2024. Május 13. - 00:43:31
Bodybuilding.hu Fórumok

Szerző Téma: HCG a kúra után? és más fontos dolgok az utókúrában...  (Megtekintve 451846 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

2009. Április 10. - 16:05:25
Válasz #105
Nem elérhető

RsLeo


Sziasztok!

Kicsit már összekavarodtak a témák a topicokban, amit én kérdezni szeretnék, azt tekinthetjük egy elég alternatív "levezetésnek" is.  :D
A kolléga valamelyik topicban írta, hogy a Deca kúra után hónapokkal, -a progeszteron miatt- elég komoly mellékhatások jöttek elő.
Én egy Deca-Winstrol kúrát csináltam, a fenti okok miatt a Deca után még hetekig szedtem a winstrolt. Ez már  semmit nem hozott, de a levezetés hatásfokára nyilván hatással volt.

Nem jártam volna jobban, ha  a Deca-Vinyó után 5-6 hétre váltok mondjuk Propira, és csak utána csinálom meg a levezetést?
A 9 hetes Deca-kúra után ez így összesen 15 hét lett volna, ami nem kevés, de a 9 hét után a saját tesztót sokkal jobban elnyomni már úgyse lehet, és a kúra érdemi része után szedett Vinyóval ellentétben a Propi legalább hozott volna valamit.
Nagyon rossz meglátás?

Rs

2009. Április 10. - 18:42:49
Válasz #106
Nem elérhető

BadBodyBoy


Sziasztok!

Kicsit már összekavarodtak a témák a topicokban, amit én kérdezni szeretnék, azt tekinthetjük egy elég alternatív "levezetésnek" is.  :D
A kolléga valamelyik topicban írta, hogy a Deca kúra után hónapokkal, -a progeszteron miatt- elég komoly mellékhatások jöttek elő.
Én egy Deca-Winstrol kúrát csináltam, a fenti okok miatt a Deca után még hetekig szedtem a winstrolt. Ez már  semmit nem hozott, de a levezetés hatásfokára nyilván hatással volt.

Nem jártam volna jobban, ha  a Deca-Vinyó után 5-6 hétre váltok mondjuk Propira, és csak utána csinálom meg a levezetést?
A 9 hetes Deca-kúra után ez így összesen 15 hét lett volna, ami nem kevés, de a 9 hét után a saját tesztót sokkal jobban elnyomni már úgyse lehet, és a kúra érdemi része után szedett Vinyóval ellentétben a Propi legalább hozott volna valamit.
Nagyon rossz meglátás?

Rs


Én írtam a súlyos mellékhatásokról a 14 hetes deca kúra után!
Nem mondom jól hozott sőt kivállóan, de annyi HSZ-t olvastam azóta róla, h többet magában ilyen sokáik csak decát nem fogok nyomni!
Igaz a levezetést megcsináltam, a libidóm jön vissza de a heréim még mindig nem akarnak nőni...:-)
Lehet sorvadtak...?Vagy csak én látom kicsinek a testemhez képest...:-D
A sok olvasás után én úgy döntöttem, h a köv. kúrám Omna+deca+Winstrol+proviron levezetéshez HCG+nolva lesz.
Most nem fogom a decát felemelni heti 6ml-re, hanem szerintem heti egy omnát szívok össze decával és 2naponta megy a wini!
Az utókurát pedig hosszabbra tervezem, főleg a nolvát!!!
Ennyi!

2009. Április 11. - 10:24:21
Válasz #107
Nem elérhető

Deddy


Na itt vagyok, Maszat, elolvastam eddig mindent :)
Amúgy meg kabbe, (sustába deka)  ****:)))


helyes ****:))))))

akkor gondolom már nincs akkora homály ;D

Kezd jólenni a dolog, de több 2ely is felmerült bennem:

1. Dekát fikázzák ebben a topicban
2. Akkor a HCG ---> Kuka?!?!
3. Azt a következőbe taglalom.  :-oD

A Deca nem fikázva lett itt, hanem csak le lett írtva róla, hogy kb. hogy működik pár fontos szempontból. HCG szintén.

Lehet élni és visszaélni velük...

Akkor az jó lenne, hogy Deka-Susta összeszívva 1-1 amp/hét 8héten keresztül, alatta Novedex, utána Nolva???  o--O

???  :-):-)::



        "You know, kid, never give up...
Find a way, 'cause that's what winners do..."

                                       (Zeke Topanga)

http://www.youtube.com/watch?v=gW9nWVQoiic

.

2009. Április 12. - 00:50:56
Válasz #108
Nem elérhető

RsLeo


A HCG-t azért ne hagyd ki!
Egyébként jó.

2009. Április 13. - 19:03:53
Válasz #109
Nem elérhető

jrk


Sziasztok!

Kis dózisú (15-20mg/nap) kezdő dianabol kúra levezetéseként mit javasoltok? Tudom, csontig rágott téma, már szegény Steve-et is próbáltam ezzel zaklatni...

Én simán nolvára, ill. rögtön a kúra után AX PCT-re gondoltam. Nolvából mennyit lenne érdemes szedni, és milyen hosszan? Illetve, ha esetleg kúra közben kellene kiküszöbölni ösztrogenikus mellékhatást (pl. kúra alatt fellépő mellbimbó érzékenység), járható út a kúra végéig tartani egy napi 20mg-os nolva adagolást, ill. ezt a kúra végén nyilván célszerű lenne megemelni, és ha valóban, akkor mennyivel? Vajon elegendő magában a nolva ilyen kis dózisú dianabol mellett?

Úgy tudom, kissé szupresszív a cucc (mármint a dianabol), nem kellene megfejelni valamivel a saját tesztoszteron termelést (pl. Proviron)?
Vagy a nolva részben elvégzi ezt a munkát? Arra gondoltam, hogy a Proviron nem feltétlenül lehet jó, hiszen egy újabb adrogén, ami megint csak elnyomja a sajátot... amivel gyakorlatilag ugyanott van az ember.

nem kizárt, hogy sok baromságot írtam, ezért előre is elnézéseteket kérem :)


2009. Április 15. - 07:28:21
Válasz #110
Nem elérhető

RsLeo


Efit: lenne hozzád egy kérdésem. BadBody kolléga írta ebben a topicban, hogy hónapokkal a kúra után is kiütöttek nála a Deca progeszteronos mellékhatásai.
A kérdésem az lenne, hogy van-e olyan nem-szteroid kiegészítő, ami ezt a problémát kezeli? Tehát nem a Vinyóra, vagy a fogamzásgátlóra gondolok. :D  AX PCT esetleg Clomid vagy Nolvadex?

BadBody: néhány hozzászólással korábban neked -többek között- a HCG-t ajánlottam a golyók méretére.
Ne haragudj, butaság volt, remélem, nem követted el. Amennyiben a prog. a hibás, a HCG csak súlyosbítja a gondot.
Még egyszer elnézést, ezennel -néhány könyv végiglapozása után- javítottam magam.

2009. Április 15. - 07:48:00
Válasz #111
Nem elérhető

efitmaster

Adminisztrátor
Efit: lenne hozzád egy kérdésem. BadBody kolléga írta ebben a topicban, hogy hónapokkal a kúra után is kiütöttek nála a Deca progeszteronos mellékhatásai.
A kérdésem az lenne, hogy van-e olyan nem-szteroid kiegészítő, ami ezt a problémát kezeli? Tehát nem a Vinyóra, vagy a fogamzásgátlóra gondolok. :D  AX PCT esetleg Clomid vagy Nolvadex?..............


Egyelőre nem tudok róla, hogy lenne ilyen táplálék-kieg. (De utánanézek jobban ennek.) PCT, clomid, nolva nem igazán erre van...

Azért meg kell érteni, hogy egy bizonyos szempontból az ösztrogén a tüzifa, a progeszteron a gyújtóláng...De sok más is van ehhez a témához.

Bocs, de most a napokban keveset vagyok a fórumon. Hamarosan folyk. köv.  :D
"Gyerekek, ne írjatok nekem privátokat kérdésekkel, mert még nem vagyok nyugdíjas és nincs időm válaszolni rájuk. Majd 25 év múlva! Thanx! " - efitmaster és anonym alcoholic

"Csak azok érhetnek el valaha is nagyot, akik mernek nagyot bukni" --Robert Francis Kennedy

"Egy hazugság a fél világot körbeutazza, mialatt az igazság még csak a cipőjét húzza"

2009. Április 15. - 09:27:58
Válasz #112
Nem elérhető

jrk




Srácok, kérlek ne hagyjatok parlagon!  0o0o0          :)

2009. Április 15. - 12:23:03
Válasz #113
Nem elérhető

BadBodyBoy


Idézet
BadBody: néhány hozzászólással korábban neked -többek között- a HCG-t ajánlottam a golyók méretére.
Ne haragudj, butaság volt, remélem, nem követted el. Amennyiben a prog. a hibás, a HCG csak súlyosbítja a gondot.
Még egyszer elnézést, ezennel -néhány könyv végiglapozása után- javítottam magam.

Nem nyomtam rá HCG-t mert valaki mondta h ne tegyem.....
Amúgy thx! ****)
Majd csak viszaáll, bár az is lehet csak az a fránya kisebbség érzetem tukmálja belém.... ****:)))

2009. Április 15. - 12:46:07
Válasz #114
Nem elérhető

XA

Globális moderátor
Sziasztok!

Kis dózisú (15-20mg/nap) kezdő dianabol kúra levezetéseként mit javasoltok? Tudom, csontig rágott téma, már szegény Steve-et is próbáltam ezzel zaklatni...

Én simán nolvára, ill. rögtön a kúra után AX PCT-re gondoltam. Nolvából mennyit lenne érdemes szedni, és milyen hosszan? Illetve, ha esetleg kúra közben kellene kiküszöbölni ösztrogenikus mellékhatást (pl. kúra alatt fellépő mellbimbó érzékenység), járható út a kúra végéig tartani egy napi 20mg-os nolva adagolást, ill. ezt a kúra végén nyilván célszerű lenne megemelni, és ha valóban, akkor mennyivel? Vajon elegendő magában a nolva ilyen kis dózisú dianabol mellett?

Úgy tudom, kissé szupresszív a cucc (mármint a dianabol), nem kellene megfejelni valamivel a saját tesztoszteron termelést (pl. Proviron)?
Vagy a nolva részben elvégzi ezt a munkát? Arra gondoltam, hogy a Proviron nem feltétlenül lehet jó, hiszen egy újabb adrogén, ami megint csak elnyomja a sajátot... amivel gyakorlatilag ugyanott van az ember.

nem kizárt, hogy sok baromságot írtam, ezért előre is elnézéseteket kérem :)


Nem kell ezt túlbonyolítani szerintem,Napo mellett 10mg nolvadex,mert 15-20mg hatóanyagtól nem fogsz annyira vizesedni,gynósodni szerintem.Mondjuk nehéz ezeknél a tabis cuccoknál kiszámolni a hatóanyagot,mert honnan tudjuk,hogy pont hány mg-ot tartalmaz(Naposim 5mg/tabletta,de csak elméletben,mert valószínűleg nincs benne 5mg,kispórolják belőle).Ez annyit tesz,hogy legalább 4-5 tablettát kell szedni naponta,és ha lehet ne Danabolt(Dianabol meg nincs,mert annak rég megszűntették a gyártását az Egyesült Államokban,meg ha lenne sem tudnál amerikait szerezni),talán a Napo a legmegbízhatóbb(persze abból is van hamis,szívás).Ha vége a kúrának,sem kell túlreagálni szerintem maradhat a nolva,a saját teszto serkentésére,vagy PCT+LeanFX(kortizol termelés csökkentő),bár leanFX-et szednék a végén a nolva mellé is,biztos ami biztos,maradjon meg minnél több a kúra alatt épült izomzatból,meg persze FEHÉRJE+GLUTAMIN(ez alap kell,hogy legyen).Még egy megjegyzés----csak tablettás önmagában?
Azért előtte gondold át a dolgot,nem-e tudnál még naturál módon fejlődni,mert valószínű,hogy tudnál,csak sokan azt hiszik,hogy a kemény munka megkerülhető.Ha nem értesz ezekhez a dolgokhoz olvass utánuk(sokat),mert vannak remek kiegészítők,és naturál módon is lehet izmot felpakolni,fejlődni----talán úgy több meg is marad,mintha csinálsz egy kúrát nem vezeted le normálisan,és csalódsz,hogy csak ennyi.Ne nyárra akarj jobban kinézni,folyamatosan akarj fejlődni inkább.
Hozzászólásokat kérek,a többiek véleménye is érdekelné jrk-t.
Annyira anabolikus vagyok,hogy már félek :-).

2009. Április 15. - 15:00:35
Válasz #115
Nem elérhető

jrk



István!

Köszönöm szépen a válaszodat. Egyelőre 15mg-on vagyok, vizesedni nem nagyon vizesedtem, erőt viszont úgy tűnik, már most az elején hoz, ill. egész nap be vagyok durranva/töltődve... egyébként thai Anabolról van szó, rózsaszín, 5mg-os tabletták. Hogy kamu-e vagy eredeti, fogalmam sincs, már jónéhány real/fake képet néztem külföldi fórumokon is, azok alapján eredetinek tűnik, bár ez nyilván nem jelent semmit, bizonyosan csontra le tudják koppintani ezt is, mint bármi mást a világon.

Az ember, akitől szereztem, szedte, neki erőt hozott sokat, de tömeget csak keveset. Most 10mg-os Stanazolt szed, az meg a tömeget hozza neki rendesen, erőt pedig kevésbé, bár ez alapján a Stanazolja nem kizárt, hogy kamu, mert elméletileg a wini pont, hogy kevésbé hozza a tömeget...

Az Anabollal maximum 20mg-ig tervezem, hogy megyek, ennél többre tuti nem, és max. 4-5 hetesre tervezem a kúrát.
A nolvával milyen hosszan lenne érdemes levezetni? Talán egy hónap? A dózis végig maradhatna 10-20mg között?
A kúra alatt esetleg fellépő gynora elég lehet a 20mg körüli nolva? Hiába a kis dózis Anabolból, ettől függetlenül az esély megvan rá, lévén, hogy alapjáraton kicsit ösztrogénesebb fazon vagyok. Az AX PCT-t mindnképpen tervezem hozzácsapni, Lean Fx-re is gondoltam korábban, ezt még eldöntön, de kétségtelen, hogy jó lenne az utókúrában (korábban a Retain-el voltak pozitív tapasztalataim, mondjuk negatívak is, de azt most egy másik sztori).

"Ha vége a kúrának,sem kell túlreagálni szerintem maradhat a nolva,a saját teszto serkentésére,vagy PCT+LeanFX(kortizol termelés csökkentő),bár leanFX-et szednék a végén a nolva mellé is,biztos ami biztos,maradjon meg minnél több a kúra alatt épült izomzatból,meg persze FEHÉRJE+GLUTAMIN(ez alap kell,hogy legyen).Még egy megjegyzés----csak tablettás önmagában?
Azért előtte gondold át a dolgot,nem-e tudnál még naturál módon fejlődni,mert valószínű,hogy tudnál,csak sokan azt hiszik,hogy a kemény munka megkerülhető.Ha nem értesz ezekhez a dolgokhoz olvass utánuk(sokat),mert vannak remek kiegészítők,és naturál módon is lehet izmot felpakolni,fejlődni----talán úgy több meg is marad,mintha csinálsz egy kúrát nem vezeted le normálisan,és csalódsz,hogy csak ennyi.Ne nyárra akarj jobban kinézni,folyamatosan akarj fejlődni inkább."




Az étrendem jelenleg:
700g csirke
300-375g rizs
150g zab
4-6 adag protein
Esetenként (meg néha esténként :) ) 250g zsírszegény túró, 50-100g natúr dió
Multivitamin, Ca-Mg
Étkezések között folyékony amino
Kreatin etil-észter

Még talán Milk Thistle-t teszek hozzá.

A cévitaminom elfogyott... :(

Jelenleg 105kg körül mozgok, pajszer a kúra előtt 44... a szénhidrátból lehet, hogy egy keveset visszaveszek, mert ülőmunkát végzek, és kicsit már zsírbálna vagyok :) A kreatint a kúra utánra gondoltam eredetileg, de úgy tudom, a kúra alatt fokozottan hasznosul a kreatin, ezért döntöttem úgy, hogy eldurrantom alatta.

Amit még felevtettél: messze nem értem el a természetes határaimat, tudnék még fejlődni natúrban... csak nem akarok. Kb. 5-6 éve foglalkozom ezzel a sporttal kisebb-nagyobb sikerrel, volt néhány visszaesésem, hol kisebb, hol nagyobb, és most jutottam el arra a pontra, hogy úgy érzem, többet fektetek bele, mint amennyit profitálok. Ennyi. Na erre untam rá, de mocskosul. Ha kíváncsi vagy rá bővebben, itt mire gondolok, szívesen elmesélem.

Tudom, hogy a tablettás szemét, és azt is hallottam már, ill. olvastam külföldi fúrumokon is, hogy egy alap tesztó kúrval jobb eredményeket lehet elérni, ugyanezekkel a mellékhatásokkal.

Én úgy döntöttem, egyelőre most ez lesz. Aztán majd meglátjuk.

Mégeccer köszi a hsz-t!










2009. Április 15. - 15:12:02
Válasz #116
Nem elérhető

jrk




Bosi, kicsit nem jól értelmeztem a hsz-edet. Tehát kúra közbenre javaslod a 10mg-ot (nolva, pontosabban zita), ha érzem, hogy kezdek csöcsösödni (viszket, érzékeny a mellbimbó, stb.) ?

Jól értettem? :)

2009. Április 15. - 18:06:30
Válasz #117
Nem elérhető

Maszat




"Nem kell ezt túlbonyolítani szerintem,Napo mellett 10mg nolvadex,mert 15-20mg hatóanyagtól nem fogsz annyira vizesedni,gynósodni szerintem."


ez azért elég felelőtlen kijelentés,1 ilyen miatt akár gynecomastiája is lehet 1 kezdőnek aki erre támaszkodik.
1ismerősömnek napi 4napocskátol olyan szép csomó lett a mellében mint a nagyujjam utolsó ujjperce!
Olyan kemény neki mintha 1 nagydarab gumicokor lenne neki bent :S
Aki érzékeny rá annak kijöhet annyitól is és ez nem játék!
"Nem minden tevepata visz át a sivatagon!"

"1200mg boldi okozhat e enyhe fejfájást?"  by dbr  ;D

"Ezekben a kíméletlen időkben muszáj csalni, hogy boldoguljunk!" -Eric Cartman :D

"Soha ne érd be kevesebbel, mint amit valójában akarsz!"

http://indavideo.hu/video/Cicak_26

2009. Április 15. - 18:48:53
Válasz #118
Nem elérhető

XA

Globális moderátor


"Nem kell ezt túlbonyolítani szerintem,Napo mellett 10mg nolvadex,mert 15-20mg hatóanyagtól nem fogsz annyira vizesedni,gynósodni szerintem."


ez azért elég felelőtlen kijelentés,1 ilyen miatt akár gynecomastiája is lehet 1 kezdőnek aki erre támaszkodik.
1ismerősömnek napi 4napocskátol olyan szép csomó lett a mellében mint a nagyujjam utolsó ujjperce!
Olyan kemény neki mintha 1 nagydarab gumicokor lenne neki bent :S
Aki érzékeny rá annak kijöhet annyitól is és ez nem játék!

Akkó mégecce elmagyarázom,mert félreolvastátok--nem biztos,hogy gynosodni fog,de azért a biztonság kedvéért írtam a methandrostenolon tartalmú cucc mellé 10mg nolvát,esetleg ha extra érzékeny mehet a 20mg,de szerintem arra nem lesz szükség.
Annyira anabolikus vagyok,hogy már félek :-).

2009. Április 16. - 19:45:35
Válasz #119
Nem elérhető

Deddy


Sziaszto k - kk - kkk  :)

Utánaolvastam ezeknek a dolgoknak, hogy Hipotalamusz, meg Releasing hormon, meg ilyenek...

Nos, szeretném, ha a mester elmondaná véleményét, hogy vajon jól kombinálok - é  8-)

Van alapból a hipotalamusz-agyalapi-herék tengely, ami működgél. A szervezet próbál fenntartani egy bizonyos tesztoszteron / ösztrogén arányt, ami minden embernél más (ebből adódik, hogy valaki meg se érzi a tesztoszteront mell érzékenység szempontjából, valakinek meg majd kitörik a melle  :) )
Ha én beadok egy tesztoszteron vegyületet (A dekát messssssziről kerülöm, mert tényleg raktározódik, és csúnya,csúnya dógokat csinál...  :-)(-: )
Szóval ha beadok egy tesztoszteron vagyületet, akkor a hipotalamusz érzékeli hogy valami nagyon nem jó, és mérsékli, vagy netán teljesen leállítja a Gonadotróp Releasing Hormon "gyártást", ami miatt csökken az LH és az FSH hormon szintje, ami miatt a hazai tesztoszterongyár leáll...  :(
Mivel a vérben a tesztoszteron az egekben van, és a szervezet próbálja ezt a tesztó / ösztrogén arányt megtartani, ezért a beadott tesztót aromatizálja, így próbálja kiegyenlíteni az arányt. Ekkor van a Dzsínóóóóóó  @-o
Kivédendő ezen problémát a kúra elejétől el kell kezdeni a NOLVADEXET szedni, aminek végig kell hogy kísérjen a kúra alatt és utána is, mivel a Nolva ösztrogén blokkoló, vagyis az ösztrogén ugyanúgy jelen van a szervezetben, de a hatását nem tudja kifejteni, mivel a receptorokat blokkolja a Nolva...  :-)o-:

Nekem az első kúrám Stanol 5mg volt (Winstrol)
2hónapos kúra, legalon ment alatta (májvédő, mivel orális a szer).
Elkezdtem 3szemmel szedni, ami 15mg. Aztán valahogy úgy éreztem, hogy kiba..ott hamar hozzászokik a szervezetem, ezért a 2. hónap végére már napi 10szem ment 2db 140es legalon kíséretében.
Ezt a kúrát csak úgymond ízelítőként csináltam, hogy vajon a szervezetem hogy tolerálja az ilyen dolgokat, és meglepően jól: Enyhe pattanások a vállon, semmi  más. A megszerzett húsból szinte minden megmaradt úgy, HOGY NEM VEZETTEM LE SEMMIVEL !!!

Namost én azt szeretném megtudni, hogy jön a következő kúra, heti 2 szuri Sustanon (500mg tesztó)
A kúrát 2hónaposra tervezem, alatta Nolvadex menne végig, és utána is.
A kúra 4. hetétől kreatin töltés 1hét + 4hét szintentartás, hogy kicsit kiegészítse a kúrát.  :-oD
Levezetni nem akarok HCG vel, mert minek,...  /:-)
Azt szeretném megtudni a mestertől, hogy a világlátásom jó-é, illetve hogy mennyi idő kell, míg visszaáll a hormonháztartás az utolsó susta után, és ha visszaállt, lassan elhagyhatom a nolvát.
Ennyiből gondoltam a végét, köszönöm, hogy meghallgattatok  :-<



        "You know, kid, never give up...
Find a way, 'cause that's what winners do..."

                                       (Zeke Topanga)

http://www.youtube.com/watch?v=gW9nWVQoiic

.