sok hasznos infót kaptam itt. Köszi mindenkinek, aki hozzájárult ehhez hasznos hozzászólásaival. :)

Szóval, 44 éves vagyok, 192cm, most 120kg, 17-18% zsír, 1,5 hónapja kezdtem egy kúrába (boldi,teszto),  korábban 25 évesen egy meta és 26 évesen meta+deca kúra volt, elég szépen hoztak 80-ról 92kg-ra, majd 90-ről 106 kg-ra sikerült növelni a tömegem, igazán szálkás nem voltam, de csökkent a zsír százalék. Utána voltak kihagyások, de hellyel-közzel próbáltam időről időre rendbe tenni magam, ahogy az idő engedte, kb 5 éve viszont folyamatosan edzem, a testépítés megszállottja lettem. 98kg-ról sikerült 120kg-ig felmennem 3 év alatt, de ez egy eléggé zsíros forma volt 24% körüli zsírral, két éve egy lassabb tömegelő és zsír égető fázisok váltják egymást, így sikerült egy 115 kg súly mellé 18%-os zsírt elérnem. Ebben az 5 évben csak tápkiegek és kaja ment, tesztó fokozó stb.
Most viszont elkezdtem egy kúrát, ami úgy néz ki működik is, 16 hetes lesz. szépen változik a forma eddig.

 Amiért írok az az, hogy az írásaitok alapján úgy döntöttem, hogy a heti kisebb dózisú hcg-t fogom alkalmazni, amit el is kezdtem a 4. héten, de mivel bacvízet nem tudtam szerezni, ezért egy hozzáértő véleménye alapján a bekevert hcg-t 10 db inzulinos fecskendőbe elosztva beraktam a fagyasztóba, majd innen kivéve kb. 30 perc után használom fel hetente. Az első hét után egyet beáldoztam egy tesztre, a terhességi teszten halványan, de jól kivehetően utalt a teszt a hcg jelenlétére.

Szerintetek működhet ez így ebben a formában?

köszi

2015. Október 19. - 02:38:00
Válasz #1383
Nem elérhető

kemi


szerintem a hcg tönkremegy, ha feloldva lefagyasztod
ha nincs bacvíz, akkor mindig új 5000NE-t kell feloldani... pazarlós, de jobb, mint a placebo

2015. Október 27. - 00:44:22
Válasz #1384
Nem elérhető

raspia164


Helló.  Végigolvastam figyelmesen az egész Topicot, de annyi különböző vélemény van, hogy még mindig nem vagyok biztos abban, hogyan is vezessem le a kúrámat. Szóval életem első kúrája lenne, ezért nem túl erős, de szerintem elsőre pont elég.

10 vagy 12 hetes lenne a kúra (még nem döntöttem). Heti 3 Propi és heti 1 Boldi.

Kúra közben: Napi 1 provit gondoltam a kúra alatt 2. héttől valamint 1x 500 UI HCG hetente szintén a 2. héttől.
-Vagy esetleg kellene a napi 2 provi?
-Kúra után is kellene a provit szedni vagy a kúra végén azt abbahagyhatom?

Kúra után: Itt sajnos fogalmam sincs, hogy most clomid vagy zita legyen, és hogy mennyit belőle, és hogy kell e mellé más. Pl. Advanced PCT vagy Természetes tesztó fokozó,  mert úgy hallottam hogy a mostani APCT már szart se ér ahogy a tesztó fokozók se.

HELP LÉGYSZI


2015. Október 27. - 13:15:39
Válasz #1385
Nem elérhető

eo2eo


Helló.  Végigolvastam figyelmesen az egész Topicot, de annyi különböző vélemény van, hogy még mindig nem vagyok biztos abban, hogyan is vezessem le a kúrámat. Szóval életem első kúrája lenne, ezért nem túl erős, de szerintem elsőre pont elég.

10 vagy 12 hetes lenne a kúra (még nem döntöttem). Heti 3 Propi és heti 1 Boldi.

Kúra közben: Napi 1 provit gondoltam a kúra alatt 2. héttől valamint 1x 500 UI HCG hetente szintén a 2. héttől.
-Vagy esetleg kellene a napi 2 provi?
-Kúra után is kellene a provit szedni vagy a kúra végén azt abbahagyhatom?

Kúra után: Itt sajnos fogalmam sincs, hogy most clomid vagy zita legyen, és hogy mennyit belőle, és hogy kell e mellé más. Pl. Advanced PCT vagy Természetes tesztó fokozó,  mert úgy hallottam hogy a mostani APCT már szart se ér ahogy a tesztó fokozók se.

HELP LÉGYSZI

Üdv.

1.Szerintem ha 2 komponenst akarsz mindenképp, akkor inkább 1*250mg decadurabolint mint sem a boldit.
2. Proviront érzésre, szerintem ehhez a mennyiséghez bőven elég 1 szem.
3. Kúra után nem kell már szedni, de ha hosszú észtert fogsz használni ( boldi, deca ) akkor a leürülésig szedheted. Utána elég a HCG+clomid.
4. Teszto fokozók szerintem nem rosszak, én T-Bombot és DAA-t használok, nekem beváltak, hamarabb a "réginek" érzem magam tőlük, mint nélkülük.
5. Figyelj, ha 2 különböző hosszúságú észtert használsz ( propionate vs. undecylnate ) mert az egyik 2-3 nap alatt gyakorlatilag leürül, míg a másik még 12-15 napig aktív a szervezetben. Tehát, az utolsó hosszú észteres szúrás után a rövidet még szúrni kell 10-12 napig ha nem akarsz kellemetlen mellékhatásokat.

Boldenonból amúgy 15 hetet szoktak ajánlani, 12 legyen a minimum. Ezért is lenne célravezetőbb decaval próbálkozni, az is lassan hat, de azért a boldenonnál gyorsabban. Ott elég lenne 10 hét is.

2015. Október 27. - 16:20:37
Válasz #1386
Nem elérhető

raspia164


Helló.  Végigolvastam figyelmesen az egész Topicot, de annyi különböző vélemény van, hogy még mindig nem vagyok biztos abban, hogyan is vezessem le a kúrámat. Szóval életem első kúrája lenne, ezért nem túl erős, de szerintem elsőre pont elég.

10 vagy 12 hetes lenne a kúra (még nem döntöttem). Heti 3 Propi és heti 1 Boldi.

Kúra közben: Napi 1 provit gondoltam a kúra alatt 2. héttől valamint 1x 500 UI HCG hetente szintén a 2. héttől.
-Vagy esetleg kellene a napi 2 provi?
-Kúra után is kellene a provit szedni vagy a kúra végén azt abbahagyhatom?

Kúra után: Itt sajnos fogalmam sincs, hogy most clomid vagy zita legyen, és hogy mennyit belőle, és hogy kell e mellé más. Pl. Advanced PCT vagy Természetes tesztó fokozó,  mert úgy hallottam hogy a mostani APCT már szart se ér ahogy a tesztó fokozók se.

HELP LÉGYSZI

Üdv.

1.Szerintem ha 2 komponenst akarsz mindenképp, akkor inkább 1*250mg decadurabolint mint sem a boldit.
2. Proviront érzésre, szerintem ehhez a mennyiséghez bőven elég 1 szem.
3. Kúra után nem kell már szedni, de ha hosszú észtert fogsz használni ( boldi, deca ) akkor a leürülésig szedheted. Utána elég a HCG+clomid.
4. Teszto fokozók szerintem nem rosszak, én T-Bombot és DAA-t használok, nekem beváltak, hamarabb a "réginek" érzem magam tőlük, mint nélkülük.
5. Figyelj, ha 2 különböző hosszúságú észtert használsz ( propionate vs. undecylnate ) mert az egyik 2-3 nap alatt gyakorlatilag leürül, míg a másik még 12-15 napig aktív a szervezetben. Tehát, az utolsó hosszú észteres szúrás után a rövidet még szúrni kell 10-12 napig ha nem akarsz kellemetlen mellékhatásokat.

Boldenonból amúgy 15 hetet szoktak ajánlani, 12 legyen a minimum. Ezért is lenne célravezetőbb decaval próbálkozni, az is lassan hat, de azért a boldenonnál gyorsabban. Ott elég lenne 10 hét is.

Azért nem gondoltam decára mert úgy halottam, hogy azt már nem is gyártják csak hamis van belőlük, valamint boldiról több jó tapasztalatot hallottam. Egyébként mi baj van a Boldi + Propi kombóval, tehát miért lenne jobb a deka? (nem flegma kérdés vagy ilyesmi csak tényleg kiváncsi vagyok a véleményekre)

Másik dolog pedig, hogy betudnád nekem linkelni valahogy, melyik T-Bombot és DAA-t használod, mert pl T-Bombot nem is találtam már rendelhetőt, DAA ból meg sok gyártónak van.

Clomidból egyébként mennyit és meddig? Bár zitát jobban preferálnám mert úgy hallottam, hogy a clomid belepiszkálhat a látásba, nekem meg alapból is szar a szemem. Ebben az esetben zitából mennyit?

2015. Október 27. - 22:45:29
Válasz #1387
Nem elérhető

eo2eo


Az, hogy melyikből fogsz eredetit kapni, lássuk be, szerencse dolga.

Ugyan annyi esélyed van boldenont kapni, mint decadurabolint egy UG gyártótól. Amiért a decat kevésbé ajánlják, az az aromatizálódásra való hajlama, ami nem csak ösztrogénes, de progeszteronikus mellékhatásokat is okozhat. De ilyen alacsony dózisnál szerintem ettől nem kell tartanod. De azért hallgass meg másokat is. A boldenon kevésbé aromatizálódik, szárazabb, jobb minőségű izmot hoz, elvileg. Ám én kétlem, hogy ekkora dózisnál lenne ilyen szempontból különbség.

T bombot a polcról szoktam levenni :D ha már nem lehet kapni, az szar ügy! :D De szerintem bármilyen összetett T fokozó megteszi, az a lényeg, hogy minden elérhető természetes úton stimuláld a termelést. És erre, a forgalomban kapható cuccok nagyrésze azért alkalmas. DAA-ból is mindegy, melyiket veszed. Maradj a megbízható márkáknál.

Én clomidból 50mg-ot szoktam szedni, kúra után 1 hétig, aztán még 1 hétig 25 mg-ot. Nem viszem túlzásba, így nincs hatással a látásomra. De azért érdekes álmaim szoktak lenni tőle. Ilyen dolog ez :) Ne parázz, férfi vagy, kibírod. ( Több ismerősöm szedett már 150-200mg-ot is. Na attól már kettős látásod is lehet . :D )

Zitazoniummal nincs ilyen tapasztalatom, helyreállításnál még soha nem használtam.

Amire nagyon figyelj, az a pihenés megfelelő mennyisége, különösen a PCT alatt. Minimum 8 óra alvás.

Táplálkozás, tápkiegészítés remélem már nem kérdés...

2015. Október 28. - 01:41:45
Válasz #1388
Nem elérhető

raspia164


Hát a mellékhatások és az aromatizálódás szempontjából is jobbnak hangzik nekem még így elsőre a Boldi szóval szerintem amellett maradok. Működhet úgy is propival nem? 

Szemes stana jött még szóba, de azt hamar el is vetettem, mert nem látok nagy esélyt abban, hogy bárhonnan is szerezném abba a stanába stana lenne, mit gondoltok erről?

Lehet akkor a clomid mellett döntök, az alapján ahogy mondtad, de mást is meghallgatnék róla, valamint a zita szedéséről és tapasztalatokról.

2015. Október 28. - 07:40:49
Válasz #1389
Nem elérhető

supchh


Hát a mellékhatások és az aromatizálódás szempontjából is jobbnak hangzik nekem még így elsőre a Boldi szóval szerintem amellett maradok. Működhet úgy is propival nem? 

Szemes stana jött még szóba, de azt hamar el is vetettem, mert nem látok nagy esélyt abban, hogy bárhonnan is szerezném abba a stanába stana lenne, mit gondoltok erről?

Lehet akkor a clomid mellett döntök, az alapján ahogy mondtad, de mást is meghallgatnék róla, valamint a zita szedéséről és tapasztalatokról.

Már többször leírtam, hogy olvass vissza. Keresd efitmaster okfejtését a zita-val és a clomid-dal kapcsolatban. Zita szedése: 1. hét 40 mg aztán a következő hetekben 30-20-10 mg/nap. DAA, DHEA, E + D vitamin, Advanced PCT én ezeket használnám. Működne...

2015. Október 31. - 19:00:26
Válasz #1390
Nem elérhető

kemi


vagy 100mcg triptro-t is benyomhatsz ha mnden leürült és kész :D

2016. Január 26. - 19:02:14
Válasz #1391
Nem elérhető

supchh


Maszat: postafiók megtelt. Nagyjából annyit akartam, hogy köszi!

2016. Február 29. - 13:28:55
Válasz #1392
Nem elérhető

kvx


Sziasztok!

Tanácsot szeretnék kérni. Kb 6 éve minden évben 1-1 3 hónapos kúrám volt, nem erősek.. A tavalyi után nem igazán sikerül a helyreállás.

Heti 3x1 testosteron enanthate es deca-durabolin ment 13 hétig. Közben végig ment proviron, valamint az utolsó 4 hétben metaxon-10, néhány szem egy nap (már nem emlékszem mennyi...)

A kúrának június közepén lett vége. Levezetésnek bement 6x5000IU HCG, valamint ment a clostyl is (3/2/1 szem 10 naponta csökkentve).

Éreztem ősszel, hogy még nem álltam helyre, elmentem orvoshoz (andrológushoz).

Decemberben a tesztoszteronom 4,7nmol/l (határérték: 8.4től) volt, FSH 2.8 LH 2.0, ösztradiol 60.4pmol/l.

Egy hónapig tamoxfent szedetett az orvos napi 1 szemet, attól:
teszto: 6.8, FSH 4.2, LH 5.4, ösztradiol 87.9

Utána egy hónapig szedtem napi 100mg clostylt és 20 mg tamoxifent. Ezzel párhuzamosan elkezdtem nagy mennyiségben szedni minden vitamint és amino savat, amire a neten az olvastam segíthet.
Így:
teszto: 8.3, FSH 10.1 LH17.1, ösztradiol 95.2
Votl sperma vizsgálat is, alsó határértéken van a legtöbb paraméter, de még elfogadható.

A teszto még mindig harmatos. Az orvos azt mondja csökkentsem 50mg-ra a clostylt és 10-re a tamoxifent, és menjek vissza két hónap múlva.

Itt tartok most. A kezelésből 2 hónap ment le, a kúrának már 8 hónapja vége.

Szerintetek innen még folytatódni fog a javulás, vagy ha egy hónap alatt nem reagáltam elég jól a magas FSH/LH értékre akkor már b@szhatom? Marad a teszto pótlás?

Nem hiszem h olyan mennyiségeket toltam volna, amiből nem lehet helyreállni, de ez már nagyon elkeserítő.

Ha valaki érdemben hozzá tudna szólni nagyon hálás lennék. Köszönöm!

2016. Március 01. - 13:25:13
Válasz #1393
Nem elérhető

kemi


100 mcg triptrót próbálj ki... nekem jó volt

2016. Március 01. - 13:31:31
Válasz #1394
Nem elérhető

kvx